18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Głupota Kleru

GenerousVitttake • 2012-11-24, 17:09
Głupota kleru sięgnęła szczytu. Chciałby dożyć czasów kiedy ta zakłamana instytucja przestanie istnieć.


yoshi88-88

2012-11-24, 18:41
już widzę te zadania:
Jezus zastał 12 dzbanów wody (przyjmijmy że dzbany to idealne walce ) o wysokości 30cm i promieniu 8cm .Zamienił je w wino. Było 500 spragnionych ryjów, wypili wino (przyjmijmy że ich gardła są nieskończenie śliskie, bez oporów) w 3 godziny.
Ile Jezus musiał zmówić "ojcze nasz", w jakim czasie i z jaką częstotliwością, żeby było to możliwe (do zdobycia 10 punktów i buziak od proboszcza)

KKdemona

2012-11-24, 18:43
I ch*j z tym ,każdy walczy o to co uważa za słuszne. Naturalna selekcja ,kto nie walczy ten ginie ,tak samo kościół jak nie będzie dbał o to co jego to upadnie.
Ja osobiście nie widzę problemu.

bujaszaka

2012-11-24, 18:44
Matura z science fiction :amused:

JURIJ_77

2012-11-24, 18:46
jako przedmiot dodatkowy - OK, ale niech to kler płaci za organizację tego przedsięwzięcia, a nie i tak już biedne ministerstwo edukacji. Nich absolwenci tej matury mają otwartą drogą na seminaria i inne religijne kierunki typu teologia itp. Mi tam taka matura nie przeszkadza, dopóki nie ograniczy mojej możliwości wyboru zmuszając moje dzieci do konieczności nauki kolejnego przedmiotu na maturę ... innymi słowy: KTO CHCE, NIECH SOBIE ZDAJE ... tyko znając KK, nie podejście do matury z religii spowoduje problemy w zawarciu np. związku małżeńskiego, chrztu dziecka itp. Wiem, że dla niektórych ślub kościelny wisi (jak dla mnie), ale wiem też z doświadczenia, bo mojej żonie bardzo na nim zależało.

ne...........va

2012-11-24, 18:48
bloodwar napisał/a:

@SheryZa4 @lapsikoss - zgodnie z prawem nie można odmówić NIKOMU pochówku, po prostu pochowają Cię jak zwierze w jakiejś mogile na samym końcu cmentarza. Jedyny ratunek - kremacja, wtedy zagrasz na nosie kościołowi (nie dostaną $$$ z pochówku i mszy) i jednocześnie masz z głowy problem z pochówkiem bo prochy można rozsypać w ogródku


Jeśli myślisz, że zagrasz kościołowi na nosie kremując ciało i rozsypując prochy to się mylisz - wtedy państwo zagra Tobie.
Jakoże Polska pod wieloma względami jest zacofana, to pod tym względem jesteśmy w średniowieczu.
racjonalista.pl napisał/a:

Kwestię pochówków reguluje ustawa z dnia 31 stycznia 1959 roku o cmentarzach i chowaniu zmarłych, która mówi, że zwłoki mogą być pochowane przez złożenie w grobach ziemnych, w grobach murowanych lub katakumbach i zatopienie w morzu. Przepisy pozostawiają luki dotyczące likwidacji starych cmentarzy i transportu zwłok.
[...]
W czerwcu 2009 roku polscy biskupi przedstawili dokument pn. „Obrzędy pogrzebu związane z kremacją zwłok". Znajdujemy w nim potwierdzenie, że Kościół zaleca zachowanie dotychczasowego zwyczaju grzebania ciał zmarłych. Dopuszczając możliwość kremacji zwłok, jeśli „jeśli nie została dokonana z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej, a zwłaszcza jeśli nie podważa wiary w zmartwychwstanie ciała."


Za rozsypanie prochów (nawet zgodnie z wolą zmarłego) grozi grzywna, a nawet 30 dni aresztu... O tyle dobrze, że nie jest zbytnio kontrolowany "status" prochów - należy zgłosić donos, bo grunt to zachować odpowiednie tradycje sprzed 89...

lukas3142

2012-11-24, 18:50
Napisała to Gazeta Wyborcza więc radze nie czytać.

macleod

2012-11-24, 18:52
buk tak kciał... :jezdziec:

Shaggy93

2012-11-24, 18:52
SheryZa4 napisał/a:


