18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak rząd z bankami robi z nas bydło, czyli nic nowego.

psiwytrysk • 2013-10-25, 08:36
Po wrzawie jaką wywołała dyskusja nad biometrycznymi dowodami osobistymi,kiedy nastroje bydełka już okrzepły, banki szykują prawdziwą rewolucję. Pod pozorem bezpieczeństwa i dobrowolnie, bydło samo wpędzi się do rzeźni. We Wrocławiu program ruszy już niedługo, a potem na całą Polskę, Babilon rulez....





Li...........66

2013-10-26, 14:11
Teraz złodziej nie ukradnie portfela tylko upie**oli palec...

zderealizowany

2013-10-26, 15:11
Wszyscy, którzy dali piwo i wierzą w te wszystkie gówniane opowiastki o inwigilacji są albo szczeniakami chcącymi zająć swe mózgi czymś innym niż nauka, albo paranoikami, których powinno się leczyć.

mermestes

2013-10-26, 16:25
Biometria odczytuje ułożenie żył a nie linie papilarne... Miałem w PBS konto i często używałem obsługę bankomatu za pomocą palca. W banku określa się na który palec ma działać ta usługa, a który jest palcem blokującym konto. A co do obcinania palca i wybierania to nie takie proste, po pierwsze jak obetnie mi ktoś palca to krew w żyłach nie będzie płynąć i urządzenie nie będzie działało a po drugie by się zalogować trzeba jeszcze podać swoją datę urodzin.

Gonczor

2013-10-26, 17:08
Stalinizm był taaak dawno. Raptem 25 lat temu-już się nie ma czego obawiać, nie? To, że na Cyprze rząd podpie**olił swoim w ch*j kasy z kont bankowych to też nas nie dotyczy? Przecież mamy demokrację i jeśli zacznie się to robić zbyt nachalne, to wystarczy pójść na protest, nie? Zobaczcie, czym się skończyła glupia rejestracja broni w III Rzeszy, ZSRR, czy całkiem niedawno, bo w 1997 w Australii.

Adenozynotrifosforan

2013-10-26, 17:30
@nazwazarezerwowana

Co ty mi pie**olisz jak GPS działa, k***a myślisz że nie wiem ?,

co k***a zmienia to że trzeba być w zasięgu 4 satelitów by być namierzonym ?

Wiesz ile ich teraz jest na orbicie ? bo chyba k***a nie 4 ?

lata ich około kilkudziesięciu ! Jak się k***a domyślasz inteligentniejsi ludzie od ciebie którzy tworzyli ten system przemyśleli fakt że aby GPS poprawnie i wydajnie działał wszystkie satelity muszą być tak poustawiane względem ziemi aby zawsze, każdy nadajnik miał zasięg, bo GPS byłby h*ja wtedy wart !

Ja pie**ole, odpowiedz mi do czego służy GPS ? do :

1.GOTOWANIA ZIEMNIAKÓW
2. NAMIERZANIA NADAJNIKÓW ZA POMOCĄ SATELITY k***A ?

Więc czemu k***a ktoś nie miałby cię móc namierzyć jeśli takowy nadajnik posiadasz np. w dowodzie ?

chyba k***a zapomniałeś że w GPS-ie oprócz tego że ty możesz zobaczyć gdzie jesteś mogą zrobić to inni
za pomocą tych właśnie 4 satelitów, które znają twoją lokalizacje

Avalanger

2013-10-26, 17:41
Sayagin666 : Doskonale ujęte, nic dodać nic ująć. Żaden pokój nie trwa wiecznie, nasi dziadkowie w sporej części przeżyli wojnę (tak, jest to możliwe, nazwazarezerwowana) - mój na ten przykłam ma 80lat i przetrwał ten cholerny konflikt. Potem była komuna, za której żyli nasi ojcowie.
Nasi pradziadowie żyli za czasów wojny bolszewickiej i pierwszej światowej, prapradziadowie podczas zaborów.

Jeśli cholerni pacyfiści uważacie, że nasze życie będzie pełne pokoju i miłości to weźcie rozbieg i walnijcie łbem w ścianę, może to coś pomoże.
DZISIAJ mają nas jak na talerzu. JUTRO mogą nam ten talerz zabrać, jeśli się im nie spodobamy.

Tyle.

WidziszINieGrzmisz

2013-10-26, 18:36
Ludzie, tu problemem nie sa jakies teorie spiskowe i przewroty w rzadzie, a fakt, ze biometryka jest w ch*j niedokladna.
Mialem czytnik taki w robocie i kazdy przy wejsciu i wyjsciu musial sie wybic.
To gowno czyta nie tylko palec, a cala dlon. Jak to ustawiasz za pierwszym razem to robisz 3 skany i komputer bierze "srednia". Na 300-osobowym zakladzie porobily sie takie cuda, ze niektorzy mogli wbijac i wybijac kumpli.
Problem w tym, ze ja staralem sie miec jak najdokladniejszy odczyt [reka ulozona zawsze tak samo w 5 punktach podporu na czytniku], a maszynka i tak potrafila mi pokazac, ze mam 80 punktow niezgodnych, ale to i tak bylo "w normie" i mnie puszczalo.
Przeniesmy to na skale kraju. Skoro na zakladzie gdzie jest 300 osob kilku kolesi ma na tyle podobny odczyt, ze ich puszczalo to jak to bedzie wygladac z powiedzmy 300tys ludzi? Porazka.
PS Ok, byl jeszcze kod wejsciowy przypisany odczytowi dloni, ale k***a srednio wierze, by banki nie ciely kosztow i nie kupily najtanszego systemu. U nas czytnik kosztowal 2000 USD i szef sam mi sie chwalil jaka to byla zajebista okazja, by wyrwac go tak tanio.

CzerstWybut

2013-10-26, 19:42
phi... też mi coś. Ja chodzę do pracy i codziennie muszę odbijać palec na przyjście i wyjście i mam płacone za każdą godzine pracy, każdy gadał że już nie do ominięcia... Nie dla mnie :D da się piękny paluszek zrobić który możesz podać komuś zeby ci odbił ;) masz łeb ch.j to kombinuj ;) więc i do bankomatu moge zrobić palec żeby mi ktoś o godzinie 15 wyciągnął kase w krk a ja 2 minuty później wyciągne w katowicach :D chce widzieć ich miny jak zobaczą wyciąg :D