18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Fundusze unijne

uneventful • 2014-04-22, 21:38
- Co mają wspólnego fundusze unijne z kosmitami?
- Ciągle o nich słyszysz, ale nigdy ich nie widziałeś.

:idzwch*j:

Krul_Zeszowa

2014-04-23, 23:05
dziuzeppeee napisał/a:

@up all - ile Wam unia płaci za pisanie tych debilnych komentarzy? Polska jest krową dojną tego czerwonego systemu i wszystko jest finansowane z tego co my tam wpie**olimy, a nie z jakichs ich funduszy, w dodatku ciężkie pieniądze z tych "transakcji" trafiają na prywatne konta. a to, że ktoś Ci naklei jakąs naklejke w firmie? a co innego mają przykleić?

ja pie**ole... XXIw., a taka ciemnota.



Kocham takie mądrości z pod budki z piwem. Po pierwsze najwięcej do budżetu unijnego wkładają Niemcy, a Polacy więcej wyjmują niż wkładają. Jak nie masz pojęcia o czym mówisz to milcz, a nie pie**olisz głupoty jak potłuczona macica.

P.S. Tak, przeglądaj mój profil. Pierwsza wypowiedź, specjalnie dla ciebie założyłem konto, odblokują bana za magiczne słowo to napiszę ci z drugiego konta.

dziuzeppeee napisał/a:

wszyscy którzy bronicie unii, jesteście ślepymi koniami, które żerują tylko na funduszach, których nie ma. prawda jest taka, że trzeba się odłączyć od tego złodziejskiego ścierwa, następnie poobniżać podatki tak aby dochód w budżecie był taki sam, bo ludzie będą więcej kupować. Polikwidować niepotrzebne gówno, które pochłania prawie 90% zarobionych pieniędzy, i zlikwidować zasiłek dla nierobów. Zlikwidować przymus płacenia na fundusz emerytalny. Zlikwidować wszystko co pochłania ciężkie miliardy bez zgody obywateli. Kto dzisiaj jako jedyny może tego dokonać? Niestety tylko Korwin.

Ale przez taką ciemnote jak Wy, w Polsce wciąż rządzi platforma.



Kolejny j***ny geniusz ekonomii. Człowieku masz 19 lat, a jeszcze wierzysz w bajki. Nie jedno państwo w Afryce spełnia warunki, o których piszesz. Teraz sherlocku pokaż mi, które z nich jest lepszym miejscem do życia niż Polska.

ra0mir

2014-04-24, 06:26
@Maek: Nie przekonuj tej gimbazy, oni wiedzą lepiej "bo nie słuchają oszukańczych mediów tylko wolnego internetu" :) Ja też takich przykładów mogę wymienić dużo tylko o znacznie większej sumie, wiąże się to z moją pracą. Ale po co? Gimbaza zacznie rozumieć (jeśli w ogóle) pewne kwestie dopiero za kilka lat, nie warto marnować klawiatury. Jedno jest pewne gimbazo (czyli gnojki '90 rocznik i młodsi) jeśli sami nie zapracujecie to ani Unia, Tusk, Kaczyński ani nawet wasz idol Mikke za was tego nie zrobi. Więc zamiast narzekać w necie idźcie pracy poszukać albo wyjedźcie za granicę.

Imie_jego_44

2014-04-24, 09:16
Ja sobie zapisuje kto tutaj chwali okupanta, jestem przerażony jak ich wielu.
Niech tylko RN albo KNP dojdzie do władzy to będziecie za to rozliczeni, to się niczym nie różni od kolaboracji z niemcami czy ruskimi w czasie wojny ZDRAJCY NARODU!!!
Wasz kres już bliski, jutro będzie nasze!

mcgregor6

2014-04-24, 09:26
POLECAM TO PRZECZYTAĆ WSZYSTKIM EUROENTUZJASTOM KTÓRZY TWIERDZĄ, ŻE BEZ UNII POLSKA BYŁABY DRUGĄ RUMUNIĄ ALBO W OGÓLE BY NIE ISTNIAŁA.

"Przez dziewięć lat przed wstąpieniem do Unii Europejskiej Polska rozwijała się szybciej niż w ciągu dziewięciu lat członkostwa w UE

