18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

michwy

2012-02-21, 00:05
Taa... Po pierwsze biskup nie jest całowany w rękę tylko w pierścień, jest to symbol, po drugie dlaczego co oznacza obrazek z podpisem chciwość, skoro każdy oddaje dobrowolnie datek na tacę, lenistwo - zgadza się, oczywiście papież lub inna osoba, która jest postawiona bardzo wysoko, jest niesiona dlatego, iż nie chce jej się chodzić, również Jan Paweł II jeździł Papamobile, bo był leniwy. Co do reszty nie chcę się rozdrabniać i dodam krótko: tak ludzie na pozostałych fotografiach nie powinni pełnić swojej roli, ksiądz gwałciciel czy Rydzyk, ale zapytam... Czy każdy policjant jest uczciwy, czy każdy sędzia sprawiedliwy, czy każdy nauczyciel wykształcony? Odpowiedź jest prosta.
WIĘC DO k***Y NĘDZY NIE ZAMIESZCZAJCIE WIĘCEJ NA PORTALACH TEGO j***nEGO ZESTAWIENIA, BO JEST ZWYCZAJNIE IDIOTYCZNE.


P.S Jestem wierzący, nie bronię we wszystkim kościoła, jestem za jego opodatkowaniem i sprzeciwiam się wielu innym sprawach w dziedzinie wiary.

Massdeath

2012-02-21, 00:19
Miłosierdzie każe mi wybaczać, a więc - Wypie**alać. Dziękuję Dobranoc

contracts

2012-02-21, 00:19
a przykazanie "Nie będziecie dali się nazywać Ojcem Świętym - bo jeden jest wasz Ojcieć Święty, ten w niebie"?

vass

2012-02-21, 00:29
@michwy
Po pierwsze, no i co z tego, że w pierścień, co to jakiś król pan i władca ?
Po drugie chciwość, chodzi o kasę państwową klechę w każdej szkole na etacie i całą zgraję kapelanów za państwowe pieniądze.
Lenistwo - oczywiście, zamiast zająć się tym do czego są powołani, większość pasie brzuchy zamiast pomagać potrzebującym.
Co do pozostałych jak piszesz ogólnie, to ja też ogólnie, wykorzystywanie wiary i pozycji do gwałcenia dzieci, to jednak większe sk***ysyństwo niż skorumpowany policjant, czy nauczyciel dewiant.
IDIOTYCZNE to jest nie pokazywanie tej patologii i nie uświadamianie ludziom w jakim gównie siedzą.

Rrrra

2012-02-21, 00:31
KLER WON!!

Miranda

2012-02-21, 10:32
Ja jednak oddzieliłabym kler od religii. Do religii i jej założeń nic nie mam. Ale do kleru bardzo dużo. Najbardziej wk***ia mnie ich hipokryzja, gdzie z upodobaniem przytaczają babciom na kazaniach przypowieść o biednej wdowie i jej ostatnim groszu, a sami jeżdżą w jaguarach, mają złote sygnety, kościoły pełne złotych ołtarzy i blichtru i cała masa innych rzeczy, że o ich zachowaniu i wyrachowaniu już nie wspomnę przy udzielaniu sakramentów, typu "za ślub co łaska, ale inni dawali 400", albo "daj kasę za pogrzeb, bo jak nie dasz, to sobie możesz bliskiego pod płotem pochować".

fanatypek

2012-02-21, 10:38
Nie ma to ja uogólnianie :) równie dobrze można powiedzieć na bazie jakiegoś komenta na sadolu, że każdy użytkownik sadistica to idiota i osoba niedorozwinięta.A co do początku wypowiedzi Mirandy jak chcesz odzielić kler od religii to po prostu dołącz do grona żydów tam nie ma kleru.

gangstareso

2012-02-21, 11:09
dni kościoła są policzone mocher jest już na wyginięciu każdego dnia kilka z nich idzie do piachu w końcu my młodzi zostaniemy i będziemy mieli swoje dzieci które będą już inaczej patrzeć na świat a o kościele będą tylko słyszeli od nas

pakicito

2012-02-21, 11:46
Cytat:

