18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Emerytka niszczy Napieralskiego

Pater patriae • 2012-10-22, 11:09
O ile prosta kobieta jest mądrzejsza od tych dziennikarzynów po studiach, którzy prześcigają się w lizaniu dupy władzy.




Jak było to wyj***ć.

zoltantej@o2.pl

2012-10-22, 13:42
lostman napisał/a:

Stare, stare, stare, :idzwch*j:

jak ja nie lubie takich ludzi jak ty

Sarkos

2012-10-22, 14:10
hamusq napisał/a:



O ironio owa dewotka byla madrzejsza niz ja.



Nie chcę tu wchodzić w dyskusje polityczne, bo prawie każda partia ma swoje "za" i "przeciw", ale serio myślisz, że za PIS'u byłoby lepiej?
Każdy ma swoje zdanie, ja jestem agnostykiem i przeraża mnie wizja jeszcze większego powiązania z państwem kościoła, który i tak pochłania niewyobrażalne ilości pieniędzy i jest chyba najbardziej zakłamaną i przeczącą samą sobie instytucją na świecie.

erni13

2012-10-22, 14:14
Szacun dla babci. Dolać jej!

thewhitestar

2012-10-22, 14:27
Dlatego właśnie Napieralski został zdegradowany do pozycji szeregowego posła i nigdy niczym więcej już nie będzie.

Tjuna

2012-10-22, 14:31
Zgasiła go jak szczerbaty świeczkę <browar>

pi73rmaster

2012-10-22, 15:40
Cytat:

Nie chcę tu wchodzić w dyskusje polityczne, bo prawie każda partia ma swoje "za" i "przeciw", ale serio myślisz, że za PIS'u byłoby lepiej?


Za pisu była najlepsza sytuacja gospodarcza i teraz nie byłoby takiej ch*jni, gdyby dalej rządził. Nie mówiąc, o tym że cokolwiek robili również w sprawach jak korupcja etc.
Polecam wyłączyć TVN + wyłączyć tunnel vision jeśli chodzi o walkę z kościołem.
Cytat:

który i tak pochłania niewyobrażalne ilości pieniędzy


xD

oGOALoneYaYo

2012-10-22, 15:45
Napieralski jest slaby jak Widzew. Szok ze w ogole zaszedl w polityce az tak daleko.

KiszkaMariana

2012-10-22, 16:13
Ten od "spieprzaj dziadu" to który? Ten nowszy co nadal działa, czy ten co straciło mu się rączki i nóżki?

thez

2012-10-22, 16:28
Ale baran. Jebnął by sucharem, że będzie zmniejszał biurokracje i liczbe etatów urzędniczych, a w efekcie doprowadzi to do lekkiego i wydajnego systemu finansowania szpitali. Dzięki temu starczy tych pieniędzy, które są.

Ale widać, że nawet na figuranta się nie nadaje. Człowiek nie zdolny nawet kłamać z własnej inicjatywy. Mnie tylko ciekawi kto nimi wszystkimi steruje.

Cyrk

2012-10-22, 16:38
Dokładnie tak samo odpowiedzą wszyscy przedstawiciele wszystkich obecnych partii parlamentarnych. Socjalizm już tak po prostu ma, że jest drogo i byle jak, więc wszystkie partie socjalistyczne na tym samym się rozbiją.

Natomiast absolutnym szczytem głupoty jest niechodzenie na wybory, albo skreślanie nieważnych głosów. Że niby "protest obywatelski"? Politycy w dupie mają takie protesty, a jedynym skutkiem twojego niegłosowania jest wzmocnienie siły głosu pozostałych głosujących (w większości tzw. "twardego elektoratu" czyli durni impregnowanych na argumenty)

Pater patriae

2012-10-22, 16:38
pi73rmaster napisał/a:


Za pisu była najlepsza sytuacja gospodarcza i teraz nie byłoby takiej ch*jni, gdyby dalej rządził. Nie mówiąc, o tym że cokolwiek robili również w sprawach jak korupcja etc.



No jasne, byly minister sportu za rzadow PiS Tomasz Lipiec jest idealnym przykładem, ile to dostal za korupcje? Aaaa no tak 3.5 roku wiezienia.
PiS jest taki sam jak PO i reszta tych pajacow z wiejskiej, dopoki spoleczenstwo tego nie zrozumie to nigdy nie bedzie lepiej.

Sarkos

2012-10-22, 16:55
pi73rmaster napisał/a:

Polecam wyłączyć TVN + wyłączyć tunnel vision jeśli chodzi o walkę z kościołem.



Ależ ja z kościołem nie walczę, jest mi obojętny tak długo, jak długo nie próbuje wywrzeć na mnie wpływu. Niestety robi to zabierając państwu pieniądze.
Śmiejesz się z mojego twierdzenia, że kościół pochłania masę pieniędzy? Poczytaj trochę o tym. Na sam Fundusz Kościelny w 2011 roku poszło 89 mln złotych, do tego dochodzą zobowiązania konkordatu (finansowanie nauki religii w szkołach- Art 12.; dotacje dla katolickich uczelni, szkół, przedszkoli i katolickich domów opieki - Art 14. i 15.), to ponad 1,65 mld złotych. Na podstawie tej samej umowy finansowani są kapelani w szpitalach, wojskach i innych służbach (Art. 16. konkordatu) - kolejne 27 mln złotych. Dalej mamy artykuł 21., który stanowi, że zbiórki kościelne i charytatywne prowadzone przez kościół nie podlegają prawu polskiemu - nie potrzeba na nie zezwoleń i są zwolnione z jakiejkolwiek formy opodatkowania. Artykuł 22. mówi o finansowaniu remontu zabytkowych budynków należących do kościoła.
Mało? To daje prawie 1,8 mld złotych rocznie! Dolicz do tego wartość "bezprawnie zabranego" mienia, które się zwraca, dolicz koszt ziemi, na której stoją kościoły, a mogły być sprzedane developerowi, albo użyte w inny sposób. Konkordat obowiązuje od 93', policz sobie ile już straciliśmy.

