18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Finał głośnej sprawy

Vof • 2013-06-25, 17:30
Saudyjczyk uniewinniony. Dźgnął Polaka "w obronie koniecznej".

Sąd Rejonowy w Olsztynie uniewinnił we wtorek Abdulrahmana A., 23-letniego Saudyjczyka, który w kwietniu ubiegłego roku ciężko zranił Mariusza P.



— Działał w obronie koniecznej, a to nie może być uznane za przestępstwo — mówił sędzia Wojecich Kuciejewski oceniając to, co zdarzyło się w mieszkaniu na ulicy Grotha w Olsztynie.

Zaczęło się od tego, że osobom, które były na podwórku, nie spodobała się głośna muzyka dobiegająca z mieszkania zajmowanego przez saudyjskich studentów. Doszło do wyzwisk i wymiany obraźliwych gestów, po czym dwaj Polacy, w tym Mariusz P., poszli do bloku.

— Nie budzi wątpliwości, że poszli tam z wrogimi zamiarami — uznał sędzia Kuciejewski przyjmując za wiarygodną wersję przedstawioną w sądzie przez arabskich studentów.

Podpici Polacy dobijali się kopniakami do drzwi, a kiedy jeden z Saudyjczyków je otworzył, doszło do szarpaniny. Mariusz P. wszedł do środka, uderzył Abdulrahmana A., a ten pięciokrotnie go ranił nożem, m.in. bardzo poważnie w krtań.

Prokuratura, która chciała skazania Saudyjczyka na 2 lata więzienia w zawieszeniu, decyzję w sprawie ewentualnego odwołania od wyroku podejmie dopiero po otrzymaniu jego uzasadnienia.

Saudyjskiego studenta nie było w sądzie. Nie ma go w Olsztynie. Sąd zwrócił mu paszport, więc będzie mógł swobodnie wyjechać z Polski.

źródło: olsztyn.wm.pl

makabrax

2013-06-25, 17:39

Saudyjskiego studenta nie było w sądzie. Nie ma go w Olsztynie. Sąd zwrócił mu paszport, więc będzie mógł swobodnie wyjechać z Polski.

pewnie już go nawet nie ma w kraju, tatuś dał kasę na porządnego adwokata który go lekko wybronił żeby mu paszport zwrócili, a teraz w odwołaniu mogą już robić co chcą...

trabus

2013-06-25, 17:54
A gdybym ja dźgnął sk***ysyna który okrada mi dom to bym się w kratkę opalał ładnych parę lat. Pięknie k***a, pięknie!

krakowiak69

2013-06-25, 18:05
Z tego co piszą, to wbiły mu łebki na chate, więc o co chodzi? Taki trend wydawanych wyroków powinien być utrzymany, każdy zbój, który zakłóca domowy mir kula w łeb, kosa w żebro i uścisk dłoni prokuratora za wyrwanie chwasta.

CYPRIAN

2013-06-25, 18:11
normalnie k***a kpiny ,w sumie to mnie już nic nie zdziwi na tym łes padole

lu...........5z

2013-06-25, 18:20
ogolnie rzekłbym, ze wyrok bardzo dobry, ale z drugiej strony tak se myśle, że uniewinnili go tlyko dlatego ze jest ciapaty. jakbym ja się bronił w domu to by mi 5 lat wrzucili za przekroczenie obrony koniecznej

Echis

2013-06-25, 19:20
Dobrze! Tera sp***oli z kraju naszego i na swej j***nej pustyni opowie swoim kozojebowym koleżkom, że ch*jowo w Polsce jest, bo na chate białe bandziory wpadają i ch*j wi czego chcą.

Robster

2013-06-25, 19:55
@CYPRIAN nie dość, że imbecyl, to jeszcze analfabeta.

Wyrok sprawiedliwy. Każdego ch*ja który wejdzie na moją posesję/do domu/wynajmowanego mieszkania, bez mojej zgody, mam prawo pociąć jak dziką świnię.

ds...........gr

2013-06-25, 20:20
Mimo, że też wolałbym, aby nie mieszkał w Polsce taki osobnik to wyrok uważam za sprawiedliwy. Może to ostudzi zamiary następnym napastnikom/złodziejom, którzy będą chcieli się wbić do mieszkania któregoś z nas. Dom to miejsce, w którym mam czuć się bezpiecznie i mam prawo bronić każdego domownika jak tylko dam radę.

Szron

2013-06-25, 20:29
A ile spraw było takich że złodziejowi sprzedano kosę we własnej chałupie i wyrok był na nie korzyść broniącego swojego mienia....

Svetlan

2013-06-25, 20:40
Z tego co pamiętam to można bronić się współmiernie do ataku napastnika... Polak zaatakował rękoma - rękoma powinien być zwalczony. Mimo wszystko uważam, że przypiłowanie takich cwaniaczków jest prawidłowe. Taki więcej nie będzie się szarpał, a zwróci grzecznie uwagę (oby). Kultury, bo k***a ciapaci nas przeganiają w cywilizowanym zachowaniu...

Do...........ix

2013-06-25, 23:32
@3x up
Powiem tak, gdyby to był człowiek - wyrok sprawiedliwy. Natomiast mówimy tutaj o ciapatym - czymś, co powinno w dole z wapnem skończyć. Jest różnica ? Jest.

kubekwal

2013-06-26, 01:43
Do czego tu k***a doszło.

Tomczyk1669

2013-06-26, 02:15
Zaczęło się i u nas...

Ciapaty88

2013-06-26, 08:16
Ciapaty, murzyn czy biały nie ma znaczenia, kiedy banda bandytów próbuje Ci na chatę wejść. Wiele osób piszę, że gdyby to był biały to był dostał wyrok, a nie pomyśleliście o tym, że gdyby Ci studenci byli biali to prawdopodobnie by nie doszło do tego ataku?