18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Finał głośnej sprawy

Vof • 2013-06-25, 17:30
Saudyjczyk uniewinniony. Dźgnął Polaka "w obronie koniecznej".

Sąd Rejonowy w Olsztynie uniewinnił we wtorek Abdulrahmana A., 23-letniego Saudyjczyka, który w kwietniu ubiegłego roku ciężko zranił Mariusza P.



— Działał w obronie koniecznej, a to nie może być uznane za przestępstwo — mówił sędzia Wojecich Kuciejewski oceniając to, co zdarzyło się w mieszkaniu na ulicy Grotha w Olsztynie.

Zaczęło się od tego, że osobom, które były na podwórku, nie spodobała się głośna muzyka dobiegająca z mieszkania zajmowanego przez saudyjskich studentów. Doszło do wyzwisk i wymiany obraźliwych gestów, po czym dwaj Polacy, w tym Mariusz P., poszli do bloku.

— Nie budzi wątpliwości, że poszli tam z wrogimi zamiarami — uznał sędzia Kuciejewski przyjmując za wiarygodną wersję przedstawioną w sądzie przez arabskich studentów.

Podpici Polacy dobijali się kopniakami do drzwi, a kiedy jeden z Saudyjczyków je otworzył, doszło do szarpaniny. Mariusz P. wszedł do środka, uderzył Abdulrahmana A., a ten pięciokrotnie go ranił nożem, m.in. bardzo poważnie w krtań.

Prokuratura, która chciała skazania Saudyjczyka na 2 lata więzienia w zawieszeniu, decyzję w sprawie ewentualnego odwołania od wyroku podejmie dopiero po otrzymaniu jego uzasadnienia.

Saudyjskiego studenta nie było w sądzie. Nie ma go w Olsztynie. Sąd zwrócił mu paszport, więc będzie mógł swobodnie wyjechać z Polski.

źródło: olsztyn.wm.pl

POW667

2013-06-26, 09:32
Szkoda, że dobre orzeczenia sądów w sprawie obrony koniecznej odnoszą się tylko do mniejszości etnicznych. Mam nadzieję, że jednak w przyszłych sprawach obrońcy oskarżonych będą odnosili się do tego wyroku.

castagir

2013-06-26, 09:36
Tylko, ze Wy wszyscy j***ni imbecyle nie widziciee calej puenty w tym artykule. Saudyjczyk pochlastal bialego Polaka w swoim domu, ze mu wbil na chate go uspokoic. Dobra moze i mial prawo. A jak by sie zachowal sad gdyby to Polak Polaka pochlastal? Pewnie by poszedl siedziec na pare ladnych latek.
A gdyby Polak pochlastal j***nego ciapatego? k***a! Afera na skale miedzynarodowa, a kolo ktory by to zrobil juz nigdy by nie zobaczyl blektinego nieba.
Tak by bylo.

Z reszta macie przyklad z ostatniego roku, gdy 70-cio paro letni dziadek wsadzil sztycha dla wlamywacza w nocy i poszedl siedziec za to - macie swoj sprawiedliwy sad. Tez bronil swojego domu i ch*j.

Oby ten j***ny saudyjczyk wyjechal z Polski... ale w trumnie. Tyle mu zycze.

On...........ka

2013-06-26, 09:38
ma szczęscię, że, prawdopodobnie, spier..z naszego kraju, bo jakby wrócił na kwadrat to..... każdy może sobie wyobrazić :D

Gienek2

2013-06-26, 10:10
Krakowiak to k***a poczytaj jak sakzywali Polaków za obronę własnego mienia. k***a mać

yeloneck

2013-06-26, 10:11
Czytam te komentarze i żal mnie ściska. Jesteście durni, czy tylko udajcie, żeby wyjść na kozaka? Typ wbija mu na chatę, on się broni i jeszcze ma pójść do pierdla? Do piachu z kozakami pokroju Mariusza P.

Gienek2

2013-06-26, 10:17
k***a mać było coś nie pamiętam dokładnie ale było bankowo jak Polak zabił złodzieja na gorącym uczynku więc k***a mamy dowody a tutaj k***a jaka obrona konieczna k***a mać kłócili się i odrazu można zabijać?? żaden k***a powód żeby zabić i k***a proszę..... a k***a bhiednemu polakowi wmówią że przekroczył środki obrony koniecznej taka k***a jest sprawiedliwość, jest jak dz**ka w tym kraju

ty jedzioesz za granice jestes k***a zerem a taki saudyjczyk mógl zsanowac obywateli kraju w ktorym sie znajduje. aj ak robil im na zlosc to sie doigral , fakt ze to jest dzicz wchodzic do kogos na posesje i go bic.... ale to k***a nie to samo co zabic

ps traktując kogoś nożem po szyji k***a raczej nie chcem go uskopoić tylko zabic konieck urwa kropka k***a mac nie ma innej opcji dla normalnego sądu.

w k***a kanadzie zaj***li polaka od tak bo k***a kogos im przypomnial i jest OK a kuraw na naszym podwórku na starcie jesteśmy w gorszej pozycji

ki...........lu

2013-06-26, 11:07
Ostatnio było głośno że niewinny koleś poszedł siedzieć na 4 miesiące bo miał takie samo nazwisko jak przestępca czy coś takiego, jakaś kurewka w sądzie się pomyliła czy cuś. Czyli idziesz sobie np. z psem po chodniku, podbija policja, pakują do radiowozu bo masz takie samo nazwisko jak gwałciciel którego szukali? I idziesz siedzieć? Za nazwisko? Do boju Polsko!

DanielTGK

2013-06-26, 11:17
No k***a, dźgnął go 5 razy w obronie koniecznej...

dback

2013-06-26, 11:22
Tak dźgnął tylko jednego kolesia 5x w tym raz bardzo groźnie w krtań.... obrona k***a konieczna :homer:
j***ne spedalone sądownictwo. Kiedy to arab ma większe prawa od Polaka.

Ciapaty88

2013-06-26, 11:25
I co z tego, że 5?. Pewnie dźgał, aż padnie. A może tego saudyjczyka już wcześniej wyzywali i gnoili? I nagle oni mu chcą na chatę wejść? Może się bał, że to jego chcą zabić i jeśli zaczęła się afera pod wpływem emocji rzadko się dźga raz.

wwwj

2013-06-26, 11:28
Ja rozumiem, że ciapaty kolega się bronił, i słusznie, ja też bym się bronił jakby ktoś mi na chatę wjeżdżał. No ale do cholery odrazu nożem w krtań!? i ogólnie 5 razy? podbić oko, uziemić, zadzwonić po policję, spoko, jestem za. Jak już pisaliście wyżej, przekroczył środki obrony koniecznej, chciał zabić i puścili go wolno. Jestem na 100% pewien, że gdyby nie był ciapaty to by odsiadywał wyrok, ew. w zawiasach coś by dostał.

Ciapaty88 napisał/a:

I co z tego, że 5?. Pewnie dźgał, aż padnie. A może tego saudyjczyka już wcześniej wyzywali i gnoili? I nagle oni mu chcą na chatę wejść? Może się bał, że to jego chcą zabić i jeśli zaczęła się afera pod wpływem emocji rzadko się dźga raz.




Ja wracając wieczorem do domu też się czasem boję pijanych jegomościów w dresach, ot może dla zabawy zechcą mnie zabić. Czy to znaczy, że zapobiegawczo mam podejść i wbić im nóż w krtań?

Ciapaty88

2013-06-26, 11:37
Oni mu weszli do domu,a nie gdzieś na ulicy! k***a tu nie ma zasad, że w jaja nie wolno czy coś. Tu chodzi o ludzkie życie. Gdyby oni byli skinheadami to bym zabijał, bo oni by mieli litość dla ciapatego?


Mnie akurat najbardziej dziwi to, że z artykułu wynika, że nie był tam sam, więc co robiła reszta, że musiał po nóż sięgać ok spoko, tutaj jest trochę racji. Jednak ja znam wiele przypadków( z mojej dzielnicy), gdzie wbijali się starszym ludziom(lub młodym żurom) na chatę, związywali ich, przypalali, bili, pili tam, a rano do domu jak gdyby nic, bo na policję nie zadzwoni, bo się boi. Do czego zmierzam. Gdyby ktoś siłą chciał wejść do mnie do domu. Nie ważne jakie ma zamiary, dla mnie jak ktoś wchodzi do MOJEGO domu bez pozwolenia to znaczy, że chce zrobić mi albo mojej rodzinie krzywdę, więc nie będę się wdawał w jakieś bójki poj***ne z bandytami tylko łapie najlepszą broń jaką mam pod ręką i załatwiam tego delikwenta tak żeby nic nikomu nie zrobił, a jeśli w ferworze walki dostanie w krtań(wiadomo jak nie ma się skilla to macha się kosą, na lewo i prawo) i tyle. Powinno być jak w USA. Wchodzi przez Twój próg bez pozwolenia? Kula w łeb i dziękuję, a jeśli martwicie się o nieuzasadnione użycie broni, to powiedźmy, że każdy kto ma broń musi mieć też w domu monitoring i po kłopocie

zarpion

2013-06-26, 11:42
nie no k***a, jakby mi kozojebca wpełz do domu w takiej sytuacji i 5 razy bym go dźgnął w tym w krtań to byłbym nazisto-fanatykiem, wstrętnym narodowcem w tym poukładanym przez Unię świecie. k***a. demokratycznie bym ch*ja ukamienował - wiecie, żeby się poczuł jak w swojej gównolandii.

wwwj

2013-06-26, 11:48
Tego też właśnie nie rozumiem, co robili koledzy w tym czasie, że on biedny sam musiał bronić ich wspólnego mieszkania. Być może klęczeli w tym momencie odwróceni w stronę Mekki? ;-) Fakt powinno być jak w USA, ale niestety nie jest. Tu jest Polska i boli mnie osobiście pewna niesprawiedliwość w stosunku do wyroku (czekam na zdjęcie z maścią na ból dupy :-P ). Przykłady na to masz wyżej, choćby ten starszy człowiek, który poszedł siedzieć za podobny wyczyn, za obronę własnego mienia. Z kolei studenta wypuszczają, uniewinniają i oddają paszport (choć może to i dobrze, wróci tam skąd przybył).