18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jan Pietrzak-Panie Kontrolerze w Opolu (1986)

erni13 • 2012-10-17, 14:23
Jan Pietrzak gra na nosie naszym czerwonym opiekunom w Opolu w 1986. Trzeba mieć odwagę, by zaspiewać cos takiego w takich czasach, przed tak wielką publicznoscią. Aż dziw, że go nie zamknęli. Niesamowity aplauz zebrał wtedy. :)

Aż ciarki przechodzą.








Szacunek!

rolerek

2012-10-17, 21:53
Komuna zwalczała go aż tak mocno, że najlepsze swoje lata na estradzie miał za komuny.

Azalians

2012-10-17, 21:57
''better dead than red '' ! ;)

torro

2012-10-17, 22:10
Odwagi? Chyba żart. Tak mogą myśleć ci,których wtedy na świecie nie było,ani nawet w planach, a znają to jedynie z propagandy IPNu i opowieści różnych Wildsztajnów, Pospieszalskich i Ziemniakiewiczów. Pietrzak był pieszczochem komuny, to wtedy miał największe prosperity, a na widowni niejednokrotnie zasiadali członkowie najwyższych władz, jak premier Cyrankiewicz, i śmiali się w kułak z jego dowcipów. Po upadku komuny Pietrzak ledwo wiąże koniec z końcem, zresztą, jak się okazało, gdy kandydował na urząd prezydenta, największy polski kabareciarz to ponury facet, całkowicie pozbawiony poczucia humoru i dystansu do własnej osoby.
Różnica między tamtymi czasami, a dzisiejszymi jest taka, że kiedyś przed występem niosło się teksty do cenzora i ten wykreślał to, co mu się nie podobało. Nikt więc niczym nie ryzykował. Dziś nie ma podobno cenzury, ale za nieprawomyślny tekst nie po linii można np. wylecieć z pracy, tak jak dwójka prezenterów radiowych, którzy odważyli się wyemitować w radiu piosenkę "ZCHN sie zbliża", albo zostać ukaranym naganą i pozbawieniem premii jak red. Wiadomości Piotr Sławiński za nazwanie Karola Wojtyły przywódcą rzymskich katolików i liderem Państwa Watykańskiego (czy jest coś obraźliwego w tym określeniu?). Można też zostać ukaranym jako stacja półmilionową karą za żarty z Radia Maryja, jak Polsat za program Wojewódzkiego ze Szczuką, albo być ciąganym po sądach jak Jerzy Urban za nazwanie papieża "Breżniewem Watykanu", albo Doda za swoje publiczne przemyślenia na temat biblii, czy Nergal za obrazę uczuć religijnych, czy wreszcie Dorota Nieznalska za swoją artystyczną wizję krzyża. Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Myślę,że za "wolnej i najjaśniejszej" trzeba mieć dużo więcej odwagi by mówić rzeczy niewygodne i niepopularne, zwłaszcza dla Kościoła i religijnych oszołomów,którzy dziś rządzą Polską. (Vide ostatnie głosowanie w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej).

LEONidass

2012-10-17, 22:41
jpdl napisał/a:

Jak dla mnie to on nikogo nie oskarża jak na razie.
Pomijając przekaz,od strony muzycznej jest to żenada :/



jaa jebie, chłopaku czy ty słuchasz o czym ten Pan śpiewa?....(czy ktoś się zastanawia nad chwytami gitary??)
a skąd k***a możesz wiedzieć urodziłeś się w 1990...

wudun

2012-10-17, 22:48
Miki6830 napisał/a:



Tutaj masz mistrzów dopie**alania "władzy";D

Wujaszek studiował z Laskowikiem i po każdym występie z uczelni go wyciągali. Opowiadał też że to co przed kamerą było to ch*j z tym co się działo po piwnicach. Tam to już się w niedopowiedzenia nie bawili;D

dr_dex

2012-10-17, 22:54
ikea napisał/a:



Mistrzu, jakbyś tak miał wszystkich rozliczać za to, że byli w ZMP, to mogłoby się okazać, że ten kraj zmniejszyłby się o tysiące ludzi. Łatwo osądzać jest ludzi jak się nie żyło w tamtych czasach. Byli młodzi, chcieli żyć, ZMP gwarantowało im wyjazdy itd. Korzystali z systemu nierzadko mając w dupie jego "metke". Weźcie poprawkę, bo nie wszyscy tam byli czerwoni, czarni czy też fioletowi i nie wszyscy musieli się z "jedynie słusznymi poglądami" zgadzać.

