18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kapitan Tsubasa vel. Jastrząb w realu

MCL • 2014-03-14, 09:25
Oto zawodnicy z J-League (Japońska najwyższa klasa rozgrywek) odtwarzają jeden ze strzałów popularnego niegdyś u nas Kapitana Jastrzębia (znanego szerzej jako Tsubasa).



Ładny banan wyszedł.

Szczerze mówiąc, trochę przykro mi się robi patrząc na ten filmik. Bo jeszcze dziesięć, piętnaście lat temu byle jaka Polska drużyna rozgromiłaby jakąkolwiek drużynę z Japonii. Polska drużyna Narodowa rozstrzelałaby Japonię, co chyba zresztą raz uczyniliśmy. A teraz? Widać jaki postęp wykonują gracze Japońscy. Najpierw Nakamura wyszedł ze swojego kraju i stał się czołowym pomocnikiem Celticu, Potem Kawashima, Kagawa, Nagatomo, a przecież Japońskie szkółki ciągle działają i szkolą piłkarzy... A na filmiku widać czystą radość z gry. Kumpel do kumpla:
"- Pamiętasz Kapitana Tsubasę? Dawaj, odtworzymy jeden z jego strzałów.
- No to dawaj"
Wyobrażacie sobie to samo w Polsce?
"- Pamiętasz Kapitana Tsubasę? Dawaj odtworzymy jeden z jego strzałów.
- Głupi jesteś lepiej chodź na wódkę. "

Właśnie dlatego jesteśmy w takiej dupie. Nasi nie cieszą się radością z gry, oni wychodzą na te boiska za karę...

Swoją drogą filmik potwierdza tezę, że Japończycy są cholernie wyszkoleni technicznie :shock:

Spadra

2014-03-14, 09:28
Napisał wzburzony autor, po czym sam poszedł na wódkę.

MCL

2014-03-14, 09:31
Ja nie jestem wzburzony, ja tylko stawiam hipotezę ;) Co ma potwierdzenie szczególnie w meczach reprezentacji, niestety.

Chleb razowy

2014-03-14, 09:35
Cytat:

Japończycy są cholernie wyszkoleni technicznie


Mało powiedziane - Japończycy to sama technika (zero człowieczeństwa).

xts

2014-03-14, 11:16
ja z najlepszym znajomym trenowaliśmy strzały braci toshibana

Browaryt

2014-03-14, 12:00
czarny wygląda jak samuraj

Patol

2014-03-14, 12:39
przecież to fake

MCL

2014-03-14, 12:47
Cytat:

przecież to fake



Czekałem na taki komentarz :lol: Strzał Pogby z Udinese to też fake?



Strzały z zewnętrznej części to trudna sztuka, ale jeśli wyjdzie - to jest to zabójcza broń.

Johnnsky

2014-03-14, 12:52
@MCL :
W takim razie wytłumacz dlaczego w 1szym ujęciu piłka wpada przy prawym słupku, po czym po szybkiej i NIEPRZYPADKOWEJ zmianie ujęcia ląduje przy drugim słupku ? Filmik równie prawdopodobny jak życie na Słońcu.

Jako iż "jestę ekspetę" wyjaśniam wszystkie wątpliwości, cały trick to....



WIATR.

Brzydki09

2014-03-14, 12:53
Nie zapominajmy o Noriaki Kasai a także Taku Takeuchi

nanek5

2014-03-14, 12:56
W Pogoni Szczecin jest 2 Japończyków, którzy są zazwyczaj najlepsi na boisku. No ale na tle kopaczy Ekstraklasy to mało imponujące.

MCL

2014-03-14, 13:00
Cytat:


W takim razie wytłumacz dlaczego w 1szym ujęciu piłka wpada przy prawym słupku, po czym po szybkiej i NIEPRZYPADKOWEJ zmianie ujęcia ląduje przy drugim słupku ? Filmik równie prawdopodobny jak życie na Słońcu.



Nie jesteś ekspertem a normalnym zwyczajowym debilem. Piłka przejechała się po siatce, patrząc od strony boiska: od prawej ściany przez tylnią do końca. Siatka nie jest naprężona jak struny, a raczej zwisa mniej więcej swobodnie absorbując siłę uderzenia piłki.

swiechu

2014-03-14, 13:05
to ta magiczna piłka na brazylijski mundial:D

Peciak

2014-03-14, 13:13
Dużo w tym pie**olenia. Jak patrze na szybkość i technikę Peszki i przypominam sobie chłopaków z którymi mi przyszło grać na różnych turniejach czy podwórkach to nie ma porównania. Mam wrażenie, że jakby się poświęcili treningom to by zjadali reszte polskiej ligi. Teraz ich spotykam na ławce z piwem. Nie wiem, może w Polsce nie warto zostać piłarzem?

Moim też zdaniem Robert L. wcale nie jest jakiś wyjątkowy, ktoś tylko na niego postawił w Niemczech i się okazało że potrafi kopać. Taki Piszczek jeszcze pare lat temu był nikim w polskiej piłce... Jak na tak liczny kraj niemożliwym jest żeby się nie rodziły talenty, tylko nikt ich nie rozwija. Wystarczy zobaczyć na Belgów czy Holendrów. Nie wspominając o Urugwaju czy Kolumbii. Każda z tych reprezentacji posiada tuzin gwaizd światowego futbolu. Natomiast my mamy kapitana, który nie może grać bo jego 60 osobowa rodzina nie dostała biletów za darmo....