18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak rząd z bankami robi z nas bydło, czyli nic nowego.

psiwytrysk • 2013-10-25, 08:36
Po wrzawie jaką wywołała dyskusja nad biometrycznymi dowodami osobistymi,kiedy nastroje bydełka już okrzepły, banki szykują prawdziwą rewolucję. Pod pozorem bezpieczeństwa i dobrowolnie, bydło samo wpędzi się do rzeźni. We Wrocławiu program ruszy już niedługo, a potem na całą Polskę, Babilon rulez....





dominik_jachas

2013-10-25, 08:44
Ok, przeczytałem i dalej nie wiem co w tym takiego strasznego ?
Proszę autora o szersze rozwinięcie tematu, poważnie i bez spiny ;)

psiwytrysk

2013-10-25, 08:46
dominik_jachas napisał/a:

Ok, przeczytałem i dalej nie wiem co w tym takiego strasznego ?
Proszę autora o szersze rozwinięcie tematu, poważnie i bez spiny ;)



Właśnie takiej reakcji się obawiałem.

xts

2013-10-25, 08:53
nie jeden straci maluszka coś czuje.

dominik_jachas

2013-10-25, 09:06
Cytat:

Właśnie takiej reakcji się obawiałem.


No to mi wyjaśnij w czym przeszkadza normalnemu, niekaranemu człowiekowi to, że rząd posiądzie bazę danych z odciskami jego palców ? (no chyba, że coś pominąłem, to mi powiedz o co chodzi).
Każdy kto wyrabiał paszport i tak musi zrobić skan odcisku, więc nie widzę problemu, aby bank coś takiego chciał stosować... i tak z czegoś takiego bym nie skorzystał, tak samo, jak nie korzystam z Pay Passa, bo dla mnie to ułatwianie życia złodziejom.

psiwytrysk

2013-10-25, 09:16
dominik_jachas napisał/a:


No to mi wyjaśnij w czym przeszkadza normalnemu, niekaranemu człowiekowi to, że rząd posiądzie bazę danych z odciskami jego palców ? (no chyba, że coś pominąłem, to mi powiedz o co chodzi).
Każdy kto wyrabiał paszport i tak musi zrobić skan odcisku, więc nie widzę problemu, aby bank coś takiego chciał stosować... i tak z czegoś takiego bym nie skorzystał, tak samo, jak nie korzystam z Pay Passa, bo dla mnie to ułatwianie życia złodziejom.



Może w tej chwili nie jesteś przestępcą, ale można zmienić prawo, że staniesz się nim z dnia na dzień. Widzę, że wierzysz bezgranicznie w stabilność tzw "demokratycznego państwa". A jak do władzy dojdzie ktoś,kto uzna Cię za element niepożądany rasowo i będzie mógł łatwo śledzić gdzie przebywasz, właśnie po logowaniu danymi biometrycznymi? To tylko jeden, mały przykład. Twoja naiwność boli.

trabus

2013-10-25, 09:20
@up a w smoleńsku to sztuczna mgła była i zdalnie sterowana brzoza? Pograj sobie w jakiegoś RPGa tam rzeczywiście wszyscy chcą cię zabić :)

dominik_jachas

2013-10-25, 09:26
Chłopie, to nie naiwność, tylko normalność... jakbym się chciał przejmować tym, co może być, to bym się zamknął w bunkrze atomowym i nie wychodził na powierzchnie. A bo kosmici, a bo meteoryt, a bo zamach ciapaków, a bo tupolew mi spadnie na łeb, a to tusk mnie zamknie za nazwanie geja pedałem... daj spokój. Rozumiem, że to może być forma jakiejś tam kontroli, ale od tego są dużo lepsze narzędzia, jak np. serwisy społecznościowe i portale takie, jak np. Sadol ;) Jakby nasz rząd był tak wkręcony w inwigilację, to 3/4 użytkowników tego portalu by siedziało za obrazę władzy, rasizm, faszyzm i tym podobne głupoty... żyjemy w w miarę normalnym kraju, z ch*jowymi politykami, ale normalnym... to nie Korea Płn czy Kuba...

go...........et

2013-10-25, 09:49
Widzę, że większość z powyższych narzekaczy 'że inwigilacja', 'że odciski ściągajo' chyba dawno ze swojej szopy nie wyszła, nie mówiąc o pojechaniu gdzieś na wakacje na granicę.
Przecież, żeby wyrobić paszport również musisz dać odcisk swojego palca, więc de facto jesteś 'w bazie'.
A pie**olenie, że prawo się zmieni i z dnia na dzień można stać się przestępcą jest po prostu zabawne. k***a ile lat żyje na tym świecie nie miałem zatargów z prawem, tak jak moja cała rodzina. A przędziemy nienajgorzej, mówiąc szczerze.
Nie jest dla mnie problemem, żeby oddać odcisk palca i czuć się przez to bezpieczniejszym we własnym kraju. Dowód, paszport czy inny dokument zawsze może mi ktoś podpie**olić i bóg wie co zrobić z nim.
Przy odcisku palca, nie ma takiej możliwości. Nawet jak ktoś mi upie**oli palec to na nic mu on - większość czytników ma skaner pulsu człowieka (i nie pie**olicie mi że to jakiś star trek bo sam rozprowadzam w Polsce między innymi takie urządzenia).
Resumując - nie masz zatargów z prawem, robisz swoje, płacisz podatki (które są ch*jowe jak ch*j) - czytniki biometryczne wyłącznie mogą ci pomóc. Jesteś mętem, kradniesz, napie**alasz się na chodniku jak murzyny - ch*j ci w dupę, szybciej cie wyłapią i wsadzą do łagru (oby one powstały w Polsce).

