18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Expose Józefa Becka

Pit89 • 2012-02-28, 21:10
Oto słynne expose Józefa Becka wygłoszone 5 maja 1939 roku jako odpowiedź na żądania Hitlera wobec Polski. Wrzucam to bo ciekawi mnie wasza opinia, jak zachowałby się według was dzisiejszy rząd w takowej sytuacji?

Eliot Imperio

2012-02-29, 01:26
Tusk pewnie powiedziałby to samo co nam dzisiaj. To jest najlepsze wyjście. Dziadek mi tak powiedział...

Pit89

2012-02-29, 05:47
Eliot Imperio napisał/a:

Tusk pewnie powiedziałby to samo co nam dzisiaj. To jest najlepsze wyjście. Dziadek mi tak powiedział...

Dziadek mu powiedział: Polske szybko weźmiemy.... a później to sie przejechali pod Moskwą.. :)

BongMan napisał/a:

Wolałbym żebyśmy nawet byli pod protektoratem Rosji niż należeli do tych ch*jowych organizacji, które dymają nas na potęgę i hamują rozwój naszego kraju (UE) lub wykorzystują go do własnych celów (NATO i wysyłanie żołnierzy po ropę dla Amerykanów). Poza tym, kulturowo i mentalnie o wiele bliżej nam do Rosjan, Ukraińców i Białorusinów niż do całej tej hołoty z zachodu czy do Amerykanów.

Kolego jesteś w moim wieku a pie**olisz takie głupoty że aż musze odpisać. Ojca i Matki nie Miałeś? Rosja chcesz by była twoją matką ? JUż była naszego narodu matką przez 44.lata.. Twoji rodzice w reżimie się wychowali , tak samo jak i moja matka , ale kolego nie daj sobie oczu komuną zaślepić jesteś młody i myśl jak młody człowiek gdybyśmy do Nato i Eu nie przystapili to pomimo tego że byśmy nic nie znaczyli w dzisiejszym świecie to na dodatek bez broni jądrowej dawno by nas szkopy bąć Jues Ej przejeło, ehhh ja bym mógł pisać i pisac i książke napisać.... tyle nie wystarczy ale wiecej nie moge pisać bo będzie za dużo... napisze Tylko .. Polacy Ogarnijcie się Moj Kochany Narodzie!!! Ja sam Cię nie zbawie.. ( i tak przypie**alajcie się bojownicy sadole jestem będe i pozostane wojownikiem o wolność mojego ukochanego narodu)

BongMan

2012-02-29, 11:57
vass napisał/a:


Chyba Tobie bliżej, bo mi na pewno nie.


Uważasz, że Polakowi bliżej do Niemca, Francuza, Belga albo Holendra niż do Ukraińca czy Rosjanina? Nie mówię tu o pojedynczych osobach tylko o całym narodzie, o całej kulturze i mentalności. A mówiąc o protektoracie może źle się wyraziłem. Nie chodziło mi o to żeby Rosjanie nami rządzili. Chodziło mi o to, że ze względu na podobieństwa kulturowe o wiele łatwiej byłoby się nam dogadać z nimi niż z tą hołotą z zachodu. Przecież widać jak na każdym kroku Unia robi nas w ch*ja. Widać, że mamy w tej organizacji ch*j do powiedzenia. Widać jaki syf się dzieje. Jeszcze do niedawna Ukraina chciała dołączyć, a teraz już nie chce. Nie dziwię im się.

Pit89 napisał/a:

JUż była naszego narodu matką przez 44.lata.. Twoji rodzice w reżimie się wychowali


Szwaby zrobiły Polsce o wiele więcej złego niż Rosjanie, a mimo to należymy teraz do ich Unii i nasz rząd liże im dupska. Oni się tłumaczą, że za wojnę nie są odpowiedzialni Niemcy, tylko Trzecia Rzesza. Tym samym tokiem rozumowania idąc - Rosjanie nic złego nam nie zrobili, to byli Sowieci.

lintu

2012-02-29, 12:54
BongMan napisał/a:



Chyba nie. Wtedy były inne czasy i - co najważniejsze - nie było takiego kraju jak Rosja.



Studiuję historię, nie musisz mnie instruować. Używam celowych uproszczeń.

Gdyby nie II wojna światowa i nabytki dla Polski aż po linię Odry na zachodzie i po Górny Śląsk na południu - poziom życia mielibyśmy w naszym kraju taki, jak na Ukrainie. Prusacy, a nawet Austriacy, coś po swoich zaborach pozostawili, co dało bazę do startu po XX-leciu międzywojennym i samej II WŚ. Nasi wschodni bracia zostawili lasy i gołą ziemię.

Pit89

2012-02-29, 18:01
BongMan napisał/a:

Szwaby zrobiły Polsce o wiele więcej złego niż Rosjanie, a mimo to należymy teraz do ich Unii i nasz rząd liże im dupska. Oni się tłumaczą, że za wojnę nie są odpowiedzialni Niemcy, tylko Trzecia Rzesza. Tym samym tokiem rozumowania idąc - Rosjanie nic złego nam nie zrobili, to byli Sowieci.

masz racje, ale ja niemca nigdy nie usprawiedliwiałem , jedyne co z niemcem robiłem to w Kosrzyniu kopałem go po plecach i opie**alałem w internecie

Dziuchni

2012-02-29, 20:17
Znam na pamięć to expose więc nawet bez włączania piwo poleciało...

