18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gry o Średniowieczu

Ek...........em • 2014-04-16, 11:59
Poprzedni temat o grach spotkał się z pozytywnym przyjęciem i tutaj część kolejna. Moje zestawienia gier będą tym się różniły od zestawień innych użytkowników, że skupię się na wyborze gier względnie nowych (tutaj: od 2010), atrakcyjnych wizualnie i niekoniecznie znanych oraz nawiązujących tematycznie do jakiegoś okresu w dziejach. Jedziemy z tematem. ;)


Wszystkie trailery są w wersji HD i można je odpalić na pełnym ekranie.


Mount & Blade: Warband (2010)

RPG Akcji w którym świat żyje niezależnie od poczynań gracza.


Można robić cokolwiek lub nie robić nic, a wojny i tak będą wybuchać, władcy wchodzić ze sobą w sojusze, a bandyci grabić wioski. W tej grze możemy zdobywać zamki, rywalizować w turniejach, werbować i szkolić własne armie liczące setki rycerzy, wykonywać zadania, zyskiwać sojuszników (wasali, władców), przyjaciół (własna drużyna) czy nawet żonę (tutaj trzeba wpierw wkupić się w łaski ojca białogłowy, co łatwe nie jest ;-) ). Gra daje bardzo dużą swobodę.





Lionheart: Wyprawy Krzyżowe (2010)

Gra znanego studia Neocore Games, odpowiedzialnego m in za serię Król Artur. Spory rozmach bitew.







Real Warfare 2: Northern Crusades (2010)

Skrzyżowanie Total Wara (mechanika bitew) z Mount&Blade (mapa taktyczna). Całkiem udane połączenie, choć zapożyczenia są aż nadto widoczne.





Reszta po pierwszym komentarzu.

mare30ks

2014-04-16, 18:55
Mount & Blade zajebiste wspomnienia, kupilem ja jak jeszcze byla jakas rozwojowa wersja z wczesnym dostepem i natluklem na niej i roznych modach setki godzin. grafa nie urzeka, ale system walki wrecz i sama grywalnosc powalala, i dalej ma w sobie to cos

Daris

2014-04-16, 19:30
Wszyscy komplementują tutaj Mount & Blade i mają racje gierka, jeśli chodzi o klimat jest wręcz zajebista. Jednak jej czasy już mineły i nie jest już warta spędzania nad nią czasu. Dziwi mnie fakt, że autor nie uwzględnił w temacie, gierki podobnej do Mount & Blade, jednak bardziej nowoczesnej, zrobionej z większym rozmachem i bardziej grywalnej niżeli wymieniony tytuł.
A mówie tu o Chivalry Medieval Warfare. Gierka na prawde posiada wszystko co chcielibyśmy, aby dobra gra osadzona w średniowieczu posiadała. Grywalność, na prawdę łatwo w samej gierce się zakochać, jest dość atwa, ale bardzo trudna do "wymasterowania". System walki, jest po prostu zrobiony, tak świetnie, że Mount & Blade się przy nim chowa. Ilość różnych różnych rodzaji broni, poprzez różne style walki, które można przy nich przyjąć, jest wręcz niesamowita. Różne tryby gry: Duel, gdzie można pograć sobie jeden na jednego. LTS, gdzie bijemy się, aż jeden team przetrwa. TO, team objective, gdzie musimy wykonać jakieś z góry narzucone cele. A celi jest na prawde ogrom, poprzez przepchnięcie taranu i rozwalenie nim bramy, do wybicia wieśniaków i spalenia wioski. Nie zapomnijmy też o różnych klasach jak cieżko zbrojny, przednia straż, lucznik, czy tez wk***iajacy lekko zbrojny :)

Na prawdę polecam powyższy tytuł, bo robi wrażenie. Najlepsze jest w tym wszystkim, że gra nie promuje graczy spędzających w grze od ch*ja godzin. Tak prawdę czy będziesz w nią dobry zależy, tylko od Ciebie. Dobrze władasz myszką, szybko się orientujesz co się dzieje? Super, masz już duży bonus na starcie :)

gibo_n

2014-04-16, 19:40
Ekspertem napisał/a:



Gardzisz grami wideo - jakiś ty męski... :lol:

Niech zgadnę: komputer wiekowy, żadna gierka nie ruszy i stąd frustracja.
:amused:





Niech zgadnę, nigdy nie byłeś na zewnątrz, a jak byłeś to mamie po mąke i do domu. Teraz siedzisz i wymyślasz swoje "opinie" w stylu "niech zgadnę"?

