18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kamil Cybulski

jolmen13 • 2013-07-23, 20:28
Cytat:

Kamil Cebulski, "najmłodszy milioner w Polsce": Urzędnicy w Polsce nie pozwalają, żeby człowiek za długo miał pieniądze
Media okrzyknęły go "najmłodszym milionerem w Polsce". Jako 16-latek założył firmę, która w ciągu roku zaczęła przynosić zyski. Jako nastolatek był właścicielem firmy ESC Poland (firma komputerowa), kilkunastu sklepów i serwisów internetowych. Sprzedał firmę i się wyprowadził, bo Polska nie sprzyja przedsiębiorczości. Dziś 29-letni Kamil Cebulski prowadzi uniwersytet działający w kilku krajach, otwiera setkom Polaków firmy poza granicami i buduje szkoły w Afryce. – Jedynie ZUS i podejście urzędników niszczy ten kraj i powoduje, że już 2 miliony ludzi wyjechało i wyjeżdżać będzie jeszcze więcej – mówi w rozmowie z naTemat.



Polecam przeczytać cały wywiad z tym ciekawym człowiekiem, jest i o "prostytuowaniu się UE", jak i "pomocy charytatywnej" w Afryce i o innych ciekawostkach. Facet ma jaja i łeb na karku, warto się zapoznać z tym materiałem.

Wywiad z Kamilem

jolmen13

2013-07-25, 12:34
@McMenel naprawdę piszesz bzdury. Osobiście zaliczam się do grona przedsiębiorców, należę jednak do klasy średniej. Nie stać mnie na kokosy, moja firma jest jednoosobowa; zatrudniam pracowników ale tylko sezonowo i nigdy na umowy o pracę (gdybym spróbował, mógłbym zamknąć interes). Zapie**alam często od rana do wieczora, mam firmę cateringową, pracuje też jako szef kuchni pewnej niedużej, acz sympatycznej restauracji. Np. wczoraj dowiedziałem się, że nie mam jednego papierka z sanepidu, za co grozi mi nawet 5000 kary. Chodzi i jedną kartkę A4, z pozwoleniem na przewożenie żywności. Mam furę z kratką, pojemniki; mam wszystko. Nikt się nigdy nie zatruł, nikomu się nic nie stało (Bardzo dbam o jakość moich usług, bo mam wyrobioną markę i wielu ludzi mnie zna. Jakbym coś spieprzył mogę zamykać interes). ALE od jakiegoś czasu, oprócz zwykłego pozwolenia PSES potrzebujesz jeszcze tego gówna. SZCZĘŚCIE, że trafiłem na wyrozumiałego urzędnika i obędzie się bez kary (papiery dowiozę w przyszłym tygodniu). Ale pytanie, czy to jest normalne? Ile małych firm upada bo nie trafia na "wyrozumiałego urzędnika"? Uważam, że to jest czyste złodziejstwo. a ZUS? nieważne ile zarobie w miesiącu, muszę płacić tę samą stawkę. gdyby to zlikwidowali, odkładałbym dużo więcej (i tak odkładam, bo czasy niepewne). I mam w dupie nierobów meneli, których codziennie widzę pod sklepem jak walą wińska z kasy od MOPSU. k***y które mają 6 dzieci, każde z innym fagasem. A alimenty dostaje z "funduszu alimentacyjnego". Jakby mi teraz doj***li podatek jak mówisz 70% bo "jestem przedsiębiorcą", to chyba bym k***a pod most poszedł. Opowiadasz takie bzdury, że to jest szok; to pojęcia antyglobalizacyjne, bazujące na makroekonomii, ale w tym co piszesz nie ma krzty praktyki, w stosunku do życia normalnych ludzi. Pozdrawiam nierobów, leni i socjalistów.

Aha, a chyba wiesz kto płaci na tych meneli, na te k***y i debili po politologii na zasiłku?


Sorry za literówki ale się wk***iłem i pisałem z rozpędu. A wk***iam się Na takich ludzi, co nie mają pojęcia jak wygląda prawdziwa praca w Polsce. Idę o zakład, że mieszkasz z mamusią na jej utrzymaniu i studiujesz jakąś pedagogikę albo inny shit. McMenel to pewnie nie przypadkowa xywka.

@rew123321 Nie porównuj gospodarek zachodnich, opartych na modelu socjalistycznym. To kolosy na glinianych nogach, już powoli się przewraca, a gdy dojdzie, że więcej ludzi będzie na emeryturach i zasiłkach, niż na własnym utrzymaniu to cała UE na czele z Niemcami i Francją runie w przepaść.