18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kim był nasz największy rodak?

sebastianik • 2012-07-30, 19:28


nasz największy rodak był sportowcem, aktorem, pisarzem, poetą, filozofem...

jacekmatys

2012-07-30, 21:48
10 niezwykłych cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Jana Pawła II

Od śmierci papieża Jana Pawła II, który w wielu środowiskach cieszy się sławą największego Polaka w historii, minęło w 2011 roku roku 6 lat. Niemal tyle samo trwa już proces beatyfikacyjny Ojca Świętego. Pomimo donośnych okrzyków, jakie można było usłyszeć na Placu św. Piotra podczas uroczystości pogrzebowych papieża-Polaka, wzywających do natychmiastowego uznania jego świętości, Watykan zdecydował się na przeprowadzenie postępowania. Większość ludzi nie ma jednak wątpliwości, że ogłoszenie Jana Pawła II błogosławionym, a potem świętym, to tylko kwestia czasu.

Do pomyślnego zakończenia toczącego się procesu beatyfikacyjnego niezbędne jest uznanie cudów dokonanych za wstawiennictwem Jana Pawła II. Specjalna komisja, która zajmuje się badaniem niezwykłych przypadków uzdrowień zaopiniowała już kilka medycznych fenomenów. Poza sprawami, które są przedmiotem badań watykańskich komisji istnieje szereg innych casusów, co do których wierni nie mają wątpliwości, że są dziełem boskiej interwencji. Na całym świecie odnotowano już dziesiątki niesamowitych wypadków, które wyznawcy przypisują poparciu Jana Pawła II. I pomimo tego, że nie zostały oficjalnie uznane przez Kościół niezwykle skrupulatnie badający każdą sprawę, wniosły radość do życia osób, które doświadczyły ich "na własnej skórze".





żródło http://niewiarygodne.pl/gid,13004151,img,13004226,kat,1017185,page,2,title,10-niezwyklych-cudow-ktore-dokonaly-sie-za-wstawiennictwem-Jana-Pawla-II,galeriazdjecie.html

Czesiek181

2012-07-30, 21:56
jacekmatys napisał/a:

10 niezwykłych cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Jana Pawła II

Od śmierci papieża Jana Pawła II, który w wielu środowiskach cieszy się sławą największego Polaka w historii, minęło w 2011 roku roku 6 lat. Niemal tyle samo trwa już proces beatyfikacyjny Ojca Świętego. Pomimo donośnych okrzyków, jakie można było usłyszeć na Placu św. Piotra podczas uroczystości pogrzebowych papieża-Polaka, wzywających do natychmiastowego uznania jego świętości, Watykan zdecydował się na przeprowadzenie postępowania. Większość ludzi nie ma jednak wątpliwości, że ogłoszenie Jana Pawła II błogosławionym, a potem świętym, to tylko kwestia czasu.

Do pomyślnego zakończenia toczącego się procesu beatyfikacyjnego niezbędne jest uznanie cudów dokonanych za wstawiennictwem Jana Pawła II. Specjalna komisja, która zajmuje się badaniem niezwykłych przypadków uzdrowień zaopiniowała już kilka medycznych fenomenów. Poza sprawami, które są przedmiotem badań watykańskich komisji istnieje szereg innych casusów, co do których wierni nie mają wątpliwości, że są dziełem boskiej interwencji. Na całym świecie odnotowano już dziesiątki niesamowitych wypadków, które wyznawcy przypisują poparciu Jana Pawła II. I pomimo tego, że nie zostały oficjalnie uznane przez Kościół niezwykle skrupulatnie badający każdą sprawę, wniosły radość do życia osób, które doświadczyły ich "na własnej skórze".





żródło http://niewiarygodne.pl/gid,13004151,img,13004226,kat,1017185,page,2,title,10-niezwyklych-cudow-ktore-dokonaly-sie-za-wstawiennictwem-Jana-Pawla-II,galeriazdjecie.html

Fajna bajka.Wierzysz w to?

mrlewy

2012-07-30, 22:02
@up
Ja wierzę

Czesiek181

2012-07-30, 22:05
mrlewy96 napisał/a:

@up
Ja wierzę

Wierzysz w coś co nie widzisz? i nie ma WIARYGODNEGO dowodu.

Sz...........an

2012-07-31, 00:33
Nie rozumiem jednej rzeczy. Po jaki ch*j ktoś wrzuca tu takie pierdoły? Ani to śmieszne, ani fajne :/. Na sadolu oprócz stawiania piwa powinna być opcja karny ku*as.

Korliki

2012-07-31, 01:36
Jak można obrażać Jana Pawła II nawet ja choć jestem nie wierzący szanuje to co robił.

Czesiek181

2012-07-31, 02:29
Korliki napisał/a:

Jak można obrażać Jana Pawła II nawet ja choć jestem nie wierzący szanuje to co robił.

