18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak rząd z bankami robi z nas bydło, czyli nic nowego.

psiwytrysk • 2013-10-25, 08:36
Po wrzawie jaką wywołała dyskusja nad biometrycznymi dowodami osobistymi,kiedy nastroje bydełka już okrzepły, banki szykują prawdziwą rewolucję. Pod pozorem bezpieczeństwa i dobrowolnie, bydło samo wpędzi się do rzeźni. We Wrocławiu program ruszy już niedługo, a potem na całą Polskę, Babilon rulez....





BuszującyWeZwłokach

2013-10-25, 17:57
Co za bezsensowne gadanie o odcinaniu palców. Przecież logicznie myśląc to teraz jest łatwiej dla kogoś o nieuczciwych zamiarach, ponieważ nie musi odcinać palca tylko zabrać kartę bankomatową i iść na zakupy (zbliżeniowe karty są aktualnie bardzo popularne). Ewentualnie można zmusić delikwenta do wyjawienia numeru PIN i wyciągnąć większą kasę. Odcięcie palca to chyba jednak trochę trudniejsza bajka.

Oczywiście powyższy tekst to teoria. Nie pochwalam elementu patologicznego, wszelkich nieudaczników, którzy tłumaczą swoje nieuczciwe postępowanie trudnymi warunkami. W tych czasach, przy ogromie konkurencji oraz utrudnień ze strony państwa, prawdziwym wyzwaniem jest dorobić się uczciwie - potrafią to tylko najlepsi z ludzi (Ci sami, których psi element zwykł nazywać 'frajerami', w porównaniu do których sami znaczą mniej niż psi wytrysk).

Jack Daniel's

2013-10-26, 02:57
k***a, a jak nie mam od wypadku odcisków, to co? Nie dostanę się do kasy?

Peciak

2013-10-26, 03:02
Jedna sprawa to szeroko rozumiana wolność, niezależność i prywatność, a druga to wygoda, technologia i prostota. Sprawa klaruje się tak:

W idealnym społeczeństwie, gdzie nikt nie kradnie i nie przymiera głodem takie rozwiązania, a nawet dalsze jak np: podskórne czipy, lokalizatory gps czy wirtualny pieniądz to ułatwienie życia i wygoda kosztem tego, że każdy może zobaczyć co robię i gdzie. Świat taki nie istnieje i prawdopodobnie te dane mogą posłużyć ograniczeniu moich swobód obywatelskich, praw konstytucyjnych i okradaniu mnie nie tylko z pieniędzy, ale i z tożsamości czy wolności. Inna sprawa, że będąc uczciwym, nie mającym w planach obalać rządów pracującym obywatelem mam w dupie to czy rząd lub inne agencje wiedzą co robię do momentu aż nie zaczną mnie prześladować (np reklamami).

Wielu z Was się boi utraty prywatności jednak to już się stało dawno temu, wraz z wprowadzeniem dowodów tożsamości i w niektórych krajach obowiązku posiadania konta bankowego, aby móc dostawać wypłatę. Teraz jedynie to się rozwija pod pretekstem ułatwiania życia i wygody. Nawet jeżeli znajdzie się społeczność, która tego nie zaakceptuje i obali rząd chcący to rozwijać to zostanie wyizolowana od reszty świata gdzie ten system będzie funkcjonował i handel wymienny stanie się nierealny a co za tym idzie taka społeczność prędzej czy później albo upadnie albo przyjmie system większości.

Tak więc inteligentni ludzie wiedzą w jakim systemie żyją, wiedzą też, że za bardzo nie mają na to wpływu więc się dostosowują do warunków, jak to ma w zwyczaju ewolucja i wykorzystują zaistniałe warunki do własnych celów i to również radzę Wam, drodzy Sadole.

Adenozynotrifosforan

2013-10-26, 03:05
Jeszcze ci co w tym nic złego nie widzą będą jęczeć, jak się obudzą w technokratycznej komunie. Wszystkie technologie teraz wprowadzane są dla pożytku twórców nowego świata

GPS - prze h*j fajna sprawa co nie ? popatrzcie jak dbają o ludzi, zupełnie za darmo mogę się dowiedzieć gdzie jestem ! Pofatygowali się i wyj***li satelity na orbitę aby nam się lepiej żyło..

Co wy k***a naiwni jesteście ? ktoś wam przysługę za darmo odpie**ala ? te kilkadziesiąt satelit orbitujących wokół ziemi namierzą już dziś wszystko co ma nadajnik, czy jest w amazońskiej dżungli czy na grenlandii.