Guciok

2012-02-29, 20:20
BongMan napisał/a:


Widać jaki syf się dzieje. Jeszcze do niedawna Ukraina chciała dołączyć, a teraz już nie chce. Nie dziwię im się.



Ukraina nie chce już dołączyć z innych przyczyn, Długa procedura akcesyjna, potrzeba przeprowadzenia reform, pozatym Unia nie przyjełaby Ukrainy bo takie cyrki się tam wyprawiają że to szkoda gadać

~Tołdi

2012-02-29, 20:22
cyfer napisał/a:

po 1)

myśmy wojene wygrali



kolego pie**olnij się w głowę, bo wojnę przegraliśmy w Jałcie

ostatni

2012-02-29, 20:22
Pit89 napisał/a:

Oto słynne expose Józefa Becka wygłoszone 5 maja 1939 roku jako odpowiedź na żądania Hitlera wobec Polski. Wrzucam to bo ciekawi mnie wasza opinia, jak zachowałby się według was dzisiejszy rząd w takowej sytuacji?



Tusk pewnie wygłosiłby przemówienie o przyjaźni polsko-niemieckiej i spełniających się marzeniach jego dziadka. Kaczyński protestowałby, a na TVNie jak zawsze zwyzywaliby go od schizofreników. SLD uciekłoby do Moskwy, a Palikot razem ze swoimi posłami smarowałby odbyty wazeliną na wieść o przybyciu niemieckiego gejostwa. PSL zastanawiałoby się jak załapać się do koalicji z niemieckim CDU.

pat1ryk

2012-02-29, 20:25
Dzisiejszy rząd może zachowałby się racjonalnie.
Pan minister Beck pięknie mówił, a jak doszło do wojny jako jeden z pierwszych uciekł do Rumunii. Po prostu wzór patrioty.

Krzyczeć każdy głupi potrafi. II RP zmarnowała wiele szans i była państwem słabym bez szans w wojnie z Niemcami, a politycy poświęcili miliony istnień dla głupich haseł, nie osiągając kompletnie nic bo i tak dostaliśmy się w strefę radzieckich wpływów.

Politycy powinni zachowywać się racjonalnie, warzyć potencjalne zyski i straty i na podstawie nich podejmować decyzję, emocje i ideologia to najgorszy doradca.

W ciągu ostatnich 20 lat osiągnęliśmy coś o czym obywatele II RP nie mogli nawet marzyć. Stabilność polityczną i perspektywę całkiem niezłego wzrostu gospodarczego.
Potrzebujemy reform żeby się rozwijać a ich wprowadzeniu nie pomogą na pewno personalne uprzedzenia i nienawiść.
Powinniśmy nauczyć się działać razem i iść do przodu a nie tylko rozdrapywać wiecznie stare rany.

PyskatySkurwiel

2012-02-29, 20:39
Cześć i chwała bohaterom!! Honor ponad wszystko! Jak już ktoś powyżej napisał "kiedyś w rządzie byli mężczyźni". Dziś to już tylko banda karierowiczów i kolaborantów (nie wszyscy oczywiście).

Cześć i chwała bohaterom!! Honor ponad wszystko! Jak już ktoś powyżej napisał "Kiedyś w rządzie zasiadali mężczyźni". Dziś to banda karierowiczów i kolaborantów (nie wszyscy, oczywiście).
Co do pytania o dzisiejsze zachowanie rządu, to wystarczy spojrzeć na jakże korzystne dla Polski umowy w sprawie gazu łupkowego, stoczni i decyzję o prywatyzacji Orlenu (nie wiem czy weszła w życie), która daje monopol zagranicznym dystrybutorom.

Cześć i chwała bohaterom!! Honor ponad wszystko! Jak już ktoś powyżej napisał "Kiedyś w rządzie zasiadali mężczyźni". Dziś to banda karierowiczów i kolaborantów (nie wszyscy, oczywiście).
Co do pytania o dzisiejsze zachowanie rządu, to wystarczy spojrzeć na jakże korzystne dla Polski umowy w sprawie gazu łupkowego, stoczni i decyzję o prywatyzacji Orlenu (nie wiem czy weszła w życie), która daje monopol zagranicznym dystrybutorom.

k***a, dlaczego nie mogę dodać komentarza?!!

.:...........:.

2012-02-29, 20:40
PyskatySk***iel napisał/a:

k***a, dlaczego nie mogę dodać komentarza?!!



A co zrobiłeś właśnie? :roll:

PyskatySkurwiel

2012-02-29, 20:42
Coś się skupsztaliło, bo nie widzę wcale, bym go dodał, więc pewnie zaspamowałem, bo próbowałem kilka razy :) Nie będę nawet wiedział czy ten się dodał :(

.:...........:.

2012-02-29, 20:44
PyskatySk***iel, bosz, lecisz jeszcze na win xp i firefoxie 3.6 :amused:

ostatni

2012-02-29, 21:02
pat1ryk napisał/a:

Krzyczeć każdy głupi potrafi. II RP zmarnowała wiele szans i była państwem słabym bez szans w wojnie z Niemcami, a politycy poświęcili miliony istnień dla głupich haseł, nie osiągając kompletnie nic bo i tak dostaliśmy się w strefę radzieckich wpływów.

Politycy powinni zachowywać się racjonalnie, warzyć potencjalne zyski i straty i na podstawie nich podejmować decyzję, emocje i ideologia to najgorszy doradca.



już wiem jaki masz plakat nad łóżkiem: