18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Jestem stanowczo za aborcją !!!

PA...........SM • 2014-01-20, 23:07
Witam :)
Chciałbym przytoczyć przypadek z mojego miasta Zabrza, jednak dotyczy to całego kraju :( Zapraszam do lektury:

Po raz kolejny zabrzańscy stróże prawa rozliczają pijane matki. - To miała być rutynowa kontrola przeprowadzona przez dzielnicowego w mieszkaniu należącym do 47-letniej zabrzanki. Nikogo jednak nie było w lokalu przy ul. Cmentarnej - relacjonuje Marek Wypych z zabrzańskiej policji. - Jednak opuszczając budynek, policjant napotkał kobietę w towarzystwie jej 26-letniej córki i ich dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Obie dorosłe kobiety były pijane i zachowywały się wulgarnie.

Okazało się, że młodsza kobieta - aż z 2,7 promila w wydychanym powietrzu! - jest w drugim miesiącu ciąży, o czym bez ogródek poinformowała mundurowych w trakcie zatrzymania. Jej 47-letnia matka miała "tylko" 1,4 promila.

Kobiety wylądowały w policyjnym areszcie, a dwoje dzieci trafiło pod opiekę rodziny. Pozostałe - pod opiekę rodziców zastępczych.

Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytając o takich przypadkach twierdzę, że gdyby ta 47 letnia suka poddała się aborcji to nie urodziłaby tej j***nej młodszej suki. Ta z kolei nie rodziła by bękartów, które teraz narażone są na cierpienia :(
Z tej całej familii nic nie będzie, tylko same kłopoty przynoszą służbom mundurowym i podatnikom. Aborcja powinna być ogólnie dostępna i to za darmo. Po jakiego ch*ja rodzić takie bachory i narażać na cierpienie???

Max Ibuprom

2014-01-22, 15:41
Moim skromnym zdaniem aborcja na żądanie powinna być legalna do kilku/kilkunastu tygodni ciaży- w moim mniemaniu działa to wtedy jako "zapasowa antykoncepcja". Tak jak jajko nie jest kurą tak zarodek nie jest człowiekiem. Bądźmy rozsądni! Prezerwatywy tez niet, bo gdyby nie one to mogło by ise urodzić dziecko?

Nawet w poważnych związkach, gdzie dba się o antykoncepcje zdarzają się wpadki w momencie keidy para jest absolutnie nei gotowa na podjecie ogromnej odpowiedzialności i ciężaru również, a w PL może rpzedewszysktim finansowego! Ja swoim dzieciom chciałbym zapewnić dogodne warunki do życia, a jełśi w tym momencie (22l) miałbym wpadkę to następstwem porodu była by panosząca isę patologia, nie dlatego zę ja czy moja dziwczyna jesteśmy egoistami i nie chcemy psuć sobie młodości, tylko dlatego że nie mamy warunków na wychowanie dziecka.

nie mówię żę aborcja to coś dobrego i powinno się ją stosować zamiast prezerwatyw-to poprostu powinno byc koło ratunkowe chroniące przed patologią "niechcianego" dziecka!

I jeszcze raz proszę zagorzałych przeciwnikó żeby spróbowali dostrzec różnice między aborcją we wczesnym stadium, gdzie właściwie pozbywa się zlepka komórek, a aborcją w póxnym stadium której zdjeciami straszą wielcy orędownicy życia... Szkoda tylko że oni nie pomogą jak urodzi mi się dziecko, a ja zarabiając 1500zł nie będe miał go za co wykarmić. Nie moze być tka że ktoś rości sobei prawo decydowania o nieswojej przyszłości i nieswoim życiu. Uważasz że aborcja jest zła? Walenie konia tez, bo ile dzieci mogło by isę urodzić? Prosze bardzo, żyj w zgodzie ze swoimi przekonaniami, ale nie próbuj mi wmówić że usunięcie ledwo zapłodnionej komórki jajowej jest morderstwem, bo to jest śmieszne, a przedewszystkim nie masz prawa kazać cierpeić mojej rodzinie i moim dzieciom dlatego że moja partnerka była zmuszona do urodzenia dziecka na któego utrzyumanie nie mam ani warunkó ani pieniędzy... Zastanówcie się co jest gorsze, usunięcie zarodka, któego nazywanie człowiekiem jest poprostu niepowazne czy piekło wielu młodych par i ich "pociech", które miały niechcianą wpadkę i są zmuszane do czegoś na co je poprostu nie stać!!!