Elity rządzące mówią o członkostwie Polski w Unii Europejskiej albo dobrze, albo wcale. Żadna poważna opozycja parlamentarna nie kwestionuje zasadności wejścia Polski do UE. Twarde liczby mówią jednak co innego.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w latach 1995–2004 średnie wynagrodzenie w Polsce po uwzględnieniu inflacji (czyli realnie) wzrosło aż o 56 proc., podczas gdy w latach 2004–2013 zaledwie o 18 proc. Kiedy byliśmy poza Unią, polska gospodarka rozwijała się szybciej. W ciągu dziewięciu lat przed wstąpieniem do UE PKB Polski wzrósł o 46,2 proc., podczas gdy w ciągu dziewięciu lat członkostwa zwiększył się o 38,8 proc. Poza Unią także szybciej wzrastały eksport i import. W latach 1995–2004 wartość handlu zagranicznego po uwzględnieniu inflacji wzrosła o 130 proc. (eksportu o 112 proc.), a w latach 2004–2012 zaledwie o 58 proc. (eksportu o 63 proc.). Fałszywe jest więc twierdzenie euroentuzjastów, że dzięki akcesji do UE możemy więcej eksportować, skoro eksport wzrastał niemal dwa razy szybciej, gdy byliśmy poza Unią."

eligurf

2014-04-24, 09:59
mcgregor6 napisał/a:

POLECAM TO PRZECZYTAĆ WSZYSTKIM EUROENTUZJASTOM KTÓRZY TWIERDZĄ, ŻE BEZ UNII POLSKA BYŁABY DRUGĄ RUMUNIĄ ALBO W OGÓLE BY NIE ISTNIAŁA.

"Przez dziewięć lat przed wstąpieniem do Unii Europejskiej Polska rozwijała się szybciej niż w ciągu dziewięciu lat członkostwa w UE

Elity rządzące mówią o członkostwie Polski w Unii Europejskiej albo dobrze, albo wcale. Żadna poważna opozycja parlamentarna nie kwestionuje zasadności wejścia Polski do UE. Twarde liczby mówią jednak co innego.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w latach 1995–2004 średnie wynagrodzenie w Polsce po uwzględnieniu inflacji (czyli realnie) wzrosło aż o 56 proc., podczas gdy w latach 2004–2013 zaledwie o 18 proc. Kiedy byliśmy poza Unią, polska gospodarka rozwijała się szybciej. W ciągu dziewięciu lat przed wstąpieniem do UE PKB Polski wzrósł o 46,2 proc., podczas gdy w ciągu dziewięciu lat członkostwa zwiększył się o 38,8 proc. Poza Unią także szybciej wzrastały eksport i import. W latach 1995–2004 wartość handlu zagranicznego po uwzględnieniu inflacji wzrosła o 130 proc. (eksportu o 112 proc.), a w latach 2004–2012 zaledwie o 58 proc. (eksportu o 63 proc.). Fałszywe jest więc twierdzenie euroentuzjastów, że dzięki akcesji do UE możemy więcej eksportować, skoro eksport wzrastał niemal dwa razy szybciej, gdy byliśmy poza Unią."



No i co z tego. W latach 1995-2004 nie było światowego kryzysu, który to ma największy wpływ na rozwój krajów, eksport itp. Porównywać można rzeczy porównywalne i wyciągać prawdziwe wnioski, albo dowolne rzeczy i wyciągać potrzebne wnioski.

Imie_jego_44 napisał/a:

Ja sobie zapisuje kto tutaj chwali okupanta, jestem przerażony jak ich wielu.
Niech tylko RN albo KNP dojdzie do władzy to będziecie za to rozliczeni, to się niczym nie różni od kolaboracji z niemcami czy ruskimi w czasie wojny ZDRAJCY NARODU!!!
Wasz kres już bliski, jutro będzie nasze!



Nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz.

ZidaneNS

2014-04-24, 11:58
gozdek napisał/a:

ja widzę wszędzie na mostach, na tunelach w mojej firmie na każdej maszynie jest naklejka współfinansowane (70%) przez Unię, więc nie pie**ol dzieciaczku..



Taaa a większość zakupionych maszyn przez firmy to produkcja niemiecka. I kto na tym najbardziej zyskuje?

abcdefgz

2014-04-24, 12:09
Imie_jego_44, Widzę że zdjąłeś kamuflarz :-D

Catacombe

2014-04-24, 18:35
Imie_jego_44 ma plecy, skoro mod usunał mój post z powodu że go obraziłem :-?

Krul_Zeszowa

2014-04-24, 23:29
Imie_jego_44 napisał/a:

Ja sobie zapisuje kto tutaj chwali okupanta, jestem przerażony jak ich wielu.
Niech tylko RN albo KNP dojdzie do władzy to będziecie za to rozliczeni, to się niczym nie różni od kolaboracji z niemcami czy ruskimi w czasie wojny ZDRAJCY NARODU!!!
Wasz kres już bliski, jutro będzie nasze!



