18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Janusz Palikot chce likwidacji państwa polskiego

Mr.Drwalu • 2012-09-02, 13:41

Janusz Palikot powiedział, że jest zwolennikiem likwidacji wszystkich państw narodowych, i stworzeniem jednolitego państwa europejskiego.

Tylko zjednoczona Europa będzie mogła stawić czoło wyzwaniom, które przed nami stoją. Gdybyśmy mieli choćby możliwość posiadania jednych wspólnych euroobligacji, to już o 3-4 proc. jako cala Europa zaoszczędzilibyśmy na kosztach finansowych. Gdybyśmy wspólnie jako Europa mieli możliwość zakupu od Rosji surowców takich jak choćby gaz i ropa, to polskie firmy miałyby niższe ceny. Jest wiele bezpośrednich korzyści z likwidacji państw europejskich. Nie byłoby wojen w Europie. Polska mogłaby tylko zyskać na wspólnym europejskim państwie– mówi szef Ruchu Imienia Samego Siebie w wywiadzie dla portalu Onet.pl


Palikot twierdzi również, że językiem urzędowym państwa europejskiego miałby być angielski, zaś polski miałby być jedynie językiem lokalnym. Konstytucja RP, godło i flaga to są symbole nacjonalizmu, które często prowadzą do antagonizmów, a w konsekwencji do wojen. Konstytucja, godło i flaga nie są potrzebne ani Polsce, ani Włochom, Francuzom i innym państwo europy. Więcej zyskamy jeśli pozbędziemy się tych fałszywych symboli – twierdzi parlamentarzysta opłacany z budżetu polskiego państwa…

Źródło: narodowcy.net

St...........ke

2012-09-04, 11:56
Dzawor napisał/a:

Wielka Polska Narodowa!

Głosujcie na NOP w wyborach, to takie pedały nie będą miały prawa głosu!



Faszystów nam nie trzeba :terror:

dth

2012-09-04, 15:03
@Zizu Ziomek

Po drugiej wojnie swiatowej tez bylismy jak to mowisz... "polaczeni" ze Zwiazkiem Radzieckim. Masz bardzo ciekawe podejscie, sprobuj powiedziec o nim swoim dziadkom. Twoi przodkowie umierali za to bys Ty zyl w wolnym kraju, w Polsce, nie w Europie. Szli na front, walczyli w powstaniach... nic to dla Ciebie nie znaczy? Gdyby wiedzieli, ze za kikadziesiat/set lat jakies pajace z naszego rzadu stwierdza ze trzeba sie polaczyc z innymi narodami i zlikwidowac Polske jako kraj... czlowieku, ci ludzie nigdy w zyciu by na ten front nie poszli, bo po co? Po co walczyc o wlasny kraj, wlasne dziedzictwo, wlasne ziemie, wlasnych ludzi, jesli pozniej potomkowie ochoczo to wszystko unicestwia?

Bezmyslny patriotyzm? W szkolach nie ucza nas patriotyzmu, wmawiaja nam jaka to unia europejska jest zajebista. pie**olenie, unia europejska nie jest zajebista. Krew mnie zalewa jak widze jakie pranie mozgu robi sie mlodym ludziom. Jak k***a mozna twierdzic ze patriotyzm to cos zlego? Czlowieku, jesli wybuchnie wojna w naszym kraju to bedziesz plakal aby owi bezmyslni patrioci uratowali Twoje dupsko. Jeden wielki kraj europejski? Jakie to moze miec k***a plusy? Zastanow sie. Od wiekow wszystkie kraje europejskie ze soba rywalizuja, kazdy ma inne cele, wiekszosc sie ze soba nie lubi, nie da sie sprawic by jednakowo dbalo sie o kazdy kraj, dlatego ze jeden kraj potrzebuje czegos, co przeczy interesom innego kraju. Zlikwidowanie dziedzictwa kulturowego, symboli narodowych i wszystkiego innego zaowocuje tylko jednym: ludzie straca tozsamosc narodowa. Jesli pozniej napadna na nas Rosja i Chiny, to nikt nie pojdzie na wojne, bo gowno bedzie go obchodzilo to ze ktos napada na jego "panstwo", bedzie czul sie obywatelem europy, wiec obywatelem niczego, bardzo szybko poczuje sie obywatelem swiata. Bedzie wiec prowadzil zycie podobne do sredniowiecznych chlopow: jedna armia wchodzi, druga wychodzi, a on sluzy temu kto akurat zajmuje jego teren.
Poza tym, to ze europejczycy zlikwidowaliby swoje panstwa nie znaczyloby ze imigranci chcieliby zlikwidowac swoje, niedlugo mialbys drugie Zimbabwe w srodku europy, albo jakis Iran2 na terenie obecnej francji. Jestes tak naiwny ze az przykro sie na to patrzy.

