18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gry o Średniowieczu

Ek...........em • 2014-04-16, 11:59
Poprzedni temat o grach spotkał się z pozytywnym przyjęciem i tutaj część kolejna. Moje zestawienia gier będą tym się różniły od zestawień innych użytkowników, że skupię się na wyborze gier względnie nowych (tutaj: od 2010), atrakcyjnych wizualnie i niekoniecznie znanych oraz nawiązujących tematycznie do jakiegoś okresu w dziejach. Jedziemy z tematem. ;)


Wszystkie trailery są w wersji HD i można je odpalić na pełnym ekranie.


Mount & Blade: Warband (2010)

RPG Akcji w którym świat żyje niezależnie od poczynań gracza.


Można robić cokolwiek lub nie robić nic, a wojny i tak będą wybuchać, władcy wchodzić ze sobą w sojusze, a bandyci grabić wioski. W tej grze możemy zdobywać zamki, rywalizować w turniejach, werbować i szkolić własne armie liczące setki rycerzy, wykonywać zadania, zyskiwać sojuszników (wasali, władców), przyjaciół (własna drużyna) czy nawet żonę (tutaj trzeba wpierw wkupić się w łaski ojca białogłowy, co łatwe nie jest ;-) ). Gra daje bardzo dużą swobodę.





Lionheart: Wyprawy Krzyżowe (2010)

Gra znanego studia Neocore Games, odpowiedzialnego m in za serię Król Artur. Spory rozmach bitew.







Real Warfare 2: Northern Crusades (2010)

Skrzyżowanie Total Wara (mechanika bitew) z Mount&Blade (mapa taktyczna). Całkiem udane połączenie, choć zapożyczenia są aż nadto widoczne.





Reszta po pierwszym komentarzu.

gibo_n

2014-04-16, 12:01
@up pierwszy komentarz, ale nie wstawiaj już :facepalm:

Ek...........em

2014-04-16, 12:03

The First Templar (2011)


Szukamy Świętego Graala, biegamy po liniowych lokacjach i walczymy z grupkami wrogów. Od czasu do czasu natrafimy na jakiegoś potężniejszego przeciwnika lub prostą zagadkę przestrzenną. W Empiku ta gra kosztuje obecnie 9.49. Nie jest to wielki hit ale za cenę poniżej 15 złotych można brać.
;-)







Crusader Kings II: Mroczne Wieki (2012)

Trailer nie porywa ale sama gra jest świetna. Wciąga na długie godziny i jest wymagająca. Za jej powstanie odpowiadają panowie z Paradox Interactive (autorzy serii Europa Universalis, Hearts of Iron i Victoria).










Król Artur II (2012)

Strategia zrobiona z ogromnym rozmachem. Bitwy pod względem skali i epickości przypominają te z filmowego "Władcy Pierścieni" Petera Jacksona.



W grach strategicznych często jednostki wykonane są niedbale z niewielkiej liczby polygonów. Tutaj rzecz ma się inaczej - wszystko jest niezwykle szczegółowe i bardzo dobrze animowane.












Banished (2014)

Niezależna gra ekonomiczna stworzona na wzór "Settlersów". Gra stawia na realizm i dla niedzielnych strategów może okazać się zbyt bezwzględna.









Cytat:


Co w przyszłości?

Stronghold: Crusader II (ponoć sierpień 2014)

Kultowa seria powraca. Stronghold i Stronghold: Crusader były grami niemal doskonałymi i późniejsze kontynuacje w 3D okazywały się mniejszymi (Twierdza 2) lub większymi (Twierdza 3) rozczarowaniami. Mam nadzieję że seria w końcu odzyska dawny blask.







Kingdom Come: Deliverance (2015)

Jak na razie wielka niewiadoma. Projekt współfinansowany za pomocą Kickstartera na silniku CryEngine 3 z premierą przewidzianą na przyszły rok. Może to być wielka gra, ale oczywiście nie musi. Jedno jest pewne - grafika miażdży.




gibo_n

2014-04-16, 12:05
Wyrzucili Cie z SI DI EKSZYN?

Pater patriae

2014-04-16, 12:10
I tak każda z powyższych gier nie umywa się do Medieval II Total War (oczywiście z modami), chociaż M&B Warband jest o tyle fajne, że w bitwach grasz jako jednostka.

ps literówka w tytule i burdel w komentarzu

Ek...........em

2014-04-16, 12:11
gibo_n napisał/a:

nie wstawiaj już :facepalm:



gibo_n napisał/a:

Wyrzucili Cie z SI DI EKSZYN?



Nie podoba się temat, jego tematyka? Przewiń w dół strony. Twój sarkazm jest zbędny.

xts

2014-04-16, 12:53
każda z nich ch*jowa oprócz pierwszych strongholdów

kawałchuja88

2014-04-16, 13:04
Od siebie jeszcze dodam bardzo zajebistą gierkę z okresu wczesnego średniowiecza mamy bodajże rok 800, Jesteśmy przywódcą armii Waregów i oczyszczamy Danię z barbarzyńców oraz potworów.
Prześwietna fabuła i bardzo zajebista grywalność naprawdę jest to wspaniała gra.
Podczas walki możemy włączyć tryb berserkera, będziemy wtedy praktycznie nie do zaj***nia lecz w tym trybie nie będziemy odróżniać wrogów od przyjaciół i możemy przez pomyłkę rozj***ć paru swoich kompanów.Polecam prze świetna gierka.

Tutaj mamy zajebistą piosenkę prawdziwych korsarzy :D

MoTIko

2014-04-16, 13:53
Jak wyjdzie Medieval III Total War to nie będzie na niego konkurenta, no chyba, że spieprzą AI tak jak w empire, shogunie 2 i rome II ;/.

As...........ds

2014-04-16, 14:26
Dorzucę jeszcze dwa tytuły.


Chivalry: Medieval Warfare (2012)

Wieloosobowa gra akcji rozgrywająca się w średniowiecznych realiach.



Wcielamy się w niej w wojownika, który przyłącza się do jednej z dwóch frakcji i walczy z przeciwnikami w kolejnych bitwach. Produkcja zaskakuje rozbudowanym systemem klas postaci i walki oraz pokaźnym arsenałem. Chivalry prezentuje się też bardzo ładnie od strony graficznej.



War of the Roses (2012)

War of the Roses to nastawiona na rozgrywkę multiplayer drużynowa gra akcji, której fabuła osadzona została w realiach XV-wiecznej Anglii.



Gracze mają okazję przenieść się na pola bitew słynnej "Wojny Dwóch Róż", toczonej pomiędzy rodami Lancasterów i Yorków. Deweloperzy ze studia Fatshark położyli główny nacisk na rozgrywkę w trybie multiplayer. Wygląda jak dobrze zrobiony tryb wieloosobowy w Warbandzie.

***


Jakiś czas temu zachciało mi się średniowiecznej siekanki online. Praktycznie miałem do wyboru tylko te dwa tytuły (na szczęście oba są bardzo dobre). Jak dla mnie wygrywa tutaj Chivalry, ma dużo bardziej rozbudowany system walki, który jest jednak jednocześnie równie prosty, poza tym widzimy akcję w FPP. W War of the Roses nie grałem dużo, od razu nie spodobał mi się styl rozgrywki, ale wiem, że ma ona wierne grono fanów. Zresztą każdy może spróbować tej gry, na Steamie jest darmowy trial.

PiotrekMMA

2014-04-16, 14:55
JA pie**olE znowu te j***ne gierki leszcze? Słońce za oknem a lamusy tylko łapy zacierają, że święta to będą napie**alać :roll:

Ek...........em

2014-04-16, 15:00
PiotrekMMA napisał/a:

JA pie**olE znowu te j***ne gierki leszcze? Słońce za oknem a lamusy tylko łapy zacierają, że święta to będą napie**alać :roll:



Gardzisz grami wideo - jakiś ty męski... :lol:

Niech zgadnę: komputer wiekowy, żadna gierka nie ruszy i stąd frustracja.
:amused:

PiotrekMMA

2014-04-16, 15:10
Ekspertem, Otóż muszę Cie zmartwić, gdyż komputer mam dość dobry, a i gierek trochę jak np całą serię Battlefielda. NIe wiem jednak jak można jarać się grami wideo,a tym bardziej oglądać w necie jak jakaś parówa gra i komentuje jak można samemu zagrać... A o wrzucaniu takiego gówna na sadistica zamiast na jakieś forum o grach nie wspomne

siba

2014-04-16, 15:15
która jest najlepsza wg Autora tematu ? Chciałbym w coś zagrać ale za duży wybór :P