Ek...........em

2014-04-16, 19:56
gibo_n napisał/a:


Niech zgadnę, nigdy nie byłeś na zewnątrz, a jak byłeś to mamie po mąke i do domu. Teraz siedzisz i wymyślasz swoje "opinie" w stylu "niech zgadnę"?



Problem z grami mają dwie grupy osób. Te starsze w wieku pięćdziesięciu i więcej lat, które po prostu dorastały w czasach bez gier video i można ich zachowawczość czy nawet uprzedzenia względem tego medium oraz graczy zrozumieć.
Drugą grupą krytyków są osoby młode, które dopiero co stały się dorosłe i chcą to całemu światu wykrzyczeć. Są to osoby niedowartościowane, osoby których otoczenie (rówieśnicy i rodzina) lekceważy. Atak na gry w ich wykonaniu to próba zaakcentowania własnej dojrzałości. Wydajesz się być takim własnie człowiekiem. Młody, zahukany przez rówieśników, chcący dowartościować się w internecie. Nie musisz zaprzeczać - wiem że "zgadłem".
W zasadzie to nie musisz już tu nic pisać, bo karmić twoich kompleksów nie zamierzam i kolejnej odpowiedzi się z mojej strony nie doczekasz.

Nie grasz - daj grać innym. Nie potrafisz się powstrzymać od krytykanctwa - masz problem.

gibo_n

2014-04-16, 20:36
Haha to z Ciebie prawdziwy "folizof" :-D koniec dyskusji, jak nie masz argumentów





peace :ok:

Garrone

2014-04-16, 20:43
Znowu musiałem zalogować, żeby Ci piwko dać za dobrą robotę.
Ostatnio grałem właśnie w Banished, ale nazwanie tej gry grą o średniowieczu to lekka przesada. Można się nieźle wk***ić jak nagle wszyscy zdechną z głodu, choć cała populacja zajmuje się pozyskiwaniem jedzenia.
Dzięki za wstawkę, pewne coś sobie wybiorę na święta i oczywiście już zacieram ręce <lol>

Blizzard93

2014-04-16, 20:53
Stronghold - Crusader, ile ja się przy tym nakląłem i owk***iałem :D Ale zawsze wracałem, naprawdę świetna gra i choć nie gram prawie wcale, to przy tym straciłem naprawdę wiele godzin :D Chyba sobie jeszcze raz zainstaluję ;)
A że Crusader II wychodzi, to już w ogóle bajka ! :D

PS: czy ktoś może mi podać tytuł piosenki z trailera Lionheart: Wyprawy Krzyżowe ?

RavenRR

2014-04-16, 21:59
Mod do Medievala, czyli Stainless Steel (chyba). Stare, ale jare.

Nasreddim

2014-04-16, 22:43
Niedługo wychodzi kolejna część Mount & Blade'a pod nazwą Bannerlord. Jeżeli gra będzie wyglądać tak jak na screenach i miała to, czego brakowało Warbandowi, to można liczyć na świetną produkcję.

myfault

2014-04-16, 23:05
Europa Universalis 2 FTW

McSzczery

2014-04-17, 01:30
Crusader Kings 2 jest co najmniej wyborne, grałem dłużej niż w całą serie TESA i GTA razem wziętych. W sumie tak jak cała reszta gier od Paradoxu. Może i bitwy nie są porównywalne do tych z serii Total War (medieval 2 wieczny props) ale i tak można się świetnie bawić no i w sumie przyjemnie się napie**ala rusków i niemców.
Mount & Blade Warband to również przepiękna gra i grywałem w nią dosyć długo, aczkolwiek niestety potrafi się szybko znudzić i jakoś nigdy nie chciało mi się kończyć rozgrywki (w sumie, dotrwał ktoś do końca grając do końca? :)
Polecam obydwie gry.

Złowroga Pralka !

2014-04-17, 07:33
O ile Warband jest super z modami np : Floris czy jeszcze lepszą moim zdaniem brytenwaldą (gdzie możemy bliżej zapoznać się z historią zjednoczonego królestwa brytyjskiego *( wtedy jeszcze nie ) w roku 633 + )

To już chivarly tak SSIE PAŁĘ! Gra zabugowana jak stado ch*jów. Gość jebie cie toporem po paluchu patrząc przez całą walke w ziemie i cię zajebie w ten sposób. Albo druga opcja że wgl nie celuje w twoim kierunku tylko dajmy na to w przeciwnym ale i tak zdoła cię zaj***ć. W reszte gier nie grałem nie wypowiadam sie.

Byczys

2014-04-17, 18:51
Tylko "Dungeon Crawl Stone Soup"!!! Właśnie wyszła wersja 0.14.