lecz się człowieku, nie masz zielonego pojęcia na czym polegała okupacja. Poczytaj sobie jak niemieccy żołnierze nabijali na bagnety dzieciaki podczas powstania warszawskiego. To co teraz mamy to sielanka, z której są profity. 2 mln Polaków może legalnie zapie**alać w podobno lepszych państwach, tylko banda pojebańców ze szkoły krzyczy jak ich uciska państwo, bo w sklepiku szkolnym o 30 groszy droższy jest chleb. ch*ja wiecie o uczciwej pracy. Ja w wieku 18 lat dostałem pierwszą pensję, która wynosiła więcej niż teraz najniższa krajowa. Było to 12 lat temu. Kto chcę ten zarabia, a jak zwykle najwięcej pie**olą największe nieroby. pie**olone szkolniaki, które nic ni ch*ja nie wiedzą. Zero pokory, zero wiedzy, zero myślenia. Ja mam za sobą w ch*j materiałów o UE przeczytanych, aby świadomie zagłosować czy chcę być w UE czy nie. O dziwo, wtedy byłem przeciwny (ze względu na to, że większość kasy z UE szła na rolnictwo oraz przepisy prawne). Teraz widzę, że największym złodziejem okazał się Polak.


Kretyni pie**olą, że kupowane są niemieckie maszyny... k***a... jakbyś choć miał chwilkę do czynienia z ludźmi, którzy pozyskują fundusze unijne to byś wiedział, że masz totalną dowolność zakupu. Czy kupisz rumuńskie czy chińskie, ch*j to obchodzi kontrole, dopóki jest zgodne z przepisami, a tak się składa że unijne pieniądze są znacznie bardziej pilnowane niż nasze z polskich podatków. Komisja Europejska już nie raz pie**olnęła karę za źle wydane pieniądze (np. złamanie konkurencyjności, nie przestrzeganie ustawy zamówień publicznych).

Ktoś pie**oli, że Polska szybko się rozwijała przed UE, ale niech k***a zerknie jakie obroty mamy teraz z Niemcami. I gdyby był istotą myślącą sprawdziłby, że umowa stowarzyszeniowa z UE jest od wczesnych lat 90 (zniesienie pewnych ograniczeń w handlu). Swoboda przepływu towarów w UE (jedna z wielu z której korzystają Polacy po wejściu do UE) pozwala sprzedawać na niemieckim rynku. I co ciekawe polskie firmy to robią. Takie firmy jak Solaris to ciężka praca ludzi, a takie pie**olenie jak gimbazy na sadisticu to tylko gówno, które wk***ia. Jak takie biznesmeny jesteście to spadać robić mld w krajach, gdzie są niższe podatki. Nie? Oczywiście, że nie... j***ne leniuchy. ch*ja zrobicie. pie**olicie tylko.

Nie jest łatwo i lekko w UE, co więcej myślę że pie**olnie jeszcze za naszego życia, ale tymi największymi złodziejami to są Polacy. Jesteśmy jednym z bogatszych krajów, ale każdy kombinuje jak wyr*chać drugiego.

pablo3z

2014-04-25, 11:23
Ile tutaj osób jest szczęśliwych że dostajemy jałmużnę z ZSRE :o Ta naklejka świadczy tylko o tym, że na ten głupi most pracowali ludzie w całej europie bo to z ich głupich podatków. Unia niczego nie finansuje bo Unia sama w sobie niczego nie wytwarza. Bardziej prawdziwe by było jakby na tej tabliczce napisali "współfinansowane przez Mietka, Ziutka, Herr Schroedingera i jakiegoś Alehandro skądśtam...". Tak jak rząd nic nie daje tylko kradnie, tak i unia nic nie daje tylko kradnie.

A co do okupacji... nie trzeba nabijać i ćwiartować żeby okupować. Teraz się mało gdzie stosuje przemoc i rzezie... teraz się gra ekonomią i polityką. Więc nie pie**ol. Ciekawe ilu z was uświadamia sobie że jest niewolnikiem? ;)

Madafaka69

2014-04-25, 16:59
Ileż tu "lewicowych inteligentów", boże widzisz i nie grzmisz. Wypieprzajcie do Niemiec, Francji czy gdzie tam chcecie, a Polskę proszę uwolnić spod władzy tej idiotycznej Unii. Na zachodzie macie wszystko co tam chcecie, socjal - robić nie trzeba, dofinansowań nie potrzeba, bo przecież RFN do tej pory miliarda marek kontrybucji nam nie oddał za WWII, więc mają pieniądze, multi kulti w ch*j - raj dla takich niedoj***nych ludzi jak na przykład @Krul Żeszowa

petru23

2014-04-25, 22:51
obczajcie sobie kilka projektów typu wykluczenie cyfrowe czy inne 8.3. Zapewne niektórzy z Was klepią się przy kompie otrzymanym od gminy za darmo właśnie dzięki funduszom unijnym. Tak samo wyposażenie szkół w tablice interaktywnej (w większości podstawówek są). Z samych takich projektów miesięcznie wydaje się kilkadziesiąt mln zł miesięcznie. A tego typu działań jest kilkanaście jak nie kilkadzieąt.


