18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Embargo polskiego mięsa na ukrainie

jasiekn • 2014-04-09, 01:20
Ukraina wprowadziła embargo na polskie mięso!! Rzekomym powodem jest znalezienie na polskim terytorium dzika 'wędrowniczka', który był zarażony afrykańskim pomorem. Ukrainie nie przeszkadza to nadal sprowadzać mięsa z Białorusi, gdzie problem tej choroby jest znacznie groźniejszy i dotyczy również chlewni a nie tylko dzikiej zwierzyny. Więcej info o tym tutaj

A ode mnie, chcieliśmy zyskać sojusznika, to mamy. Nie dość, że niemcy umawiają się z ruskimi tak jak zawsze, ruscy wpieprzyli nam embargo od razu, to nawet UKRAINA, której niby pomagaliśmy wprowadza nam coś takiego. No to się po prostu w pale nie mieści jak można się samemu tak wydymać. I nie pie**olcie mi tu, że mięso to nieważne, etc. Chodzi o pie**olony fakt, że my się podniecamy jacy to stróże demokracji i wolności z nas, a oni mają w to wyj***ne i dodatkowo nas za to każą.

dodatkowo polecam na ten sam temat kabaret kmn: sankcje

nervous-_-

2014-04-09, 09:40
Od początku konfliktu mówiłam, żeby rząd zamknął pysk, nie odzywał się w sprawie stanowiska wobec tej hołoty, ale nie, my przecież musimy się pokazać tam, gdzie nikt nie chce się pokazywać. k***ica mnie strzela jak widzę, co się teraz dzieje, bo to było do przewidzenia. Niech teraz ci, którzy tak silnie bronili "demokracji" na ukrainie pojadą tam, pohandlują mięsem i zobaczą jak ta ukraińska wolność wygląda. Ukraińcy są mentalnie ruscy i nic tego nie zmieni.

makabrax

2014-04-09, 10:07
no i sprawa załatwiona, nie będzie teraz co zrobić tymi setkami ton wieprzowiny, więc upadną gospodarstwa, ktoś je wykupi i rozbierze i w końcu Francja i Niemcy będą mogli bez stresu sprzedawać swoje świnki za taką cenę jaką będą chcieli...

yunac

2014-04-09, 10:18
To po co Polskie zakłady importują tysiące ton trzody z Danii, Niemiec, Holandii, Belgii jak swojej nie mają dokąd wypchnąć?

drunkhistory

2014-04-09, 10:25
niby mamy takie nadwyżki mięsa, ale jakoś nie tanieje. O ch*j chodzi??

niepowtarzalny

2014-04-09, 10:28
@yunac
zeby ominac embargo? pozat tym duzo tych zakladow jest juz tylko polska z nazwy

Zanzazaar

2014-04-09, 11:10
Mówiłem, że Putin powinien był przer*chać ukraińców aż po ich zachodnią granicę. Bezwartościowy to naród.

janusz2222

2014-04-09, 11:13
I gdzie tu k***a demokracja?

WSZYSCY mówimy że nie chcemy wkładać swojego ch*ja tam gdzie nie trzeba. ALE nasi politycy wbrew NASZEJ woli go tam wciskają, więc coś jest chyba nie halo?

Co mamy do k***y nędzy zrobić żeby NASZE zdanie się zaczęło liczyć?

Rządzący ni ch*ja nie przejmują się nami, a my co chwila łykamy coraz to bardziej absurdalne reformy i przepisy.

Proszę, zastanówcie się wszyscy zamiast narzekać JAK TO ZMIENIĆ! Politycy liczą tylko na to że będziemy gdybać gdybać i nic z tego nie wyniknie. Zastanówmy się razem, jak napinanie przez kabel zamienić na coś pożytecznego, tylko na pewno nie przez organizacje na fejsie marszy i demonstracji. Pomyślmy jak wyciągnąć wszystkich ludzi.

zonkolan

2014-04-09, 11:27
Także ten, zapalcie światełka w oknach dla ukrainy, podziwiajcie żółto niebieski pałac kultury, a może udostępnijcie filmik pomocnej ukrainki na pejsbuku...

Ar...........an

2014-04-09, 11:52
Ukraina jest już sojusznikiem Uni, nie Polski

ArkaSzatana

2014-04-09, 12:49
Schabovy napisał/a:

Nie będziemy importować mięsa i co? Zaczniemy jeść więcej mięsa to zaczniemy importować wpie**ol!
LOGIC!


Nie będziemy EKSPORTOWAĆ. Jak zaczniemy importować wpie**ol, to znaczy że mamy ruskich w kraju.

dzg

2014-04-09, 12:50
mowilem, mowie i mowic bede, jebac ukraine i cala ta cholote

pręgło_z_olkusza

2014-04-09, 13:01
Mlekovita też ma zakaz eksportu. Ale, że studiuje to się nawet cieszę, przynajmniej okresowo ceny spadną.

froqer

2014-04-09, 14:19
Pomijając moje zdanie na temat Ukrainy (uważam, że najlepiej jakby był tam Janukowicz i dalej kradł, nikomu nie jest potrzebna silna Ukraina), to pisze się "karzą", a nie "każą". Bo chodzi o karę, a nie rozkaz :)

EdmundKemper

2014-04-09, 14:49
Nasi politycy i tak będą klękać a Pani Blondynka z TVN-u będzie temu przyklaskiwać.