Fejsbuk - to już szczyt, ludzie inwigilują samych siebie ! I to zupełnie dobrowolnie ! genialne ! po h*j mamy ich podglądać jak zrobią to sami za nas i nas powiadomią !

Plus dane biometryczne typu : Siatkówka oka, odciski palców, profil twarzy 3D....

A na koniec CHIP umożliwiający wymianę handlową i jakiekolwiek inne usługi. Masz CHIP kupujesz i żyjesz w technokratycznej dystopii jak ci będą kazać.

A jeśli masz coś przeciwko, twój CHIP wyłączą i umrzesz z głodu.

Wspomnicie na słowa, oj wspomnicie.




Kiciok

2013-10-26, 03:48
Myślę, że niektórzy powinni wybrać się do psychiatry.

Polecam też nosić non stop gumowe rękawiczki, żeby nikt nie zdobył Waszych odcisków.

Nie chodźcie do lekarza i nie badajcie się, ktoś Wam coś wszczepi.

Wyrzućcie telefony. Śledzą Was i podsłuch*ją.

Nie korzystajcie z komputerów, wszystko co piszecie i przeglądacie jest na podsłuchu...

Pilot_z_Orbisu

2013-10-26, 05:20
Jeżeli zalogujemy się w bankomacie przy pomocy karty, i tak jakiś przysłowiowy Macierewicz dostaje sygnał że się tam zalogowaliśmy. Jaka to różnica czy robimy to przy pomocy odcisku palca, czy przy pomocy karty?

Jeszcze żeby nam chcieli wszczepiać chipy, ale oni chcą wprowadzić usprawnienie w bankomatach, nie w nas.



A w ogóle to wiele osób pisało o facebooku. No właśnie- udostępniamy im informacje an temat stanu emocjonalnego, aktualnego położenia, zdjęcia itp. To was nie razi, tylko nagle jakiś sposób logowania bankomacie?

Dobrutro

2013-10-26, 06:39
Lepiej mieć buchniętą gotówkę z portfela z kawałkiem plastiku czy może stracić palucha? :D Zresztą łatwiej skopiować linie papilarne na jakikolwiek inny "nośnik" niż to jest w przypadku karty bankomatowej, odcisk palca można buchnąć komuś z dowolnego miejsca. A by skopiować kartę bankomatową to zazwyczaj złodziej musi się wysilić i nakładać bajery na bankomat w celu jej skopiowania. :P

Sayagin666

2013-10-26, 07:07
Jak czytam niektore komentarze to mi sie plakac chce. Jak mozna byc tak naiwnym i glupim mowiac : jak jested dobrym obywatelem i nie plumkasz to niemasz sie czego obawiac. Zero wyobrazni i podejscie - przeciez mamy demokratyczny kraj a czasy stalinowskie juz minely. Na sekunde wyobrazmy sobie ,ze jest Nowy Wspanialy Swiat. Wszedzie placisz za pomoca odciskow palca, rownoczesnie jest skanowana Twoja siatkowka i potwierdzasz wszystko glosem. Mozliwosc podszycia sie pod Ciebie = 0. Wszedzie sa kamery a Ty masz wszczepiony chip z GPS. Co w tym zlego ? Ktos nadal napisze - jesli jestes uczciwy - niemasz sie czego obawiac. W tym momencie rzad podnosi wiek emerytalny z 67 na 77 lat. Co tam niech bedzie "z powodu dziury budzetowej i nizu demograficznego oraz wyzszej koniecznosci" rzad likwiduje wiek emerytalny i pracowac trzeba do konca zycia, dostajac ewentualnie ulgi. Czy to jest jakas bajka i niemozliwa sprawa ? No jeb zaraz mi napisze ktos ,ze powinienem zmienic dealera. Scenariusz calkiem realny. Jesli w tym momencie stwierdzisz - hola hola panie tusk junior - tego juz za wiele. Wyjdziesz na ulice i zaczniesz protestowac, podpalisz opone (tak opone - w niemcach i i nnych krajach beda mieli juz k***a kosmoloty a u nas nadal bedziemy popie**alac po dziurawych 1 pasmowych "autostradach" ) w tym momencie moze nastapic bardzo dziwny blad elektroniczny. Moze sie okazac ,ze Twoje e-konto jest zupelnie puste. Twoja e-przepustka na metro nie dziala i juz sobie nie pojedzisz dwoma liniami metra. Moze sie okazac ,ze nic nie kupisz i nikt Ci nie pomoze, nawet kromki chleba nie dostaniesz bo ludzie beda sie bali ,ze u nich taki sam blad wystapi. Na koniec nie pozostanie Ci nic innego jak na dwoch lapkach samemu zglosic sie z placzem do wladzy i blagac o przebaczenie - obiecujec ,ze zrobisz kazde kurestwo jakie tylo jest - by znowu byc czlonkiem spoleczenstwa. Wielce laskawie ktos "naprawi" blad elektroniczny a Ty zostaniesz dzielnym wspolpracownikiem donoszacym na swoich bliskich, wrogow oraz obcych.

