18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Grupa ITI bankrutuje.. straciła Onet, N-ke a teraz Multikina

cerastes • 2013-05-14, 23:04
Jeszcze dwa lata temu ITI miało w ręku niemal wszystkie atuty: największy portal internetowy w Polsce, jedną z największych stacji telewizyjnych, platformę satelitarną i sieć kin. Dziś 100 proc. własności ma jedynie w warszawskiej Legii.

Gdy w 2011 r. pojawiły się pierwsze przecieki o sprzedaży aktywów, prezes ITI Wojciech Kostrzewa zapewniał, że nikt nie bierze pod uwagę podziału grupy TVN na części. Przekonywał, że jeśli TVN będzie sprzedany, to wyłącznie jako całość. Ale gdy na karku ma się kilka miliardów złotych zadłużenia, rzeczywistość szybko weryfikuje scenariusze.

A dług, zaciągnięty obligacjami ITI i do spłacenia w latach 2017-2020, jest spory - netto to wciąż ponad 2 mld zł.


Dlatego gdy Zygmunt Solorz, właściciel Polsatu inwestował, przejmując m.in. Polkomtel, to ITI głównie wyprzedawało aktywa. Portalu już nie ma - Onet został przejęty przez wydawnictwo Ringier Axel Springer (TVN zachował mniejszościowy pakiet). Nie ma też platformy N, która miała pomóc ITI w walce z Cyfrowym Polsatem. N zostało wchłonięte do NC+, a nową platformę kontroluje francuski koncern Vivendi (TVN ma niespełna jedną trzecią udziałów). I nie tylko, bo w ramach transakcji Vivendi kupiło 40 proc. udziałów w spółce kontrolującej TVN.

W poniedziałek przyszła wiadomość, że ITI sprzedaje kolejne aktywo. Tym razem kupca znalazło Multikino - nowym właścicielem, o ile zgodzi się na to UOKiK, ma być Vue Entertainment, operator ponad stu kin w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Danii, Portugalii i na Tajwanie. Ile ITI dostanie za kina, tego spółki nie zdradzają. Na rynku mówi się, że kwota transakcji mogła wynieść ok. 300 mln zł. Multikino w 2011 r. miało niespełna 80 mln euro przychodów i niecałe 14 mln euro EBITDA.



Dług ITI wziął się głównie z finansowania dla platformy N - zyskała ona przez ostatnie lata milion abonentów, o klientów walcząc przede wszystkim z Cyfrą+. Ale w tym samym czasie Cyfrowy Polsat odjechał - z miliona klientów, których miał przy starcie N, dziś ma już ponad 3,5 mln.


Czekam na piękny dzień kiedy to spółka Agora ogłosi bankructwo.. a na dno pójdzie gówno prawda !
Chłodzę na tą okazję butelkę Cristala






http://www.biztok.pl/Dlugi-dlugi-dlugi-ITI-sprzedaje-Multikino-bo-musi-a8029?utm_source=o2_SG&utm_medium=Biznes&utm_campaign=o2

..

Nihil

2013-05-15, 08:48
Z jednej strony dobrze tak ch*jom, ale z drugiej martwi mnie, że większość tego wszystkiego jest sprzedawana zagranicznym...

cielakhsb

2013-05-15, 08:57
Borsuk1987 napisał/a:

co teraz ?


pisage

2013-05-15, 09:16
Za ten plakat z szechterem należy się wszystkim tym kibolom ostrzegawczy strzał w tył głowy. Idąc tym tropem to Jarosław Kaczyński też powinien przeprosić za ojca i brata. Jednak ja, jako jego zagorzały przeciwnik, nie oczekuję tego. Można kogoś nie lubić, można się nie zgadzać, ale od rodziny wara wam. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej.

qwas25

2013-05-15, 09:36
ja też trzymam szampana w lodowce, i czekam aż zdechnie jaruzelski

pisage napisał/a:

Za ten plakat z szechterem należy się wszystkim tym kibolom ostrzegawczy strzał w tył głowy. Idąc tym tropem to Jarosław Kaczyński też powinien przeprosić za ojca i brata. Jednak ja, jako jego zagorzały przeciwnik, nie oczekuję tego. Można kogoś nie lubić, można się nie zgadzać, ale od rodziny wara wam. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej.



