18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak każą się witać kitajce w LG w Biskupicach Podgórnych

kdominik • 2013-09-25, 15:03
Tak każą się witać kitajce w fabryce LG w Biskupicach Podgórnych
ludzie tam mają nawet szkolenia z oddawanie hołdu swoim skośnookim pracodawcom jak coś to pierwszy post możecie się wyżyć hejtować ile wlezie

KlinikaAborcyjna

2013-09-25, 20:09
farenc napisał/a:

coś Ci nie pasuje to tam nie pracuj. Firma jest "kitajska" nic dziwnego, że jak przyjeżdżają jacyś wasi przełożeni to będziecie ich witać zgodnie z ich kulturą...



A od kiedy LG jest Chińskie k***a?
O Chińczykach mówi się kitajce a nie o Koreańczykach!

kicaj2d4b

2013-09-25, 20:11
Też pracuje w tym obozie pracy :( ale nie ma co narzekać ważne ze robota jest. Dobra spadam bo jutro obudowy musze wykładać

Piridais

2013-09-25, 20:21
Jakby mi ktoś kazał tak zrobić to wsadził bym mu łeb w ziemię nawet jeżeli byłby to mój szef (a sam mój szef dobrze o tym wie), to jest ich kultura nie nasza. Jak w tym kraju k***a ma być lepiej jak kilku debili tak się płaszczy? k***a ludzie, nie jesteście niewolnikami a jeżeli się ze mną nie zgadzacie to masowo skoczcie z wysokiego mostu.

Gizmobba

2013-09-25, 20:25
Ja pie**ole sam robie w polsko - japońskiej firmie i jak przyjeżdża właściciel to lejemy wódkę i graba a nie jakieś pie**olone ukłony..... to coś jest nie tego...

Mój szef nazywa sie Takano jest rodowitym japończykiem i sam stwierdził podczas wizyty u nas

"Wasz kraj wasze obyczaje. Dawajcie tą wódke" z mega bananem na twarzy :D

mare30ks

2013-09-25, 20:26
darnok99 napisał/a:



Państwo sie starało bo pobudowało... Samo posiadanie fabryk niczego nie przesądza. Np. wielu ludzi ma komputery i internet a jednak niewielu zarabia wykorzystując te narzędzia w swojej pracy. Chodzi mi o to, ze nie wystarczy mieć fabrykę. Jeszcze trzeba umieć nią zarządzać. Co do mojej osoby - pracuję w różnego rodzaju pracach od 10 lat. O ile wiem w tym czasie mieliśmy cały czas wolny rynek i popatrz - jakoś się w nim odnajduję. Być może dlatego, że cały czas poszerzam swoje kompetencje zamiast przyjąć strategię "to przez rząd/żydów/złodziei mi się nie udało".



o, a to ci niespodzianka, ciezko tu spotkac kogos kto nie bylby zdania ze rzadza nami lewaki i mamy ciagle socjalizm :)

WidziszINieGrzmisz

2013-09-25, 20:31
W tym momencie to jest firma miedzynarodowa i to jest podstawa, ze obie strony okazuja sobie szacunek.
Jezeli sami mielibyscie firme w Polsce, ktora sprzedaje towary powiedzmy do niemiec to czy dzwonilibyscie tam i narzekali, ze nie pracuja w niemieckie swieta narodowe?
W dupie byliscie, gowno widzielisci. Jak chcesz robic biznes to szanujesz kulture osob z ktorymi wspolpracujesz. Zoltki chca by im sie klaniac, a nie podawac reke, ale tez klaniaja sie tobie. Jak jest polskie swieto to jest to dzien wolny od pracy. Ile znacie osob, ktore w swieta zapie**alaja w polskich sklepach w Polsce w polskie swieta, bo wtedy jest najwyzszy obrot?

$omator

2013-09-25, 20:35
k***a debile to poranne pierolone cwiczenia, wj***lem link do youtuba jest film jak 'cwicza'

wiec nikt tu sie nikomu nie klania co najwyzej te dwa rzedy cwiczace do iebie si eklaniaja imbecyle gimbazy

MADErrFAKErr

2013-09-25, 20:42
Cytat:

coś Ci nie pasuje to tam nie pracuj. Firma jest "kitajska" nic dziwnego, że jak przyjeżdżają jacyś wasi przełożeni to będziecie ich witać zgodnie z ich kulturą...


pie**olisz... Zazwyczaj powinno się uszanować kulturę zastaną w danym kraju a nie przywozić swoją ... Idąc Twoim tokiem rozumowania to Indyjskie firmy powinny nakazać wielbienie krów , niemieckie -obchodzenie oktober fest a Polskie firmy za granicą powinny nakazać popijanie schabowych wódką...