Wolę już kk, niż szariat w państwie. Trzeba przyznać, że jeśli odrzucimy KK, islam zacznie się wpie**alać drzwiami i oknami tak jak to się stało w Europie zachodniej, a oni więcej kasy garną, niż wszyscy księża. Więc ja bym został przy swoim.


a co jak ci ktos bedzie wpie**alac islam to sie zgodzisz boś nieśmiały bądź głupi?

solton021987

2012-02-21, 12:22
soqu1 napisał/a:

scotpila

na ch*j się pocisz i odmóżdżasz naród, skoro wystarczy wpisać w google "opodatkowanie kościoła" i widać jaki siejesz ciemnogród

http://www.isidorus.net/show/prawo,7,Opodatkowanie_kosciolow_oraz_osob_duchownych&jezyk=PL



Ciemnogród to ty jesteś... Ksiądz nie wystawia faktury za usługi czyli nie wykazuje dochodu, więc jaki podatek dochodowy?
a to że musi płacić vat czy akcyzę w towarach to sorry ale k***a już by było chyba za wiele jak na oszustwa podatkowe gdyby i to omijali.
P.S. ks. Natanek nie jest tu dobrym przykładem, jako jeden z nielicznych pomimo sprzeciwu przełożonych staje po stronie narodu. Radze dokładnie zapoznać się z jego historia i jego wypowiedziami, nie patrząc przy tym na okropną manierę ale na treść. Natanek ma wiele racji tylko nie umie tego ubrać w piękne słówka jak potrafi np. ryży czy dziwisz.

Sl...........nx

2012-02-21, 13:02
scotpila napisał/a:

k***a te sk***ysyny żyją na koszt państwa, nie płacą podatków chociaż mają nadmiar pieniędzy a w dodatku odmóżdżają naród i sieją wszędzie ciemnogród, nietolerancję i zacofanie a później się dziwią skąd ta nagonka na Kościół i robią z siebie kozły ofiarne. Już nie mogę patrzeć ani słuchać jak to kurewstwo się panoszy i narzuca wszystkim dookoła swoje poglądy. j***ć kk


Po pierwsze, nie żyją na koszt państwa, nie możesz mieć pretensji o fundusz kościelny, który rekompensuje zagrabione bezprawnie ziemie.
Po drugie, płacą podatek VAT i podatek dochodowy w formie ryczałtu.
Po trzecie, nikomu kościół nie narzuca poglądów. Generalnie obrazek mówi tylko o górze, a fala krytyki w stylu, w jakim to powiedziałeś jest charakterystyczna dla gimnazjalistów, którzy siedli przynajmniej 3 razy.
Adiro napisał/a:

Wolę już kk, niż szariat w państwie. Trzeba przyznać, że jeśli odrzucimy KK, islam zacznie się wpie**alać drzwiami i oknami tak jak to się stało w Europie zachodniej, a oni więcej kasy garną, niż wszyscy księża. Więc ja bym został przy swoim.

Generalnie kościół rzymskokatolicki jest dosyć mocno związany z cywilizacją łacińską, naszą dosyć szczególnie, ponieważ Polska nigdy się go nie wyparła.
scotpila napisał/a:

I teraz popatrz z szacunkiem na takiego darmozjada, który nic nie robi i żyje sobie jak bogacz podczas gdy przeciętny obywatel zapie**ala nawet 12 godzin dziennie i ledwo mu do końca miesiąca starcza

Jak wspomniałem, tutaj są pokazane odosobnione przypadki i sama góra. Zdziwiłbyś się, ile może harować zwykły ksiądz, zwłaszcza w małych parafiach, gdzie nie ma wikariuszy do pomocy.
gangstareso napisał/a:

dni kościoła są policzone

Chyba przeceniasz dzisiejsze czasy. Trudno o większą bzdurę niż to, co powiedziałeś. Kościół przetrwał Nerona, przetrwał reformację, przetrwał wiele wojen, w tym wojny światowe, przetrwał komunizm, faszyzm i narodowy socjalizm, to czego ma się teraz obawiać? Tolerancyjnych, politycznie poprawnych, bezpłciowych eurosocjalistów? Bandy pedałów? Czy może takich gimbusów, jak ty?
Wydaje wam się, że to oni są odpowiedzialny za całe zło, ale tak ewidentnie nie jest i przyzna to każdy, który poświęcił choć trochę czasu na poznanie rzetelnych informacji.
Gadacie, jakbyście się za dużo nasłuchali Palikota i naczytali Urbana i jego "Nie!". O waszej inteligencji niestety, nic dobrego nie można napisać, dlatego niczego nie napiszę.