qwas25

2013-10-25, 10:06
za 100 zł ludzie potrafią zabić, wiec uj***nie paluszka nie będzie problemem w naszym pięknym kraju

Moreq

2013-10-25, 10:09
Cytat:

k***a ile lat żyje na tym świecie


16? Nie wiem jak tam było w Twojej rodzinie, ale w mojej pradziadek z dnia na dzień z patrioty stał się przeciwnikiem systemu. Możliwie że Twój dziadek po obaleniu komunizmu z porządnego obywatela, stał się kapusiem i tylko się modlił żeby nikt nie znalazł jego teczki? A żeby wyjechać za granicę nie potrzeba paszportu bo mamy Schengen :)

dominik_jachas

2013-10-25, 10:26
Moreq napisał/a:


16? Nie wiem jak tam było w Twojej rodzinie, ale w mojej pradziadek z dnia na dzień z patrioty stał się przeciwnikiem systemu. Możliwie że Twój dziadek po obaleniu komunizmu z porządnego obywatela, stał się kapusiem i tylko się modlił żeby nikt nie znalazł jego teczki? A żeby wyjechać za granicę nie potrzeba paszportu bo mamy Schengen :)


Taaa k***a, Schengen jest na całym świecie ? :)
W ogóle dlaczego, jak ktoś przytacza normalne, merytoryczne argumenty, to zaraz zaczynają się pociski po autorze i jego rodzinie ? Znasz jego dziadka, że masz prawo go obrażać buraku ??

go...........et

2013-10-25, 10:26
Moreq napisał/a:


16? Nie wiem jak tam było w Twojej rodzinie, ale w mojej pradziadek z dnia na dzień z patrioty stał się przeciwnikiem systemu. Możliwie że Twój dziadek po obaleniu komunizmu z porządnego obywatela, stał się kapusiem i tylko się modlił żeby nikt nie znalazł jego teczki? A żeby wyjechać za granicę nie potrzeba paszportu bo mamy Schengen :)



Ja pie**ole...chłopie, masz nierówno pod sufitem jak porównujesz obecne czasy do stalinowskich czystek na AKowcach czy żołnierzach Armii Andersa. Nikt nikogo nie będzie zabijał bo jest/był z PiSu PO czy innego Walikota.
Swoją drogą, mój pradziadek też był przez czerwonych ścigany (główny tłumacz, oficer Armii Andersa) i kariery za PRLu nie zrobił adekwatnej do posiadanych umiejętności.
A do co wyjazdu za granicę - owszem zbierać ogóry do hitlerowców czy czyścić kible angolom, możesz jechać z dowodem. Ale jak chcesz nieco dalej pojechać - bez paszportu ani rusz. Widzę jednak, ze ciebie problem nie dotyczy.

lapps

2013-10-25, 13:16
@gordonviet

no i jak bedziesz potrzebowal sie pozbyc konkurencji na rynku wystarczy jej upie**olic palce. same plusy

Cytat:

Resumując - nie masz zatargów z prawem, robisz swoje, płacisz podatki (które są ch*jowe jak ch*j) - czytniki biometryczne wyłącznie mogą ci pomóc



pewnie. narzekac na to, to tak jakby niewolnik w starozytnym rzymie mial narzekac, ze mu nowa, lepsza, trwalsza smycz pancio sprezentowal

Anarchangel

2013-10-25, 15:04
Nie trzeba być od razu przestępcą aby bać się oddawania wzoru własnych linii papilarnych komukolwiek...
Badania nad przypadkami pomyłek w identyfikacji za pomocą odcisków palców sugerują, że może być ich nawet ponad 1000 rocznie w samym tylko USA (niestety nie jest to medialny temat) - http://www.livescience.com/9341-real-crime-1-000-errors-fingerprint-matching-year.html W Polsce też mamy podobne problemy, tyle tylko, że trudno znaleźć dziennikarza który by się sprawą zainteresował (choć była już pewna sprawa w tym temacie, która poruszyła jednego dziennikarza: http://wpolityce.pl/artykuly/48632-zamiast-skazanego-przestepcy-dwa-lata-przesiedzial-w-wiezieniu-przypadkowo-zatrzymany-cierpiacy-na-afazje-czlowiek ). Policja oraz sądy posługują się daktyloskopią nieco bezkrytycznie, biorąc pod uwagę fakt, iż kopię odcisków palców można łatwo pozyskać i wykorzystać przeciwko danej osobie, co dowiódł uniwersytecki zespół prof. Tsutomu Matsumoto z Jokohamy ( http://www.wprost.pl/ar/13223/Wytrych-z-palca/?pg=0 )
Osobiście zainteresowany jestem uszkodzeniem u siebie pewnego białka - konkretnie keratyny 14, które odpowiada za posiadanie linii papilarnych, ewentualnie przed wyrobieniem paszportu zetrę je sobie mechanicznie :)