Mówicie że walczycie o życie? Ale o jakei życie, w piekle szarej rzeczywistości gdzie młodzi ludzie nie sa w stanie wyprowadzić się z miaszkani w bloku od rodziców(które nagle stało się bardzo "ciasne"...) mimo że oboje pracują? I teraz rodzi im się dziecko... Takiego życia chcecie dla swoich rodaków? Życia w piekle rzeczywistości, gdzioe nei ma pieniędzy, wszystkim puszczjaą nerwy bo siedzą wszyscy na kupie, cały czas poświęca się na wychowanie dziecka i zapeirdalanie tata/mama na dwie zmiany i nie ma się czasu ani sił żeby chociaż spróbowac coś zmienić... rozsnące przygnębienie, brak perspektyw odbierajacy wiare że będzie lepiej depresja, agresja syf i patologia... To jest wynik walki z aborcją! Bo większośc ludzi nie wybiera aborcji ot tak, tylko z wielkim trudem godzą się na usunięcie czegoś co mogło by być ich dzoieckiem, bo wiedzą że inaczej sprawia sobei i jemu piekło-z tym chcecie walczyć...

Nie włazić z butami w życie innych, tyle.

St...........el

2014-01-22, 16:10
Max Ibuprom, że co k***a? Jajko nie jest kurą? To czym? UFO? Weź się jebnij w ten głupi łeb i poczytaj trochę podręcznika z biologii. Licealny albo gimnazjalny powinien styknąć, bo czuję, że nie przełkniesz akademickiego. To już lepiej oddać dziecko do adopcji niż uczyć społeczeństwo zabijać istnienia tylko dla własnej wygody. Aborcja to tylko kolejne pseudo-rozwiązanie, które wychowuje ludzi na niekompetentnych i nieodpowiedzialnych baranów, przeświadczonych, że mogą robić co chcą i żadne konsekwencje ich nie dosięgną.

Dzieci są traktowane już jak towar (paradoksalnie tak tylko w socjalizmie) i co? Będziesz decydował, które może żyć, a które nie tylko dlatego, że komuś się coś nie podoba w płodzie? Jak daleko zajdziemy? Może kolor oczu? Tylko jak się doktor jebnie w prognozie/badaniu i urodzi się z innym kolorem, to może od razu dajmy im okres gwarancyjny - np. tydzień po narodzinach matka może je udusić lub utopić, bo nie podoba jej się wynik?

Jeszcze o ile potrafię zrozumieć przypadki, że ludzie chcą aborcji dla pojebów genetycznych albo gdy zarodek zagraża życiu matki np. przy ciąży pozamacicznej (zakłada się, że matka może urodzić inne, następne) - OK. Ale aborcja bo kretyni nie pomyśleli o zabezpieczeniu albo pieprzyli się na lewo i prawo, a teraz im nie wygodnie - rzygać się chce. Po gwałcie też nie powinno się niewinnego dziecka zabijać (tylko gwałciciela, jak już), jeśli jest zdrowe. Czym ono zawiniło?
Kojarzy się potem z biologicznym ojcem? A co jak mąż ma też te same włosy i uśmiech. Można go odstrzelić, bo PRZYPOMINA o gwałcie? Rozumiem, że trauma - ale trzeba ją opanować, nie ciągnąć całe życie i szkodzić innym...