xqvz

2012-02-21, 13:30
Wy się lepiej puknijcie w te antyklerykalne łby. Zachowujecie się jakby ktoś was do tego kościoła ciągał na sznurku co niedziela. Pieprzycie o nietolerancji a sami nie potraficie przełknąć tego, że babciom i dziadkom z sąsiedztwa który zostali wychowani w bardziej normalnych czasach pójście na msze może poprawić samopoczucie, czy podnieść na duchu. Kolejna sprawa to podatki i te wasze pie**olenie o obłudzie. Nikt nie wpadł na to, żeby wszystkim obniżyć podatki, lepiej doj***ć kolejne tym co ich jeszcze nie mają. Chyba nigdy nie uda się już Polakom wypompować tego czerwonego nasienia z dupy które było pompowane przez komunistycznego ku*asa przez 50 lat. Bogaty ten kto bogatszy niż ty tak ? Nie ważne, że sami mamy przej***ne, że rząd leci z nami w ch*ja, że wyzyskują nas, że na nic nas nie stać, że emerytur nie będzie. Po co coś robić by poprawić naszą sytuacje, lepiej psioczyć zawistnie i starać się uj***ć tych co mają trochę lepiej niż my. To wam da prawdziwe szczęście prawda ? Jak spojrzycie dookoła i każdy bedzie tak samo biedny, nieszczęśliwy i zakompleksiony jak wy prawda ? Te antyklerykalne nastroje nie wzięły się znikąd w państwie, tak samo jak nic innego. Jak wam w TV powiedzą, że kościół jest bee to będziecie mówić bee, jak powiedzą, że ten czy inny jest bee to znowu będzie bee. Sam jestem niewierzący i nie chce zaprzeczać, że kościół ma swoje na sumieniu. Ale odkąd wyłączyłem telewizje jakiś czas temu to kościół zniknął z mojego życia całkowicie, nie mam żadnego powodu żeby go potępiać.

michwy

2012-02-21, 13:33
@vass

Całując pierścień okazujesz szacunek, bo to głowa kościoła, lecz nie tylko względem osoby, która pełni w danym czasie funkcję papieża, jeżeli całujesz starszą kobietę w rękę to również jest to "Pan i władca"? Druga sprawa to nie pie**ol "większość" "dużo", bo zapewne niewielu duchownych znasz. Spotykałem się z księżmi, braćmi i wielka część wywarła na mnie ogromne wrażenie poprzez bezinteresowność oraz chęć pomocy, choć nie świadczę, że istnieją tylko tacy. A ludzie, którzy napie**alają o tym, że księża to gwałciciele, złodzieje, pedofile nie mają rzeczywistego pojęcia w tym temacie. Większość ogląda j***ną telewizję, w której wszystko jest pisane i przygotowywane pod sensację, bo populacja chętniej obejrzy księdza niż górnika-pedofila.. Dlaczego? Bo to wywołuje oburzenie, ludzie pie**olą później po obejrzeniu 3 programów, że księża to zboczeńcy. Co do szkolnictwa to religia nie jest obowiązkowa, chodzi się na nią dobrowolnie, a dlaczego ksiądz ma nie dostawać pieniędzy jeżeli pracuje tak samo jak inny nauczyciel czy katecheta?

wojas30

2012-02-21, 13:47
Wytłumaczy mi ktoś jeszcze jedną sprawę? Dlaczego koncerny samochodowe honorują CZARNĄ MAFIĘ tak zajebistymi rabatami na zakup samochodów? Kilka lat wstecz wyszukałem informację że VOLVO na niektóre modele oferowało najwyższą zniżkę dla KLERÓW o 45% wartości samochodu. k***a - pytam dlaczego!!??!!?? DLACZEGO JA PŁACĘ ZA NIEMAL WSZYSTKO 100% zarabiająć 1000PLN a taki czarny sk***ysyn co pasie brzuchol i ma na wszystko ma takie rabaty!!!