18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Głupota Kleru

GenerousVitttake • 2012-11-24, 17:09
Głupota kleru sięgnęła szczytu. Chciałby dożyć czasów kiedy ta zakłamana instytucja przestanie istnieć.


Admix

2012-11-24, 17:13
dlatego jestem Ateistą

Stew

2012-11-24, 17:13
Hahahaha. Episkopat - mistrz kabaretu.

Niech się pałują... bo jak może Matura z religii 'kształtować w absolwentach szkół integralną wizję świata"?

Echis

2012-11-24, 17:21
Jak ktoś by chciał iść do seminarium, czy katolickiego uniwersytetu (o ile te szkoły, wprowadziły by, jako wymóg maturę z religii), to niech sobie zdają. Komu to przeszkadza? Bo ja w to wbijam, ale banda baranów i tak k***a wyjdzie na ulice protestować przeciw temu, a druga banda idiotów wyjdzie bronić PRAWA DO PISANIA MATURY Z RELIGII. Taki kraj niestety...

djoshin

2012-11-24, 17:23
@Сусанна w toruniu

GenerousVitttake

2012-11-24, 17:24
Echis napisał/a:

Jak ktoś by chciał iść do seminarium, czy katolickiego uniwersytetu (o ile te szkoły, wprowadziły by, jako wymóg maturę z religii), to niech sobie zdają. Komu to przeszkadza? Bo ja w to wbijam, ale banda baranów i tak k***a wyjdzie na ulice protestować przeciw temu, a druga banda idiotów wyjdzie bronić PRAWA DO PISANIA MATURY Z RELIGII. Taki kraj niestety...



Mnie przeszkadza, bo skoro będzie istniała matura z tej jakże jedynie słusznej religii chrześcijańskiej, to ma istnieć także z dogmatów Latającego Potwora Spaghetti, Dariuszanizmu lub innego gówna. Ja pie**ole, wy wierzący tak się sracie, że wiara to taka osobista sprawa, a chcecie z niej egzamin ?

Xiem

2012-11-24, 17:29
@up
Osobista i oczywiście kto nie wierzy, ten do: pieca, piekła, ścięcia, wpisz dowolne.
Gdyby nie religie, świat byłby o wiele lepszy.

lapsikoss

2012-11-24, 17:29
Organizacja kolejnego przedmiotu maturalnego to kolejne koszty.
Nie miałbym nic przeciw temu, gdyby była to faktycznie matura z religii (czyli historie wyznań, różnych religii, bogów, bożków i bogiń) - ale do takiej żadna szkoła nie przygotuje. Trzeba by najpierw zreformować cały system nauczania religijnego, a na to nie ma ani pieniędzy, ani ochoty - bo po ch*j?. Natomiast widząc kto tej matury chce, wiem już jakie będą pytania - na temat katechizmu, kościoła, hierarchów i innych katolickich bzdur. A jeśli pojawiłyby się jakieś zagadnienia związane z innymi wyznaniami, to całość i tak będzie ułożona pod krzyżykiem i patronatem jedynego właściwego wyznania.
Z jakiej racji mamy w świeckim kraju organizować maturę z religii katolickiej? Choć w sumie jeśli kościół w całości sfinansuje jej organizację, dopłaci ministerstwu i szkołom, to czemu nie? Można nawet na tym skorzystać, bo jeśli episkopatowi tak zależy to kopsną na to niezłą kasę.

SheryZa4

2012-11-24, 17:41
Zgadzam się w 100% z lapsikoss

Swoją drogą - pytam tylko z ciekawości - czy tutaj chociaż jeden z (jak się niektórzy deklarują) twardych ateistów ma podpisaną apostazję?

lapsikoss

2012-11-24, 17:46
@up
Miałem zamiar złożyć dokumenty o apostazję, ale nie wiem czy nie będę kiedyś potrzebował kogoś pochować, albo czy osoba z którą przyjdzie mi spędzić resztę życia nie zechce ślubu kościelnego, w końcu USC nie zastąpi muzyki z organów, monumentalnej budowli sakralnej i dumnych spojrzeń rodziny/dziadków.
Zresztą ten akt apostazji praktycznie nic nie zmienia, bo zgodnie z przykazaniami kościelnymi i KKK i tak jestem już wyklęty i ekskomunikowany :amused:

SheryZa4

2012-11-24, 17:56
lapsikoss napisał/a:

@up
Miałem zamiar złożyć dokumenty o apostazję, ale nie wiem czy nie będę kiedyś potrzebował kogoś pochować



Jeśli osoba, którą chowasz była chrzczona, kler nie może robić żadnych problemów. Większy problem miałaby Twoja rodzina chcąc pochować Ciebie (gdybyś miał apostazję podpisaną).

bloodwar

2012-11-24, 17:59
@SheryZa4 @lapsikoss - zgodnie z prawem nie można odmówić NIKOMU pochówku, po prostu pochowają Cię jak zwierze w jakiejś mogile na samym końcu cmentarza. Jedyny ratunek - kremacja, wtedy zagrasz na nosie kościołowi (nie dostaną $$$ z pochówku i mszy) i jednocześnie masz z głowy problem z pochówkiem bo prochy można rozsypać w ogródku

Zizu Ziomek

2012-11-24, 18:12
Myślę, że to nie byłby w sumie zły pomysł (skoro filozofia jest i wiedza o tańcu), ale, obawiam się, że skończyłoby się to jak na rysunku (z tym że byłaby dodana odpowiedź Jahwe/Jezus)


lapsikoss - "...kościół w całości sfinansuje jej organizację..." a skąd niby kościół bierze kasę? Myślisz że tylko z tacy? Kościół dostaje mnóstwo przywilejów z racji podpisanego przez Polskę konkordatu (w tym dofinansowania). Więc tak czy siak, zapłaciłoby za to państwo, a więc obywatele w tym ateiści, muzułmanie, prawosławni itp.

PS tytuł tematu jest nieadekwatny. Czy głupotą jest robienie czegoś co zwiększy dochody/władzę prowadzonej działalności?

Br...........ki

2012-11-24, 18:38
Lol, tu chodzi chyba o to że jako dodatkowa matura, tak jak teraz możemy wybrać Wos biologie itp. Przecież nie chodzi o to żeby była obowiązkowa, a jeśli ktoś idzie do seminarium to właśnie to mu się przyda. Nie wiem co wy pie**olicie że to głupie