CzaryMaryy

2014-01-22, 16:11
@Max Ibuprom lepiej zebys nie mial dzieci, jesli sa one dla ciebie ciezarem a nie radoscia. Planuj zycie, planuj tepy ch*ju. Jak masz takie pogladu to oby sie twoja partnerka z murzynem puscila. Zycze ci tego baranie. Jak mozna uwazac czlowieka za ciezar, jak mozna uwazac dziecko za rzecz, ktora bd musial utrzymac. Lepiej go zajebac jak jest male. Liczy sie tylko hajs. Popie**olone czasy nastaly, popie**olone.

MrEngineer

2014-01-22, 16:16
Max Ibuprom napisał/a:

Moim skromnym zdaniem aborcja na żądanie powinna być legalna do kilku/kilkunastu tygodni ciaży- w moim mniemaniu działa to wtedy jako "zapasowa antykoncepcja". Tak jak jajko nie jest kurą tak zarodek nie jest człowiekiem. Bądźmy rozsądni! Prezerwatywy tez niet, bo gdyby nie one to mogło by ise urodzić dziecko?

Zastanowiłeś się co piszesz? Moment, w którym powstaje człowiek to zapłodnienie, a nie któryśtam tydzień. Idąc twoim tokiem myślenia po tych kilku kilkunastu tygodniach ciąży nadchodzi moment, w którym powstaje człowiek, a sekundę przed to jeszcze człowiek nie był? Pomyśl zanim coś napiszesz albo zacytujesz innego idiotę.
Max Ibuprom napisał/a:

Ja swoim dzieciom chciałbym zapewnić dogodne warunki do życia

A zabijając swoje dziecko zapewniasz mu lepsze warunki? Wpadki się zdarzają i należy się z tym liczyć i nie pie**ol, że nie masz warunków. Są ludzie, którzy mają dużo ciężej, a dzieci chcą wychować.
Max Ibuprom napisał/a:

koło ratunkowe chroniące przed patologią "niechcianego" dziecka!

Jako koło ratunkowe, to powinni kastrować takich, jak ty, to by uchroniło zarówno przed wymyśloną przez ciebie "patologią dziecka", jak i patologią morderstwa.

Dalej nie komentuję, bo po przeczytaniu dalszej części postu widzę, że nie ma sensu, ponieważ autor postu jest zlepkiem komórek, którego nie ma sensu nazywać człowiekiem, a tym bardziej sądzić, że jest w stanie coś zrozumieć.

Piszcie co chcecie, hejtujcie, ale ja zdania nie zmienię. Aborcja powinna być zakazana i koniec.

H88tman

2014-01-22, 16:24
Zachlana szmata, to na niej powinno dokonać się "aborcji" w pierwszej kolejności

Amol.the.Herbal.Liquor

2014-01-22, 16:38
Ja osobiście jestem za sterylizacją takich delikwentek :P mogą się wtedy pie**olić w nieskończoność z naj***nymi żulami i innymi a przynajmniej nie będą krzywdzić własnych dzieci (nie narodzonych a nawet ba! nie poczętych :>

Max Ibuprom

2014-01-22, 16:42
Oboje nie spróbowaliście nawet zrozumieć co napisałem, za to już w peirwszym zdaniu jeden i drugi poleciał wyzwiskami utrzymując w tym charakterze reszte swojej wypowiedzi. To dobrze pokazuje jakieog sortu jednostki twardo stoją przeciw aborcji. O ile jeszcze zaryzykowałbym dalsza merytoryczną dyskusje za sk***ielem to czrmary jest kompletnym idotą i do tego chamem, a za to co mi "życzysz" jeszcze się przejedziesz palancie(obyś zmądrzał i odpukał)...

