18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kapitalizm Adama Smitha

xanos • 2013-05-18, 13:23
Nie jest to sadystyczne, nie są to również "inne czarności" jednakże uważam, że dużo ludzi powinno sobie to uświadomić. Dlatego zależy mi na tym, żeby jakoś weszło na główną. Jeżeli było to dobrze, ale nie zaszkodzi przypomnieć tym, którzy widzieli albo pokazać tym, którzy nie widzieli. ;-)




Reszta w komentarzach

kustoszpan

2013-05-18, 13:28
"Bogacwo nie jest dane raz na zawsze".
Akurat Polaków nie trzeba tego uczyć k***a.

straatveger

2013-05-18, 13:40
Adam Szmit ? To ten o skakaał zawsze przed małyszem ?

Aragon1988

2013-05-18, 13:58
Jakby to wszystko było takie proste... Keynesiści powiedzą konsumujcie i to też może zadziałać. Kwestia uniwersalności koncepcji ekonomicznych jest przedmiotem badań historii myśli ekonomicznej, ale ogólnie odpowiedź na dużo pytań w ekonomii brzmi "to zależy' btw z tego co słyszałem to w UK nie jest już tak kolorowo, premier poobcinał social i nagle brytole muszą oglądać się za robotą.

adekniejadek89

2013-05-18, 14:17
urządziłem długą wycieczkę na górę, żeby wstawić piwko. Doceń to ziomuś

RockyWood

2013-05-18, 14:17
@Aragon1988

wyprowadzę Cię z błędu. Praktycznie wszyscy moi znajomi już wyjechali do UK - ostatni z żoną i dzieckiem miesiąc temu. Nikt nie był bez roboty dłużej niż 2-3 dni - agencji pracy jest tam od ch*ja, praca nie stała za minimum ale za to co zarobisz zapłacisz za pokój najesz się do syta a na koniec każdego tygodnia (po wypłacie) kupisz bez żalu (że droga) butelkę dobrej Whisky i wypijesz za biedną Polskę...
Jak cię zalokują w jakiejś fabryce "na stałe" (5 dni pracy po 8h) to żyjesz jak król w porównaniu do polskiej wegetacji.

kustoszpan

2013-05-18, 14:18
RockyWood napisał/a:

@Aragon1988

wyprowadzę Cię z błędu. Praktycznie wszyscy moi znajomi już wyjechali do UK - ostatnio miesiąc temu. Nikt nie był bez roboty dłużej niż 2-3 dni - agencji pracy jest tam od ch*ja, praca nie stała za minimum ale za to co zarobisz zapłacisz za pokój najesz się do syta a na koniec każdego tygodnia (po wypłacie) kupisz bez żalu (że droga) butelkę dobrej Whisky i wypijesz za biedną Polskę...
Jak cię zalokują w jakiejś fabryce "na stałe" (5 dni pracy po 8h) to żyjesz jak król w porównaniu do polskiej wegetacji.


Niestety musze się z Tobą zgodzić, bo sam siedzę w UK. I tak to właśnie wygląda...

erythnul

2013-05-18, 14:22
Ach.. nie mogę się już doczekać aż to wejdzie na główną i będe mogł podziwiać z rozkoszą ból dupy socjalistów pozbawionych merytorycznych kontragrumentów przeciw kapitalizmowi.

Świetny materiał. Piwko zimne dla Ciebie.

Mołgbym prosić o źródło?

xanos

2013-05-18, 15:02
erythnul napisał/a:

Ach.. nie mogę się już doczekać aż to wejdzie na główną i będe mogł podziwiać z rozkoszą ból dupy socjalistów pozbawionych merytorycznych kontragrumentów przeciw kapitalizmowi.

Świetny materiał. Piwko zimne dla Ciebie.

Mołgbym prosić o źródło?




Dzięki ;-)

http://www.for.org.pl/pl/a/2342,Jaroslaw-Kazmierczak

Ptoon

2013-05-18, 15:04
RockyWood, polski król na obczyźnie.

Jerzy_Michał

2013-05-18, 16:53
Aragon1988 napisał/a:

Keynesiści powiedzą konsumujcie i to też może zadziałać.



Przecież nigdzie i nigdy nie zadziałało...

KMD

2013-05-18, 17:02
Bardzo mądre.
Piwo.

Bartosz546

2013-05-18, 17:06
Dzięki ziomek czytałem, Henrego Hazlitta, a teraz przeczytam jeszcze Adama Smitha.
Specjalnie się zalogowałem, żeby ci piwo dać.

Rottensparrow

2013-05-18, 17:12
Kapitalizm pochodzi od capita - co oznacza umysł a nie kapitał