18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kapitan Tsubasa vel. Jastrząb w realu

MCL • 2014-03-14, 09:25
Oto zawodnicy z J-League (Japońska najwyższa klasa rozgrywek) odtwarzają jeden ze strzałów popularnego niegdyś u nas Kapitana Jastrzębia (znanego szerzej jako Tsubasa).



Ładny banan wyszedł.

Szczerze mówiąc, trochę przykro mi się robi patrząc na ten filmik. Bo jeszcze dziesięć, piętnaście lat temu byle jaka Polska drużyna rozgromiłaby jakąkolwiek drużynę z Japonii. Polska drużyna Narodowa rozstrzelałaby Japonię, co chyba zresztą raz uczyniliśmy. A teraz? Widać jaki postęp wykonują gracze Japońscy. Najpierw Nakamura wyszedł ze swojego kraju i stał się czołowym pomocnikiem Celticu, Potem Kawashima, Kagawa, Nagatomo, a przecież Japońskie szkółki ciągle działają i szkolą piłkarzy... A na filmiku widać czystą radość z gry. Kumpel do kumpla:
"- Pamiętasz Kapitana Tsubasę? Dawaj, odtworzymy jeden z jego strzałów.
- No to dawaj"
Wyobrażacie sobie to samo w Polsce?
"- Pamiętasz Kapitana Tsubasę? Dawaj odtworzymy jeden z jego strzałów.
- Głupi jesteś lepiej chodź na wódkę. "

Właśnie dlatego jesteśmy w takiej dupie. Nasi nie cieszą się radością z gry, oni wychodzą na te boiska za karę...

Swoją drogą filmik potwierdza tezę, że Japończycy są cholernie wyszkoleni technicznie :shock:

MCL

2014-03-14, 14:32
Cytat:

Jedynym debilem w tym temacie aktualnie jesteś tylko Ty
Piłka dotyka siatki bezpośrednio przy drugim słupku, a ślizgać to Ci się mogą ew. Twoje usta


Cytat:

A mi się przykro zrobiło że dorosły facet dał się nabrać jak dziecko.


No jasne udowodniłem wam przykłady ale dla was to dalej fake. Jestescie głupi jak amerykanie, którzy dziwili się, że R.Carlos zdobył piłkę z zerowego kąta zza pola karnego. Tylko potwierdzacie swoją głupotę, a piłki do nogi to nawet w Pro Evo czy Fifie nie widzieliście, bo gdybyście zerknęli na replaye, to zauważylibyście, że takie rogale często wpadają ;)

Ileż w was złości. Nawet jeśli byłby to fake, ale nie jest, to i tak zawsze fajnie popatrzeć na ludzi z pasją, lepsze to niż internetowe marudzące trolle wyzywające wszystko od fakeów :lol: za to powinny iść warny swoją drogą.

Cytat:

Mi tam się podobało.
Widać w tym ludziach pasję, robią to co kochają, tacy ludzie są najbardziej wartościowymi pracownikami, bo przecież jeśli nie robisz tego co kochasz, to zazwyczaj robisz to z obowiązku, na odpie**ol.
Jakby nasi piłkarze widzieli w piłce zamiłowanie, to nawet z ch*jowym trenerem, myślę że by grali lepiej, przynajmniej lepiej od ich obecnego poziomu.



No dokładnie :) Narzekanie to nasz sport narodowy, a szkoda, bo mamy potencjał na światową dwudziestkę rankingu fifa, tylko że gdzieś w naszych grajkach brak zaangażowania... Żeby gracz istniał, musi mieć zapał do swojej roli, ciągnąć siebie i grę... nie w stylu "no znowu nie wyszło, nie wiem czemu" tylko "cholera, nie wyszło, ale następnym razem tego nie sp***olę". Pasja, zaangażowanie, głód zwycięstwa. Tego naszym orzełkom brakuje i być może dlatego Leo był dobrym trenerem, bo wmówił tym średniakom że grać potrafią. I potrafili uj***ć Portugalię. Wszystko zaczyna się w głowie: nikt, kto narzekał nie osiągnął sukcesu. Futbol to gra błędów, a jak ktoś wyciągnie z tych błędów lekcje, to ma szanse się rozwijać i być dobrym piłkarzem, ale przede wszystkim wartościowym człowiekiem. Bo nie ma nic gorszego jak narzekanie i malkontenctwo siedząc na kanapie i nic nie robiąc, jak panowie od "FAKEEEEE!~!!@#!@$" wyżej.

JohnRambo

2014-03-14, 16:48
:ubawdolez: ! Chyba nie widzieliście jakie bomby sadził Tsubasa !!!

EdmundKemper

2014-03-14, 17:08
MCL napisał/a:

Widać jaki postęp wykonują gracze Japońscy. Najpierw Nakamura wyszedł ze swojego kraju i stał się czołowym pomocnikiem Celticu, Potem Kawashima, Kagawa, Nagatomo, a przecież Japońskie szkółki ciągle działają i szkolą piłkarzy...



Fabiański, Kuszczak, Boruc, Szczęsny, Wasilewski, Lewandowski, Piszczek, Błaszczykowski, Żurawski, Wałdoch, Hajto...

MCL

2014-03-14, 17:30
EdmundKemper napisał/a:

Fabiański, Kuszczak, Boruc, Szczęsny, Wasilewski, Lewandowski, Piszczek, Błaszczykowski, Żurawski, Wałdoch, Hajto...


Polska - Szkocja
0 - 1

Belgia - Japonia
2 - 3
Japonia - Nowa Zelandia
4 - 2

kih0n

2014-03-14, 17:50
Jak ktoś myśli że to fejk to pewnie:

1) nigdy nie był na meczu
2) nigdy nie był na lekcjach fizyki
3) nigdy nie grał w piłkę

a stawiam na to że wszystkie powyższe razem

blizzarder

2014-03-14, 18:08
Widzialem gole Carlosa, Cisse czy Pogby, ale moim zdaniem to jest fake, majacy na celu wypromowanie ligi japonskiej, chca pokazac, ze zawodnicy tam grajacy dysponuja wysokimi umiejetnosciami.


ek...........ma

2014-03-14, 20:34
pedały i inne gimbusy co piszą że to fejk, jest coś takiego jak effekt magnusa, w dużym skrócie piłka zmienia toru lotu w tum kierunku w którym się kręci, im szybciej się kręci tym bardziej będzie zbaczać z linii prostej (do jakiejś tam wartości granicznej, itp) oczywiście że tsubasie i jego koledze nie udało się to za pierwszym razem i robili z czterdzieści powtórek ale to nie jest fejk, taka tam mechanika ciała w cieczy/gazie itp, czy jestę ekspertę? xD

to...........tt

2014-03-14, 21:06
ekshuma napisał/a:

pedały i inne gimbusy co piszą że to fejk, jest coś takiego jak effekt magnusa, w dużym skrócie piłka zmienia toru lotu w tum kierunku w którym się kręci, im szybciej się kręci tym bardziej będzie zbaczać z linii prostej (do jakiejś tam wartości granicznej, itp) oczywiście że tsubasie i jego koledze nie udało się to za pierwszym razem i robili z czterdzieści powtórek ale to nie jest fejk, taka tam mechanika ciała w cieczy/gazie itp, czy jestę ekspertę? xD



Może i dobrze prawisz, ale przez to "xD" na końcu zdania, sądze, że wykształcenie eksperckie zdobyłeś niedawno w gimbazie, tudzież w podstawówce.

EdmundKemper

2014-03-14, 21:17
MCL napisał/a:


Polska - Szkocja
0 - 1

Belgia - Japonia
2 - 3
Japonia - Nowa Zelandia
4 - 2



Polska - Portugalia 2:2
Polska - Niemcy 2:2

Gl0BaL

2014-03-14, 22:05
Widać że połowa sadistica to pryszczate nerdy. Toż te wszystkie przykłady to są KLASYCZNE, NAJZWYCZAJNIEJSZE W ŚWIECIE ROGALE. Sam takie kręciłem, oczywiście nie wychodziło za każdym razem ale często to wyglądało tak jak na 1 filmiku.

Śmieszą mnie ludzie którzy próbują snuć jakieś teorie spiskowe bo przez całą szkołę koledzy wysyłali ich na bramkę, albo na obronę (gdzie stawiało się tam grube niezręczne pachołki).

hamsik

2014-03-14, 22:28
A już wszyscy zapomnieli jak to Krzynówek strzelił piekną bramkę w barwach leverkusen dla wielkiego "Realu". Gimby mogą nie znać

Ha...........ng

2014-05-04, 18:58
Nie powiem, aż się dzieciństwo przypomniało.
"Nakamura i Okubo próbują skopiować sztuczkę z Capitana Tsubasy i... wychodzi im to idealnie"

Fazer6

2014-05-04, 19:25
zjedz banana