co Ty pie**olisz ? Ojciec Kaczyńskiego był żołnierzem AK, za co ma niby przepraszać ? Jebnij się w ten lewacki sagan

Nie_wiem

2013-05-15, 09:48
Zawsze mnie śmieszą ci debile ze stadionów. Michnik był represjonowany za udział w protestach antykomunistycznych w marcu '68, podczas gdy "walka z komunom" tego dresiarskiego bydła zaczęła się dopiero po '89. Jak nie można dostać po łydkach gumową pałą od zomowca to nagle się zrobili odważni. Wielcy, k***a, patrioci dla których najwyższą wartością jest się naj***ć, zabazgrać komuś elewacje i drzeć ryja. Wielcy k***a antysocjaliści, a połowa z nich to głąby bez pracy ciągnące zasiłek.

PS. Gardzę wami. I nie, nie oglądam TVN ani nie czytam GW ale wk***iają mnie już te głupoty które wypisujecie.

rksrobert

2013-05-15, 09:54
@Borsuk1987 Już się nie podpinaj pod Lecha, wszyscy wiemy, że jesteś z warszawskiej polonii.

za...........yz

2013-05-15, 10:41
1. Kibole są tak omamieni przez pis i rydzyka, że nie widzą co się dzieje na świecie.
Powiedziano im, że tvn i gazeta jest zła to fanatycznie będą głosić swoje teorie wszystkim w około.
2. jareczek z całą swoją bandą a także szefem rydzykiem wami rządzą. Kiedy wy wreszcie przejrzycie na oczy ????
3. Może przy tej okazji ujawni się ten cwaniak, który w kominiarce pobił to dziecko ostatnio?
4. Może w ogóle zaczniecie chodzić w kominiarkach na stałe. W kinie, teatrze, parku. Będzie można was w prosty sposób odróżnić od normalnych ludzi.
4. Jesteście poziomu ciapatych i tyle w temacie.

... a teraz dalej, napinać się , napinać się ......


Borsuk1987

2013-05-15, 10:50
kogutkamikaze napisał/a:

Oj borsuk ty to głupiutki jesteś. Na emigracji miałem okazję poznać kilku chłopaków z YF'98 i każdy z nich miał prawicowe poglądy więc nie bardzo wiem dlaczego nawiązujesz do nich w swych postach. Btw w sobotę mecz na Ł3 wybierasz się? Załóż koszulkę z che łatwiej Cię będzie namierzyć :-)



A no wybieram się, mimo akcji z 7 na 8 maja, dalej się wybieram :)

Ale coś czuje że będzie kiepsko ;(

Chociaż wierzy się do końca, że sędziowie nie będą kupieni :P

pisage

2013-05-15, 10:59
qwas25 napisał/a:

co Ty pie**olisz ? Ojciec Kaczyńskiego był żołnierzem AK, za co ma niby przepraszać ? Jebnij się w ten lewacki sagan



To jest fragment jednego z moich wcześniejszych postów. Poczytaj sobie trochę o Rajmundzie Kaczyńskim, nie tylko to co piszą w Gazecie Polskiej, gdzie strasznie go wybielają. Z drugiej strony w Gazecie Wyborczej też były przekłamania co do życiorysu, ale w drugą stronę.

"Rajmund Kaczyński to żołnierz AK walczący w Powstaniu Warszawskim. Został nawet ranny (stracił palec). Po wypadku wg słów przełożonego "nie wykazywał zapału do walki". Po wojnie (bodaj w 1946) został odznaczony orderem Virtuti Militari. Jednak mam pewne wątpliwości co do zasadności przyznania odznaczenia. Po pierwsze nie odznaczył się wyjątkowym męstwem. Po drugie na piśmie potwierdzającym nie ma numeru rozkazu, ani nazwiska dowódcy. Po trzecie odznaczenia przyznawane były przez AK w czasie walk, a nie po wojnie.
Później został mianowany kierownikiem tzw. kursów zerowych, czyli studiów mających wyrównać braki edukacyjne młodzieży wiejskiej przed pójściem na studia. Można by rzec, że to takie "śmieciowe" stanowisko, dla ludzi bez ambicji. Żaden szanujący się ówczesny profesor nie chciał go objąć, bo wiązało się z użeraniem się z wiejskimi, tępawymi działaczami partyjnymi, którzy za parę lat mieli tworzyć elitę kraju.
Ponadto pan Rajmund wyjeżdżał w latach 50. za granicę, na co pozwolić sobie mogli tylko ludzie całkowicie lojalni wobec władzy. W zamian za oddanie otrzymał mieszkanie w inteligenckiej dzielnicy Warszawy. "

