18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Expose Józefa Becka

Pit89 • 2012-02-28, 21:10
Oto słynne expose Józefa Becka wygłoszone 5 maja 1939 roku jako odpowiedź na żądania Hitlera wobec Polski. Wrzucam to bo ciekawi mnie wasza opinia, jak zachowałby się według was dzisiejszy rząd w takowej sytuacji?

McColley

2012-02-28, 21:21
Dzisiejszy rząd oddałby wszystko Stalinowi.

BongMan

2012-02-28, 21:54
Dzisiejszy rząd zrobi wszystko co Amerykanie albo szwaby rozkażą. A Polska utraciła suwerenność wraz z przystąpieniem do Unii Europejskiej. Za 50 lat będziemy dzielnicą Niemiec.

prywaciarz

2012-02-28, 21:55
kiedys w sejmie urzedowali mezczyzni

modzgi

2012-02-28, 22:01
teraz stado debili nazwało by go faszystą i zaczeło rechotać

cyfer

2012-02-28, 22:12
po 1)

myśmy wojene wygrali(niemcy kapitulowały a dzisiaj to oni są pierwsza potęgą gospodarcza europy)

po 2)
to co powiedział Beck nie miało juz znaczenia atak na Polske był przesądzony

po 3)
ja w tym wystapieniu słysze prezesa Kaczyńskiego i ojca Tadeusza za którego honor... zresztą płacą kobiety!!! bo przypadkiem on ma państwo Polskie i jego dobro publiczne głęboko w odwiertach (czytaj we dupie_)

po 4)

jak Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospoliej Polskiej mówił ostatnio o jedności UE(w Berlinie to Ci.... rydzykowsko-piowscy niby patryjoci swojemu w twarz pluli!!!


Pit89

2012-02-28, 22:23
cyfer napisał/a:

po 3)
ja w tym wystapieniu słysze prezesa Kaczyńskiego i ojca Tadeusza za którego honor... zresztą płacą kobiety!!! bo przypadkiem on ma państwo Polskie i jego dobro publiczne głęboko w odwiertach (czytaj we dupie_)

Ty mi tu kolego nie porównuj Rydzyka I JK-eja do Becka i tamtejszego Rządu...

cyfer

2012-02-28, 22:27
Beck byl patryjota

vass

2012-02-28, 22:46
BongMan napisał/a:

Dzisiejszy rząd zrobi wszystko co Amerykanie albo szwaby rozkażą. A Polska utraciła suwerenność wraz z przystąpieniem do Unii Europejskiej. Za 50 lat będziemy dzielnicą Niemiec.


pie**olnij się w czoło, gdybyśmy nie wstąpili do UE i NATO, to byśmy musieli robić co nam karzą.
Gdzieś trzeba należeć, albo z UE, albo z Rosją, albo mamy normalny wolny kraj, albo mamy Białoruś lub Ukrainę.
Poza tym szkoda słów na takie brednie.

BongMan

2012-02-28, 23:27
Wolałbym żebyśmy nawet byli pod protektoratem Rosji niż należeli do tych ch*jowych organizacji, które dymają nas na potęgę i hamują rozwój naszego kraju (UE) lub wykorzystują go do własnych celów (NATO i wysyłanie żołnierzy po ropę dla Amerykanów). Poza tym, kulturowo i mentalnie o wiele bliżej nam do Rosjan, Ukraińców i Białorusinów niż do całej tej hołoty z zachodu czy do Amerykanów.

lintu

2012-02-28, 23:41
BongMan napisał/a:

Wolałbym żebyśmy nawet byli pod protektoratem Rosji niż należeli do tych ch*jowych organizacji



O życiu pod protektoratem Rosji sporo mogliby powiedzieć starzy mieszkańcy Kresów Wschodnich. Skutki tegoż protektoratu widać po dziś dzień.

BongMan

2012-02-29, 00:08
lintu napisał/a:



O życiu pod protektoratem Rosji sporo mogliby powiedzieć starzy mieszkańcy Kresów Wschodnich. Skutki tegoż protektoratu widać po dziś dzień.



Chyba nie. Wtedy były inne czasy i - co najważniejsze - nie było takiego kraju jak Rosja.

vass

2012-02-29, 00:28
BongMan napisał/a:

Wolałbym żebyśmy nawet byli pod protektoratem Rosji niż należeli do tych ch*jowych organizacji, które dymają nas na potęgę i hamują rozwój naszego kraju (UE) lub wykorzystują go do własnych celów (NATO i wysyłanie żołnierzy po ropę dla Amerykanów). Poza tym, kulturowo i mentalnie o wiele bliżej nam do Rosjan, Ukraińców i Białorusinów niż do całej tej hołoty z zachodu czy do Amerykanów.


Chyba Tobie bliżej, bo mi na pewno nie.

iceman_

2012-02-29, 00:35
cały czas mam wrażenie, że urodziłem się w ch*jowej epoce, mam dość wszechobecnego dzisiaj sk***ysyństwa, głupoty i konsumpcjonizmu

ludzie stali się bezmózgimi szmatami, bez szacunku do innych(nawet bliskich) i moralnych zasad

najchętniej to przeniósłbym się w czasie

;/

noe82

2012-02-29, 00:54
iceman_

ja też, o jakieś 100 lat, nie wiem 300 lat, chciałbym być szlachcicem i r*chać wszystkie wieśniaczki, tak tak wiem mogę sobie tylko pomarzyć. tak na serio jesteśmy innym pokoleniem, wychowanym i uczonym innych wartości (nie wszyscy). dlatego nie bede siebie porównywać do ludzi z innej epoki, sądzę że takie same zdanie mieli ludzie na tej sali względem swoich przodków.