Absolutnie nie traktuje dzieci jak towar i myślę że zadna dojrzała, normalna para tego nie robi. To wy z racji braku faktycznych argumentów doczepiacie takie bezsensowane stwierdzenia do mojej wypowiedzi-miło by było gdybyście chociaz spróbowali trzymać jakiś poziom... :roll:

Skuriwel to powiedz mi czym jest zapłodniona komórka jajowa we wczesnej fazie, bo chyba nie sądzisz że na potrzeby dyskusji na sadisticu pójde po podręcznik od biologi... Uważasz że to człowiek tak? To pleminik też jest JUŻ człowiekiem, komórka jajowa też? Naprawde nie dostrzegasz różnicy, czy tak sobie piszesz żeby mieć "argument" po swojej stronie? :/

Ja staram się patrzec na sprawę racjonalnie a nie ideologicznie, bo chociaz to drugie spojrzenie dużo bardzije rozgrzewa serca "mas" to na końcu powoduje najczęściej ból i cierpienie. I to właśnie powoduje przymus rodzenia dzieci na które nikt nie jest gotowy!

Ubliżasz mi twierdząc że usuneli bysmy dziecko dla własnej wygody... Jełśi do tego będziesz sprowadzał dyskusje to ja odpadam bo to jak walenie groche w ściane. Łatwo sobie podbudować ego wyobrażeniam że Ty jesteś oazą moralności a inni najchetniej zabili by własne dzieci dla wygody... Oby nie spotkało Cię nic co brutalnie wyrwie Cię z twojego kocyka naiwności i niedziałającego idealizmu.
Napisałem dokłądnie o co mi chodzi... Usunięcie cięży to nie jest coś miłego co się robi dla wygody, to jest coś na co NORMALNI lduzie zdecydują się tylko wtedy keidy będą wiedzieli że utrzymanie dziecka jest poza ich możliwościami i zaowocuje domowym piekłem zamiast domowego ogniska...

Łatwo jest napisać że aborcja to dla wygody, że Wy ejsteście takimi wspaniałymi idealistami którzy dbają o życie nienarodzonych tylko niejak to się ma do rzeczywistości gdzie matka z ojcem zapeirdalają na 2 zmiany, dzieci latają samopas robiąc kolejne dzieci i tak to idze...

Łatwo jest być idealistą, wielkim obrońcą życia zza klawiatury- napewno dobrze to wpływa na wasze psotrzeganie samych siebie, ale wasz komfort moralny nie jest powodem dla którego setki młodych rodzin mają przechodzić przez piakło, bo wam się wydaje że ledwo zapłodniona komórka jajowa jest człowiekiem... To jest nonsens. Wydaje isę Wam ze bronicie godnego życia dzieci a w RZECZYWISTOŚCI robicie coś dokładnie odwrotnego.... :-x

konstant

2014-01-22, 16:56
Max Ibuprom napisał/a:

I to właśnie powoduje przymus rodzenia dzieci na które nikt nie jest gotowy!


Jeśli nie jesteście gotowi na dziecko to nie jesteście gotowi na współżycie - to chyba oczywiste. Tylko trzeba podchodzić do sprawy poważnie, albo jesteś mężczyzna i bierzesz za swoje czyny odpowiedzialność, albo jak pół-zwierzę, które najpierw robi, a potem myśli.
Max Ibuprom napisał/a:

Nie moze być tka że ktoś rości sobei prawo decydowania o nieswojej przyszłości i nieswoim życiu.


Dokładnie, ale dlaczego chcesz decydować o życiu nienarodzonego dziecka?
PANxxxBDSM napisał/a:

Czytając o takich przypadkach twierdzę, że gdyby ta 47 letnia suka poddała się aborcji to nie urodziłaby tej j***nej młodszej suki.


A nie przyszło Ci do głowy, że te 26 lat temu ta kobieta na prawdę chciała mieć dzieci, ale później coś poszło nie tak? Niema co wyrokować kto zasługuje na życie, a kto nie.

No i w którym (innym niż poczęcie) sensownym momencie miałoby się niby zaczynać życie?

Max Ibuprom

2014-01-22, 17:20
konstant napisał/a:


Jeśli nie jesteście gotowi na dziecko to nie jesteście gotowi na współżycie - to chyba oczywiste. Tylko trzeba podchodzić do sprawy poważnie, albo jesteś mężczyzna i bierzesz za swoje czyny odpowiedzialność, albo jak pół-zwierzę, które najpierw robi, a potem myśli.



