18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Festiwal Słowian i Wikingów - Wolin

dadzbog2 • 2013-04-17, 16:25
Chciałbym Wam przybliżyć nieco klimaty w których się obracam no i oczywiście jednocześnie moje hobby. Moja przygoda z "Rycerką" zaczęła się równe dziesięć lat temu jako 12 letni chłopak trzymałem sztandar mojego Rodu na bitwach, aż do teraz gdzie stoję u boku moich pobratymców razem w boju. Pierwszy film, jest o największym festiwalu Słowian i Wikingów na wyspie Wolin, Drugi zaś już o tym co mnie osobiście najbardziej kreci w klimacie - walka. Oczywiście, odtwórstwo to nie tylko bitwy, ale i rzemiosło, muzyka itd. Dla mnie osobiście, klimat, który jest na festiwalach jest wyjątkowy. Zachęcam Was, jeżeli będziecie mięli okazję, jedźcie na festiwal i przekonajcie się sami!
Pozdrawiam Dadźbóg!





Dorzucam nieco zdjęć !


Poniżej ja i mój kuzyn. ( ja lewa kuzyn prawa (bijemy sie na kije, dlatego,że kuzyn nie miał swojej przeszywanicy akurat, a żeber nie chcemy mieć połamanych :-) ))


















Jeżeli się spodoba, dorzucę więcej :)

SŁAWA!!

dadzbog2

2013-04-17, 20:39
Loen napisał/a:

PERUUUN dz**kO!
Sława! Se od razu przypomniałem że sprzęt kompletuje od 2 lat...

hahaha No to podobnie jak kilka osób w ekipie w której jestem:)

S.vonKreff

2013-04-17, 20:41
W zeszłym roku wymęczyłam ojca żeby mnie tam zawiózł chociaż na jeden dzień, w życiu nie doświadczyłam czegoś równie niesamowitego. Trafiłam na koncert Percivala :) Z chęcią pojechałabym tam kolejny raz. Wspaniali ludzie, wspaniałe klimaty... Ach! Dla mnie raj. Może kiedyś uda mi się tam wybrać z ekipą.

Li...........66

2013-04-17, 20:46
Norbek napisał/a:

Za własną pasję, która nie ogranicza się do masturbacji przed komputerem - piwko :D


I tak jakiś gnojek napisze że to są niedorozwinięci ludzie... napisze to gimbus który pół dnia jebie kapucyna

Amol.the.Herbal.Liquor

2013-04-17, 20:48
Widać kolega po fachu, piwo
pali gwałci i rabuje, czy jak to tam z tą kolejnością było ;)

Nieraz walczyli my na tym samym polu bitwy, co prawda u mnie staż zbrojny nie jest imponujący bo dopiero rok walczę w bitwach, ale od dłuższego czasu siedzę w wczesnym.

Do zobaczenia w boju SŁAWA!

ps. czy to prawda że wolin 2013 ma być gdzieś indziej niż na wolinie?

dadzbog2

2013-04-17, 20:55
Amol.the.Herbal.Liquor napisał/a:

Widać kolega po fachu, piwo
pali gwałci i rabuje, czy jak to tam z tą kolejnością było ;)

Nieraz walczyli my na tym samym polu bitwy, co prawda u mnie staż zbrojny nie jest imponujący bo dopiero rok walczę w bitwach, ale od dłuższego czasu siedzę w wczesnym.

Do zobaczenia w boju SŁAWA!

ps. czy to prawda że wolin 2013 ma być gdzieś indziej niż na wolinie?

GWAŁCI PALI I RABUJE :D spalonego nie lubie^^ No też słyszałem o tym. Bo w bagnach znów coś znaleźli i festiwal ma być gdzieś indziej.. ale jak patrzę na stronę skansenu to piszą, że : Kalendarz imprez 2013 w Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie - 26-28 lipca - XIX Festiwal Słowian i Wikingów
Jedna z największych, wczesnośredniowiecznych imprez w Europie, w której uczestniczy ok. 1500 osób z 26 krajów świata. Prezentowane są warsztaty dawnych rzemiosł, odbywają się występy zespołów muzyki i tańca dawnego, regaty i rejsy rekonstrukcji dawnych łodzi, inscenizacje wydarzeń historycznych i obrzędów oraz wielkie bitwy na 400 wojów .. więc nie wiadomo. trzeba poczekać, może się wyjaśni :)

je...........ę

2013-04-17, 20:59
dadzbog2,


Zawsze ceniłem ludzi z pasją, piwko leci i nie przestawaj ;) powodzenia!

dadzbog2

2013-04-17, 21:02
jestę żydę napisał/a:

dadzbog2,


Zawsze ceniłem ludzi z pasją, piwko leci i nie przestawaj ;) powodzenia!



Dzięki:)

misio_pysio

2013-04-17, 21:13
Widzę kolega po fachu :D
Obym w tym roku dojechała na Wolin bo na Rękawce nas zalało w tym roku.

dadzbog2

2013-04-17, 21:16
misio_pysio napisał/a:

Widzę kolega po fachu :D
Obym w tym roku dojechała na Wolin bo na Rękawce nas zalało w tym roku.

Jak nie dojedziecie, to się po Was przypłynie! o Swoich trzeba dbać! :D

PhetrusEnigmatus

2013-04-17, 21:28
Ledwo co jestem po serialu Vikings, a tu taki temat! Ahh, jak ja bym chciał w takim czymś uczestniczyc. Choc na jeden dzien cofnąc się w czasie. No,albo przynajmniej byc na takim zjeździe. Dziękuję za temat i gratuluję gustu! Kocham te klimaty!Sława!

kubczyk

2013-04-17, 21:49
Zajebista zajawka, słyszałem kiedyś od znajomego że przy takich imprezach po wieczornym chlańsku alkoholowych wynalazków sporo śmiałków napierd*** się na pełnej w rynsztunku. Prawda to? Druga sprawa, że powinni wam załatwić na przeciwników nieuzbrojony tabor kozojebców co by zamiast na snopkach siana i drewnianych kukłach można było porazić siłę żywą :-) PIWO!

dadzbog2

2013-04-17, 21:54
kubczyk napisał/a:

Zajebista zajawka, słyszałem kiedyś od znajomego że przy takich imprezach po wieczornym chlańsku alkoholowych wynalazków sporo śmiałków napierd*** się na pełnej w rynsztunku. Prawda to? Druga sprawa, że powinni wam załatwić na przeciwników nieuzbrojony tabor kozojebców co by zamiast na snopkach siana i drewnianych kukłach można było porazić siłę żywą :-) PIWO!



KOCIOŁEK PANORAMIKSA.... i nie ma mocnych^^ no, często tak jest,że ktoś z kimś próbuje swoich sił całkiem na poważnie i co mi się podoba w tym? To, że bedą się bić na pełnej k***ie, z pełną agresją..ale po walce jest uśmiech jeden wielki misiek i Wojowie idą pić dalej.. :) No... Mam nadzieje, ze jakaś krucjata będzie.. jak za starych dobrych czasów.. :-)

Dr.Kafar

2013-04-17, 22:11
Nie sława, a chwała...

tatoo1

2013-04-17, 22:14
rewelacyjny klimat, byłem w 2012 r. i w czasie jednej z potyczek jeden Woj palca stracił :) niby miecze tępe ale lekko nie leja :D

dadzbog2

2013-04-17, 22:37
tatoo1 napisał/a:

rewelacyjny klimat, byłem w 2012 r. i w czasie jednej z potyczek jeden Woj palca stracił :) niby miecze tępe ale lekko nie leja :D

:D bywa i tak.. ja pamiętam na jednym z festiwali ( Leśno ) szabelka weszła w okular.. cudem kolega uniknął wyłupania oka.. :) Co do ludzi, którzy tak Chwała lubią wołać.. no to wołaj dalej, a ja będę wołał sława:) Twoje "chwała" mi nie przeszkadza.. wiec polecam też się dostosować.. :)