18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Howard Phillips Lovecraft o Murzynach

AncientMariner • 2013-08-08, 00:18
Czytając cytaty Lovecrafta trafiłem na taką perełkę.
Cytat:

murzyny są biologicznie niższe od rasy białej a nawet mongolskiej, i trzeba co jakiś czas przypomnieć Amerykanom z północy o niebezpieczeństwie którym grozi dopuszczanie ich do przywilejów społecznych i politycznych... Ku-Klux klan to szlachetna choć oczerniana grupa Południowców którzy ocalili pół kraju przed zagładą... Rasizm to dar natury, który umożliwia zachowanie w czystości podziału ludzkości który ewoluował przez wieki..



Gdyby ktoś nie wiedział; Lovecraft (1890–1937) był amerykańskim pisarzem grozy. Znany jest z Mitologii Cthulhu.


Necromantic

2013-08-08, 19:12
@~sanctusdiavolos
Wiesz może gdzie można dostać to zacne wydanie? Widziałem podobne w empiku, ale to chyba jednak nie to.

ellsworth

2013-08-08, 19:41
sanctusdiavolos napisał/a:



Kto chce niech se ściąga legalne pdfy, ale różne wydania Lovecrafta różnią się od siebie przekładem (a z pdfami różnie bywa, i ch*j wi na co się trafi). Są lepsze i gorsze tłumaczenia, a warto wspomnieć ze Lovecrafta raczej ciężko przetłumaczyć na nasze, z racji że dysponuje bardzo bogatym słownictwem (język angielski ogólnie jest bogatszy od polskiego, nie ma co ukrywać). Dlatego uważam że "warto dać zarobić", tym, którzy się pofatygowali by to fachowo przetłumaczyć i porządnie wydać.
.


Nie będę odnosił się do tej konkretnej książki bo jej nie czytałem, ale generalizując to nieraz amatorskie tłumaczenia są amatorskie tylko z nazwy i okazują się lepsze od "profesjonalnych" z tego prostego powodu, że biorą się za nie wyłącznie pasjonaci, a tłumacze pracujący dla wydawnictw tłumacza byle jak najszybciej odwalić, wystawić fakturę i brać kolejną robotę.

sa...........os

2013-08-08, 20:54
Necromantic napisał/a:

@~sanctusdiavolos
Wiesz może gdzie można dostać to zacne wydanie? Widziałem podobne w empiku, ale to chyba jednak nie to.



Możliwe że to, ja kupowałem w Empiku. ;-) Zresztą z tego co widzę Vinterlandet rzucił już linkiem na pierwszej stronie tegoż tematu.[LINK]