I włąsnie o to chodzi kolego, zaklinasz rzeczywistość. Ty możesz sobei mówić ze tak powinno być ale napewno tak nie jest... To sa Twoje idealistyczne wizje do który pewnie sam się nie stosujesz i praktycznie nikt się do nich nei stosuje bo są abolutnie nie realne... Jeszcze raz proszę, bądźcie racjonalni...

Cytat:

Dokładnie, ale dlaczego chcesz decydować o życiu nienarodzonego dziecka?



PRzedewszytkim dlatego że ja będę odpowiadał za to "dziecko" i jeśli wiem że nie będę w stanie go odpowiednio utrzymac i wychować to jakim musiałbym być potworem żeby je na to skazać albo kazac innym robić to ze swoimi dziećmi...

Po za tym jeszcze raz, ja nie uważam świzo zapłodnionej komórki jajowej za dziecko i nie ma żadnych LOGICZNYCH argumantów czemu miałbym uważać inaczej... Nawet z tego co pamiętam w bibli jest napisane że płód staje isę istota ludzką w którymś tam miesiącu ciąży...
Tak jak pisze, prezerwatywy tez złe, bo przecież mogło by się urodzić dziecko, jest bardzo duże prawdopodobieństwo zę tak się stanie-zapłodnienie komórki jajowej też daje tylko prawdopodobieństwo porodu nie pewnoć-od zpałodnienia do noworodka długa droga i dużo się może wydarzyć...

Zreszta mnie już męczy ta dyskusja. Przeciwnicy aborcji to własnie tacy zaklinacze rzeczywistości którzy próbują wmówić wszystkim na około że jest/powinno byc inaczej niż jest. Uprawiaj seks po 30 jak b3eidzesz miał już hipoteke i dobrze prosperującą firmę, świeży embrion to człowiek, lepsza adobcja niż aborcja(o to jest coś pięknego!) i inne nie mające nic wspólnego z rzeczywistym życiem pierdoły... Prawda jest taka że zakaz aborcji prowadzi do rodzinnych tragedii i często ldzuie którzy byli by wspaniałymi rodzicami zakłądają patologiczną rodzinę bo mimo starań mieli wpadkę, a banda ludzi z wielkimi sercami ale małymi mózgami karze im rodzić dzieci bez względu na cokolwiek.... :samoboj:

St...........el

2014-01-22, 17:37
To dobra, inaczej - w zasadzie mogłem mieć kilka dziewczyn i je przelecieć. Nie zrobiłem tego, bo mam pewne wartości w życiu. Możesz twierdzić, że to głupie, ale takie wartości nadają piękno i ważność życiu oraz chronią przed takimi ambiwalentnymi sytuacjami, jak aborcja.

Oczywiście, że tak. Różnica polega na tym, że życie nie ogranicza się jedynie do komórek. To co tworzy człowieka wkracza w pojęcie abstrakcji, bo człowiek to nie tylko masa, ale złożony układ (również nerwowy), który zdolny jest do wytworzenia świadomości, myśli itp. i nie można traktować go zupełnie przedmiotowo, ale również w kontekście abstrakcyjnym.

Gdyby traktować człowieka czysto racjonalnie, jak ty to chcesz robić (zamiast życia jako procesu i abstrakcyjnej wartości) - to morderstwa, gwałty, pobicia i inne przestępstwa powinny być również legalne, bo człowiek przecież to tylko kupa atomów, więc ki ch*j się przejmować godnością, wartością życia i innymi pierdołami? Przecież co w tym złego?

Dalej, wracając do plemnika i komórki jajowej - zważ, że należą właśnie do tego starego układu abstrakcyjnego - do jednego organizmu (przecież nie robimy pogrzebu komórkom naskórka) - ciągle żyjemy. Ale układ nie bez powodu nazywa się układem reprodukcji (rozmnażania) - bo dzięki toczy się proces powstawania nowego życia. Sama komórka jajowa i sam plemnik nie mają możności stworzenia człowieka. Nie dość, że są homozygotami, to jeszcze weszły w stopień specjalizacji (faza G0 i te sprawy). Dopiero po połączeniu stają się nowym bytem o unikatowym kodzie genetycznym tworząc nowe życie i mającym potencjał stać się postacią dorosłą. Larwy owadów to też owady, mimo że nie stały się jeszcze imago.