abcdefghaijklm

2012-09-04, 16:37
BongMan napisał/a:



- rządzić będzie jedna mądra osoba, Polak
- każdy kto jest innego koloru niż biały, nie będzie miał tu wstępu




najlepjej Ty rzadz rasistowski Polaku :) pozatym nie wydaje mi sie ze gdyby zrealizowano taki plan to te "panstwo Europeejskie" mialo by jakakolwiek flage wspolczesnego panstwa. rzady niech beda takie jak w szwajcarii ;)

Zizu Ziomek

2012-09-05, 02:52
dth, dalej nie zrozumiałeś słowa połączeni. Po przejęciu Polski przez ruskich Polacy byli traktowani jako problem. Po połączeniu europy wszyscy bylibyśmy obywatelami jednego kraju.
"Jeden wielki kraj europejski? Jakie to moze miec k***a plusy?" - większa armia, gospodarczo taki kraj byłby w czołówce, wspólny język (jakby co to służy on do porozumiewania się, bo jeszcze zaczniesz go bronić jakby to było nie wiadomo co)
"Zlikwidowanie dziedzictwa kulturowego, symboli narodowych" - zostałoby dziedzictwo kulturalne, a symbole narodowe, zastąpione byłby jednym wspólnym dla wszystkich państw.
"bedzie czul sie obywatelem europy, wiec obywatelem niczego" - jest się obywatelem jednego kraju, byłoby się się obywatelem rozszerzonego kraju pod inna nazwą.
"nie da sie sprawic by jednakowo dbalo sie o kazdy kraj" - jaki każdy kraj, jak byłby jeden. poza tym to plan na kilka pokoleń, gdy już zaniknie całkowicie przynależność do obecnych państw, a zostanie zaakceptowana przynależność do nowego państwa. Myślę, że dla władzy takiego kraju zależałoby na zapobiegnięciu wojen domowych i silnej gospodarce, więc nie powinni dzielić państwa, na kilka regionów, o różnym standardzie życia.
Okresem przejściowym mogłoby być stworzenie czegoś na kształt stanów zjednoczonych. W sumie UE to już dobry do tego poczatek - otwarcie granic, dotacje unijne na rozwój gospodarczy państw zacofanych, wiele ujednoliconych przepisów i wspólna waluta (to już wygląda jakby połączenie państw było zaplanowane, przy stworzeniu UE)
"poczuje sie obywatelem swiata" - w końcu może cały świat będzie jednym państwem, choć to już może być lekka przesada, opozycja w postaci innych państw też się przydaje, więc dobrze żeby zostało na świecie kilka państw podobnych rozmiarów, ewentualnie związanych czymś na kształt UE.
"Jak k***a mozna twierdzic ze patriotyzm to cos zlego?" - jeśli polega na niszczeniu państwa i nie wykorzystywaniu szans na szybszy rozwój w celu jego zachowania, to tak jest zły. Moim zdaniem ludzie są ważniejsi od państwa i to o dobro ludzi trzeba dbać. Moim zdaniem połączenie państw europejskich przyniesie obywatelom naszego kraju, jak i innych wiele korzyści, a tu na przeszkodzie stoi patriotyzm. Nie można byłoby tylko tego narzucać żadnemu krajowi, jak to robiło między innymi ZSRR. Większość łączenia robiłoby się powoli, stopniowo, kładąc coraz większy nacisk na propagowanie patriotyzmu do europy, dopiero gdy więzy między państwami zacieśniłyby się tak bardzo, że ich oficjalne połączenie byłoby czymś podobnym do wejścia do UE, albo i zwykłą formalnością, zrobiło by się ostatni krok. To plan na wiele lat albo i pokoleń.

