18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hołd Ruski

faurin • 2012-09-23, 12:51
Jan Matejko- Hołd ruski



Prof. Józef Szaniewski na łamach tv trwam (to że trwam, to nie musi od razu oznaczać, że źle gada! :) ) o hołdzie ruskim.


mesiash

2012-09-23, 13:02
No i co? Bardzo ważne wydarzenie w naszej historii. Możemy być z tego dumni. W szkole o tym uczyli, więc chyba nie powinno nikogo zaskakiwać. No chyba że informacje o późniejszych wydarzeniach - tego nie znałem.

Co z tego, jeżeli dziennikarz usilnie próbuje to w jakiś sposób do sytuacji dzisiejszej odnieść, i ugrać coś swojego?

Sitwa8

2012-09-23, 13:32
mesiash napisał/a:

W szkole o tym uczyli


To ciekawe, pokaż mi temat o tym w podręczniku. W mojej nie uczyli, co najwyżej o pruskim.

mesiash

2012-09-23, 14:01
Cytat:

Andrzej Chojnowski, Halina Manikowska: Historia. Warszawa: 1995, s. 189-190, seria: Vademecum maturzysty. ISBN 8385394397.



Ale wg mnie w mojej książce też to było, jeżeli dobrze pamiętam to 2 lub 3 klasa liceum była (po nauczycielu tak wnoszę). Książku oczywiście już dawno nie mam.

Sitwa8

2012-09-23, 15:14
mesiash napisał/a:



Ale wg mnie w mojej książce też to było, jeżeli dobrze pamiętam to 2 lub 3 klasa liceum była (po nauczycielu tak wnoszę). Książku oczywiście już dawno nie mam.



Wierze na słowo, dzięki za info. j***na reforma, widać już jakie materiały obcinali. Nowe książki w liceum już były z tego ogołocone.

Luksus40percent

2012-09-23, 16:03
A żadnemu innemu narodowi się to nie udało!

lubie_lizac_sobie_jaja

2012-09-23, 16:52
2 liceum, mieliśmy o tym, o Dymitrze Samozwańcu. pie**olicie, że obcinają materiał a i tak gówno z tego ruszacie. Z resztą bardzo długo ten cały Kreml utrzymaliśmy.

ktd

2012-09-23, 17:19
Taa, wymach*jcie szabelką, może Putin umrze ze śmiechu.

chomis

2012-09-23, 17:25
hold PRUSKI, k***a...

Kubaeinstein

2012-09-23, 17:27
"to że trwam, to nie musi od razu oznaczać, że źle gada! :) " - dlaczego na tv trwam ma gadać źle? Wbrew pozorom na tym kanale jest dużo wartościowych programów, takich jak chociażby wywiady z rządzącymi w Unii po angielsku, prawdziwe informacje obnażające niewygodną dla rządu prawdę i w ogóle wywiady z ludźmi którzy mają pojęcie o tym co mówią - w przeciwieństwo do czerwonej hołoty, która lubi gadać długo o niczym. Wg mnie za niedługo spośród niemieckich polskojęzycznych mediów Trwam możę być ostoją polskości. Nie mówię, żę jest ą i ę, jest trochę głupiego katolstwa, ale po to mamy mózgi (a użytkownicy sadola z pewnymi wyjątkami to przecież mądrzy ludzie), żeby wybrać to co naprawdę wartościowe i oddzielić od chłamu.

Tyle z mojej strony, możecie mnie zbesztać.

AmorPatriae

2012-09-23, 17:35
@up dokładnie! TV trwam ma najlepszy niezależny serwis informacyjny i wiele innych ciekawych rzeczy. I dlatego nie chca im dać miejsca na multi pleksie. To ich właśnie boli, że są poza orbitą reżimowych cenzuratorów. Zresztą ludzie cisną tą stację, a nigdy nawet jej nie oglądali fakt że dewotyzm i rydzyk wkurzają, ale wole o niebo wiadomości w TV TRWAM niż w WSI tzn TVN.

Svenlee

2012-09-23, 17:36
zauważyliście, że w telewizji typu "TVN" ośmiesza się źródła, które tak jakby otwierają oczy ludności? W pewnym stopniu TV TRWAM i Korwin ;)

faurin

2012-09-23, 17:38
Kubaeinstein, ja wcale nie myślę inaczej:) Napisałem tak, gdyż powszechnie wiadomo, że wśród internautów tv trwam nie cieszy się popularnością i materiał z tegoż programu mógłby na starcie być dość nieprzyjemnie odebrany.

chomis, mylisz się :) Właśnie dlatego postanowiłem założyć temat, bo wiele osób nie ma pojęcia o hołdzie ruskim (czy też inaczej nazywanym Hołdem Szujskich- od nazwy rodu panującego wtedy cara Wasyla).

Sopranoss, o Samozwańcu było, a jakże, ale już o samym hołdzie nie. Właśnie w tym "szczególe" tkwi sęk.

lubie_lizac_sobie_jaja

2012-09-23, 17:41
faurin napisał/a:



Sopranoss, o Samozwańcu było, a jakże, ale już o samym hołdzie nie. Właśnie w tym "szczególe" tkwi sęk.



A sprowadza się to do tego, że przejęliśmy na chwilę władzę w Moskwie. Nie widzę wielkiej afery. Moglibyśmy równie dobrze świętować dzień zajęcia Kremla tak samo jak hołd.