18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak tesla wciąga bmw M5

Pa...........ek • 2012-12-19, 22:46
8-) można...



p.s Tesla S w pełni elektryczne auto.

snik0

2012-12-20, 10:28
gnoj napisał/a:

Na filmie widać, że lampy od bmw "mrugają", pewnie to efekt wynikający ze specyfikacji kamery, ale mam pytanie do osób obeznanych: czy w nowo produkowanych samochodach, np mercedesach z ledami, montuje się je jakoś, że mrugają w rzeczywistości lub się "trzęsą"? Nie raz widziałem w nowych audi, że lampy led podczas szybkiej jazdy mrugają, a ostatnio w mercedesie wyprzedzającym mnie na autostradzie "trzęsły się" ledy (w szybki sposób latały góra dół). Już któryś raz to zauważyłem a nigdzie nie mogłem się doczytać...


Jeśli auto posiada lampy ledowe i zachodzi konieczność regulacji jasności tejże lampy to wykorzystuję się do tego najprostszy (cyfrowy) i najefektywniejszy sposób zwany z angielska "PWM" - modulacje szerokości impulsu. Dioda miga z częstotliwością większą niż ludzkie oko może zobaczyć, że mruga a zmienia się czas przez jaki świeci w czasie trwania okresu jeżeli. Jeżeli np. dioda świeci 2ms i jest zgaszona 2ms, Oko ludzkie postrzega to jako zmniejszoną jasność ciągłego światła. Oczywiście w ruchu widać miganie bo światło nie zostawia ciągłej smugi za sobą.


Btw. silnik elektryczny zawsze będzie lepszy od spalinowego. Pomijając sprawność rzędu kilkunastu procent, przyspieszanie jest działaniem siły. Silnik elektryczny dysponuje pełnym momentem praktycznie od 0 rpm. spalinowy maksymalny moment osiąga w wąskim zakresie obrotów.

Wdr

2012-12-20, 11:17
Coby no zwłaszcza ze technologie silnika spalinowego dopieszczają od wk***e czasu człowieku...lepiej pomyśl a nie pie**olisz brednie systemy elektryczne jako napęd testuja może ze 20lat bo wciąż przez dresów co mają mokro w spodniach jak im buczy wydech jest popyt na takie złomki i lepiej sobie poczytaj na temat "baterii" bo prawda jest taka że można je spoojnie już zmniejszyć do nie wk***iających rozmiarów tylko że pam pam pam fanfary! na ch*j komu takie coś jak lepiej mieć zj***ną bmwice....

Coby

2012-12-20, 11:17
Velture napisał/a:

Rzeczywiście w ch*j wygrała tesla jak kierowca bmw zaspał i wystartował dopiero jak tesla miała tylny zderzak przy jego przednim kole.
Szły równo a pod koniec bmw przyśpieszyło więc gdyby nie ten frajerski start ,który moim zdaniem był specjalnie tak zrobiony pod program, to by bmw pewnie lekko wygrało... i nie jestem fanem bmw. Poprostu ustawione to było.



moment obrotowy zrobił swoje kolego, nikt nie zaspał

babycow

2012-12-20, 11:55
panowie... pociagi mamy elektryczne, i jak slychac jak pracuja? W ch*j... :D z autami bd podobnie ;d

NWC

2012-12-20, 12:02
Elektryczny ma przewagę bo już przy ruszaniu dostępny jest pełen moment obrotowy :)

Czajol3

2012-12-20, 12:12
... na prąd a to dobre, czekamy aż napędzane będzie żeńskimi upławami
M5 - nieudacznicy z Bawarii

jeloo

2012-12-20, 12:16
Ta cała ekologia to są jedne wielkie brednie. Wybuch tego wulkanu na Islandii chyba, nie pamiętam, wyemitował więcej gazów cieplarnianych niż wyprodukowała od chwili powstania cała motoryzacja, awiacja i żegluga morska razem wzięta.

W dodatku ja siedzę teraz w mieszkaniu, grzejniki odkręcone na full, i telepię się z zimna. Więc ja się k***a pytam, gdzie jest to globalne ocieplenie?

Adolf Skurwolix

2012-12-20, 12:37
To może jeszcze driftować bedą elektrycznymi a dym z opon bedzie można wdychać bo będzie zdrowy?
Sporty motorowe, to dym, spaliny, pot, łzy etc... a nie zabawa w elektryczne zabaweczki w garniturkach.
Jestem na NIE!