W sumie dzieci przecież też nie zakończyły etapu wzrostu - dojrzewają, tylko poza łonem matki, czemu ich też nie traktować jak płody?

konstant

2014-01-22, 17:45
Max Ibuprom napisał/a:

To sa Twoje idealistyczne wizje do który pewnie sam się nie stosujesz


Otóż się stosuję. I znam sporo takich co się stosują. Poza tym jeśli chodzi o ideały to powinno się do nich dążyć, a nie folgować sobie na każdym kroku - to jest droga donikąd.

Poza tym, jest takie coś jak dziadkowie, oni mają pomóc w wychowywaniu dzieci. I to jest uwarunkowane biologicznie. Inne ssaki (nie wszystkie, ale np. walenie) również tak się zachowują, samice dość szybko tracą zdolność prokreacji i pomagają swojemu potomstwu w wychowywaniu potomstwa.

No i tak abstrah*jąc od tematu "karze" to się za złe czyny, coś zrobić to się co najwyżej "każe".

Max Ibuprom

2014-01-22, 18:09
Oczywiście zgadzam sie z Wami że ideały są niezbędne i to one tworzą wartość naszego istnienia itd... Wszystko to co napsiał na początku sk***iel to prawda, tylko problem w jest w tym jakie ideały co powodują. Jeśli ktoś obstaje za ideałem który powoduje ból zwykłych ludzi(nie żadnych zwyrodnialców itd), sprawia że tworzą się patologiczne rodziny itd itd to znaczy zę ten ideał jest ideałem negatywnym a jego orędownicy stjaą się bohaterami negatywnymi!

To tak jakbyśmy np utrzymywali ideał wypraw krzyżowych... Ludzie którzy chodzili na te wyprawy napewno byli święcie przekonani że robią dobrze, ich ideały są słuszne itd itd, a wynikała z tego wzajemna rzeź i czyste zło gdy ludzie masowa się mordowali na wzajem... Także oprócz tego że warto mieć ideały trzeba jeszcze patrzec co idzie za tymi ideałami i jak wpływają one na życie milionów zwykłych ludzi, a delegalizacja wczesnej aborcji właśnie takie patologie tworzy...
Dobre ideały nie mogą byc doerwane od rzeczywistości bo powodują więcje złego niż dobrego... Mrzonkę łątwo stworzyć niosąc na ramionach jej sztandary i być święcie przekonanym o jej głebokiej "mistycznej" wartości nie patrząc że nijak ma się ona do realiów życia i finalnie tworzy patologie...

Jak ocenimy czy ideał jest słuszny czy nie jak nie patrząc na jego skutki? Jeśli za ideałem idzie cierpienie milionów ludzi to ja tego nie łykam Panowie...


I mimo tłumaczenia kolegi sk***iela, nadal obstaje przy tym że świeżo zapłodniona komórka jajowa to nie jest jeszcz człowiek, noworodek. Chciaż jedno musze przyznać. Jest to swoisteog rodzaju kumulacja warunków i genów które mogą się nigdy nie powtórzyć co z tym idze cżłowiek który mógłby z teog powstać nigdy nie powstanie. To jest faktyczna wartość poczęcia. To że jest to wyjątkowe i jednostkowe zebranie składowych tworzące konkretnego człowieka. Ale nadal, zarodek nie jest człowiekiem i poprsotu ze zdroworozsadkowego punktu widzenia usunięcie go nie jest morderstwem! No kurka, nazywanie wczesnej aborcji morderstwem jest komiczne, tka jak były podpisy na gości walącego konia "dzieciobójca" nie czujecie tego?
Naprawde ta walka z aborcją przynosi tylko cierpienie i patoogie... Jeśli byt określia świadomość a usunięty zarodek nigdy tej świadomości nie posiadał to jak możemy rozmawiać o morderstwie? aj?