A co do przodków - byli w innej sytuacji, mieli inne poglądy z którymi chyba mogę się nie zgadzać, albo mieć inny sposób dojścia do tego samego celu. Walczyli za kraj, a z nim za ludność i jej dobrobyt, mi zależy na dobru wyłącznie ludzi, a nie symboli, państwa i reszty otoczki. Wątpię żeby chcieli walczyć o Polskę bez ludzi, chyba że z zemsty za ludność lub w obronie własnego życia. Tak sobie myślę, że może "Polska" oznaczała dla nich ludność kraju i jej dobrobyt. Teraz może źle to interpretujesz dodając do tego tą całą otoczkę. Likwidując symboliczną Polskę w celu przyłączenia jej do Europy, w celu polepszenia dobrobytu obywateli mogłoby być drogą do tego, na czym im naprawdę zależało, czyli na dobru obywateli.
Mam nadzieję, że teraz zrozumiesz mój tok myślenia.

dth

2012-09-05, 14:06
Rozumiem Twoj tok myslenia i sadze ze jesli ktokolwiek sprobowalby zrobic cos takiego, to powinien zostac zamkniety w wiezieniu na reszte swojego zycia, albo po prostu stracony za zdrade stanu. Nie chce mi sie dalej dyskutowac na ten temat, bo i tak zaden z nas drugiego nie przekona.


"Likwidując symboliczną Polskę w celu przyłączenia jej do Europy, w celu polepszenia dobrobytu obywateli mogłoby być drogą do tego, na czym im naprawdę zależało, czyli na dobru obywateli. "

co Ty gadasz czlowieku?

Zizu Ziomek

2012-09-05, 17:06
dth, Nie dogadamy się przez inne priorytety: dla Ciebie ważniejsza jest Polska nawet kosztem Polaków, dla mnie Polacy kosztem Polski. Dla mnie ważniejsza jest przyszłość, dla Ciebie chyba przeszłość.
"co Ty gadasz czlowieku? " - walczyli o Polskę, bo żyli w niej ludzie, bez ludzi to byłoby bez sensu. Broniąc Polskę przed zaborcami, chodziło im (m.in) o dobro Polaków. Napisałem "symboliczna Polska" bo Polska jako taka by była, tylko połączona z innymi krajami i pod innymi symbolami.

0statniSprawiedliwy

2012-09-05, 21:47
Zastanawia mnie tylko, dlaczego nigdy nikt nie podaje sensownych argumentów przeciw Palikotowi. W czym Palikot gorszy od bandy czworga?

zo...........ek

2012-09-07, 21:26
Polacy chyba jeszcze długo nie będą potrafili cieszyć i posługiwać darem jakim jest demokracja, dla większości przy władzy to ustrój w którym są bezkarni bo nikogo wyżej nad sobą nie mają, więc napełniajmy kieszenie póki można. Szczerze życzę nam człowieka i władzy pokroju Piłsudzkiego, silna zcentralizowana władza, nie zawsze humanitarna ale wszystko dla dobra Polski. Za jego rządów Polska w zaledwie 17 lat (1918-1935) z kawałka ziemi nad wisłą stawała się naprawdę dobrze prosperującym państwem. A prawie 100 lat później i po 24 latach (całkowitwej) wolności jesteśmy biednym, wyprzedanym państwem.

Bertoo02

2013-11-10, 04:35
McMenel napisał/a:

I ma rację jak widzę polską "klasę" polityczną to pragnę aby znów nastąpiły rozbiory polski. Skorumpowani od lewa do prawa. Wszystkie mordy myślą tylko o dobru partii a nie obywatela. Więc k***a ja chcę rządu spoza polski.




Ty sk***ielu !!! Za to powinni cię dać pod rozbiory do pierdla i żebyś był oskarżony o gwałt! :lodowka:

Tym bardziej że na OJCZYŹNIE !


Państwu przyda się taki przywódca jak Korwin Mikke. :metalhead:
Popatrzcie sobie na you tube.

Dobrze chłop gada i do rzeczy

Ti...........ch

2013-11-10, 08:39
zoomeek napisał/a:

Szczerze życzę nam człowieka i władzy pokroju Piłsudzkiego...




Nikt taki nie istniał...

kroplowa

2013-11-10, 12:28
Przy czym Piłsudski był socjalistą, sam siebie awansował na Marszałka, itp. itd. Niby wszystko fajnie, ale za innego poglądy niż jego byśmy poszli siedzieć..