@lapsikoss - zgodnie z prawem nie można odmówić NIKOMU pochówku, po prostu pochowają Cię jak zwierze w jakiejś mogile na samym końcu cmentarza. Jedyny ratunek - kremacja, wtedy zagrasz na nosie kościołowi (nie dostaną $$$ z pochówku i mszy) i jednocześnie masz z głowy problem z pochówkiem bo prochy można rozsypać w ogródku



No i ku*as w zęby wchodzi drodzy rodacy gdyż w Polsce rozsypanie prochów zmarłej osoby jest w świetle prawa zbeszczeszczeniem... tak samo jak trzymanie ich w urnie nad kominkiem ... jedyne co z prochami można zrobić to ... (o zgrozo) pochować podczas pogrzebu :) wiem bo mój ojciec chciał żeby jego prochy rozsypać w pewnym miejscu ale h*jowość tego kraju nie pozwoliła ( PRZEPRASZAM nie kraju a jego ustroju)

NieWeszles

2012-11-24, 18:55
"Tonący brzytwy się chwyta"

Czarni zdają sobie sprawę, że coraz mniej ludzi chodzi do kościoła, że po prostu ludzie zaczynają samodzielne myśleć. Za 15-20 lat sprawa się sama rozwiąże. Do kościoła będzie chodziła maksymalnie 1/3 społeczeństwa, a kościół będzie opodatkowany. Kwestia czasu, głowy do góry!

Nerd

2012-11-24, 18:55
Wiem,że reformy to koszty, ale wg mnie powinny istnieć szkółki niedzielne, czy jak tam się to nazywa dla osób, które chcą poznawać wiarę (istnienie ateistów dowodzi,że wiary nie da się uczyć). W szkołach za to, byłbym jak najbardziej pozytywnie nastawiony do religii jako wiedzy o religii(jak jeszcze chodziłem do szkoły, to na "normalnej" religii w ciągu 12 lat nauki, mieliśmy tylko 1 półrocze poświęcone innym wiarom - stricte podejście do religii jako nauki). Przy istnieniu takiego przedmiotu, matura z religii miałaby sens. Szkoła powinna uczyć wiedzy, a nie próbować "uczyć" wiary.

Keepo

2012-11-24, 18:57
Trzy słowa: pie**ol się Episkopat!

Shaggy93

2012-11-24, 18:58
Nerd napisał/a:

Wiem,że reformy to koszty, ale wg mnie powinny istnieć szkółki niedzielne, czy jak tam się to nazywa dla osób, które chcą poznawać wiarę (istnienie ateistów dowodzi,że wiary nie da się uczyć). W szkołach za to, byłbym jak najbardziej pozytywnie nastawiony do religii jako wiedzy o religii(jak jeszcze chodziłem do szkoły, to na "normalnej" religii w ciągu 12 lat nauki, mieliśmy tylko 1 półrocze poświęcone innym wiarom - stricte podejście do religii jako nauki). Przy istnieniu takiego przedmiotu, matura z religii miałaby sens. Szkoła powinna uczyć wiedzy, a nie próbować "uczyć" wiary.


skoro katolickie szółki niedzielne to może i muzułmańskie ,żydowskie, buddyjskie, świadków jehowy , scjentologów, dyskordian ... można by tak do usranej śmierci wymieniać

FunkyKoval

2012-11-24, 19:01
SheryZa4 napisał/a:



Jeśli osoba, którą chowasz była chrzczona, kler nie może robić żadnych problemów. Większy problem miałaby Twoja rodzina chcąc pochować Ciebie (gdybyś miał apostazję podpisaną).



Z pewnością nie byłoby żadnych problemów z pochówkiem, ponieważ w Polsce funkcjonuje instytucja świeckiego mistrza ceremonii pogrzebowej. Taka osoba jest w pełni uprawniona do odprawiania ceremonii pogrzebowej i dla niej nie ma znaczenia, czy chowa katolika, ciapatego, czy pokemona, a miejsce na cmentarzu miejskim zawsze można wykupić, bez względu na wyznanie.

Maślanek

2012-11-24, 19:05
@Zizu Ziomek
Dobre, mało który katolik wie że imię chrześcijańskiego Boga brzmi Jehowa a to dlatego, że jedyna słuszna instytucja chrześcijańska (czyt. kościół) zakazała używania tej nazwy. A dla panów biskupów jedna wiadomość - wypie**alać. Pozdrawiam.

Co...........ka

2012-11-24, 19:08
No k***a. Coraz więcej ludzi się budzi i odchodzi od kościoła a co za tym idzie co raz mniej kaski na tacę leci.. Jakoś chcą zatrzymać wiernych ale ten sposób jest w prze-ch*j-głuuupi :D