Dżony

2012-12-20, 12:45
Sport motorowy to ciągłe poprawianie granic efektywności i wydajności.
W tym aspekcie samochody elektryczne już na starcie deklasują spalinowe.
Mają wydajność silnika na poziomie 90% gdzie najlepsze spralinowe ~40%, znacznie wyższy moment obrotowy w zasadzie każdej prędkości obrotowej i znacznie prostszą konstrukcje niż dzisiejsze spalinówki nastawione na osiągi.
Jeśli popracują jeszcze trochę nad żywotnością baterii i zmniejszą ich ciężar to elektryki w krótkim czasie wyprą auta spalinowe bo są po prostu lepsze, taka motoryzacyjna ewolucja Darwina.

vass

2012-12-20, 12:57
Elektryczny spieszył się do ładowarki :)
Mi tam elektryczny nie przeszkadza, byle by na jednym ładowaniu przejeżdżał 500km, V-max 180, ładowanie nie trwało dłużej jak 30min, a baterie wytrzymywały mrozy i minimum 500tyś km bez wymiany.
Wtedy kupię nawet za większą cenę niż spalinowy.

B-B

2012-12-20, 13:18
Na to trzeba popatrzyć z kilku stron !
Po pierwsze wiadomo że napęd spalinowy dostarcza wrażeń i odczuć których nie odda nic innego, a żadne modulatory dźwięku tego nie zastąpią (to tak jak zamienić kobietę na gumową lalkę w łóżku... niby cel osiągamy podobny ale coś nie gra prawda ? ) więc aspekt odczuć mamy załatwiony.

Kwestia kosztów to w ogóle bzdura, bo MOIM zdaniem to jeden ch*j a nawet te elektryczne zabawki są droższe a ich serwisowanie pewnie będzie w k***E droższe !
Przerabialiśmy to przy nowoczesnych silnikach Diesla nikt nie brał pod uwagę tego że w zakupie droższe od benzyny o 20% niby jakaś tam oszczędność na CPNie ale jak pan mechanik powiedział że padły pompowtryski to pan Helmut z PKO dostawał orgazmu :D
I tak samo będzie tutaj !
Będą się jarali bogaci którzy pojeżdżą 2 lata (albo do momentu kiedy czas na wymianę baterii ) a potem za darmo oddadzą polaczkowi który będzie j***ł na nowe baterie cały rok.

No i najbardziej drażliwa kwestia - ekologia .... Nie wiem jakim trzeba być debilem aby wierzyć w to co gadają eko-terrorysci ale wystarczy poczytać u wujka google na ten temat a dowiemy się że i owszem silniki spalinowe emitują CO2 i inne ch*jostwa ale produkcja składowanie utylizacja itd akumulatorów do tego produkcja prądu aby to ładować itd. itd. jest o wiele bardziej zabójcza niż nawet miliardokonny polonez.

Do tego na ch*j komu samochód który kosztuje pierdyliard ojro a nawet do stolYcy nim nie dojedziesz ?!
PKP jest k***a szybsze !

mlody354

2012-12-20, 13:31
j***ne nygusy co wy robicie na sadolu skoro przeszkadza wam smród spalin, i warkot i bulgot silników ?!

jerry

2012-12-20, 13:34
a karte z opieki na prąd to gdzie sie wtyka??

socjalmmv

2012-12-20, 15:11
Samochód bez ryku silnika jak dla mnie jest rower.

wympal

2012-12-20, 15:32
pszczółki moje kochane, napęd spalinowy udoskonala sie od lat a i tak szczytowo ma 35 - 40% sprawności w przypadku dizla z trzema turbinami i piętnastoma komputerami, w tym czasie silnik elektyczny ma 1 element ruchomy (słownie: jeden) i max 10%...strat. a teraz na dobicie- w latach 20. ubiegłego stulecia po świece jeździło więcej pojazdów elektrycznych niż spalinowych i mniej więcej od tego czasu za sprawą układu przemysłu samochodowego i petrochemicznego postawiono na silnik spalinowy i dlatego nasza rzeczywistość motoryzacyjna wygląda dziś jak wygląda, kwestia zmniejszenia baterii i z czasem auta elektryczne w niczym nie będą ustępować benzyniakom. jedyna wyraźna wada aut elektrycznych na dzień dzisiejszy to cena i zasięg (teoretycznie max 300km, w prawdziwym ruchu połowa tego to już sukces), eko-propaganda swoją drogą ale producenci aut aby przetrwać muszą iść w stronę elektryki bo zasoby ropy nie będą wieczne tak samo jak lobby firm olejowych.