18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Idioci zaczynają studia. Upadek polskiego szkolnictwa.

Emeryt_na_emeryturze • 2017-07-11, 16:48
Dziś natrafiłem na artykuł o pojebach składających papiery na Uniwersytet Wrocławski
Cytat:

Kuriozalne ogłoszenie pojawiło się na profilu Uniwersytetu Wrocławskiego na Facebooku. Organizatorzy rekrutacji apelują, by do dokumentów nie dołączać zmodyfikowanych graficznie zdjęć zrobionych przy użyciu Snapchata.
Dział Nauczania UW apeluje, by kandydaci nie przesyłali zdjęć ze Snapchata z doklejonymi uszami lub nosem królika lub kota. Przy okazji proszą też, żeby w rubryce dotyczącej drugiego imienia przyszli studenci nie wpisywali słów „nie mam”, tylko stawiali kreskę.
„A jeśli nie macie drugiego imienia, w polu „drugie imię" w IRK nie piszcie „nie mam”. No chyba, że chcecie mieć na legitymacji „Anna nie mam Kowalska". (No i śpieszcie się. Zdjęcie musicie mieć zaakceptowane do czasu dostarczania dokumentów - jest potrzebne, żeby wydrukować podanie)” – czytamy w komunikacie.
Internauci nie pozostawiają na adresatach ogłoszenia suchej nitki. „Pierwsza do odstrzału w sesji zimowej”, „Przynajmniej nie muszę się martwić, że przyjdą młodsi i mi pracę zabiorą”, „To jest dobry pomysł na wstępną rekrutację. Zdjęcie z uszami/ryjkami od razu skreśla z listy kandydatów” – tak brzmią niektóre komentarze.


Przykładowe zdjęcie nadesłane przez przyszłą (nie daj Boże !) panią magister:
spoiler

Jednocześnie przypominam, że w momencie rozpoczęcia studiów w Polsce ma się co najmniej 19 lat, a to znaczy, że ci ludzie mają już prawa wyborcze...
Źródło: https://www.tvp.info/33176096/nie-wgrywajcie-zdjec-z-uszami-ze-snapchata-uniwersytet-musial-zaapelowac

ar...........21

2017-07-12, 00:05
Wcale mnie to nie dziwi. Pierwsze efekty ogólnopolskiej akcji obniżania progów, likwidacji szkół zawodowych i techników. Żeby skończyć jakąkolwiek uczelnię we Wrocławiu wcale nie trzeba być orłem. Średnio rozwinięta umiejętność pisania i czytania ze zrozumieniem i masz dyplom. Uniwersytet Wrocławski, AWF i przyrodniczy to największe fabryki bezrobotnych.

HalfGod

2017-07-12, 00:12
Tacy ludzie powinni tylko skończyć na stosie, niczego nie wnoszą do społeczeństwa.

GalimatiasWariatJa

2017-07-12, 00:15
Skoro twierdzisz, że czytałeś ten artykuł (a nie tylko go bezmyślnie skopiowałeś jak mniemam) to powinieneś wiedzieć, że zdjęcie które zamieściłeś to zdjęcie pracownicy uniwersytetu (biura do spraw promocji UWr) i zostało dodane jako przykład tego jakich zdjęć NIE wysyłać. Ale skąd mogłeś to wiedzieć, skoro tylko bezmyślnie na szybko skopiowałeś tekst i wrzuciłeś jedyne zdjęcie jakie było przy artykule opatrując je autorskim i błędnym jednocześnie opisem.

A co do samej sprawy to żenada, "to" pokolenie dotarło na studia.

Aragon1988

2017-07-12, 00:16
Wszystko fajnie pięknie ale tu mamy przykład dezinformacji lub jak kto woli fake news/ nieumiejętności czytania ze zrozumieniem. Panienka z foty to nie kandydatka tylko laska z uczelni która wrzuciła to żeby pokazać czego NIE wrzucać.
W ch*j skomplikowane, wiem.

b0r000

2017-07-12, 01:04
Zastanawiałem się ostatnio czy iść na studia magisterskie do Wrocławia ale słyszałem że tam nawet inżynierowie ich uniwersytetu czasami się nie kwalifikują. Więc myślę sobie "Kuurde wysoki poziom i wymagania a ja jakimś orłem nie jestem.". teraz się zastanawiam czy te odrzucone podania to właśnie nie przez podobne wyczyny...

voidinfinity

2017-07-12, 01:59
AleDlaczego napisał/a:

A wiesz, że można by? Wiesz, że 27 lat rządów postkomunistów wypaczyło społeczeństwo i ogłupiło je do tego stopnia, że robią takie rzeczy? To nie wina ludzi tylko systemu m.in. szkolnictwa, które karze inteligentne jednostki (słynne już co poeta miał na myśli) i równa poziom do tych mniej inteligentnych, zamiast rozdzielić klasy i wprowadzić materiał adekwatny do zdolności intelektualnych. Teraz mamy fabryki idiotów z tytułem zamiast uniwersytetów kształcących elity, które były prześladowane i mordowane przez 60 lat do uzyskania tzw. wolności w 1989.



Mam trochę inne zdanie.

1. Dobra edukacja kosztuje. W szkolnictwie w Polsce zarabia się ch*jowo.

2. Podstawowym celem szkolnictwa, jest zapewnienie gówniarzerii zajęcia przed 8h kiedy mame i tate są w pracy. Edukacja dzieje się niejako przy okazji. Dlaczego tak jest? Patrz punkt pierwszy.

