18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fundusze unijne

uneventful • 2014-04-22, 21:38
- Co mają wspólnego fundusze unijne z kosmitami?
- Ciągle o nich słyszysz, ale nigdy ich nie widziałeś.

:idzwch*j:

sajet

2014-04-23, 07:53
Eh i znowu sami eksperci od spraw polityki, unii na "e" ,oraz tematów wszelakich. W myśl zasady : jeśli mi się wydaje ,to na pewno tak jest.

ra0mir

2014-04-23, 08:01
Hahahaha co za pazie tutaj wypowiadają się... Gdyby nie Unia to byłoby u nas gorzej niż na Ukrainie. Wszystkie partie chciały do Unii i jakoś oprócz jednego zjeba (K.M.) każdy chce tu (w Unii) pozostać i wie, że bardzo to nam opłaca się. No ale na sadistic sami eksperci siedzą. Idźcie na harda roz*ebane ręce oglądać...

Prokurator

2014-04-23, 08:17
Pierwszy raz się zgadzam z naszym władcą pustkowi, dokładamy się do unii później te pieniądze wracają do nas (od dawna już jesteśmy płatnikami netto czyli więcej wpłacamy niż dostajemy). No i co? Dostałeś kasę i jest kolorowo? no nie bardzo bo masz obowiązek rozliczyć się co do grosza to raz a dwa kasę musisz wydać w określonym terminie, nie ma że boli.


@ra0mir Co k***a?

Playboy223

2014-04-23, 08:27
Pobudowaliśmy trochę rond i obwodnic i teraz będziemy łożyć na Rumunię i inne kraje które weszły do unii.

Maek

2014-04-23, 08:28
Nosz k***a ludzie, co wy pie**olicie :facepalm:

Ktoś kto myślał, że Unia będzie przysyłała nam pieniążki, nie chcąc nic w zamian musi być idiotą.
Nawet gdyby bilans był zerowy, albo i na delikatnym minusie wg. mnie warto właśnie ze względu na dotacje. Dzięki temu, że narzucają nam na co ile i komu można dać cokolwiek w Polsce się dzieje.
Gdyby sam rząd miał dysponować kasą nie zostałoby nawet na te naklejki o których tutaj wspominano.

gordonviet napisał/a:

Ja wiem, że u ciebie na wsi na sztachecie od płotu takiej informacji nie będzie. Ale pojedź do pierwszego większego miasta to k***a zobaczysz jednak te fundusze unijne. Pajacu.



Nie wiem jak na innych wioskach, ale u moich dziadków i w okolicy widać to bardzo wyraźnie. Na każdym domu kolektory słoneczne, drogi, zajebisty zalew na którym zarabia i gmina i mieszkańcy, na zadupiach przydomowe oczyszczalnie ścieków, darmowy bezprzewodowy internet w całej wiosce, remont szkoły, pełno nowych ciągników i innych maszyn z dofinansowań i tak dalej i tak dalej.


aaa zapomniałem, żeby podk***ić tu co niektórych i być trochę obiektywnym to gdyby Gierki, nie Gierki nie pozaciągali pożyczek może dług byłby mniejszy, ale asfalt czy cokolwiek związanego z cywilizacją moglibyście sobie na zdjęciach przywiezionych przez obcokrajowców pooglądać znawcy i eksperci j***ni

calor95

2014-04-23, 09:04
tak samo jak z bogiem

preliator

2014-04-23, 09:05
Gdyby nie Unia to byście jeździli po kocich łbach jełopy :D

Polemon

2014-04-23, 09:09
gozdek napisał/a:

ja widzę wszędzie na mostach, na tunelach w mojej firmie na każdej maszynie jest naklejka współfinansowane (70%) przez Unię, więc nie pie**ol dzieciaczku..