Tak samo jak obraza się codziennie inne narodowości,ludzi,zwierzęta,wszystko.

NecroVision

2012-07-31, 06:30
Czesiek181 napisał/a:

Tak samo jak obraza się codziennie inne narodowości, ludzi, zwierzęta, wszystko.



1. Pierwsza sprawa wstawiaj k***a spacje po przecinkach.

2. Racja obraża się wszystko dookoła - ale jak napiszę, że Twoja Matka opie**alała lachy nazistom (zupełnie nic osobistego - nie mam tu celu nikogo urazić) to nawet ze sporym dystansem do takich wrzut poczujesz się lekko urażony.

3. Ja też jestem ateistą, ale w dupie mam to czy połowa księży jest pedofilami itp. Może i to zorganizowana grupa wyłudzająca kasę od starszych ludzi... Ale od ludzi słabych psychicznie i dających sobą manipulować... A ludzie słabi to mało warte ogniwo w dzisiejszym łańcuchu jakim jest społeczeństwo. Ktoś kto jest światły i rozsądny nigdy nie da się wciągnąć w takie "coś" jak Radia czy Telewizje wiadomej nazwy...

4. Papież był dla Ciebie nikim - twoja indywidualna sprawa, więc się tym nie afiszuj; jest dla Ciebie przykładem - to powinieneś wiedzieć, że wybaczył nawet sk***ielowi, który targnął się na jego życie... Pewnie głęboko w dupie ma (miałby - gdyby żył...To tak dla obu "wierzeń") to co się o nim teraz gada, więc nie masz się co srać z bronieniem jego imienia.

McMenel

2012-07-31, 06:43
NecroVision napisał/a:





3. Ja też jestem ateistą, ale w dupie mam to czy połowa księży jest pedofilami itp. Może i to zorganizowana grupa wyłudzająca kasę od starszych ludzi... Ale od ludzi słabych psychicznie i dających sobą manipulować... A ludzie słabi to mało warte ogniwo w dzisiejszym łańcuchu jakim jest społeczeństwo. Ktoś kto jest światły i rozsądny nigdy nie da się wciągnąć w takie "coś" jak Radia czy Telewizje wiadomej nazwy...

4. Papież był dla Ciebie nikim - twoja indywidualna sprawa, więc się tym nie afiszuj; jest dla Ciebie przykładem - to powinieneś wiedzieć, że wybaczył nawet sk***ielowi, który targnął się na jego życie... Pewnie głęboko w dupie ma (miałby - gdyby żył...To tak dla obu "wierzeń") to co się o nim teraz gada, więc nie masz się co srać z bronieniem jego imienia.



3. Znaczy się jeżeli ktokolwiek gwałciłby twoje dziecko miałbyś to gdzieś ?? Wykorzystywanie ludzi słabych psychicznie jest dla tych którzy są jeszcze bardziej słabi ale mentalnie. Wykorzystaj kogoś kto jest silniejszy to jest wyczyn.

4. Czemu nie mogę się afiszować z moim nielubieniem Wojtyły ?? Wybaczenie Agcy miało na celu jedynie PR. Bo jakby to wyglądało największy dostojnik religii która krzyczy o wybaczeniu nie wybaczył... Za to co uczynił dzieciom gwałconym przez swych podwładnych nie może mieć ani odrobiny szacunku. Będąc głową kościoła nie zrobił nic ba wspierał ukrywanie przed prawem gwałcicieli dzieci i dawał jasno do zrozumienia iż najważniejsze jest posłuszeństwo wobec kościoła aniżeli dobro niewinnych. Śmieje się z ludzi którzy uważają go za autorytet. To idioci. Jak można aspirować do bycia taką obrzydliwą postacią.

PS. Pewnie zaraz znajdzie się geniusz który stwierdzi iż o zmarłych nie mówi się źle. Jeżeli tak to Hitler i Stalin to byli fajni chłopcy wszak obaj nie żyją i nie wypada zwracać uwagi na ich niewielkie wady.

gi...........on

2012-07-31, 10:04
Jakbym miał całe życie siedzieć na złotym tronie, modląc się za biednych i potrzebujących to też bym skończył ze znajomością kilkunastu języków... z nudów.

NecroVision

2012-07-31, 13:52
McMenel napisał/a:



3. Znaczy się jeżeli ktokolwiek gwałciłby twoje dziecko miałbyś to gdzieś ?? Wykorzystywanie ludzi słabych psychicznie jest dla tych którzy są jeszcze bardziej słabi ale mentalnie. Wykorzystaj kogoś kto jest silniejszy to jest wyczyn.