Niektóre kwoty wziąłem z artykułu na money.pl, konkordat do podglądu tutaj: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAI/konkordat_rp.html

bz...........ue

2012-10-22, 17:16
Sarkos napisał/a:



Nie chodź, ale żebyś nigdy potem nie próbował się wypowiedzieć na temat jak w tym kraju jest ch*jowo. Pamiętaj tylko, że Twój głos może zrównoważyć jeden głos oddany przez bezrobotnego po podstawówce i dewotki modlącej się do Rydzyka. Nie ma dobrych kandydatów, to prawda, ale trzeba iść na wybory i wybrać mniejsze zło, żeby nie było jeszcze gorzej.



Co za, k***a farmazony wypisujesz ? Jak ktoś nie pójdzie zagłosować to znaczy, że nie ma prawa narzekać. A niby na kogo ma zagłosować ? Fakt - na wybory chodzić trzeba i nawet jak nie masz na kogo to oddaj nieważny głos, bo nawet taki ma znaczenie. Tylko przestańcie pie**olić, że ktoś nie ma prawa narzekać bo to bo tamto.

Poza tym powiedz kolego co to znaczy mniejsze zło ? Mniejszych nieudaczników, którzy mniej sp***olą swoimi rządami czy większych nieudaczników bo nie będą umieli tak dobrze kraść.

Proszę - zastanówcie się nad tymi wypocinami, które tu wypisujecie.

Sl...........nx

2012-10-22, 17:25
Sarkos napisał/a:

Ależ ja z kościołem nie walczę, jest mi obojętny tak długo, jak długo nie próbuje wywrzeć na mnie wpływu. Niestety robi to zabierając państwu pieniądze.



Ogromne ilości...

Sarkos napisał/a:

Śmiejesz się z mojego twierdzenia, że kościół pochłania masę pieniędzy? Poczytaj trochę o tym. Na sam Fundusz Kościelny w 2011 roku poszło 89 mln złotych, do tego dochodzą zobowiązania konkordatu (finansowanie nauki religii w szkołach- Art 12.; dotacje dla katolickich uczelni, szkół, przedszkoli i katolickich domów opieki - Art 14. i 15.), to ponad 1,65 mld złotych. Na podstawie tej samej umowy finansowani są kapelani w szpitalach, wojskach i innych służbach (Art. 16. konkordatu) - kolejne 27 mln złotych.



Widać wielu ludzi potrzebuje lekcji religii. Nic to. Śmiejesz się z finansowania katolickich szkół, a nie śmiejesz się z finansowania szkół państwowych? Szkoły katolickie mają o wiele wyższy poziom nauczania, niż szkoły świeckie i to jest fakt. Kładzie się również większy nacisk na odpowiednie wychowanie.
Gdyby kapelani nie byli potrzebni w szpitalach, wojskach i innych służbach, to by ich tam nie było.

Sarkos napisał/a:

Dalej mamy artykuł 21., który stanowi, że zbiórki kościelne i charytatywne prowadzone przez kościół nie podlegają prawu polskiemu - nie potrzeba na nie zezwoleń i są zwolnione z jakiejkolwiek formy opodatkowania.



To ci dopiero skandal! Jak oni śmią nie płacić podatku od zbiórek przeznaczonych na konkretne cele. Niech opodatkują taką szlachetną paczkę, gdzie kościół zbiera od ludzi różne dobra materialne, by obdarować nimi ubogie rodziny. Gwarantuję ci, że wtedy takich akcji już by nie było. Są one i funkcjonują wcale dobrze właśnie dzięki temu, że nie są opodatkowane.

Sarkos napisał/a:

Artykuł 22. mówi o finansowaniu remontu zabytkowych budynków należących do kościoła.



Zabytki wcale nie są częścią naszego dziedzictwa kulturowego i wcale nie powinno się o nie dbać...

Sarkos napisał/a:

Mało? To daje prawie 1,8 mld złotych rocznie! Dolicz do tego wartość "bezprawnie zabranego" mienia, które się zwraca,



Jeżeli według ciebie czerwona hołota zagarnęła ziemie należące do kościoła zupełnie uczciwie, to nie mam pytań co do twojej uczciwości...

Sarkos napisał/a:

dolicz koszt ziemi, na której stoją kościoły, a mogły być sprzedane developerowi, albo użyte w inny sposób.



Fajnie się tak pisze o cudzym. A ja bym spożytkował twoje mienie w lepszy sposób, niż robisz to ty i co ty na to?
Sarkos napisał/a:

Konkordat obowiązuje od 93', policz sobie ile już straciliśmy.


Socjalista z ciebie pełną gębą. A do socjalistów powinno się strzelać.

Sarkos napisał/a:

Konkordat obowiązuje od 93', policz sobie ile już straciliśmy.



A teraz zobacz na nasz dług publiczny i oblicz sobie, ile z tych pieniędzy poszło na kościół. Oczywiście, że pewna część, ale kościół generalnie stara się pożytecznie spożytkować pieniądze, pomagając ubogim rodzinom. Robi to, tylko w mediach się o tym nie mówi, bo takie tematy się nie sprzedają. Państwo natomiast przeżera tę kasę i to tu jest problem.