18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Historyczna klęska lewicy - Komentarz Konieczny!

Miviel • 2015-10-28, 20:27


To były absolutnie wyjątkowe wybory! Po raz pierwszy zwycięskie ugrupowanie otrzymało dość mandatów, by rządzić samodzielnie. Po raz pierwszy lewica w ogóle nie weszła do Sejmu. Po raz pierwszy również Janusz Korwin Mikke przegrał z systemem dosłownie o włos, a Zbigniew Stonoga po dotkliwej klęsce przyznał co naprawdę myśli o Polakach. Po raz kolejny spełniło się za to proroctwo Andrzeja Leppera o powracającym cieniu Balcerowicza.

lesiot

2015-10-28, 20:54
Miviel napisał/a:

[youtube]Po raz pierwszy lewica w ogóle nie weszła do Sejmu.


Ile razy jeszcze trzeba powtarzać, że wygrała partia (PiS) o socjalistycznych, lewicowych poglądach!!!
Przestańcie sobie wmawiać, że lewica nie weszła.

Miviel napisał/a:

Po raz kolejny spełniło się za to proroctwo Andrzeja Leppera o powracającym cieniu Balcerowicza.


A jeżeli chodzi i Balcerowicza... skoro już wywołałaś... to zapraszam do wątku:
http://www.sadistic.pl/nadchodzi-kryzys-na-miare-grecji-vt384792.htm
o jakieś inteligentne udzielenie się, na temat Balcerowicza i wypowiedzenia się czemu on to taki zły, że straszysz nim gimnazjalistów na sadolu.

Miviel

2015-10-28, 20:59
lesiot napisał/a:


czemu on to taki zły, że straszysz nim gimnazjalistów na sadolu



Na początek polecam obejrzeć ten film:


lesiot

2015-10-28, 21:08
Przyznaję się, że pobieżnie obejrzałem, a jakieś konkrety niż brednie w stylu "bo prywatyzacja", "bo tamci wykupili" (nie wiem czy wiesz, ale jeden z przeciwników Balcerowicz, dziś przytoczył filmik, który krytykuje Balcerowicza za to, że nie dopuścił do prywatyzacji)... żeby nie było, daleko mi do chwalenia wymuszeń i głupawych "standardów" UE, chodzi mi o fenomen bezmyślnego krytykowania Balcerowicza i wmawiania wszem i wobec, że leżenie Polaków waflem do góry i czekanie na gwiazdkę (pokomunistyczne "czy się stoi, czy się leży" przecież zobowiązuje) z nieba po zmianach ustrojowych, to właśnie wina Balcerowicza.


///EDIT
Słucham, słucham... i demagogia i poziom Stonogi (nie mam na kogoś argumentów to obrzucę epitetami i nazwę Pinokiem, bo ma duży nos)... a najlepsze jest ta podjarka, jak to na Białorusi jest zacnie i jacy tam ludzie szczęśliwi. Pewnie podobny filmik można i w Korei Północnej nagrać... zresztą już w tamtym wątku znalazł się inteligent co w sumie dużo od Ciebie się nie różni... zamiast Białorusi zaproponował Chiny... gdzie wy komuchy się pochowaliście?

Miviel

2015-10-28, 21:27
Wiesz, podobne komentarze do ciebie piszą ludzie, dla których Ojczyzna to kawał ziemi, na którym robi się wyłącznie interes. Nie macie w sercu za grosz zrozumienia ani dla geopolityki, ani historii, ani tym bardziej mieszkających tu ludzi. Skoro tak bardzo gardzisz swoimi rodakami i każdy kto myśli po polsku jest dla ciebie komuchem, to wyjedź do USA i zasuwaj tam na własny milion dolarów. Na szczęście nie dla każdego pieniądz jest celem w życiu.

lesiot

2015-10-28, 21:39
Hmmm... rozumiem, że po zaborach Rosyjskich, po walce o Polską wolność po IIWŚ, po całych latach 80 i najbardziej bolesnych doświadczeniach z komuną i Rosją, wmawianie dziś, że lepiej jak bo wygranym boju o Polskę i wolność, zrobili byśmy sobie politykę Białorusi (siedzenie pod butem Rosji) to przejaw właśnie Twojego wybitnego zrozumienia dla historii, dla ludzi którzy "znikali" w latach 70 i 80.
A polityka reżimowa, autorytarna, bez żadnych praw, to Twój przejaw troski o rodaków?
BRAWO TY!!!

Życzę Ci, żebyś została zmuszona do wyjazdu na Białoruś właśnie i życia w wymarzonych przez Ciebie warunkach, gdzie miałabyś możliwość się realizować!!!

Jakim cudem Ty się cieszysz, że ZLew przepadł w tych wyborach?

AgentGrzesiek

2015-10-29, 09:24
lesiot napisał/a:

Życzę Ci, żebyś została zmuszona do wyjazdu na Białoruś właśnie i życia w wymarzonych przez Ciebie warunkach, gdzie miałabyś możliwość się realizować!!!



wiedzę o Białorusi czerpiesz z jak zwykle z GW i TVN.
Oj straszny dyktator-komuch były kierownik PGRu. :-D
A jednak Białoruś jest w daleko lepszej sytuacji ekonomicznej niż Ukraina - nawet nie biorąc pod uwagę obecnej wojny
A siedzenie pod ruskim butem dotyczy wszystkich byłych republik ZSRR

lesiot napisał/a:

ale jeden z przeciwników Balcerowicz, dziś przytoczył filmik, który krytykuje Balcerowicza za to, że nie dopuścił do prywatyzacji)



hahaha o naprawdę to tym był ten filmik ??
A moze ty w GW pracujesz?? :shock:

lesiot

2015-10-29, 10:16
AgentGrzesiek napisał/a:

A siedzenie pod ruskim butem dotyczy wszystkich byłych republik ZSRR


I gdyby nie Solidarność między innymi i zmiany w 89 to tez byśmy dalej siedzieli cieszyli się że mamy mandarynki na święta.

Widzę, ze kolejny wątek na który nie masz argumentów i przegrywasz już na wstępie, wiec od razu rzucasz tym kto mi płaci. To chociaż jest śmieszne w Tobie... bo reszta co piszesz, to żałosne.

AgentGrzesiek

2015-10-29, 10:41
lesiot napisał/a:

To chociaż jest śmieszne w Tobie... bo reszta co piszesz, to żałosne.



argumenty " ad personam" :lol:

Cytat:

I gdyby nie Solidarność między innymi i zmiany w 89 to tez byśmy dalej siedzieli cieszyli się że mamy mandarynki na święta.



acha :-D
może zamiast dalej opowiadac bajki zapoznaj się z tym wątkiem
Ale pewnie tego nie zrobisz bo to jest długie i wymaga zrozumienia a nie "pobieżnego oglądania" :lol:

http://www.sadistic.pl/bajka-o-czerwonym-smoku-i-bialym-jezdzcu-vt370762.htm

lesiot

2015-10-29, 11:23
Na demagogi, zgadywaniu i teoriach spiskowych powstało wiele bajek... jedne po jednej, drugie po drugiej stronie, lemingi są po każdej ze stron.
Ale opierajmy się na rzeczywistości... skoro tak zajebiście jest na Białorusi i matka Rosja tak tam o wszystkich dba i tyle praw im daje do wolności i rozwoju, to czemu Ci nasi głupi "patrioci" Polacy za chlebem wyjeżdżają do GB, Niemiec, Austrii, Francji? Głupi jacyś? Przecież pojadą na Białoruś to mieszkanie dostaną za darmo, żeby dziecko wychować w spokoju.

AgentGrzesiek

2015-10-29, 11:38
kto wie :-D
Może do tego dojdzie.

ps tak jak myślałem , za długie i za trudne :mrgreen:

amator_kwasnych_jablek

2015-10-29, 11:52
Miviel napisał/a:

Historyczna klęska lewicy



Niestety, wbrew obiegowej opinii i powszechnej radości środowisk "prawicowych", porażka ZLEW nie jest ani klęską lewicy, ani czymś nawet pożądanym. Trzeba zrozumieć, że finansowanie dla Razem może się okazać gorsze w skutkach niż pobyt ludzi ze ZLEWu w sejmie. Pominę już nawet fakt, że SLD jest bardziej liberalne gospodarczo od PiS.
Teraz może to do niektórych nie dotrzeć, ale śledzę na bieżąco co tam się dzieje w polityce i w sumie nie chciałbym, żeby moje obawy co do Razem potwierdziły się za kilka lat.

Ti...........ch

2015-10-31, 18:53
amator_kwasnych_jablek, tak z ciekawości to uściliślij swoje obawy, bo nawet nie wiem za bardzo co to jest to Razem.

amator_kwasnych_jablek

2015-10-31, 20:38
Cytat:

amator_kwasnych_jablek, tak z ciekawości to uściliślij swoje obawy, bo nawet nie wiem za bardzo co to jest to Razem.



Na pierwszy rzut oka typowa partia złożona z tzw. młodych wykształconych z dużych miast. Jeśli nie wiesz co mam na myśli- drobnych wykształciuszków, głównie po kierunkach humanistycznych, którzy ocierali się o różne organizacje, ale wywodzą się głównie z "Młodych Socjalistów".
Wielu członków tej partii deklaruje, a raczej deklarowało poglądy komunistyczne, z czego obecnie się wycofują ze względu na ogólnie zły odbiór takich poglądów przez opinię publiczną.
To co jest niebezpieczne, to fakt, że są bardzo dobrze, a nawet profesjonalnie zorganizowani. Chyba znacznie lepiej od KORWiNy. Mają kilku liderów, którzy znają sporo ludzi, stąd akcja, którą zorganizowali przed powstaniem "Razem"- "my prekariat" zyskała spory rozgłos- głównie dzięki wyborczej i natemat.
W kilka miesięcy, tak naprawdę bez żadnych funduszy, stworzyli działające struktury, pewne zaplecze "eksperckie" czy organizowali wyjazdy na spotkania zagranicą. Koniec końców wystawili na debatę Zandberga, czym przejęli być może nawet 20% głosów potencjalnych wyborców Zjednoczonej Lewicy.

Za 4 lata mogą stać się realną siłą, zwłaszcza, że dysponują teraz ogromnymi jak na ich warunki pieniędzmi- prawie 4mln rocznie. Mogą wykreować się na polską syrizę i lud to kupi.

A Zlew by tam sobie był, żył i żarł, jak to od 25 lat, ale wcale nie byłby taki szkodliwy. Ot umiarkowana lewica, gospodarczo momentami liberalna, obyczajowo stonowana. niegroźne dziadki i odpadki po palikocie.

Ti...........ch

2015-11-01, 07:14
amator_kwasnych_jablek, nie mieli prawa się tak zorganizować bez funduszy. Tak nawet na mój robolski umysł to w pewnym momencie, by stanęli na pewnym poziomie, którego nie przeskoczyli by za ch*ja, vide Ruch Narodowy, który to podobno miał ogromne poparcie pewnej części społeczeństwa.

Wiec teraz z tego co piszesz, wkracza GW i robi im dobrą prasę. Na fali tej prasy i szerzonych za jej pośrednictwem krasno-populizmów, Razem zbiera większe fundusze i tym samym elektorat. Możliwe też że na równi z dobrą prasą dostają też fundusze z jakiegoś źródła o czym nikt nie wie (bolszewicy w 1917 roku dostali pieniądze co pozwoliło im na błyskawiczne stworzenie struktur i agitację, o czym inne nurty polityczne poza Rządem Tymczasowym mogły tylko pomarzyć) co wzorem wspomnianych bolszewików pomaga im się rozwinąć i tym samym dzięki dobremu PR-owi sciągać do siebie coraz więcej otumanionych osłów, którym wydaje się, że bogactwo bierze się z redystrybcji majątku.