18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jan Pietrzak-Panie Kontrolerze w Opolu (1986)

erni13 • 2012-10-17, 14:23
Jan Pietrzak gra na nosie naszym czerwonym opiekunom w Opolu w 1986. Trzeba mieć odwagę, by zaspiewać cos takiego w takich czasach, przed tak wielką publicznoscią. Aż dziw, że go nie zamknęli. Niesamowity aplauz zebrał wtedy. :)

Aż ciarki przechodzą.








Szacunek!

vass

2012-10-17, 14:31
>>Trzeba mieć odwagę, by zaśpiewać coś takiego w takich czasach, przed tak wielką publicznością.<<
Albo mieć układ z władzą na takie występy. Zawsze to lepiej pośpiewać jaka to władza niedobra, niż mieć zadymę na ulicy.

erni13

2012-10-17, 14:35
Muzyka i sztuka piękna potrafią bardziej podburzyć tłum niemniej niż mała ilosc kasy.

angelbike

2012-10-17, 16:01
@vass a masz coś na poparcie swojej tezy? Bo dawniej za takie oskarżenia bez dowodów to ciężko było nie dostać od patriotycznego półświatka.

jpdl

2012-10-17, 16:47
Jak dla mnie to on nikogo nie oskarża jak na razie.
Pomijając przekaz,od strony muzycznej jest to żenada :/

dr_dex

2012-10-17, 18:19
Kolejny qrwa jego mac opozycjonista, ktory aktywowal sie po upadku komuny w PL a wczesniej byl czerwoniutki jak ta lala ...


(...) był członkiem Związku Młodzieży Polskiej, a także Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Po latach przyznał w wywiadzie dla Rzeczpospolitej (1994): Nie miałem nic przeciwko zastanej rzeczywistości. Nie walczyłem z nią, ja z niej wyrastałem – byłem w ZMP, w partii. Socjalizm brałem wprost (...). Dlatego w radzie robotniczej uchodziłem za krzykacza (...)

booore

2012-10-17, 19:41
No, odwaga jak fiks.
Zaśpiewać to, na co zezwoliła cenzura.

Prometheus_Coprophagus

2012-10-17, 21:03
@dr_dex, może nie tyle zatem opozycjonista, co raczej dopuszczony przez władzę "wentyl bezpieczeństwa".

angelbike

2012-10-17, 21:10
A skoro się sprzedał, to zwracam honor.

JarekBestia

2012-10-17, 21:26
kacyki go trzymały jako wentyl bezpieczeństwa. Ich chłop.

ik...........ea

2012-10-17, 21:29
dr_dex napisał/a:

Kolejny qrwa jego mac opozycjonista, ktory aktywowal sie po upadku komuny w PL a wczesniej byl czerwoniutki jak ta lala ...


(...) był członkiem Związku Młodzieży Polskiej, a także Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Po latach przyznał w wywiadzie dla Rzeczpospolitej (1994): Nie miałem nic przeciwko zastanej rzeczywistości. Nie walczyłem z nią, ja z niej wyrastałem – byłem w ZMP, w partii. Socjalizm brałem wprost (...). Dlatego w radzie robotniczej uchodziłem za krzykacza (...)



Mistrzu, jakbyś tak miał wszystkich rozliczać za to, że byli w ZMP, to mogłoby się okazać, że ten kraj zmniejszyłby się o tysiące ludzi. Łatwo osądzać jest ludzi jak się nie żyło w tamtych czasach. Byli młodzi, chcieli żyć, ZMP gwarantowało im wyjazdy itd. Korzystali z systemu nierzadko mając w dupie jego "metke". Weźcie poprawkę, bo nie wszyscy tam byli czerwoni, czarni czy też fioletowi i nie wszyscy musieli się z "jedynie słusznymi poglądami" zgadzać.

Zamiast siać ferment, weź sobie kup u nas jakąś dobrą lampkę nocną. Delikatne światło made in Ikea idealnie wprawia w spokojny nastrój.

ti...........11

2012-10-17, 21:35
za ten kawałem zawsze i wszedzie krata browara !

PaczekDNA

2012-10-17, 21:42
Jaka ta piosenka jest smutna

Antylewak_1920

2012-10-17, 21:48
Janek jest świetny. Do pewnego czasu było tak jak mówił, był za ustrojem, ale to jak był młodym grzdylem - zobaczcie kiedy. Później Jasiu trzyma poziom ;)

vass

2012-10-17, 21:53
angelbike napisał/a:

@vass a masz coś na poparcie swojej tezy? Bo dawniej za takie oskarżenia bez dowodów to ciężko było nie dostać od patriotycznego półświatka.


Ok. może nie układ, ale ciche przyzwolenie, komuna jak chciała komuś zamknąć buzię, to zamykała. A na pewno taka osoba znikała z TV, radia i festiwali.