Jesli jestes lewakiem, tepym debilem ,ktoremu pasuje zycie takie jak kur niosek w klatkach lub bydla pasacego sie na pastwisku to prosze bardzo - nazwijcie mnie debilem lub schizofrenikiem, jenie mnie to. Zanim tak zrobicie obejrzycie najpierw jakies filmy na YT np Agenda 21 a pozniej np. wysluchajcie mowi pajaca bolka walesy : na zjezdzie noblistow powiedzial cos w stylu "ONZ powinno przeksztalcic sie w rzad globalny a jego sily zbrojne powinny przeksztalcic sie w organizacje obrony globalnej" Prezydenci USA juz od dawna zaczeli nawijac o Nowym Porzadku Swiata (NWO) itd. Masoneria Grupa Bildenberga i inni istnieja tylko po to by... spotykac sie i urzadzac orgietki ? :D

Kiedys ludzi mowiacych o "wielkim bracie" i kamerach na kazdym rogu ulicy nazywano swirami. Dzisiaj to rzeczywistosc. Tak samo bylo z czipami - dzisiaj sie wszczepia chipy zwierzakom a pomalu mowi sie o ludziach i juz pojawiaja sie pierwsze proby. Tak samo z odciskami palcow. Tak samo z likwidacja "zywej" gotowki - juz w niektorych miejscach chca zamienic ja TYLKO na e-platnosci. Kto z was zostalo zmuszonych do zalozenia konta w banku - zeby moc dostawac wyplate ? Wszystko co nas otacza powoli staje sie "latwiejsze, wygodniejsze" Plac za pomoca komorki ! Rewelacja.... Internet - rewelacja - madre czujniki w domach - rewelacja... Wszedzie i na kazdym kroku rewelacja. Nie k***a nie zyje w bunkrze ani szopie. Jesli jakies wynalazki sa przydatne i faktycznie ulatwiaja zycie - JESTEM ZA jesli tylko mam WYBOR !!! Jesli ktos mnie uszczesliwia na sile i zaczyna myslec za mnie to w tym momencie jest juz niefajnie. JAkbym byl bydleciem to bym sie cieszyl - zarcie pod ryj, cieplo a juro znowu dostane zarcie. To jest myslenie lewakujacych bydlakow. Jestem osoba myslaca, mam rozum i chce miec mozliwosc decydowania o samym sobie. Jesli zostane pozbawiony tego wyboru - zamieniam sie w bezmozgie bydle i tyle.

merh

2013-10-26, 07:56
a ze mnie sie smieją,ze trzymam gotówkę w portfelu,a nie na koncie. Ale jestem hipster :D

NeverLie2Me

2013-10-26, 08:00
k***a, co wy pie**olicie, że obawiacie się inwigilacji? A teraz to co? Czym obecny stan różni się od tego co będzie po wprowadzeniu tych odcisków? Z dużym prawdopodobieństwem rząd ma 3/4 odcisków obywateli. Telefony komórkowe, korzystanie z internetu, wypłacanie pieniędzy z bankomatu lub płacenie kartą. To wszystko jest w rejestrach, i czy to będzie PayPass (którego osobiście nie uważam za dobry pomysł), czy normalne używanie karty, to i tak możemy być ciągle namierzani. Dalej, telefony. To jak byś miał przy sobie jakiś nadajnik namierzający.

Ergo, jak będziesz chciał uciekać przed prawem, wypie**ol wszystkie karty, telefony i laptopy, zaszyj się w dżungli i siedź, bo w przeciwnym wypadku jesteś łatwym celem.

PS. Jakiś czas temu widziałem wywiad z Masą (tak, z tym konfidentem z Pruszkowa), jak się go zapytali czy byłaby możliwość zorganizowania teraz takiej grupy przestępczej, odpowiedział, że NIE. Namiar możliwy praktycznie na każdym kroku. Koszty "ochraniania" siebie, są podobne do wpływów, a gdzie ryzyko? Czyli albo mafia, taka z prawdziwego zdarzenia, ale drobi gangsterzy, który poznali ludzi "z miasta" po tym jak odsiadywali za kradzież 0,5 TV Wódki z Tesco.

