18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Grupa ITI bankrutuje.. straciła Onet, N-ke a teraz Multikina

cerastes • 2013-05-14, 23:04
Jeszcze dwa lata temu ITI miało w ręku niemal wszystkie atuty: największy portal internetowy w Polsce, jedną z największych stacji telewizyjnych, platformę satelitarną i sieć kin. Dziś 100 proc. własności ma jedynie w warszawskiej Legii.

Gdy w 2011 r. pojawiły się pierwsze przecieki o sprzedaży aktywów, prezes ITI Wojciech Kostrzewa zapewniał, że nikt nie bierze pod uwagę podziału grupy TVN na części. Przekonywał, że jeśli TVN będzie sprzedany, to wyłącznie jako całość. Ale gdy na karku ma się kilka miliardów złotych zadłużenia, rzeczywistość szybko weryfikuje scenariusze.

A dług, zaciągnięty obligacjami ITI i do spłacenia w latach 2017-2020, jest spory - netto to wciąż ponad 2 mld zł.


Dlatego gdy Zygmunt Solorz, właściciel Polsatu inwestował, przejmując m.in. Polkomtel, to ITI głównie wyprzedawało aktywa. Portalu już nie ma - Onet został przejęty przez wydawnictwo Ringier Axel Springer (TVN zachował mniejszościowy pakiet). Nie ma też platformy N, która miała pomóc ITI w walce z Cyfrowym Polsatem. N zostało wchłonięte do NC+, a nową platformę kontroluje francuski koncern Vivendi (TVN ma niespełna jedną trzecią udziałów). I nie tylko, bo w ramach transakcji Vivendi kupiło 40 proc. udziałów w spółce kontrolującej TVN.

W poniedziałek przyszła wiadomość, że ITI sprzedaje kolejne aktywo. Tym razem kupca znalazło Multikino - nowym właścicielem, o ile zgodzi się na to UOKiK, ma być Vue Entertainment, operator ponad stu kin w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Danii, Portugalii i na Tajwanie. Ile ITI dostanie za kina, tego spółki nie zdradzają. Na rynku mówi się, że kwota transakcji mogła wynieść ok. 300 mln zł. Multikino w 2011 r. miało niespełna 80 mln euro przychodów i niecałe 14 mln euro EBITDA.



Dług ITI wziął się głównie z finansowania dla platformy N - zyskała ona przez ostatnie lata milion abonentów, o klientów walcząc przede wszystkim z Cyfrą+. Ale w tym samym czasie Cyfrowy Polsat odjechał - z miliona klientów, których miał przy starcie N, dziś ma już ponad 3,5 mln.


Czekam na piękny dzień kiedy to spółka Agora ogłosi bankructwo.. a na dno pójdzie gówno prawda !
Chłodzę na tą okazję butelkę Cristala






http://www.biztok.pl/Dlugi-dlugi-dlugi-ITI-sprzedaje-Multikino-bo-musi-a8029?utm_source=o2_SG&utm_medium=Biznes&utm_campaign=o2

..

Światłocień

2013-05-15, 01:09
Cytat:

I ch*j jestem Kibolem, ba nawet 'podobno' ultrasem, a mam lewicowe poglądy i co teraz ?

PiSuary do boju , hejtować!!


Powinni Cię wziąć do gabinetu osobliwości i postawić obok znakomitego żartu BongMana i kozojebcy przyjaźnie nastawionego do Katolików.

Borsuk1987

2013-05-15, 01:09
cerastes napisał/a:





Jesteś ultrasem klubu w składzie w michnik, tusk, bronek na bramce, drużyna TVNu a bufetowa podaje bidony


co najwyżej jesteś debilem albo PO prostu betonem :idzwch*j:



Zonk nie lubię PO, nawet bym powiedział nienawidzę. I co dalej ?

Światłocień napisał/a:


Powinni Cię wziąć do gabinetu osobliwości i postawić obok znakomitego żartu BongMana i kozojebcy przyjaźnie nastawionego do Katolików.



Dobre, podoba mnie sie :)

razmus

2013-05-15, 01:32
Od dawna w Polsce nie można ufać jednej stacji, gazecie. Lepiej dla nas jakby powstawały nowe opiniotwórcze media, niż upadały kolejne. W tym momencie oldboye z SB w pełni kontrolują sytuację, zarządzają majątkiem Państwa, a nawet sterują poglądami większej części społeczeństwa (i nie mówię tu tylko o zwolennikach PO).



kogutkamikaze

2013-05-15, 01:36
[quote="Borsuk1987"] I ch*j jestem Kibolem, ba nawet 'podobno' ultrasem, a mam lewicowe poglądy i co teraz ?