Sarkos

2013-09-25, 21:05
Więc tak... "kitajec" to Chińczyk, a LG jest firmą koreańską. Żaden skośnooki nie kłania się w tej sposób, najbardziej oficjalny ukłon nie przekracza 45 stopni. Oczywiście wystarczy tylko opisać filmik w odpowiedni sposób i każdy to łyka.

rasputingrigorji

2013-09-25, 21:43
Zdjęcie jak dla mnie jest wyrwane z kontekstu (filmik również). Równie dobrze może być to event pracowników dla swoich koreańskich przełożonych.
Ze swojej strony powiem, że w Koreańskiej kulturze nie ma czegoś takiego jak podawanie sobie ręki na przywitanie. Ludzie kłaniają sobie, ale nie przypominam sobie, żeby robili to tak nisko. Dodam jeszcze, że dość zabawną sprawą jest kiedy dwóch Koreańczyków spotyka się pierwszy raz, wymieniają się wizytówkami, po czym kilka minut poświęcają na ustalenie który jest starszy (w Korei starszy człowiek = ważniejszy człowiek) :)

si...........er

2013-09-25, 22:03
kitajec to japończyk, a to koreańczycy

darnok99

2013-09-25, 22:32
mare30ks napisał/a:



o, a to ci niespodzianka, ciezko tu spotkac kogos kto nie bylby zdania ze rzadza nami lewaki i mamy ciagle socjalizm :)



Patrz, kiedyś ciężko było spotkać kogoś kto nie twierdził, że Ziemia jest centrum wszechświata no i popatrz - mylili sie:)(A swoją drogą nie do końca łapię do czego pijesz)

VANKIERAS

2013-09-26, 00:09
szczerze to oni powinni klaniac sie nam pierwsi płaca nam za prace nie za kłanianie sie do ch*jca witelona ,a po drugie niech sie ciesza ze nie palą im tych fabryk za te wypłaty marne j***ne i koreanskie systemy pracy i wogole ch*jo grajcy j***ni z nich nic wiecej u nas podpalili im autobus kiedy po wzorowej pracy przez 3 lata upie**olili 45 pracownikom dojazd w postaci autobusu który dowoził ich 20 kilometrów do ich obozu pracy i w dodatku po 400 złoty z wypłaty im jeszcze odpie**olili ,i powiedzieli ze ich dojazdy zbyt duzo kosztuja i takie pie**olenie ich tempe ... Polska dla Polaków !!!

farenc napisał/a:

coś Ci nie pasuje to tam nie pracuj. Firma jest "kitajska" nic dziwnego, że jak przyjeżdżają jacyś wasi przełożeni to będziecie ich witać zgodnie z ich kulturą...

a co oni pani swiata czy jaki ch*j są u nas i u nas bedą sie witac po naszemu ,ale nie bo boja sie ze ich z roboty wypie**ola ,i na tym polega to j***nie tego kraju w dupsko bo co ... bo kazdy sie daje dymac nawet zóltkom... żal

Slipak

2013-09-26, 01:15
Z jednej strony rozumiem - taka kultura, niezbyt chętnie podają ręce i się macają.
Z drugiej - jestem zwolennikiem poglądu, że w danym kręgu kulturowym należy przestrzegać zasad tam panujących. W Azji, skoro ukłon jest dla nich formą pozdrowienia, powinno się kłaniań, u nas jednak to chyba lekka przesada. W naszej kulturze ukłon jest oznaką nie tyle szacunku, co poddaństwa. To jednak nie to samo co skłonienie głowy na powitanie.
Mi konieczność takiego zachowania by nie odpowiadała, ale tak jak już kilka osób wyżej pisało - praca to praca, szczególnie w mniejszych miejscowościach nie ma co wybrzydzać, bo często to praca w wielkiej korporacji, lub bezrobocie.

PA...........SM

2013-09-26, 02:10
Ja wole ukłon na powitanie :) Nie wiadomo czy ktoś przed podaniem ręki nie walił konia, albo przy podcieraniu dupy nie zgarną trochę gówna na swoją prawicę :)