18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Faje w Australii

Sh...........kk • 2012-12-02, 22:29
Tak właśnie wyglądają opakowania papierosów w Down Under od wczoraj (1 grudnia)











Ciekawe kiedy wprowadzą u nas?

porannakawa

2012-12-02, 22:46
poproszę cały karton dla mojego faceta. może przestanie powtarzać że "wędzone dłużej trzyma".

Sz...........an

2012-12-02, 22:53
No i co to da? Nic. Kto pali, palić będzie, a jak komuś będą opakowania przeszkadzać to sobie papierośnicę kupi. Nie ma opcji żeby przez takie obrazeczki znacznie spadła liczba palących. Nawet jeśli się całkowicie wycofa tytoń i uzna za nielegalny, bo stanie się idealnym towarem na czarnym rynku. To po prostu musi wyjść z mody i tyle.

atk123

2012-12-02, 23:12
w UK są podobne obrazki na opakowaniach,nikt kto pali nie zwraca na to uwagi.

Kamm

2012-12-02, 23:21
Fajne taki paczki papierosów. Masz fajeczki i "mini harda" jednocześnie :-)

riczardson

2012-12-02, 23:28
porannakawa napisał/a:

poproszę cały karton dla mojego faceta. może przestanie powtarzać że "wędzone dłużej trzyma".



do porannejkawy żal nie zakurzyć :kawa:




A tak na marginesie, jakim sposobem się rozpoznaje markę oraz rodzaj fajek?(mentol,red,blue?)

!Timon

2012-12-02, 23:28
Starych palaczy nie oduczy, ale może młodych zniechęci mniej nowych będzie przybywało. W takie działanie jestem skłonny uwierzyć.
Zastanawiam się tylko dlaczego podobnej akcji nie wprowadzą w przypadku alkoholu, który wywiera większe szkody w społeczeństwie niż tytoń. Też prowadzi do nowotworów i szeregu innych kosztownych w leczeniu chorób oczywiście w przypadku nadużywania, ale na oddziałach szpitalnych miałem okazję się przekonać jak dużo Polaków go nadużywa. To nie zjawisko marginalne.
Wypijanie codziennie 2-3 piwek to już muszę zmartwić, ale jest nadużywanie.


preliator

2012-12-02, 23:50
A nie ma opakowania z impotencją? Może to by przemówiło...

Będzie jak w tym kawale: "Nie chcę raka, poproszę te ze ślepotą" :)

pkh

2012-12-03, 00:21
@Timon: nie wprowadzą takiego na alkohol, bo przecież z tego są ogromne wpływy do budżetu. Z fajek zresztą też. Ja to nigdy nie widziałem nic fajnego w paleniu...papierosow.

wsamookno

2012-12-03, 00:41
"poprosze czerniakowe zlosliwe super lighty" !?

tazmandu

2012-12-03, 00:41
Nie ma co zamieszczać czegoś takiego. 99% palących nie zrozumie lub nie będzie chciało, natomiast dobór naturalny i tak powinien zrobić swoje.

Piechur23

2012-12-03, 01:10
Ciekawe czy ktoś sobie wali przy tych obrazkach..

rusofil

2012-12-03, 01:52
Po ch*j sprzedawać to gówno z szokującymi zdjęciami, skoro i tak debile będą palić i cuchnąć? Nie lepiej całkowicie zakazać sprzedawania tego syfu i karać za posiadanie nawet najmniejszych ilości? Dlaczego nie potraktuje się tego jak inne ciężkie prochy?

KanapkaZMP

2012-12-03, 01:56
k***a. Mogliby wprowadzic cos co nie szkodzi z zawartoscia nikotyny zamiast tego gowna. Ale nie, j***ne koncerny tytoniowe musza swoje zarobic. Bez nikotyny nikt by tego nie tknal.

rusofil napisał/a:

Po ch*j sprzedawać to gówno z szokującymi zdjęciami, skoro i tak debile będą palić i cuchnąć? Nie lepiej całkowicie zakazać sprzedawania tego syfu i karać za posiadanie nawet najmniejszych ilości? Dlaczego nie potraktuje się tego jak inne ciężkie prochy?


Dokladnie. A co jest najsmieszniejsze ? ze niektore prochy nie maja negatywnego wplywu na otoczenie a fajki, przeciwnie. Kpina w ch*j.

marcinsud

2012-12-03, 02:00
U Arabusów czy innych Turków tez takie są, nie pamiętam skąd ten tytoń do sziszy był, ale nawet na nim były obrazki jak po ruskim krokodylu.