O k***a mamy kozaka. Pochwal się swoimi poglądami w młynie na pewno znajdziesz przyjaciół. To, że siedziałeś pod oprawą lub trzymałeś kartonik nie robi z Ciebie ultrasa.

Borsuka1987 w natarciu:

Radysh

2013-05-15, 01:36
Ja pie**olę... Jadą po żydach, którzy jawnie się do swojego żydostwa przyznają... Kto tu jest głupi?

Radeg

2013-05-15, 01:38
Fajnie, że ITI ma się coraz gorzej. Ciekawi mnie tylko jak te straty przełożą się na manipulację opinią publiczną z której TVN i Onet tak słyną, jak chociażby pokazywanie wąskiej grupki ludzi jako ewentualnych i jedynych kandydatów na posłów, prezydentów, premierów, ministrów, oraz promowanie i pokazywanie byłych zbrodniarzy, SBków oraz ich krewnych, zatrudnianie ich do programów, jak chociażby Gesslerowa, Wojewódzki, etc. Obawiam się, że jak będzie już ewidentna bankrucja TVN, to nasi ukochani posłowie bojąc się o swoje stanowiska zapewnione przez TVN, przegłosują ustawę o dofinansowanie telewizji prywatnych według popularności tak, by TVN i Polsat się obłowiły, a reszta nic nie dostanie.

Loaloa

2013-05-15, 01:39
A wam ani szynki w lodówce, ani oleju we łbach od tego nie przybędzie. Nadal będziecie tępymi i biednymi kundelkami ujadającymi na tych, którym chce się pracować.

dreamair

2013-05-15, 01:42
"ukryta opcja niemiecka" Eurek rozj***łeś mnie naprawdę. WODY!

Radysh

2013-05-15, 01:47
Ja pie**olę, oficjalnie różne opcję. Wiecie jak działa "świat"? Zapie**alasz i pracujesz ciężko na wakacje lub urlop. Zapie**alasz, rozumiesz jeden z drugim?

Borsuk1987

2013-05-15, 01:50
@ kogutkamikaze
Napisałem 'podobno' przecież :P

Ażeby rozwiać twe wątpliwości to Ci powiem nie młyn a kocioł to raz , dwa "Zblokowani" albo "YoungFreaks" mówi ci coś?

No wiedziałem że nie (pytanie zadałem retorycznie) :P

I czemu tak od razu osobiście? Ja napisałem o oprawach ect. aby uwydatnić moje przywiązanie do piłki nożnej i przystawić do od moich poglądów, bo jak widać kibol,kibic,ultras nie może być lewakiem w tym kraju . (ups, jestem wyjątkiem - stanę obok żartu BongMana, jeśli można :P )

Eliot Imperio

2013-05-15, 01:52
Nie rozumiem czemu tu się dziwić. Pomyślcie nad tym co TVN ma do zaoferowania jako TV. Gówno gorsze od parówek z lidla i jeszcze troszkę mułu. Ogólnie ciekawi mnie tylko, dlaczego to wszystko się trzyma jeszcze kupy, skoro płacą takie bajońskie sumy tym pseudo-gwiazdeczkom za ich oskarowe role w telewizji i wpie**alanie ludziom gówna, tłumacząć się że taka praca. Niech bankrutuje, tylko co wtedy pocznie biedy Ryży Donaldinio? Kto mu będzie nagrywał wyborców? Przecież nie Polsat czy TVP...

kogutkamikaze

2013-05-15, 02:00
Oj borsuk ty to głupiutki jesteś. Na emigracji miałem okazję poznać kilku chłopaków z YF'98 i każdy z nich miał prawicowe poglądy więc nie bardzo wiem dlaczego nawiązujesz do nich w swych postach. Btw w sobotę mecz na Ł3 wybierasz się? Załóż koszulkę z che łatwiej Cię będzie namierzyć :-)

Garbatyx

2013-05-15, 02:01
@up nie można debilu zadać pytania retorycznie... pytanie może być już w sobie retoryczne cwaniaczku

Riffer

2013-05-15, 07:42
Borsuk1987 napisał/a:

I ch*j jestem Kibolem, ba nawet 'podobno' ultrasem, a mam lewicowe poglądy i co teraz ?

PiSuary do boju , hejtować!!



Pis jest partia lewicowa, tak samo Po, nie rozumiem ciebie.

werther

2013-05-15, 08:00
Pierre d'Ollony napisał/a:

"[...]kwota transakcji mogła wynieść ok. 300 mln zł. Multikino w 2011 r. miało niespełna 80 mln euro przychodów[...]". Za to uwielbiam wszelkie newsy. Bo nie oszukujmy się, jaki procent społeczeństwa zwróci uwagę, że pierwsza kwota jest podana w PLN a druga w Euro?



Każdy myślący i czytający ze zrozumieniem. Ale co z tego? Że przychód jest równy kwocie transakcji?