Racja, dlatego moje dziecko jeśli tylko będę takie miał o swojej religijności zadecyduje już w pewnym wieku... na pewno nie "oprogramuje" go chrztem w wieku kilku miesięcy, jak i nie będę uczył 100% realizmu, czego częścią jest ateizm moim zdaniem.... Nie odbiorę mu Mikołajów, Fantastyki, Magii tylko dlatego, że jej nie ma. Wielu dzisiejszych ateistów miało mokre gacie na myśl o tym, że jutro kominem do domu przyjdzie biały pajac i nam coś zostawi.

"Ktokolwiek" - nie nie ktokolwiek, mówimy tu o księżach, którym potencjalne ofiary podrzucają sami rodzice. Nie rozumiem jak można wysłać małego brzdąca to obcego faceta, który nie rżnął się już kilka lat itd. ... Dlatego moje przyszłe dziecko na pewno nie będzie się kontaktowało z takimi ludźmi będąc jeszcze dzieckiem.... Jeśli dojrzeje i będzie chciało wierzyć w Boga - jego sprawa, ale nie jako dziecko.


McMenel napisał/a:



4. Czemu nie mogę się afiszować z moim nielubieniem Wojtyły ?? Wybaczenie Agcy miało na celu jedynie PR. Bo jakby to wyglądało największy dostojnik religii która krzyczy o wybaczeniu nie wybaczył... Za to co uczynił dzieciom gwałconym przez swych podwładnych nie może mieć ani odrobiny szacunku. Będąc głową kościoła nie zrobił nic ba wspierał ukrywanie przed prawem gwałcicieli dzieci i dawał jasno do zrozumienia iż najważniejsze jest posłuszeństwo wobec kościoła aniżeli dobro niewinnych. Śmieje się z ludzi którzy uważają go za autorytet. To idioci. Jak można aspirować do bycia taką obrzydliwą postacią.

PS. Pewnie zaraz znajdzie się geniusz który stwierdzi iż o zmarłych nie mówi się źle. Jeżeli tak to Hitler i Stalin to byli fajni chłopcy wszak obaj nie żyją i nie wypada zwracać uwagi na ich niewielkie wady.




Tu masz racje afiszowanie - trochę źle to ująłem... Chodziło mi o to, że szczera nienawiść (bo autorzy tych postów, filmików na Jego temat utrzymują, że byłego Papieża nienawidzą) najgłębsza i najbardziej wartościowa jest trzymana głęboko w naszej świadomości. Jaki sens ma uzewnętrznianie tak mocnych poglądów... Gdyby to były jeszcze uargumentowane, potwierdzone faktami zdania - byłoby to coś więcej.

Ty nie wyjechałeś z tekstami "JP II ch*j, pedofil", napisałeś, że absurdem jest dla Ciebie aspirowanie do bycia podobnym, że robił tak a nie inaczej, ukrywał takie czy inne czyny. Ale do k***y nędzy napisałeś to jak człowiek, za co szczere piwo.

jacekmatys

2012-07-31, 20:57
Czesiek181 napisał/a:

Fajna bajka.Wierzysz w to?



A wierzysz w jutro? myślisz czasem że to JUTRO może się nie wydarzyć?? Przecież ono jest nie widzialne

Czesiek181

2012-07-31, 23:37
jacekmatys napisał/a:



A wierzysz w jutro? myślisz czasem że to JUTRO może się nie wydarzyć?? Przecież ono jest nie widzialne

Nie wierze w Jutro.Jutro może się nie wydarzyć,przykład tego jest Hiroszima,rzucili bombę atomową,większość Japończyków i miała coś zaplanowane na JUTRO i dla nich te JUTRO się nie wydarzyło.



A teraz,powiedz mi ile z tych Cudów w które wierzysz się wydarzyło?nie ma WIARYGODNYCH dowodów,kościół nie jest taki dla nauki jak mówią,wszyscy którzy potwierdzają te "cudy" to nie są wiarygodni naukowcy.

Pater patriae

2012-07-31, 23:56
Czesiek181, sam nie jestem wierzący, ale wydaję mi się trochę bezsensowne jechanie katolików, za to, że wierzą w coś na co nie mają tego Twojego WIARYGODNEGO dowodu, bo przecież o to chodzi w ich wierze, gdyby np. objawił im się Bóg, to już by nie WIERZYLI w jego istnienie, tylko by o nim WIEDZIELI.

Czesiek181

2012-08-01, 00:16
Pater patriae napisał/a:

Czesiek181, sam nie jestem wierzący, ale wydaję mi się trochę bezsensowne jechanie katolików, za to, że wierzą w coś na co nie mają tego Twojego WIARYGODNEGO dowodu, bo przecież o to chodzi w ich wierze, gdyby np. objawił im się Bóg, to już by nie WIERZYLI w jego istnienie, tylko by o nim WIEDZIELI.

Wierzą w Cuda?Naukowcy już obalili stygmaty ojca pio.Wierzą w każde słowo co powie kościół,wierzą,ze papież to OJCIEC SWIETY " 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie."