18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kilka słow o piłce

Kemawir • 2013-11-04, 23:42
Jak wygląda praca w 90% polskich klubów? Szacunek dla Krzysztofa Przytuły. Może nie kojarzycie go jako trenera ŁKSu Łomża, ale bardziej znany jest z Canal +

Krak

2013-11-05, 08:57
A po co komu potrzebny sport zawodowy, niech se kopią po pracy.
Dzieci k***a nie maja w mieście gdzie pograć, bo na każdej działce rosną "apartamentowce" zasiedlane przez wieśniaków a tu płacz o drużynę.
j***ne piłkarzyki

panchamityle

2013-11-05, 09:27
@SadolJunior
Chyba faktycznie jesteś junior, skoro myślisz że tylko w e-klapie jest kasa. W II, a nawet III (obecnie to w sumie kolejno III i IV liga), jest kasa - nie w każdym klubie, ale wystarczy rzucić okiem na budżety klubów z niższych lig. Np. myślisz, że Rasiak w Warcie gra za kapelusz gruszek?
Przybyła powiedział prawdę, ale ameryki nie odkrył, bo mało gdzie wspiera się sport. A to że w Łomży kibice się obudzili na mecz z Odrą Opole, to też nic dziwnego, skoro nie grali z bardziej znanym przeciwnikiem od paru lat a nagle trafiła się w pucharze Odra.

cisse09

2013-11-05, 09:57
@SadolJunior

Dane wziąłeś chyba z fifa07, tam była Orange Ekstraklasa. Nawet nie chce mi się tego wyjaśniać, bo za dużo pisania, a jeżeli nie siedzisz i nie znasz realiów to i tak Ci nie przegadam. Co do owoców, to tu już jesteś j***nym ignorantem i śmigaj na lekcje biologii dowiedzieć się, co takiego dają owoce.

SadolJunior

2013-11-05, 10:24
Cisse09 dałem ci piwo z litości. Jakoś tak mam z czarnymi, że mi ich żal. Jeszcze dałbym ci pare jabłek z sadu skoro ty tak ciągle o tych owocach. Dodatkowo widze że ci się procesor przegrzał i musiałeś sobie na mnie bluzgnąć.

up2 panchamityle
Tak się składa że to co napisałem to czysta prawda. Informacje z pierwszej ręki. Akurat taki Rasiak to ma kontrakt indywidualnie załatwiany przez menadżera. Tym bardziej że grał trochę na wyspach i ogólnie za granicą to ma pewien pułap zarobkowy poniżej którego nie zejdzie. Ale większość młodych chłopaków którzy grają w pierwszoligowych i ekstraklasowych klubach robią to za psie pieniądze. W klubach pracują beznadziejni dyrektorzy sportowi którzy ściągają zagranicznych kopaczy którym płacą 8 razy więcej niż 18-19 letnim wychowankom. To co mówisz to bzdura. Kluby nie mają budżetów. Ledwo można sklecić 16 drużyn na ekstraklase z jakąś tam kasą. Ale nie będe się tu rozpisywał bo to nie serwis sportowy.
Chcesz więcej info to napisz priva.

delicatessen

2013-11-05, 10:34
Jeszcze nigdy, nic na tym forum nie napisałem ale nie mogę się opanować po przeczytaniu obecnych komentarzy.
Gwoli wstępu, napisze że Polska piłka nożna to jest WIELKIE, SOCZYSTE i zajebiście PRZEPŁACANE SZAMBO.
Ja sobie grałem za młodego gnoja w koszykówkę. Dresiki mieliśmy powycierane po seniorce, buty trzeba było samemu kupować, wyjazdy samemu opłacać a niekiedy to i w dupę było zimno bo halę słabo grzali. Zajęliśmy 3 miejsce w Polsce Juniorów. W tym samym momencie klubowa "szmacianka" miała zerowe wyniki ale dostawali cokolwiek chcieli. Taka była linia klubu, linia działaczy i oczekiwania "społeczeństwa".
Chwalę się tym ponieważ nic się nie zmieniło od tamtego czasu. Gigantyczna kasa pompowana jest w piłkę, podczas gdy to w innych sportach odnoszone są sukcesy. Przez to Wasze sztuczne tworzenie patosu wokół tego sportu, piłka nożna nigdy się nie podniesie. Nie podniesie się ponieważ piłkarze są przepłacani, leniwi a ich wymagania finansowe drastycznie odstają od umiejętności które reprezentują.
I teraz na koniec filmik tu zamieszczony. Fajnie że jest na nim sfrustrowany koleś dla którego ten sport wiele znaczy ale co to zmienia? Dopóki piłkarze nie zaczną grać dla przyjemności a nie tylko za kasę, jeszcze długo będziemy oglądać mecze reprezentacji z zażenowaniem.

