18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Jod dla dzieci w szkołach

zoob3r3k • 2014-10-10, 18:10
Chciałbym się z wami podzielić dwoma informacjami, jedna rzecz już miała miejsce, druga natomiast dopiero będzie mieć.

1. Całkiem niedawno, bodajże nawet w tym roku szkolnym, przeprowadzono konkurs w szkołach podstawowych oraz gimnazjach na temat obrony cywilnej. Z tym, że nie został on zorganizowany przez MEN tylko urzędy administracji lokalnej w całej Polsce.

2. W ciągu nadchodzących 2-3 tygodni wszystkie dzieci i młodzież, ze szkół wymienionych wyżej, mają dostać tabletki z JODEM. Pewnie większość z was wie, w jakich przypadkach podawany jest jod. Dla tych, którzy nie wiedzą poświęcę się i napiszę - w przypadku promieniowania radioaktywnego. Akcja będzie przeprowadzana na polecenie starostów, którzy dostali polecenia z wyższych szczebli itd.

Obie informacje są z pewnego i bezpośredniego źródła.

Czyżby coś się w najbliższych tygodniach / miesiącach coś się zapowiadało? Szczerze wątpię, że tabletki z jodem będą rozdawane dla zwykłego picu. Czekam na jak zawsze trafne komentarze ^^

MrSpook

2014-10-11, 10:54
Mi to wygląda na to, że nasza j***na łapówkarska partia rządząco-defraudująca, zezwoliła na transport odpadów radioaktywnych i składowanie ich gdzieś na terenie Polski...

Ku...........cz

2014-10-11, 11:46
Lechu66 widać gówniane miałeś Przysposobienie Obronne (tak PO). Ja jakie 8 lat temu na PełO chodziłem po schronach i latałem w maskach przeciwgazowych. Jakoś nikt nas nie zaj***ł jak widać

Xx...........oJ

2014-10-11, 11:47
Ciekawy pomysł MrSpook. W sumie nawet bym się nie zdziwił, ale gdyby to wyszło to czarno to dla nich widzę :D

Rafixo

2014-10-11, 12:17
Hahahaha, ja widzę że na tym sadolu to same Macierewicze siedzą...

dziczek91

2014-10-11, 13:14
to jest po prostu walka z kretynizmem już u dzieci :p i dobrze bo problemy zwalcza się u podstawy :D
(dla niewiedzących - wrodzony zespół niedoboru jodu = kretynizm)

zoob3r3k

2014-10-11, 14:05
Miejmy nadzieję, że to tylko walka z kretynizmem, jak napisał mój przedmówca ;p

te...........ra

2014-10-11, 14:26
Głąby to pewnie przez fukushime.

MCMerci

2014-10-11, 21:25
@up refleks szachisty?