18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Jod dla dzieci w szkołach

zoob3r3k • 2014-10-10, 18:10
Chciałbym się z wami podzielić dwoma informacjami, jedna rzecz już miała miejsce, druga natomiast dopiero będzie mieć.

1. Całkiem niedawno, bodajże nawet w tym roku szkolnym, przeprowadzono konkurs w szkołach podstawowych oraz gimnazjach na temat obrony cywilnej. Z tym, że nie został on zorganizowany przez MEN tylko urzędy administracji lokalnej w całej Polsce.

2. W ciągu nadchodzących 2-3 tygodni wszystkie dzieci i młodzież, ze szkół wymienionych wyżej, mają dostać tabletki z JODEM. Pewnie większość z was wie, w jakich przypadkach podawany jest jod. Dla tych, którzy nie wiedzą poświęcę się i napiszę - w przypadku promieniowania radioaktywnego. Akcja będzie przeprowadzana na polecenie starostów, którzy dostali polecenia z wyższych szczebli itd.

Obie informacje są z pewnego i bezpośredniego źródła.

Czyżby coś się w najbliższych tygodniach / miesiącach coś się zapowiadało? Szczerze wątpię, że tabletki z jodem będą rozdawane dla zwykłego picu. Czekam na jak zawsze trafne komentarze ^^

GieBe

2014-10-11, 08:16
Niedostatek jodu u dzieci zmniejsza zdolność uczenia się, spowalnia wzrost i rozwój fizyczny w okresie pokwitania. U dorosłych może upośledzać funkcje rozrodcze, utrudniać utrzymanie ciąży, prowadzić do niewydolności tarczycy i w konsekwencji do zahamowania funkcji wielu narządów i procesów życiowych organizmu.

Wikipedia tak mowi, a czy to prawda ?

MCMerci

2014-10-11, 08:19
Niech który gimbus powie czy coś dostał bo nie wiem czy schron budować w ogródku czy nie.

zoob3r3k

2014-10-11, 08:26
Widzę, że wielu z was nie czytało ze zrozumieniem ;] w ciągu 2-3 tygodni MAJĄ dostać a nie że dostali. Czyli równie dobrze mogą je otrzymać tuż przed końcem października.

nazwajestjuzzajeta

2014-10-11, 08:35
moja mama przerzuciła się na sól jodowaną-musi coś wiedzieć! :o

Goger

2014-10-11, 08:46
Ta cała informacja to ściema, aktualnie pracuje w MEN, nie jest to jakieś wysokie stanowisko ale jestem na bieżąco z wszystkimi nowymi ustaleniami. W sprawie jodu nie było nawet żadnej konferencji, więc jest to marna prowokacja.

Raziel91

2014-10-11, 08:50
Goger napisał/a:

Ta cała informacja to ściema, aktualnie pracuje w MEN, nie jest to jakieś wysokie stanowisko ale jestem na bierząco z wszystkimi nowymi ustaleniami. W sprawie jodu nie było nawet żadnej konferencji, więc jest to marna prowokacja.



Czytaj ze zrozumieniem
Cytat:


Z tym, że nie został on zorganizowany przez MEN tylko urzędy administracji lokalnej w całej Polsce.


thoruus

2014-10-11, 08:55
"pracuje w MEN" "na bierząco" - MEN. BERZĄCO. Może lepiej niech już walną...

Ku...........cz

2014-10-11, 08:57
Baranie sejesz panike bez potrzeby. Takie akcje są organizowane co jakiś czas na wypadek awarii takiej jak Czarnobyl. Jakby pie**olła bomba to i jod nie pomoże.

Siejesz panike i na ch*j

Lechu66

2014-10-11, 09:13
@Kubacz
Jakoś przez 13 lat szkoły nie podano mi takiej tabletki. Nie pitol że to profilaktycznie.

ho...........zo

2014-10-11, 09:30
pie**olicie głupoty, nic się nie stanie.

Goger

2014-10-11, 09:39
@Raziel91
wszystkie rozporządzenia ustawy itp. które dotyczą uczniów przechodzą przez MEN, no ale w sumie wiesz lepiej.

@thoruus
tego postu to w ogóle nie rozumiem

Denobulan

2014-10-11, 10:04
Brat mówi, że żadnych konkursów z obrony cywilnej nie było(podstawowa), powiat piaseczyński, wiec myślę, że to bullshit.

zoob3r3k

2014-10-11, 10:05
Dopytałem się i akcja nie jest przeprowadzana przez MEN na 100%. To, czy przeszło przez nich lub nie to już mi koło wacka lata.

Camel_06

2014-10-11, 10:20
Niezły trolling, łap piwo :D

burzamiszcz

2014-10-11, 10:36
Jestem gimbem, żadnej obrony nie było i żadnych tabsów nie dawali. Dziękuje