18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Instruktor kontra uczeń

P@...........@C • 2012-07-02, 01:03
nie ma to jak zlekceważyć ucznia, a potem dziwić się, że się spina ;)


Ro...........ce

2012-07-02, 13:00
Zawsze chciałem się zapisać na jakieś karate czy inny ch*j. Wychodzi na to że dobrze zrobiłem olewają to ?

T-Will

2012-07-02, 13:03
Pseudolistonosz napisał/a:

Jebie fejkiem: udawane emocje i nienaturalne zachowania. Poza tym, zobaczcie napisy na początku filmu. Kto by zatytułował taki filmik po prostu: "pokaz nr .." toż to był incydent, a nie jakiś pokaz


Sam "jebiesz".

immortaldog

2012-07-02, 13:21
yommek napisał/a:

Up@ Można wiedzieć gdzie trenowałeś? Jeździłeś na jakieś zawody? Ile trenowałeś?



wystarczająco długo by wiedzieć że to bullshit.

Na ulicy liczy się tylko prędkość, siła i agresja. Mój styl to "hardcore'owy koksu" na pełnej petardzie wleciał bym w ciebie i połamał jak zwykłą szmatę i nie było by sędziego, butował bym cie po ryju tak długo jak uznał bym to za stosowne.

Na zawodach nigdy mnie nie spotkasz ale może na ulicy czego tobie nie życzę.

Żegnam.

~Conscribo

2012-07-02, 13:30
immortaldog napisał/a:


Na zawodach nigdy mnie nie spotkasz ale może na ulicy czego tobie nie życzę.

Żegnam.



Hyhy, pouciekałbym w kółeczko, albo koło samochodów aż sam byś się położył ze zmęczenia i prosił o dobicie, jak z resztą większość "koksów" ;)

Straszna agresja przez Ciebie przemawia - albo dostałeś niedawno wpie**ol.. albo nie miałeś okazji bić się z kimś kto potrafi.
Ataki jak wspomniałeś "na hardkorowego koksa" są przeważnie przypuszczane tylko przez większych na dużo mniejszych.. więc jeśli tak atakujesz.. to chyba sprawa jest jasna kogo atakujesz.

prisoneq

2012-07-02, 13:36
Trenuję sporty walki, obecnie boks, ale miałem do czynienia z MMA, Muay Thai... moge parę osób uświadomić.
Wcale nie jest tak, że ,,uczeń przerósł mistrza", w pracy w parach, nie można cwaniakować wiedząc co zrobi przeciwnik, niszczysz element zaskoczenia, a w 90% systuacji z takim macie do czynienia w walce, bo rzadko kiedy udaje się przewidzieć zachowanie przeciwnika, trenujesz reakcję w ciągu ułamka sekundy - instynkt. Gdyby każdy się zachowywał jak ,,uczeń" ta cała nauka byłaby na nic, bo powiedzmy trenujemy zejście pod sierpem, a osoba która zadaje, nie uderza na twarz, tylko w dół, tam gdzie będzie głowa po zejściu... Tutaj uczeń robi kontrruch - reakcja nauczyciela owszem z dupy, ale jak ,,uczeń" cwaniakuje to ma to na co zasłużył.

homeless

2012-07-02, 13:41
bloodwar napisał/a:

Tak by wyglądała 99% ćwiczeń gdyby "napastnik" stawiał opór a nie posłusznie kładł się na macie przy najmniejszym przyłożeniu siły, to pokazuje jak bardzo bezwartościowe są te wszystkie dżudżitsa, karaty i inne juda w REALNEJ walce, a nie głupich pokazówkach na turnieje. Pamietam, jak u nas był pokaz sprawności policjantów, raz dwa trzy, zajechali drogę, wyciągają kierowce, gleba, cała akcja trwa 20 sekund. Traf chciał że kilka dni później w mieście szalał pijany 16sto late za kierownicą, najpierw ścigali go ze dwie godziny po starówce i parku, zajeżdzali mu drogę kilka razy ale za każdym razem chłopak wsteczny i jedzie dalej, zatrzymało go dopiero to, że zarył samochodem w rów (sam, nie wepchęły go tam radiowozy) a potem pół godziny nie mogli go wyciągnąć zza kierownicy bo się zaparł rękami nogami, dopiero jakiś mundry, znudzony biernym oporem wyciągnął paralizator...





