18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Enidust

Rygar • 2013-08-03, 23:53
Enidust to gra, która krótko mówiąc wybiega poza szablony większości RPG. Prezentacja teoretycznego szkieletu gry znajduje się na tym filmiku, który polecam obejrzeć, bo jest tam wszystko dokładnie opisane:



Szczerze mam nadzieję, że nie odechce im się. Pomysł jest bardzo dobry i przyniósłby duże zyski. Aktualnie szukają ludzi do zespołu, wiec jeśli ktoś chciałby dołączyć to podaję także link do forum:

http://forum.enidust.com/index.php

RockyWood

2013-08-04, 00:27
kolejna fapodajnia dla nołlajfów...

boskacecha

2013-08-04, 00:38
Mapa świata nieco wzorowana na świecie z gry o tron

McMenel

2013-08-04, 08:26
Dobre Dobre. Dawno się tak nie uśmiałem. Oh jakie piękne jakie ładne i jakie nierealne. Aby stworzyć taką grę trzeba ogromnych nakładów finansowych. Samo programowanie mechaniki to niemożliwa do wykonania praca. Już nie wspomnę połączeniu mechaniki z graficzną częścią silnika. Stworzenie takiej gry przez amatorów jest niemożliwe.

voidinfinity

2013-08-04, 11:22
McMenel napisał/a:

Dobre Dobre. Dawno się tak nie uśmiałem. Oh jakie piękne jakie ładne i jakie nierealne. Aby stworzyć taką grę trzeba ogromnych nakładów finansowych. Samo programowanie mechaniki to niemożliwa do wykonania praca. Już nie wspomnę połączeniu mechaniki z graficzną częścią silnika. Stworzenie takiej gry przez amatorów jest niemożliwe.



Dokładnie.

Ja myślę, że stworzenie takiej gry przez duże studio posiadające stały przychód jest niemożliwe, a co dopiero przez grupę ziomków którzy skrzyknęli się pod hasłem "róbmy grę".

Jakby wycieli 99% tego co było w prezentacji, skupili się na survivalu, ekonomii i olali budowanie domków, miast etc. - to jeszcze miałoby to ręce i nogi - a i tak w ch*j roboty i kilka lat z życia wyjęte (licząc że projekt byłby robiony po godzinach).

Astarte

2013-08-05, 09:51
2x Up

wiesz na co większość kasy idzie podczas robienia gier? Licencje/Pensje zwłaszcza grafików i programistów bo średnio taka pensja to 4-5 tys
bardzo drogi jest silnik ( od xx do xxx tys zł /$ zależnie od silnika. )

ALE jeśli oni robią wszystko sami od podstaw to fakt zajmie to kilka lat ALE nie będzie aż tak drogie jak Rasowe produkcje właśnie ze względu na to że nie wydadzą setek tysięcy/ milionów na opłaty ;] To nie Crysis czy FarCry czy inne Diablo III.

Gra jest na poziomie np Mount&Blade tylko bardziej rozbudowany.

Nie mówię że to prosta sprawa ( ba dla wieeeelu z nas nie do przeskoczenia) ALE nie jest to rzecz niemożliwa.

jeśli będą w stanie ogarnąć dobry Edytor to Kreacja świata niezależnie jak wielkiego będzie bajecznie prosta + jeśli zbierze się większa liczba osób to sama budowa świata nie zajmie więcej niż kilka miesięcy.

A resztę jakoś się ogarnie. :)


Więc więcej wiary ludzie. :P

zukennuken3d

2013-08-05, 19:29
pamieta ktos nazwe gry ktora byla na sadolu pokazywana, widok byl z gory, taki mroczny klimat, zombie albo jakis inny horror. polacy chyba ta gre robili

Dzoyo

2013-08-05, 19:37
Wrzucajcie to na sadolowego playera bo już mnie ch*j strzela ...

Atreyu

2013-08-05, 19:40
Ale ładna... reklama.

thoruus

2013-08-05, 19:42
"A resztę jakoś się ogarnie." - no to jest postawa godna każdego PM :D :D :D

bloodwar

2013-08-05, 19:52
Wbrew pozorom kwestia grafiki i silnika to pikuś, wystarczy zatrudnić kilku ambitnych grafików od tekstur a silnik zakupić gotowy i już mamy grę na poziomie, w grach RPG jednak decydujące znaczenie ma scenariusz i "miodność", której nie da się wyczarować "od tak" (o czym boleśnie przekonał się np. Blizzard puszczając po świetnym D i D2 słabowity D3). Bardzo trudno jest stworzyć grę RPG single player w której misje nie będą się sprowadzały do prostego zabij/przynieś/uratuj/pogadaj i w której będzie jakaś "głębia" a jest to praktycznie niewykonalne w grach MMORPG gdyż te z zasady sprowadzają się do farmienia goldu, ekspienia i polowania na odradzające się w nieskończoność w danym miejcu mobki. Aktualnie na rynku nie ma chyba gry która by się wyłamywała z tego schematu i wątpie czy taka powstanie.

~żułw

2013-08-05, 20:04
Ezoteryk napisał/a:

Wole zwalić konia .


zwal i mi

Rzehooj

2013-08-05, 20:08
@Astarte
Ciekawą cenę ma Unreal 3. Zaledwie 1 milion dolarów.

Kopalny

2013-08-05, 20:17
Cóż za beznadziejna nazwa gry.

A poza tym utopia i marzenia.