18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gry o Średniowieczu

Ek...........em • 2014-04-16, 11:59
Poprzedni temat o grach spotkał się z pozytywnym przyjęciem i tutaj część kolejna. Moje zestawienia gier będą tym się różniły od zestawień innych użytkowników, że skupię się na wyborze gier względnie nowych (tutaj: od 2010), atrakcyjnych wizualnie i niekoniecznie znanych oraz nawiązujących tematycznie do jakiegoś okresu w dziejach. Jedziemy z tematem. ;)


Wszystkie trailery są w wersji HD i można je odpalić na pełnym ekranie.


Mount & Blade: Warband (2010)

RPG Akcji w którym świat żyje niezależnie od poczynań gracza.


Można robić cokolwiek lub nie robić nic, a wojny i tak będą wybuchać, władcy wchodzić ze sobą w sojusze, a bandyci grabić wioski. W tej grze możemy zdobywać zamki, rywalizować w turniejach, werbować i szkolić własne armie liczące setki rycerzy, wykonywać zadania, zyskiwać sojuszników (wasali, władców), przyjaciół (własna drużyna) czy nawet żonę (tutaj trzeba wpierw wkupić się w łaski ojca białogłowy, co łatwe nie jest ;-) ). Gra daje bardzo dużą swobodę.





Lionheart: Wyprawy Krzyżowe (2010)

Gra znanego studia Neocore Games, odpowiedzialnego m in za serię Król Artur. Spory rozmach bitew.







Real Warfare 2: Northern Crusades (2010)

Skrzyżowanie Total Wara (mechanika bitew) z Mount&Blade (mapa taktyczna). Całkiem udane połączenie, choć zapożyczenia są aż nadto widoczne.





Reszta po pierwszym komentarzu.

olkuski

2014-04-16, 15:19
A ja chcę aby kawaleria zachowywała się jak w realu, bez idiotycznego zatrzymywania się wewnątrz formacji piechoty wroga. Zna ktoś coś takiego?
I poza tym czy autor tematu poleca jakąś ciekawą ekonomiczna grę podobną no do Dzieci Nilu?

psimcio

2014-04-16, 15:34
M&B Jest zajebiste :)

Ek...........em

2014-04-16, 15:58
siba napisał/a:

która jest najlepsza wg Autora tematu ? Chciałbym w coś zagrać ale za duży wybór :P



Gdybym miał wskazać najlepsze to wybrałbym te trzy:

Mount & Blade: Warband bo daje swobodę i masę możliwości.

Crusader Kings II bo jest strategią pełną gębą.

Król Artur II bo jest najładniejszą grą w zestawieniu i ma największe bitwy.

Fragless

2014-04-16, 16:00
Nie wiem czy podchodzi pod temat, ale Bitwa o Śródziemie 2 całkiem fajna i w miarę prosta strategia.

StereoTyp

2014-04-16, 16:05
Zapomnieliście o The Sims 3 Średniowiecze :amused:

el...........wy

2014-04-16, 16:16
@UP
Simsy są dla pedziów.

Nie wiem czemu nikt nie wspomniał o Age of Empires II. Co prawda obejmuje nie tylko średniowiecze, ale myślę, że należy wspomnieć o tym klasyku.

Nathaniel_Demerest

2014-04-16, 17:04
Crusader Kings 2 jest zajebisty, bez dwóch zdań. W ogóle gry Paradox Studio na silniku Clausewitz Engine wypie**alają w kosmos. Do tego w niektórych tytułach można eksportować zapisaną rozgrywkę do innego tytułu - np. z Crusader Kings II do Europa Universalis IV, a z EU4 do Victoria II :krejzi:
Innymi słowy można grać prawie 1100 lat, co daje do myślenia :)

A do tego niedługo ma wyjść Hearts of Iron IV (zaczyna się od 1936), to kto wie może będzie można siać rozpie**ol o te
12 lat dłużej - niby krótki okres rozgrywki, ale wierzcie, jest od ch*ja rzeczy do przygotowania, nim się ruszy pauzę choć na parę dni - nie mówiąc już o operacjach podczas wojny.


A ty xts pie**olisz, ze CK2 to gówno.. sam jesteś gówno i do tego gówno się znasz, gówniarzu xD


kisielos12

2014-04-16, 17:10
Piwko za chęci i kawał dobrej roboty :)

__FRIX__

2014-04-16, 17:28
byłbym wniebowzięty gdybyś zrobił podobne zestawienie z chodzonymi bijatykami z multiplayerem na jednym ekranie :) takimi jak Fighting Force, strasznie ciężko o takie tytuły.
http://youtu.be/Mf7L2xME964?t=3m52s

Tajulek

2014-04-16, 17:39
Za rozgłaśnianie Warbanda zawsze piwko :)

Brzydkii

2014-04-16, 17:58
A ja ciągle napieprzam w Age of Empires 2 i jest zajebiście :)

Muzykantowy

2014-04-16, 18:23
A najlepszy i tak jest Crusader Kings II.

Oczywiście moim zdaniem...

xts

2014-04-16, 18:48
Ekspertem napisał/a:



Gdybym miał wskazać najlepsze to wybrałbym te trzy:

Mount & Blade: Warband bo daje swobodę i masę możliwości.

Crusader Kings II bo jest strategią pełną gębą.

Król Artur II bo jest najładniejszą grą w zestawieniu i ma największe bitwy.



przez ten kolor czcionki zacząłem się zastanawiać czy ten spirit w szklance nie jest jakimś metanolem

ellsworth

2014-04-16, 18:49
siba napisał/a:

która jest najlepsza wg Autora tematu ? Chciałbym w coś zagrać ale za duży wybór :P


Koniecznie zagraj w Crusader Kings 2. Gra jest po prostu wyborna.


Pater patriae napisał/a:

I tak każda z powyższych gier nie umywa się do Medieval II Total War (oczywiście z modami), chociaż M&B Warband jest o tyle fajne, że w bitwach grasz jako jednostka.


Sorry, ale cała seria Total war to jedna wielka katastrofa i żadne mody nic tu nie pomogą, bo AI jest na poziomie 3 letniego dziecka, albo i gorzej. To jest na prawdę niezwykłe osiągnięcie, by stworzyć AI które w każdej niemal sytuacji wybierze najgorsze z możliwych rozwiązań. Nie wiem jak w multi, ale w singla praktycznie każda część jest niegrywalna przez chore AI.

xts

2014-04-16, 18:53
jako dzieciak grałem w master of orion 2 przyjemna turówka, jak ostatnio ją włączyłem to nic nie ogarniałem.