DuckDodgers

2013-10-26, 08:19
dominik_jachas napisał/a:


No to mi wyjaśnij w czym przeszkadza normalnemu, niekaranemu człowiekowi to, że rząd posiądzie bazę danych z odciskami jego palców ? (no chyba, że coś pominąłem, to mi powiedz o co chodzi).



Panie Donaldzie to i tak nie przejdzie, nie tędy droga.

nazwazarezerwowana

2013-10-26, 09:44
Adenozynotrifosforan napisał/a:

GPS - prze h*j fajna sprawa co nie ? popatrzcie jak dbają o ludzi, zupełnie za darmo mogę się dowiedzieć gdzie jestem ! Pofatygowali się i wyj***li satelity na orbitę aby nam się lepiej żyło..

Co wy k***a naiwni jesteście ? ktoś wam przysługę za darmo odpie**ala ? te kilkadziesiąt satelit orbitujących wokół ziemi namierzą już dziś wszystko co ma nadajnik, czy jest w amazońskiej dżungli czy na grenlandii.


Ja pie**ole! k***a, jak nie masz pojęcia o czym piszesz to zamknij mordę. Satelity go, k***a namierzają...
Wszystkie te systemy nawigacyjne (GPS<USA>, Glonas<Rosja>, Galileo<Europa>, Compass<Chiny>) działają na tej samej zasadzie. Satelity niczego nie namierzają, wysyłają one tylko sygnał który odbiorniki naziemne takie jak telefon czy nawigacja samochodowa czy odbiorniki geodezyjne odbierają.
Na podstawie sygnału odbiornik naziemny oblicza podległość do satelity i oblicza swoją pozycję przestrzennym wcięciem wstecz. Aby to zrobić potrzebny jest sygnał z minimum 4 satelitów (bo jest jeszcze potrzebna poprawka zegara)
Reasumując mając odbiornik GNSS nikt cię nie namierzy.
Druga sprawa to że za darmo. Znowu ch*ja wiesz. Każdy producent odbiorników płaci licencję za uzywanie sygnału z satelitów więc tak naprawdę to konsument za to płaci w cenie urządzenia. Tajemnica darmowości rozwiązana.
A teraz ciekawostka dla wszystkich debili którzy twierdzą że teoria względności Einsteina jest nieprawdziwa. GPS i inne systemy nawigacji satelitarnej dają dowody, jest prawdziwa :-P

To jeszcze słówko dla idiotów którzy nie chcą dać odcisków palców do banku. Przecież tu nie chodzi o odcisk palca tylko linie naczyń krwionośnych, to jest zczytywane. Dlatego obcięty palec możecie sobie włożyć w dupę co najwyżej.

No i jak zwykle ziomy których dziadziowie z komuną walczyli i w partyzantce akowskiej działali.
Główny argument pie**olonej gimbusiarni w każdej rozmowie o polityce i lewactwie. Tak na marginesie: Definicja słowa lewak z portalu sadistic. Lewak-osoba która ma inne poglądy niż ja.
No więc moje tępe gimbusy których dziadkowie wolnośc mi wywalczyły:
Żeby walczyć z komuną to trzeba by z 15 lat mieć (takie bardzo optymistyczne załozenie)
Z tego wynika, że taki dziadek powinien urodzić się w 1930 roku. Po wojnie założył rodzinę. Standardem było, że w tamtych czasach ludzie w wieku 18-20 lat mieli już dzieci. Weźmy na to że dziadek zalał babkę w wieku 20 lat. Z tego wynika, że ojciec urodził się w 1950 roku.
Taki gimbus co to patriotyzmem dziadka swój ośliniony ryj wyciera to ma tak miedzy 13-18 lat (gimbus to bardziej stan umysłu niż etap edukacji) Wychodzi na to że stary nie zdązył wyciągnąć z matki w wieku 45-50 lat.
Dlatego drogi gimbusie, zanim zaczniesz pie**olić że twój dziadek w AK niemców rozpie**alał sprawdz najpierw czy nie urodził się z 10 lat po wojnie.

kdow

2013-10-26, 10:33
Eeee... Wydaje mi się, czy banki na usługach Angeli Merkel i Władimira Putina mogą was śledzić również w sytuacji, w której wypłacacie pieniążki z konta za pomocą tradycyjnych metod?

KMD

2013-10-26, 13:31
Odcisk palca jest tak zajebiście łatwo skopiować, że nie macie pojęcia. Jedyna wiarygodna metoda biometryczna to skan tęczówki.