18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Howard Phillips Lovecraft o Murzynach

AncientMariner • 2013-08-08, 00:18
Czytając cytaty Lovecrafta trafiłem na taką perełkę.
Cytat:

murzyny są biologicznie niższe od rasy białej a nawet mongolskiej, i trzeba co jakiś czas przypomnieć Amerykanom z północy o niebezpieczeństwie którym grozi dopuszczanie ich do przywilejów społecznych i politycznych... Ku-Klux klan to szlachetna choć oczerniana grupa Południowców którzy ocalili pół kraju przed zagładą... Rasizm to dar natury, który umożliwia zachowanie w czystości podziału ludzkości który ewoluował przez wieki..



Gdyby ktoś nie wiedział; Lovecraft (1890–1937) był amerykańskim pisarzem grozy. Znany jest z Mitologii Cthulhu.


Muzz

2013-08-08, 00:28
Genialny pisarz - niedoceniony za życia, legenda po śmierci. Ale brzydki był jak Cthulhu, brakuje tylko macek.

is...........ay

2013-08-08, 02:01
Od jakiegoś czasu już zamierzam się zabrać za Lovecrafta (zachęcił mnie Project Nonagon zespołu Rabbit Junk). Może w tym tygodniu zacznę, jak będę miał czas.
Przy okazji, na tego typu tematy jest odpowiedni dział. ;-)

Whiltierna

2013-08-08, 06:16
Icek666 napisał/a:

Gdyby ktoś nie wiedział; Lovecraft (1890–1937) był amerykańskim pisarzem grozy. Znany jest z Mitologii Cthulhu



Trzeba być największym ignorantem, by tego nie wiedzieć. :-x

Vi...........et

2013-08-08, 09:04
Od siebie dodam, że jego rasistowskie poglądy znacznie zmalały w późniejszych fazach życia, więc te wypowiedzi można traktować jako coś w rodzaju "młodzieńczego" buntu. ;)

Polecam zakupić sobie ten genialny zbiór opowiadań:

http://www.empik.com/zgroza-w-dunwich-i-inne-przerazajace-opowiesci-lovecraft-howard-philips,p1052746067,ksiazka-p

Zakupiłem i k***a nie żałuję. :-) Naprawdę warto, za taką cenę otrzymujecie istne arcydzieło zbioru najlepszych opowiadań Samotnika z Providence.

Hasky128

2013-08-08, 09:22
Polecam poszukać jego opowiadań na necie. Prawa autorskie są już martwe to po co komuś coś płacić.

Whiltierna

2013-08-08, 12:58
Hasky128,

Mam nadzieję, że to przez te upały takie głupoty gadasz. Polecam Ci artykuł oraz książkę, którą kup, bo ktoś na niej aktualnie zarobi. :roll:

CzarnyDevil

2013-08-08, 14:09
dlaczego dawac zarabiac posrednikowi, ktory z ksiazka nie ma nic wspolnego, skoro mozna to dostac za darmo bo prawa autorskie wygasly?

Ha...........ng

2013-08-08, 14:21
I tak King lepszy, styl LOvecrafta jest średnio nadający się dla dzisiejszych czytelników

ki...........lu

2013-08-08, 14:22
@CzarnyDevil

Miałem pisać to samo, dobrze że w porę zauważyłem.

myha

2013-08-08, 14:28
Nie ma to jak wstawiać wypowiedz człowieka z przed 100 lat, obecnie podział ras jest ciut większy niż 3(jedna ze szkół) druga podział na rasy ludzi odrzuca całkowicie.
Jeśli sformułowanie biologicznie niższe oznacza średnią inteligencje to rasa biała jest biologicznie niższa od rasy żółtej. Ale tak naprawdę poziomu inteligencji nie umiemy mierzyć w sposób w pełni obiektywny w dodatku jest on w bardzo dużej mierze zależny od wychowania i tego jak się spędza lata młodzieńcze.

Vi...........et

2013-08-08, 14:39
@Hasky128

Tłumaczenie opowiadań w sieci jest eufemistycznie mówiąc- sp***olone. ;)

Ktoś pisał o Kingu...jest dobry, nawet bardzo- ale inna liga niż Lovecraft. Zupełnie inny styl. Ciężko ich porównać. Lepiej porównać już Kinga i Mastertona, tudzież Koontza.

DuckDodgers

2013-08-08, 14:40
Co za niedorozwój. Podobny do Giertycha jakoś tak.

Ha...........ng

2013-08-08, 14:46
A i tak w ogóle, jak ktoś jest fanem grozy i jeszcze Kinga wypie**alać do biedronki po 8 złoty stoja dwie książki Kinga

feranos

2013-08-08, 14:47
Uśmiałem się jak ktoś powiedział, że King lepszy od Lovecrafta :D Dobre, Lovecraft jest niepowtarzalnym i niedoścignionym wzorem, opanował styl narracji pierwszoosobowej nadając jej pewnego eterycznego oddźwięku jednocześnie odwołując się w opisach głównie do psychiki czytelnika nie do zmysłów. Przykro mi King jest dobry, ale to jest max.