18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Finał głośnej sprawy

Vof • 2013-06-25, 17:30
Saudyjczyk uniewinniony. Dźgnął Polaka "w obronie koniecznej".

Sąd Rejonowy w Olsztynie uniewinnił we wtorek Abdulrahmana A., 23-letniego Saudyjczyka, który w kwietniu ubiegłego roku ciężko zranił Mariusza P.



— Działał w obronie koniecznej, a to nie może być uznane za przestępstwo — mówił sędzia Wojecich Kuciejewski oceniając to, co zdarzyło się w mieszkaniu na ulicy Grotha w Olsztynie.

Zaczęło się od tego, że osobom, które były na podwórku, nie spodobała się głośna muzyka dobiegająca z mieszkania zajmowanego przez saudyjskich studentów. Doszło do wyzwisk i wymiany obraźliwych gestów, po czym dwaj Polacy, w tym Mariusz P., poszli do bloku.

— Nie budzi wątpliwości, że poszli tam z wrogimi zamiarami — uznał sędzia Kuciejewski przyjmując za wiarygodną wersję przedstawioną w sądzie przez arabskich studentów.

Podpici Polacy dobijali się kopniakami do drzwi, a kiedy jeden z Saudyjczyków je otworzył, doszło do szarpaniny. Mariusz P. wszedł do środka, uderzył Abdulrahmana A., a ten pięciokrotnie go ranił nożem, m.in. bardzo poważnie w krtań.

Prokuratura, która chciała skazania Saudyjczyka na 2 lata więzienia w zawieszeniu, decyzję w sprawie ewentualnego odwołania od wyroku podejmie dopiero po otrzymaniu jego uzasadnienia.

Saudyjskiego studenta nie było w sądzie. Nie ma go w Olsztynie. Sąd zwrócił mu paszport, więc będzie mógł swobodnie wyjechać z Polski.

źródło: olsztyn.wm.pl

Ciapaty88

2013-06-26, 11:48
Ja akurat wyglądam na ciapatego(choć nim nie jestem) to u mnie rasizm odpada:) Panowie mamy ogólnie przej***ne.

avic

2013-06-26, 14:11
Ciapek ciapkiem, ale jakby mi ktoś otworzył z buta drzwi do domu i przybiegł do mnie z pięściami - to ni ma ch*ja - gdybym znalazł kosę, wpakowałbym mu w brzuch. Ja rozumiem, że można nie tolerować brudnych złodziei i nierobów, ale akurat Ci (chyba) się do nich nie zaliczali. Wg SN obrona ma być co prawda proporcjonalna do zagrożenia, ale również - SKUTECZNA. W tym przypadku - 100% poparcia dla sądu.

trabus

2013-06-26, 14:50
@up próbujesz wyrażać swoją opinię. I nawet nie zauważyłbym jakim jesteś idiotom, gdyby nie jeden mały szczegół. Piszesz 'Ci" w sensie oni z dużej litery. Jedź sobie do ciapalandii na wakacje czy coś. Pulę genową naszej populacji zanieczyszczasz.

Lisuuu

2013-06-26, 17:01
trabus napisał/a:

A gdybym ja dźgnął sk***ysyna który okrada mi dom to bym się w kratkę opalał ładnych parę lat. Pięknie k***a, pięknie!



akurat w domu mozna sie bronic tzn zaatakowac tego kto wtargnal ale jak ten wyjdzie poza Twoj teren np przejdzie juz za drzwi/plot to nie mozesz mu nic zrobic

Nietakjaktrzeba

2013-06-26, 23:23
Ile tego gówna sie panoszy w Olku to jest już przesada. Rozumiem, erasmusy i wymiany studenckie fajna rzecz, ale, no k***a, z dzikusami ?

avic

2013-06-27, 00:00
trabus, "Ci" - w sensie - Tobie, potencjalnej osobie, która mogłaby być na miejscu zamiast ciapków, która przeczytała tę wypowiedź. Próbujesz mi pojechać tak mocno, że aż gwałcisz ortografię - "jesteś idiotom" :) Wiesz dlaczego prawdziwa prawica nie ma szans na cokolwiek w tym kraju? Dlatego, że jest kojarzona z takim ciemnym, zaślepionym bydłem, jakie reprezentujesz. Na przyszłość doradzę Ci jedną rzecz: zanim zaczniesz oceniać czyjeś poglądy, zadaj sobie choć minimum trudu i sprawdź inne posty tej osoby - bo kogo jak kogo - ale akurat mnie ciapatofilem nazwać absolutnie nie można...