18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fokus: "Od 10 lat tylko Paktofonika i Paktofonika! Napr

Ha...........ng • 2012-10-04, 00:12
Rozj***ł system

darkoo

2012-10-04, 15:34
O.S.T.R, Peja, PFK... Jakby k***a innych raperów i składów nie było. Ogarnijcie sobie: Medium, Trzeci Wymiar, Afront, Łona, Tymon, Fisz, solówki Daba etc. i nie pie**olcie mi już, że w polskim rapie nic się nie dzieje od czasów Kalibra i PFK...

MOTiV95

2012-10-04, 17:18
możecie pie**olić że burak że nie umie się wypowiedzieć że cwaniak ale teksty i to jak je składa to klasa światowa jeśli chodzi o rap

Lisek244

2012-10-04, 17:19
Nie dziwie się fokusowi poza paktofoniką ludzie nie interesują się jego osiągnięciami później, dookoła szum o filmie i tylko odświeżają rozdział z życia który on zakończył lata temu

Shatter

2012-10-04, 18:44
hip-hop to muzyka dla podludzi, zwykłej biedy umysłowej, która potrafi tylko siedzieć na dupie i biadolić
>Oja ale biedny jestem, żyje z mamą w bloku i na nic nas nie stać, bo wolałem za młodu chodzić na HEHE piwko z ziomeczkami, zamiast usiąść przy książkach i zaliczyć rok, a teraz zapie**alam na łopacie u jakiegoś janusza j***ć policje

Czasem udają że mają pieniadze. Kupią raz na ruski rok za duży o 4 rozmiary t-shirt z gównianym i bezsensownym napisem, który umieścił jakiś student w ramach pracy zaliczeniowej z projektowania koszulek.
Oprócz tego, mówią, że rap najlepszy, bo przekazuje szczerze swe uczucia.
No k***a, rzeczywiście xD
Teksty w 90% są o lojalności ziomków, jaraniu, j***niu policji i konfidentów, chodzeniu na mecze, biedy, albo pieniędzy, kiedy dostali w końcu zajebistą wypłatę 600zł i mogą kupić fullcapa. Wszystko to połączone zaj***nym bitem w metrum 4/4 i gównianymi wstawkami.


Gardzę wami, śmiecie.

Pjona dla kumpli z Wykopu!

a_kazik

2012-10-04, 20:33
@Shatter

Dawno się tak nie uśmiałem, haha :D
W każdym gatunku muzycznym trafisz na gówniane kawałki i na te lepsze.
Do gówna zawsze łatwiej dotrzeć niż do czegoś dobrego. Nie jestem jakimś psycho-fanem hip-hopu, ale tutaj to ewidentnie przegiąłeś.

Podejrzewam, że nie wiesz o tym, że tekst jednego z raperów, Eldo znalazł się w książce języka polskiego, obok tekstów znanych poetów. Na pewno w takiej książce nie pojawi się (zapewne Twój ulubiony) "Gangman style". O czymś to świadczy. Coś musiało skierować ludzi do wykonywania takiego, a nie innego rodzaju muzyki. To samo tyczy się rocka, popu i tak dalej.
Ujawniasz tu tylko swoją niewiedzę i nietolerancję - głupotę czyli :P

A, no i jeszcze xDxDxDiksdedededede (tak, żebyś chociaż jedną linijkę zrozumiał z tego co napisałem)

Do każdego gatunku muzycznego można dopasować stereotypy i wieszać na nich psy. Tak samo można zrobić z pajacami Twojego pokroju.

ethreex

2012-10-04, 20:56
W sumie to nie dziwię się jego zachowaniu. Robisz k***a wywiad to się najpierw zapoznajesz k***a z artystą. No ja pie**ole ale to jest śmieszne. Nagle 20 wywiadów i nic w nich konkretnego. To ja już wolę wywiady z stron rapowych na poważnie gdzie jest 30 minut i konkretne pytania.

Prokurator

2012-10-04, 22:44
Oj pie**olicie że cwaniak, że wieśniak nie wiadomo kto jeszcze. Postawcie się na miejscu Fokusa w wywiadzie w którym jakaś tępa c**a zadaje pytania w zasadzie nie przemyślane, a sama rozmówczyni się nie przygotowała do wywiadu.

a_kazik

2012-10-05, 00:15
Fokus akurat w tej kwestii cały czas trzyma jeden poziom. W jednym kawałku przecież nawija: "To nie Paktofonika, więc zostawcie Titanica".
Was nie zmęczyłoby to, że od lat tworzycie coś naprawdę zajebistego, a ludzie Was kojarzą tylko z jedną rzeczą?

zawszespoko

2012-10-05, 00:44
Shatter napisał/a:


Gardzę wami, śmiecie.
Pjona dla kumpli z Wykopu!