3. Brak realnej konkurencji między placówkami. Dlaczego tak jest? Patrz punkt pierwszy.

Metron45

2017-07-12, 07:58
Ręce mi opadają coraz bardziej jak widzę ten news bo dowiaduje się jakimi ludzie są idiotami. NIE przez zdjęcia ze snapa przesłane na uczelnie ale dlatego że nie potrafią czytać.
Śmieją się z tego wszystkiego i tej kobiety a sami są takimi samymi imbecylami jak osoby które wrzucają nieodpowiednie zdjęcia.

Łącznie z tobą OP.
>Przykładowe zdjęcie nadesłane przez przyszłą (nie daj Boże !) panią magister:

Nattsjel

2017-07-12, 08:38
Najgorsze jest to, że oni mogą już głosować. Legitymacja, dowód, paszport itd to jakby nie było dokumenty. Wyobrażacie sobie, gdyby każde zdjęcie uznawali za takie *formalne* i posyłali np na dowód? Anna nie mam Kasy i zdjęcie karyny z doklejoną mordą psa? W sumie ciekawie by wyglądało...

Lukasz2525

2017-07-12, 09:17
Nie idioci, tylko zwykli humaniści, podgatunek człowieka.

ksionisław

2017-07-12, 09:19
Na wszystkich uczelniach tak jest. Na Politechnice Warszawskiej spotkałem rożne osoby dużo nieogarniętych. Raz jak mi jeden powiedział, że się uczy zadań z termodynamiki na pamięć to mi ręce opadły. Ogólnie szkoła od najmłodszych lat nastawiona jest na zabijanie kreatywności, nauczyciele przygotowują uczniów pod jakieś testy. Jeszcze śmieszniejsze, że na maturze z polskiego interpretujesz wiersz i musisz trafić w klucz. Ciekawi mnie czy jak autor pisał te dzieło to myślał o czymś takim (zakładam, że chciał zar*chać wychwalając wdzięki nadobnej niewiasty ot co). O malejącym poziomie naszej edukacji można długo pisać, mój ojciec w technikum w 10tys. mieście miał podobne rzeczy jak ja na PW (może mniej teorii i matmy). Boję się pomyśleć co się odpie**ala w reszcie Polski na tych wszystkich uniwersytetach przyrodniczych. Na magisterkę przyszedł do nas typ z Polibudy wrocławskiej miał tam średnią ponad 4.0 a jednego semestru nie wytrzymał. Zidiocenie społeczeństwa widać gołym okiem jakieś "fidget spinery", filtry psa na snapchat etc.

Al...........go

2017-07-12, 09:49
voidinfinity napisał/a:



Mam trochę inne zdanie.

1. Dobra edukacja kosztuje. W szkolnictwie w Polsce zarabia się ch*jowo.

2. Podstawowym celem szkolnictwa, jest zapewnienie gówniarzerii zajęcia przed 8h kiedy mame i tate są w pracy. Edukacja dzieje się niejako przy okazji. Dlaczego tak jest? Patrz punkt pierwszy.

3. Brak realnej konkurencji między placówkami. Dlaczego tak jest? Patrz punkt pierwszy.



Dobra edukacja kosztuje, to fakt. Jednak patrząc na tzw. prywatne uczelnie wyższe to w Polsce nie ma to odniesienia. Nie kojarzę prywatnej uczelni, która mogłaby konkurować z państwowymi jeżeli chodzi o osiągnięcia czy umiejętności absolwentów.

Co do prywatnych szkół podstawowych to nie kojarzę żadnej, gimnazja i licea to tylko prowadzone przez zakony i z tych szkół największe patologie wychodzą. W liceum sam miałem jedną laskę po kościelnej gimbazie i to ile ona chlała i k***iła się to bania mała.

zbigniewwodecki

2017-07-12, 10:31
AleDlaczego napisał/a:



A wiesz, że można by? Wiesz, że 27 lat rządów postkomunistów wypaczyło społeczeństwo i ogłupiło je do tego stopnia, że robią takie rzeczy? To nie wina ludzi tylko systemu m.in. szkolnictwa, które karze inteligentne jednostki (słynne już co poeta miał na myśli) i równa poziom do tych mniej inteligentnych, zamiast rozdzielić klasy i wprowadzić materiał adekwatny do zdolności intelektualnych. Teraz mamy fabryki idiotów z tytułem zamiast uniwersytetów kształcących elity, które były prześladowane i mordowane przez 60 lat do uzyskania tzw. wolności w 1989.



Tak, bo w Usa czy europie zachodniej wcale nie ma zjebów wysyłających 1000 przerobionych zdjęć dziennie na instagrama, twittera czy inne facebooki

Al...........go

2017-07-12, 10:44
zbigniewwodecki,

Temat jest o podawaniu przerobionych zdjęć do rejestracji na uniwersytet, a ten wyskakuje z instagramem. Kolejna ofiara systemu.

do...........ka

2017-07-12, 10:47
AleDlaczego napisał/a:


To nie wina ludzi tylko systemu m.in. szkolnictwa, które karze inteligentne jednostki (słynne już co poeta miał na myśli) i równa poziom do tych mniej inteligentnych, zamiast rozdzielić klasy i wprowadzić materiał adekwatny do zdolności intelektualnych. Teraz mamy fabryki idiotów z tytułem zamiast uniwersytetów kształcących elity, które były prześladowane i mordowane przez 60 lat do uzyskania tzw. wolności w 1989.


Dokładnie. Człowiek po studiach powinien być wykształcony, a nie wyłącznie ozdobiony tytułem. W dzisiejszych czasach uniwersytety kończą ludzie, którzy nie potrafią odezwać się do profesora pełnym zdaniem. Nie wspominając, o poziomie wiedzy i kultury, który później reprezentują.