mr.EIMIC

2013-11-05, 10:39
Przytuła to trochę taki polski Ian Holloway

SadolJunior

2013-11-05, 11:02
up delicatessen

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Możesz go nie lubić, możesz się z tym nie zgadzać, ale tego nie zmienisz.
Jest XXI wiek i futbol jest skomercjalizowany do granic możliwości. Tak działają prawa rynku, że jak chcesz coś wyjąć to najpierw musisz włożyć i jeśli na coś jest popyt to automatycznie dochód uczestników tego biznesu wzrasta. Tak jest wszędzie tylko nie u nas. Nie wierzcie w mity o tym że wszyscy piłkarze zarabiają co miesiąc na nową BM-kę.
W Polsce to akurat w żaden sport się nie inwestuje i dlatego tak to wygląda. Raz na 20 lat się trafi jakiś samorodek albo ktoś kto własny kapitał w siebie zainwestował i wtedy nagle BUM. Małysz, Pudzian albo inny Kubica...

dart87

2013-11-05, 11:43
Vuko napisał/a:

Niestety? Facet ma 100% racji, w byle mieścinie jest jakieś zainteresowanie lokalną ekipą, Puszcza Niepołomice nawet jak po III czy IV lidze się bujała to nie było problemu z butami, z czymkolwiek, zanim pomyslałeś w klubie że czegoś Ci brakuje już to miałeś zapewnione, bo lokalni przedsiębiorcy już wtedy się zabijali żeby pomóc lokalnemu klubowi i liczyć na promocję tzn. choćby głupi chleb na pomeczowego grilla móc przywieźć kiełbasę, czy j***ne napoje energetyzujące, nie mówiąc już o zapewnieniu butów od trampkarzy wzwyż. Może i nie dawali 100% za buty, ale czy dzieciak, który za korki Nike płaci 20% ceny, płacze z tego powodu? ;]



Głównym sponsorem Puszczy jest Oknoplast. Firma która jest jednym z głównym sponsorów Interu, a ostatnio również Olympique Lyon, i partnerem BVB. Także po pierwsze nie ma czego porównywać. A po drugie zwróćcie uwagę fakt że firma którą stać na sponsorowanie takich drużyn, nie sponsoruje żadnej polskiej. A nie robi tego bo woli być kojarzona z drużynami które oprócz tego są znane w Europie, to przede wszystkim WYGRYWAJĄ i nie dostają łomotu od pastuchów z Azerbejdżanu czy Kazachstanu. Polska piłka to przepłacone gwiazdki ( a właściwie patałachy) i kompletny brak wychowanków i szkolenia młodzieży. A tylko mając dobrze grającą młodzież możemy zacząć coś znaczyć w Europie, bo nie oszukujmy się nikt dobry u nas grać nie będzie, a jeśli już to piłkarski emeryt za ciężką kasę.