"Gardzę wami, śmiecie"
Twoja pogarda ogranicza się do komentarzy na sadistic.pl. Przyznaj się, dostałeś wpie**ol od takich typków kilka razy i stąd taka nienawiść ;-)

BongMan

2012-10-05, 13:25
darkoo napisał/a:

Trzeci Wymiar


Co do tego składu mam mieszane uczucia. Słuchałem starych ich kawałków i zawsze mi się podobały. Jak zobaczyłem "dla mnie masz stajla", to się załamałem, bo to było na poziomie mezosraczki, donia i libera. Jak usłyszałem kawałki z Doliny Klaunów, odzyskałem w nich wiarę - kawał dobrego rapu.

Na przykład to, z Ras Lutą:

rajkru

2012-10-05, 13:33
...przykro patrzeć na to jak się Fokus zachowuje...a zachowuje się jak flustrat któremu w życiu nic nie wychodzi...zrozumiałbym gdyby nie był członkiem PFK a ktoś wciąż przyrównywałby go i jego muzyke do Paktofoniki...wtedy fakt że wk.rwa mógłby zaliczyć...zrozumiałbym gdyby od czasu PFK nie udało mu się nagrać żadnej sensownej płyty...ale gość robi płyty zyskające uznanie wśród fanów HH, był członkiem legendarnej formacji a tu w wywiadzie wychodzą jakieś jego flustracje, żale nie wiadomo do kogo i o co...przecież nikt go nie zmusza do brania udziału w tym zamieszaniu, zawsze może odmówić udzielenia wywiadu co w tym przypadku byłoby to lepszym rozwiązaniem bo niestety ale facet się kompromituje...


darkoo

2012-10-05, 15:22
BongMan, Nie znasz historii 3W. Kawałki takie jak 'dla mnie masz stajla', były narzucone przez wydawce. Nie tylko PFK trafiało na typów pokroju Gustawa, czy tego drugiego. Ogarnij sobie kolejne płytki. Albo utwory które nie były 'promowane':

- 4 pory rapu 2003 rok


- inni niż wszyscy 2006


- złodzieje czasu 2009

The Alternative One

2012-10-05, 15:37
Czytam te komentarze i zasmiewam sie w glos. Drodzy Panstwo Sadysci! Pozwole sobie zacytowac dwa kawalki Paktofoniki, mianowicie: ,,Technika Fokusonika wynika, z ego wielkiego jak galaktyka" oraz ,,Gdyby czyn był godny chwały, gdyby Fokus nie był tak zarozumiały". Pan Fokus sam wie ze jest zarozumialy, przyznal to otwarcie. A zaczynac w ten sposob wywiad, to tak jakby poprosic o niego Pana Cejrowskiego i zaczac od pytania czy uwaza ze polski kosciol kradnie, bo jest jedyna nieopodatkowana religia. Pytanie bylo glupie i w pewnym stopniu bezczelne. Pozostale tez zreszta nie odbiegaly poziomem. Nie wiem kogo biora do tej telewizji, ale ja bez wyksztalcenia w tym kierunku lepiej potrafilbym ten wywiad przeprowadzic.

PS: Nie jestem psychofanem PFK, nie widzialem filmu ,,Jestes bogiem" i nie zabieram sie do obejrzenia go, nie lubie hiphop czy tam rapu(bez urazy, nie wiem na czym polega roznica), chyba najblizej mi do bycia ,,metalem". Poprostu majac lat bardzo niewiele, w poszukiwaniu muzyki dla siebie przewinalem sie przez roznorakie gatunki muzyczne, a z tego o ktorym mowa bardzo dobrze znam tworczosc Kaliber 44 i PFK wlasnie. Co prawda nie znalazlem w nich przesadnie ambitnego i wartego uwagi (byc moze dlatego ze w domu bylem wychowywany na Republice i Kaczmarskim), ale w pamieci duzo mi zostalo.

Mardog

2012-10-05, 15:44
Znawcy Rapu się znaleźli ;D
Widać po wywiadzie, że nie chce mu się gadać non stop na ten sam temat. Tak jak już ktoś tutaj napisał, temat pfki rozwinął się dopiero po filmie, napłynęła rzesza "fanów" i teraz każdy drąży ten temat. W Dzień dobry TVN zaraz pewnie zobaczyć będziemy mogli coś o pfk/rapie/filmie
Ciekawe czemu nie było takiego rozgłosu po wydaniu książki... Ahh tak, bo gówniarze nie lubią czytać...
Fo bardzo dobrze z nią gadam, w żadnym wypadku nie jest cwany, po prostu jak to on ma wyj***ne :)

elmos

2012-10-06, 12:29
co za snob
fakt faktem racje ma ale od typa w jego wieku można było by się spodziewać inteligentniejszej wypowiedzi...żal