18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kim był nasz największy rodak?

sebastianik • 2012-07-30, 19:28


nasz największy rodak był sportowcem, aktorem, pisarzem, poetą, filozofem...

staszkowy

2012-08-02, 16:01
wudun napisał/a:


3)Czemu KK miesza się do polityki? Czy księża nie powinni się skupić na obronie moralności i rozwoju duszy? W polityce nie ma moralności po żadnej stronie więc czego tam szukają?



a dlaczego nie moga sie 'mieszac'? przeciez kosciol to instytucja jak kazda inna. to dlaczego nie moze wyrazic swojego zdania w tej kwesti? skoro ty mozesz, twoja sasiadka moze i pani z bazaru moze to czemu kosciol nie? ; )

wudun napisał/a:


kościół musi się z tym pogodzić tak jak z tym że ziemia jest okrągła(do dzisiaj obowiązuje zapis nakazujący karać ekskomuniką za mówienie że ziemia jest okrągła ;)



to tez popłynąłeś. czasy sporu kosciola z kopernikiem juz dawno za nami. ta kwestie kosciol wyjasnil juz dawno temu. kk tez jest omylny i z wieku na wiek ewoluuje.

JURIJ_77

2012-08-02, 16:11
Pan kapitan napisał/a:

Jan Heweliusz



My, Polacy, mamy bardzo brzydką manierę dopisywania nowej historii i tworzenia nowych faktów ...
Heweliusz ... Polak jak się patrzy ... to, że był astronomem Władysława IV i Jana III Sobieskiego nie czyni z niego Polaka. Ok - urodził się w Gdańsku (nie będę się kłócił o przynależność państwową tego miasta w tamtym okresie), ale jego rodzina przyjechała z niemieckiego Ottendorfu - a z tego co mi wiadomo ta gmina do Polski nigdy nie należała ... wg mnie właściwym określeniem Heweliusza jest "Gdańszczanin niemieckiego pochodzenia". Właśnie przez takich jak on, w Gdańsku zamieszkiwało sporo Niemców - napływowców.

Czesiek181

2012-08-02, 16:11
m3tr0wy napisał/a:

[q]Pan kapitan
Mikołaj Kopernik,Joseph Conrad,Maria Skłodowska-Curie, Henryk Sienkiewicz, Józef Piłsudski, Jan Matejko, Fryderyk Chopin, Jan Heweliusz, Kazimierz Wielki, Bolesław Prus, Stanisław Lem...

To są k***a wielcy Polacy, a nie jakiś szaman w białej todze, który lubił kremówki i krył tych, co lubią dzieci... :roll: [/q]

Wielcy Polacy ta...
Maria Skłodowska-Curie Większość życia spędziła we Francji, tam też studiowała (w Polsce w XIX w. kobiety nie mogły studiować, a i we Francji było to rzadkością).
Morał:Jakby nie sp***olila z tego kraju to gówno by osiągneła.

Joseph Conrad
Józef Korzeniowski był synem pisarza Apollona Korzeniowskiego. Nie ukończywszy gimnazjum wyjechał w 1874 do Francji i zaciągnął się na statek jako prosty marynarz. W 1894 osiadł w Anglii i poświęcił się pracy pisarskiej; zaledwie rok później wydał pierwszą powieść Szaleństwo Almayera. Pisał po angielsku

Ty mi tu nie pie**ol o wielkich polakach...

A co papież wymyślił? jak kryć pedofilów to tak.

staszkowy

2012-08-02, 16:21
A jak sie klasyfikuje 'Wielkich Polaków'? musza cos wymyslic, odkryć czy wystarczy wzrost, co? co trzeba zrobic zeby dostac miano 'Wielkiego Polaka' i trafic do jakiejs ladnej ilustrowanej ksiazki?

siwy989

2012-08-02, 16:21
Kto to ku--a wrzucił ??? Jakim prawem to jest jeszcze na sadisticu ? Obrażać Polaka ? Trochę nie na miejscu...

Regulamin przeczytałem, nie ma tam zezwolenia na obrażanie kogoś, więc radze usuńcie to stąd , sprawa zostanie zgłoszona , nie żartuje , bo sam jestem katolem

Czesiek181

2012-08-02, 16:34
siwy989 napisał/a:

Kto to ku--a wrzucił ??? Jakim prawem to jest jeszcze na sadisticu ? Obrażać Polaka ? Trochę nie na miejscu...

Regulamin przeczytałem, nie ma tam zezwolenia na obrażanie kogoś, więc radze usuńcie to stąd , sprawa zostanie zgłoszona , nie żartuje , bo sam jestem katolem

usun konto lepiej...

rybzon

2012-08-02, 17:45
Każdy ma prawo do swojego j***nego zdania to raz, a dwa komuś nie leży papież to ma też prawo swoje tam "tezy" wygłosić w jakikolwiek sposób, a część osób widzę że k***a nie wie co to sadistic, i że tutaj wyśmiewane jest wszystko, a nie wszystko oprócz papieża ;] Nie podoba się to możecie się przenieść na onet gdzie wasze miejsce ;]

iw...........85

2012-08-02, 19:20
ale żal wstawiliście

sorra18

2012-08-02, 19:25
@Pan Kapitan
Zajebiste to sa twoje osiagi 103 tematy 1064 posty, otrzymales 27008 piwa. I napie**alasz na zmarlego czlowieka ktory osiagnol wszystko jako czlowiek szacunek i td. Gdybys cos takiego pie**olnol w 2005 roku w realu to pewnie zostalbys naj***ny zbutowany i opluty nawet prze szatanistow. No ale kazdego jara co chce. Zamiast sie cieszyc ze jakis polak nie byl zwykla podla k***a ktora chce rozkrasc kraj i nachapac sie. To nie lepiej osrywac go posmiertnie. A ch*jcu wiesz dlaczego byl wielki? Bo nawet taka pala jak ty ma na tyle zainteresowania ze komentuje na temat od 7lat nie żyjącego czlowieka.

Lupi

2012-08-02, 21:22
Nie. Rozumiem niechęć kogoś do jakiejś wiary itp. Sadistic też ma swoje prawa.
Ale, k***a, jestem katolikiem (i co kapitan ponajeżdzaj sobie dalej na mnie, dajesz ulżyj sobie).
I teraz, poniekąd, nie ogarniam sadola. Ja rozumiem gimbusy przychodzą dają piwa, jeszcze wakacje, ale żeby TAK ch*jOWY komentarz miał NAJWIECEJ piw, czyli poniekąd "poparcia" jest dla mnie nie do ogarnięcia.
Mam nadzieje że to w u was na osiedlach będą sie osiedlać brudasy, araby i inne cygany i wy będziecie jeszcze płakać za tym "Szamanem".

black88

2012-08-02, 21:23
Właśnie takich k*** nienawidzę. Obrażających anonimowo ludzi od których pokory powinien się uczyć każdy człowiek. Kościół jest teraz jaki jest, ale pamiętajcie, że gdyby nie kościół nie byłoby polskości. Nauczcie się hejtujące papieża k***y trochę historii. Zabory, germanizacja - jeśli polscy księża nie uczyliby waszych prapradziadków polskiego to żylibyście teraz gdzieś ale napewno nie w Polsce. Już o komunie nie wspomnę jak było.
No tak - ale głupi nie widzi, że we własne gniazdo sra.

Mi sie to w głowie wręcz nie mieści, żeby na papieża Polaka powiedzieć złe słowo. Może jeszcze na Wyszyńskiego zaczniecie nastawać? Popiełuszkę?

McMenel

2012-08-02, 21:36
black88 napisał/a:

Właśnie takich k*** nienawidzę. Obrażających anonimowo ludzi od których pokory powinien się uczyć każdy człowiek. Kościół jest teraz jaki jest, ale pamiętajcie, że gdyby nie kościół nie byłoby polskości. Nauczcie się hejtujące papieża k***y trochę historii. Zabory, germanizacja - jeśli polscy księża nie uczyliby waszych prapradziadków polskiego to żylibyście teraz gdzieś ale napewno nie w Polsce. Już o komunie nie wspomnę jak było.
No tak - ale głupi nie widzi, że we własne gniazdo sra.

Mi sie to w głowie wręcz nie mieści, żeby na papieża Polaka powiedzieć złe słowo. Może jeszcze na Wyszyńskiego zaczniecie nastawać? Popiełuszkę?



Gdyby babcia miała wąsy była by dziadkiem. A co powiesz o bp. Michale Sierakowskim, Wojciechu Skarszewskim, Janie Stefanie Giedroyciu, czy wsparciu przez Piusa 6 Targowicy ?? Ot taki drobny szczególik. Idąc twoim tokiem rozumowania gdyby nie kościół nie było by rozbiorów. Chcesz dalej brnąć w ten temat ??

kamilszcygie

2012-08-02, 22:13
Naprawde zal mi takich osob jak tworca tego filmiku . jesli chcesz zwrocic na siebie uwage to nierob tego w tak idiotyczny sposob. Widac ze trzymali cie w dziecinstwie w kojcu albo jestes zakichanym smarkiem ze nie wiesz jak sie odnosic do takich osob jak Jan Paweł II.

Korliki

2012-08-02, 22:29
DiesIrae napisał/a:

Nawet bym gościa szanował ale niestety był kibicem Cracovii. pie**olony nożownik... :amused:



Kiedyś chodziło się na mecz kibicować teraz tylko żeby zrobić awanturę więc nie mów że był nożownikiem bo bo że teraz jest takie pokolenie jp to już nie jego wina była. Poza tym oceniasz go tylko po tym jakiej drużynie kibicował ? Współczuje.

bo

2012-08-02, 23:06
Pan kapitan napisał/a:

Mikołaj Kopernik,Joseph Conrad,Maria Skłodowska-Curie, Henryk Sienkiewicz, Józef Piłsudski, Jan Matejko, Fryderyk Chopin, Jan Heweliusz, Kazimierz Wielki, Bolesław Prus, Stanisław Lem...

To są k***a wielcy Polacy, a nie jakiś szaman w białej todze, który lubił kremówki i krył tych, co lubią dzieci... :roll:



Gdyby nie on, to dzisiaj byś na obiad żarł ziemniaki z kefirem, Twoim marzeniem byłaby Łada 2101, dzieci byś straszył czarną Wołgą, na każde życzenie wielkiego wodza narodu radzieckiego ssał byś pałę Putinowi, a za internet i sadola robiłyby Ci listy od cioci zza Uralu.