KroQQQ

2013-11-05, 13:30
Podoba mi się jak koleś mówi, takie przemowy pamiętam jak za małolata chodziłem na treningi i takie kazanie raz na jakiś czas to dla młodego zawodnika ogromna motywacja.

panchamityle

2013-11-05, 14:31
@SadolJunior
Skąd ty masz te informacje z pierwszej ręki, od kumpla co gra w A klasie? A może ktoś Ci wali ściemę jak ma źle, a ma się całkiem dobrze. Piszesz, że zespoły z II ligi nie mają budżetu? 3 mln zł, to moim zdaniem na III poziom rozgrywek w Polsce to sporo forsy.
Popatrz kto trenuje II ligowe zespoły, kto tam gra, chyba nie myślisz, że Rasiak jako jedyny ma menadżera? :) Sam Marek Citko ma w każdej lidze po kilku grajków.
Żeby była jasność! Nie twierdzę, że grajek w Polsce zarabia za kopanie w ogórkowej lidze 20 tys. zł ALE za kopanie piłki raz w tygodniu w II lidze jeśli zarabia się od 2-3 tys. w górę, to ja Cie proszę.. Do tego dochodzą premie za wygrane spotkania, strzelone bramki i premie od sponsorów - źle nie mają! Chyba, że mowa o Surogatce Pcim Dolny?

Sick_Stick

2013-11-05, 17:12
My w Zamościu 20 lat temu mieliśmy świetnych bokserów. Niektóre Zenki mówią, że to co reprezentują Kliczkowie to nic, przy tamtych chłopakach

Brak jakiegokolwiek zainteresowania ze strony dyrektorów, prezesów i innych ludzi. Chłopaki się rozpiły, kontakty z recedywą też zrobiły swoje... Ech, burdel w kraju to brak jakichkolwiek wyników w różnych dziedzinach.

ellsworth

2013-11-05, 17:48
Zikorskee napisał/a:

Niestety ale pan Przytuła ma rację, rację która tyczy się nie tylko piłki nożnej, lecz całego sportu w Polsce. Przykład? Ministra mucha uj***ła finansowanie sportów niszowych. Kręgle klasyczne, w latach '90 czołówka, dziś na pewno pierwsza 10. Ale w przyszłym sezonie Polski Związek Kręglarski przestanie istnieć, w tym roku otrzymali tylko 80 tys. złotych na cały bowling i kręgle klasyczne. Skąd pieniądze na MŚ juniorów w maju 2014? Tak to wygląda niestety...


W sytuacji w której brakuje pieniędzy na wszystko. Ludzie umierają z powodu niewystarczających funduszy na służbę zdrowia, albo giną na naszych niebezpiecznych i dziurawych drogach wydawanie chociaż złotówki na jakiś związek kręglarzy czy nawet piłkę nożną jest nie tylko marnotrawstwem. Jest po prostu zbrodnią przeciw narodowi. Nie zrozum mnie źle, nie mam nic przeciwko tym sportom i gdybyśmy żyli w przebogatej Norwegii to niechby sobie finansowali je do woli, ale nie w sytuacji gdy znacznie ważniejsze sprawy cierpią na tym. Trzeba mieć jakieś priorytety, a z tym niestety w Polsce zawsze było fatalnie.

mlecz1323

2013-11-05, 19:05
jęzor i oczy ma latają jakby się wydmuchał :D feta feta :D

Plecionkarz

2013-11-05, 19:27
Trening w kopaniu piłki to nie jest zajęcie za które należy się komuś chwała i prezenty. Jaki ten facet jest opryskliwy i oburzony tym, że ktoś mu nie pomaga z własnej woli. Zupełnie jak żebrak który mówi: a co mi tak mało dzisiaj pieniędzy dałeś ch*ju. Inni zapie**alają na życie a banda cielaków kopiących balonik po trawie chciałaby bogactwa z tego tytułu dostawać.

Kemawir

2013-11-05, 19:29
Plecionkarz napisał/a:

Trening w kopaniu piłki to nie jest zajęcie za które należy się komuś chwała i prezenty. Jaki ten facet jest opryskliwy i oburzony tym, że ktoś mu nie pomaga z własnej woli. Zupełnie jak żebrak który mówi: a co mi tak mało dzisiaj pieniędzy dałeś ch*ju. Inni zapie**alają na życie a banda cielaków kopiących balonik po trawie chciałaby bogactwa z tego tytułu dostawać.



Oglądnij do końca a potem komentuj - kilka razy powiedział, że nie chodzi mu o pieniądze. Ludzie oczekują sukcesów a nikt nie pomaga w klubie, oprócz tego jest małe zainteresowanie klubem.