Tassadar

2013-05-15, 11:09
Dobra iti go home, załóżmy że się zesra i co? Kolejny obcy kapitał będzie miał jeszcze więcej do rządzenia w Polsce? O to chodzi tak?

cerastes

2013-05-15, 11:16
@pisage

twoje wiedza na temat ludzi którzy byli w AK jest żałosna.. po 1945r i rozwiązaniu polskich organizacji zbrojnych jej członkowie byli prześladowani przez czerwone władze i SB służby im podległe.

zresztą nie będę się wypowiadał za ludzi żyjących w latach komuny, polecam oglądnąć






..

Mycoplasmatal

2013-05-15, 11:31
qwas25 napisał/a:

ja też trzymam szampana w lodowce, i czekam aż zdechnie jaruzelski



co Ty pie**olisz ? Ojciec Kaczyńskiego był żołnierzem AK, za co ma niby przepraszać ? Jebnij się w ten lewacki sagan



I ch*j że był w AK, jak wiadomo AKowcy mieli przej***ne albo posłali ich do piachu, a ten dostaje mieszkanie ciepłą posadke na uczelni a synków to na dokładkę do filmu wkręcił... ciekawa sprawa. I nie chce tutaj rozpętywać burzy w szklance wody ale jak ktoś ma starego recydywe albo zboczeńca to syna też od razu do pierdla chcesz pakować?
BTW. cerastes ostatnia Twoja wypowiedź bez sensu gość nie pisze o tym że AKowcy mieli lekko.

Swoją drogą to TVN jest stacją prywatną kto chce ogląda, kto nie chce ten nie ogląda, tak samo jak TVTrwam czy Polsat (osobiście nie przepadam bo oglądasz sobie spokojnie reklamy a tu Ci się wpie**alają z filmowym przerywnikiem ;) )
Jedynym kurestwem w mediach jest to że zarówno pseudo prawi z PiSu jak i cała reszta chołoty jak już się dopcha do koryta to zaczyna młyn w TVP.Obecnie Wszyscy politycy w tym kraju to banda ch*ja po jednych pieniądzach. Niestety.

Peter-Norivotset

2013-05-15, 11:47
pisage napisał/a:

Za ten plakat z szechterem należy się wszystkim tym kibolom ostrzegawczy strzał w tył głowy. Idąc tym tropem to Jarosław Kaczyński też powinien przeprosić za ojca i brata. Jednak ja, jako jego zagorzały przeciwnik, nie oczekuję tego. Można kogoś nie lubić, można się nie zgadzać, ale od rodziny wara wam. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej.


ze co k***a? bronia zbrodniarzy i zdrajcow na sadolu?! trzymajcie mnie, bo jak mu jebne to zabije, lewacki tepy ch*j

pisage

2013-05-15, 12:08
cerastes napisał/a:

@pisage

twoje wiedza na temat ludzi którzy byli w AK jest żałosna.. po 1945r i rozwiązaniu polskich organizacji zbrojnych jej członkowie byli prześladowani przez czerwone władze i SB służby im podległe.

zresztą nie będę się wypowiadał za ludzi żyjących w latach komuny, polecam oglądnąć

..



Oczywiście, że byli prześladowani. Chwała tym, którzy wytrwali i po ludzku szkoda mi tych, którzy zostali złamani przez SB. Ale nie róbmy bohatera z przeciętniaka, który MUSIAŁ być złamany, żeby osiągnąć sukces w życiu zawodowym.

grzechu5444 napisał/a:


ze co k***a? bronia zbrodniarzy i zdrajcow na sadolu?! trzymajcie mnie, bo jak mu jebne to zabije, lewacki tepy ch*j



Ostatnie dwa słowa mogą odnosić się do Ciebie. Stefan Michnik jest, delikatnie ujmując, nieciekawą postacią polskiej historii. Ale Adam, jego PRZYRODNI brat ma z nim niewiele wspólnego (poza matką). Sam zrobił więcej dla wolnej Polski niż całe to kibicowskie bydło razem wzięte. I nie wyskakuj mi tu z żadnym "lewakiem" znowu, bo już dzieci w przedszkolu znają więcej obelg.