Zamiast siać ferment, weź sobie kup u nas jakąś dobrą lampkę nocną. Delikatne światło made in Ikea idealnie wprawia w spokojny nastrój.




pie**olicie Hipolicie - znam w ch*j ludzi, ktorzy zyliw tamtych czasach a mimo wszystko nie nalezeli do rozengo rodzaju organizacji (chociaz jakby to zrobili to na pewno zylo by im sie lepiej). Pietrzak jest dla mnie zyciowa p*zda nic wiecej: w czasach PRL wiedzial jak sie ustawic, teraz z kolei wystepuje jako wielki opozycjonista i bohater walczacy z systemem (wejdz sobie na satyryczny portal www.solidarni2010.pl i zobacz jego wystapienia)

jarecki93

2012-10-17, 22:56
w tym roku napisałem maturę i mogę coś powiedzieć o systemie edukacji - na lekcjach historii powinno się pokazywać właśnie takie pieśni jak "Żeby Polska" i "Mury" Kaczmarskiego. Nauczyciel mógłby wytłumaczyć konteksty historyczne i zaciekawić trudną Polską historią. Powiedzmy sobie szczerze dla 80 procent ludzi historia jest nudna. Właśnie dlatego szkoła powinna zaciekawiać i pobudzać do zdobywania nowych ciekawych faktów i ich interpretowania a nie tak jak jest teraz. Co po datach przyczynach i skutkach, jeżeli młodzi ludzie nie znają i nie rozumieją swojej historii i swojego pochodzenia, nie znają swoich bohaterów i nie mają się jak czuć się dumni z bycia Polakiem!

anonymousm

2012-10-17, 23:07
up
Akurat ta piosenka w ogóle mnie nie napawa dumą. Ta piosenka to chyba jakiś spin off tej wspaniałej piosenki śpiewanej przez Gołasa "W Polskę idziemy", kiedy sobie wszyscy pijaczkowie, czkając, pokazują blizny i szramy. Dumny to ja mogę być z Kopernika, Sobieskiego, Marii Curie albo Wolszczana.

F500

2012-10-17, 23:08
Szacunek mój stracił w momencie kiedy zaczął wylizywać dupsko pisowi. Teraz to największy bard Kaczora i reszty oszołomów.

ik...........ea

2012-10-17, 23:35
dr_dex napisał/a:




pie**olicie Hipolicie - znam w ch*j ludzi, ktorzy zyliw tamtych czasach a mimo wszystko nie nalezeli do rozengo rodzaju organizacji (chociaz jakby to zrobili to na pewno zylo by im sie lepiej). Pietrzak jest dla mnie zyciowa p*zda nic wiecej: w czasach PRL wiedzial jak sie ustawic, teraz z kolei wystepuje jako wielki opozycjonista i bohater walczacy z systemem (wejdz sobie na satyryczny portal www.solidarni2010.pl i zobacz jego wystapienia)



No i sam widzisz. Byli i tacy i tacy. Czy Ty nie rozumiesz, że każdy chciał jakoś żyć? Każdy kombinował na swój sposób i dzisiaj jest tak samo. Jedni zapisują się do młodzieżówek, a drudzy pier... system. I tak będzie zawsze, więc rozliczanie zwykłych ludzi za tamte lata nie ma sensu. Co innego gnidy, które do dzisiaj piastują wysokie stanowiska dzięki legitymacji w kolorze czerwonym.

W sumie już późno, trzeba iść spać, może skusiłbyś się na jakieś dobre kołdry z kolekcji na rok 2013?

Powstań!

2012-10-17, 23:36

Asteroth

2012-10-17, 23:43
Etatowy bard Partii. Mial mocne plecy w PZPR i jak juz ktos wspomnial, nawet wysocy dygnitarze przybywali na jego wystepy. Teraz odgrzewa starocie na ktore "komuna" dawala mu przyzwolenie, smieja sie z tego glownie pisuary. Siedzi teraz jako maly przegrany podlizujac sie kaczej strefie

mikey29

2012-10-18, 00:22
Każdy kto występował przeciwko komunie miał więcej odwagi niż wielbiony na bohatera ludzkości austryjacki skoczek

Ha...........ng

2012-10-18, 00:45
@Powstań co to za kawałek i artysta?

stalowyszczur

2012-10-18, 02:31
W 1986 ustroj byl juz w stanie transformacji w obecna siatke ukladow i ukladzikow, i kazdy mial w dupie co ktos tam sobie spiewal.
Jakby zaspiewal to w 1966 to byloby cos, dopiero na starosc go natchnienie zlapalo na patriotyzm?
Niech sp***ala.