Ktoś chyba nie złapał sensu dowcipu...

lisus

2014-04-23, 09:11
Wyciągnijmy z unii jak najwięcej możemy, a potem niech to się wszystko wali.

uneventful

2014-04-23, 09:12
wszyscy którzy bronicie unii, jesteście ślepymi koniami, które żerują tylko na funduszach, których nie ma. prawda jest taka, że trzeba się odłączyć od tego złodziejskiego ścierwa, następnie poobniżać podatki tak aby dochód w budżecie był taki sam, bo ludzie będą więcej kupować. Polikwidować niepotrzebne gówno, które pochłania prawie 90% zarobionych pieniędzy, i zlikwidować zasiłek dla nierobów. Zlikwidować przymus płacenia na fundusz emerytalny. Zlikwidować wszystko co pochłania ciężkie miliardy bez zgody obywateli. Kto dzisiaj jako jedyny może tego dokonać? Niestety tylko Korwin.

Ale przez taką ciemnote jak Wy, w Polsce wciąż rządzi platforma.

Suka_Blyat

2014-04-23, 09:14
Gdyby nie <tfu> unia to dzisiaj byśmy byli rozbudowani tak samo (a może i dużo lepiej) i nie musielibyśmy patrzeć na te zj***ne naklejki propagujące rozwój dzięki <tfu> unii.

lisus

2014-04-23, 09:16
@up
Niestety, te wszystkie złodzieje z wiejskiej mają jeden poważny atut, szerokie grono wyborców, którzy nie zagłosują na partie prawicowe, w obawie przed utratą swych przywilejów. Mowa o całej rzeszy urzędników, grup przechodzących na wcześniejszą emeryturę(mundurówka) i rolników (krus).

eligurf

2014-04-23, 09:26
W Unii dobre jest nie to że daje ekstra kasę, tylko że są jakieś minimalne zasady na podstawie jakich ta kasa jest wydawana. Ślepym trzeba być, żeby nie widzieć, że są efekty, choćby w postaci budowy dróg. Wiele projektów jest chybionych (np. akwaparki, których nie ma za co utrzymać), ale łącznie i tak się opłaca. W Polsce pieniądze te rozkradziono by jeszcze bardziej, a drogi byłyby i tak dziurawe (jak skądinąd również część tych nowych). Ale to potwierdza, że nadzór się przydaje.

Polandball

2014-04-23, 09:38
Tu macie ładnie podsumowane ile zyskaliśmy na pobycie w Unii:

BoomShakaLaka

2014-04-23, 09:39
Dotacje mają sens:
Wpłacamy naszą część do unii, odbieramy naszą część z unii, proste? Niby tak, ale żeby odebrać dotacje gmina, urząd, czy nawet osoba prywatna często musi mieć wkład własny, który najczęściej finansuje z kredytów, uwaga, kredytów zaciąganych większości w zachodnich bankach. Do tego większość inwestycji zaspokaja potrzeby społeczne, czyli nic nie tworzy, a jedynie jest użyteczne(co nie zawsze jest złe), a kredyty spłacać trzeba.
Nie jestem znawcą, ale zainteresowałem sie na tyle, żeby sprawdzić dokładnie budżet mojej gminy(robiłęm to koło rok temu, więc nie pamiętam dokładnych liczb). Koło roku 2007 gmina zdeklarowała się do zlikwidowania długu w 10lat, jednak już od 2008 roku deficyt był większy o kilakset procent niż w latach poprzednich (jak sie domyślam gmina była zmuszona sie zadłużać, bo miała sporo inwestycji dofinansowywanych przez UE).

Wnioski wyciągnijcie sami.

PS. Jak ktoś chce dostać linki do dokumentów które analizowałem niech sie odezwie na priv, postaram sie je znaleźć.

Jeszcze jedno. Chciałbym wierzyć, że te wszystkie euroorgazmy wyżej to tylko wypociny wynajętych ludzi, którzy dopiero co zaczeli dniówkę i dlatego ich aż tyle...