Jebnij się w łeb ! :glowawmur:

lartex

2012-07-02, 13:53
@immortaldog ^hahahahahahahha , o Boze co za ciemnot a , az do konca nie wiadomo czy smiac sie czy plakac , prawda jest taka ,ze wiekszosc wschodnich walk trzeba 'poczuc' i nalezy podejsc do tego na poczatku jako do hobby ,gdyz dojscie do mistrzostwa i zastosowanie technik w praktyce wymaga duzego doswiadczenia i opanowania , natomiast sztuki sportowe typu boks , muay thai daja efekty duzo szybciej gdyz wyjebac prostego jako tako kazdy potrafi ,w pol roku okolo doszkolisz technike i z pijaczkiem czy wiejskim chlopkiem mozesz sobie poradzic bez problemu .
porownujac np boks i karate ,czy bjj i krav mage , to jak porownujac traktor do osobowki , tez jezdzi ,ale przeznaczenie ma inne

BurbonPL

2012-07-02, 14:11
wszystkie tego typu akcje da się wykonać po odpowiednim zmiękczeniu przeciwnika, jakby mistrz strzelił temu wsiokowi kopa w jaja aż by mu oczami wyszły, to by od razu chwyt wyszedł :)

Nerfpl

2012-07-02, 14:28
Śmieszne jest to że jak już doszło do "prawdziwej" walki to zaczęli się po prostu szarpać. "Tutaj pokaże wam sztuczki na pokaz, a tak się bijemy na prawdę"

Nejm

2012-07-02, 14:57
Dla sceptyków, tego typu obalenia i obezwładnienia wykorzystują element zaskoczenia. Wiadomo, ze nie rzucisz facetem, który wie co na niego szykujesz(przynajmniej nie tak łatwo albo nie jednym chwytem przez 89463 godzin). Ze szczególną dedykacją dla kolegi, który uważa, ze aż 99% ćwiczeń by tak wyglądałO gdyby każdy stawiał opór. Tylko dlatego, że policja się na dzielni nie popisała... Poza tym taki chwyt nie ma prawa udawać się za każdym razem bez przesady!

yommek

2012-07-02, 15:03
Tutaj macie więcej takich akcji:




Polecam Mastering the system oraz sagę Renato:)

heniu123123

2012-07-02, 15:07
Witam, specjalnie zarejestrowałem się aby skomentować ten film.
Ten sport to brazylijskie jiu-jitsu, chodzi głównie o walke w parterze. Gość w czarnym kimonie (Gi) chciał pewnie pokazać sprowadzenie do parteru na koledze z teamu. Ten wasz "uczeń" ma brązowy pas, więc jest już na bardzo dużym poziomie, natomiast "nauczyciel" ma niebieski pas, a więc jest to drugi pas, zaraz po białym. Nikt nikogo nie przerósł, Tak jak powiedział Nejm, wykorzystuje się element zaskoczenia gdzie najłatwiejszymi chwytami możemy wykończyć przeciwnika. Tego elementu jednak tam zabrakło. Co do walk ulicznych, mówicie że nic nie pomaga? Ja nie wyobrażam sobie żadnej gali MMA bez BJJ! Poczytajcie o tym pięknym sporcie dopiero później polecam komentować.

fdM

2012-07-02, 15:08
Najlepiej trenować boks lub tajski boks. Dobre trafienie to prawie zawsze koniec walki, nie trzeba bawić się w fikołki czy kopy po jajach.

coreq

2012-07-02, 15:19
Po pierwsze do kilku osób wczesniej jest to brazylijskie jui juitsu, na samym poczatku pisze zę jest to ta sztuka walki.

Widzę że sporo ludzi tutaj ma błędną wiedzę na temat tej sztuki walki - jest to jedna z najskuteczniejszych na ulice, wiadome nie każdy lubi sport chwytany i może dlatego sie nie podoba każdemu - niektórzy lubią to a inni lubia przyk***ić.
Prawda jest taka że do klinczu jest łatwo wejść a w nim grappler jest obeznany i jeśli obali takiego osobnika to praktycznie jest po walce, bo ktos kto stycznosc z parterem ma tylko na podwórku nie ma żadnych szans z grapplerem
Skutecznosc juz nie raz udowodniono na galach MMA, sam trenuje bjj i jestem zafascynowany tym sportem.

Co do pasów, najpierw macie biały potem niebieski purpurowy brązowy i czarny, braz jest w zasadzie tylko przystankiem do czarnego, i nie posiada się długo pasa koloru brązowego.
Ciężko powiedzieć czy facet z niebieskim pasem jest trenerem, wkoncu ten z którym ma spine ma czarny pas a wątpię by taka osoba uczęszczała do klubu gdzie master ma dużo mniejsze umiejętności.

varti

2012-07-02, 15:25
Generalnie na ulicy sprawdza się najlepiej krav maga, combat 69 albo combat 56. A le o tym mogą się w większości przypadków przekonać tylko mundurowi bo i combat 69 i combat 56 jest zarezerwowany tylko dla nich. We wszystkich tych systemach się nie pie**oli tylko leje w palnik, sprowadza przeciwnika do parteru i tam się z nim rozprawia. A nie jakieś szarpanie za fraki.