Krul_Zeszowa

2014-04-26, 09:48
Madafaka69 napisał/a:

Ileż tu "lewicowych inteligentów", boże widzisz i nie grzmisz. Wypieprzajcie do Niemiec, Francji czy gdzie tam chcecie, a Polskę proszę uwolnić spod władzy tej idiotycznej Unii. Na zachodzie macie wszystko co tam chcecie, socjal - robić nie trzeba, dofinansowań nie potrzeba, bo przecież RFN do tej pory miliarda marek kontrybucji nam nie oddał za WWII, więc mają pieniądze, multi kulti w ch*j - raj dla takich niedoj***nych ludzi jak na przykład @Krul Żeszowa



kocham te argumentu rzucania na lewo i prawo o lewicowości. Daleko mi do lewicy, ale swoje zdanie mam. Może UE nie jest tym czym chciałbym że by była, ale wciąż znacznie więcej jest przez nią współfinansowane inwestycji niż przez polski budżet, który jest rozjechany przez Polaków (ile z budżetu PL idzie na inwestycje? A ile na finansowanie przyszłych głosów...). Oczywiście, że idealnie byłoby zmniejszenie socjalizmu w UE, ale prawda jest taka, że musimy myśleć realnie. Co możemy zrobić? Jak możemy ciągnąć kasę z UE to róbmy to. Inna sprawa, że UE to przede wszystkim wolność gospodarcza (cztery swobody przesyłu, a także ujednolicenie prawa - co też dobre jest dla gospodarki). Niemcy są naszym największym partnerem gospodarczym, więc nam się opłaca korzystania ze swobody przepływu towarów.

No, ale co taki pazio może wiedzieć, unia jest bee, bo wszyscy tak mówią... A ja ci tylko mogę powiedzieć :idzwch*j:

tępak, który nie ma zielonego pojęcia o UE, bo zarzuca coś o lewicowości, a nie wie o nic o wolności gospodarczej, która też w UE jest (np.: swoboda przepływu). Ja zanim poszedłem na głosowanie w sprawie UE przeczytałem masę materiałów, książek (także krytycznie nastawionych do UE), ale taki ciul jeden z drugim pie**oli mądrości i myśli, że bez argumentów na fali "bee dla UE" zabłyśnie...

petru23 napisał/a:

obczajcie sobie kilka projektów typu wykluczenie cyfrowe czy inne 8.3. Zapewne niektórzy z Was klepią się przy kompie otrzymanym od gminy za darmo właśnie dzięki funduszom unijnym. Tak samo wyposażenie szkół w tablice interaktywnej (w większości podstawówek są). Z samych takich projektów miesięcznie wydaje się kilkadziesiąt mln zł miesięcznie. A tego typu działań jest kilkanaście jak nie kilkadzieąt.



Wszystkie polskie szpitale korzystają z pomocy unijnej, wszystkie służby ratownicze (połowa nowych samochód w straży pożarnej ma nalepki finansowane przez UE, pogotowie lotnicze zostało rozbudowane dzięki UE), prawie wszystkie oczyszczalnie ścieków, uczelnie wyższe, drogi, infrastruktura sportowa, kulturalna... Ale jeden z drugim pie**oli coś o tym jak kradną fundusze unijne... bo mu tata pod budką z piwem tak powiedział. Kretyni j***ni swoją miarą mierzą innych.

Przy takiej ilości kasy zdarzają się nieprawidłowości, ale w stosunku do dobrych inwestycji jest ich mało. Co więcej kontrole z wielu urzędów, w tym unijnych powoduje, że zazwyczaj kończy się prokuratorem i zwrotem środków, tak jak próbowano robić wałki na przetargach informatycznych w urzędach. UE nie pie**oli się w tańcu z polską naturą kombinowania.

pablo3z

2014-05-01, 21:03
Weź człowieku posprawdzaj w raportach oficjalnych, w ministerstwach i w internetach ile my tej kasy tak "ciągniemy" od tej Uni całej, a ile jej tam wpompowujemy.... no dawaj! Powiedz mi za ile jest tak fajnie sprzedać polskę? Bo wg mnie to nie warto, bo bilans wcale nie jest taki super fajny. Może i dodatni (na razie), ale nie na tyle żeby sie dać okupować. Wylewać mleko i płacić KARY za łamanie przepisów unijnych - bo nie jesteśmy przystosowani. Walić kupe kasy na ochrone środowiska...co jak wiadomo jest jedną wielką ściemą. Więc mi nie mów że ta UE nam TYYYLEEEE dała ;-) Dała nam tyle, że kilku polaków (europosłów) jest teraz milionerami, czyt: z działalności w PE dorobili się spokojnie miliona, a może i dwóch czy trzech. Zauważ że UE to tylko większy sejm polski... następna instytucja na którą tym razem nie zrzucają się tylko Polacy, ale i inni obywatele europy. Ale dalej złodzieje.