I jeszcze raz, nie chodiz o folgowanie sobie, o komfort itd... chodzi o piekło w które życie z dzieckiem na które nie mamy warunków może i najczęściej się przeradza... Czemu tak bardzo zależy Wam zęby zmusić obcych ludzi do rodzenia dzieic których meić nie mogą/nie powinni/ nie chcą whateva... Jest tyle wazniejszych kwestii o które warto walczyć z faktycznym pożytkiem który w rpzypadku zakazu aborjci jest BARDZO dyskusyjny o ile wogóle jakikolwiek pożytek z tego jest...

A to że jakiś odsetek lduzi bawi się w królewny niewydymki to sorry ale ich sprawa... to tak jakby pedały narzucały wszystkim swoje pomysły... Zresztą poziom zboczenia tez podobny... A zresztą nawet, przyjmijmy młodzi głupi, por*chali w klubie, jest wpadka i teraz co? Robimy im kare? macie rodzić i h*j że absolutnie sobei nie poradzicie z wychowaniem itd itp? No to jest abstrakcja, ludzie! Takei rzeczy się zdażają i wbrew temu co piszecie nie popełnieją ich żadcni zwyrodnialcy tylko normalni ludzie. Rózne sa koleje losu, ale Wy zdajecie się tego nei dostrzegać... Znowu to wrzucanie wszystkeigo do jednego wora i na podstaiwe tego ustalanie twardych osądów.... bardzo niemądre podejście, tworzace mnówstwo cierpienia Panowie... :roll:

Jeszcze raz, dla mneiej usunięcie zarodka, bez świadomości, bez ukł. nerwowgo, który sam z siebie może się poronić itd itd nie jest usunięciem człowieka. To nie jest byt, to jest kawałek biologicznego, uformowanego kodu, który bytem dopiero może albo nie się stać...

Farkraj

2014-01-22, 18:21
Cytat:

Jeśli nie jesteście gotowi na dziecko to nie jesteście gotowi na współżycie - to chyba oczywiste


Lecz się chłopie, nigdy bym się nie spodziewał tutaj tekstów prosto z ambony.

Cytat:

Dokładnie, ale dlaczego chcesz decydować o życiu nienarodzonego dziecka?


Bo mogę.

Cytat:

Możesz twierdzić, że to głupie, ale takie wartości nadają piękno i ważność życiu


Opinia.. ktoś może widzi piękno i ważność w pie**oleniu się po kątach? Ma prawo i nie tobie go oceniać.

Z sadistica sie zrobiła druga k***a fronda.. ch*j wam w dupe moralizatorzy, mam prawo uznawać dziecko za ciężar bo to mój pogląd i nie będzie mnie jeben przyjeb z drugim wyzywał od bolszewików. Wypierać się legalizatorów aborcji? Skądże! Widać Lenin i Hitler bardziej traktowali kobietę jak człowieka niż półmózgie prolify którzy widzą w niej tylko inkubator. I tak, możemy decydować które płody można zabić a które nie bo to tylko płody, tak samo jak kasztan nie jest k***a drzewem tak samo płód w pełni człowiekiem. I nie odsyłać do podręcznika biologii, ten gówniany "argument" jest już strasznie nudny. Widać siedzą tu teraz same prawiczki i nacjonalistyczne pały.

!Timon

2014-01-22, 20:16
@Farkraj

Ty jesteś ciężarem dla zdrowej tkanki narodu. Kiedyś użyjemy twojego argumentu "bo mogę" w twojej sprawie.
Pamiętaj, że raz zastosowany argument stwarza precedens i może zostać wykorzystany w innych sprawach.

Ch...........KI

2014-01-22, 23:03
Aborcja???

Cipe zaszyć to nie będzie trzeba aborcji!