18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

EJŻ - Elektrownia Jądrowa Żarnowiec cz.2

SemirN • 2012-11-02, 12:43
Temat jeden na forum już był tutaj. Ale mam nadzieję, że ze względów materiałów własnych i dodania wielu informacji wątek nie zostanie wywalony czy też scalony. Dodam, że w wątku @adiemus36 są tylko i wyłącznie zdjęcia z zewnątrz obiektu. Tutaj będzie można zobaczyć wszystko co tylko możliwe.

Jako, że mieszkam bardzo blisko samego terenu EJŻ to jestem tam częstym bywalcem. Jedyne co pozostało to sam teren elektrowni, tunel techniczny o długości około kilometra, z halą pomp pod ziemią. (mało kto wie o jego istnieniu), 3 budynki szatniowe oraz hale i inne zabudowania przejęte przez firmy.

Zdjęcia podglądowe - reszta w komentarzach.
Zdjęcie z pomieszczenia obok hali pomp:


Zawalony Hotel Nowy - hotel pracowniczy. Aktualnie został już cały wyburzony :(


Budynki szatniowe i dworzec autobusowy:


Około kilometrowy tunel pod elektrownią:


Ośrodek pomiarów zewnętrznych:


Teren samej elektrowni:


Reszta zdjęć w komentarzach.

Zl...........ny

2012-11-02, 16:47
W sumie szkoda tych zmarnowanych pieniędzy, ale wydaje mi się że w kraju gdzie nie jesteśmy w stanie wybudować nieprzeciekającego stadionu i działającego dachu mając miliardy na ten cel, nie powinna powstać elektrownia atomowa. Przy budowie k***y się nachapią i prysną za granicę i wybuduje się takiego smroda po kosztach, a jak pie**olnie to nie będzie co zbierać.

dupeczki

2012-11-02, 16:47
Ta armatura niebieska to potrzebna? Jak nie to rozkręcić i na allegro:D Zajebista kasa będzie;p

Sc...........wy

2012-11-02, 17:06
@SemirN

Jak udało ci się wejść w te wszystkie miejsca? Wybrałem się w te wakacje z kolegami do Żarnowca żeby trochę pobuszować po tym terenie ale po ok. 20 minutach przyp***zielił się do nas koleś z ochrony...

Radysh

2012-11-02, 17:19
juki Za PRL`u odbudowano po wojnie cały kraj. Stoi do tej pory. Co prawda, zaczyna się sypać w p*zdziec ale to już nie wina "komuny".

SemirN

2012-11-02, 17:20
Cytat:

Jak udało ci się wejść w te wszystkie miejsca? Wybrałem się w te wakacje z kolegami do Żarnowca żeby trochę pobuszować po tym terenie ale po ok. 20 minutach przyp***zielił się do nas koleś z ochrony...


Jak pisałem wcześniej: znajomości... ;)

Marshal

2012-11-02, 17:23
Tyle kasy na to wydali a potem niestety nie zbudowali, przez jakies protesty.. gdzie bylo ZOMO? :P

Przez Fukushime, przeciwnicy zyskali kolejny argument ze atom to zlo, tyle tylko ze w Polsce nie ma tsunami ani takich trzesien ziemii...

Zreszta przeciez sprzedalismy jakas czesc tego reaktora bodajze Szwedom za dolara i z tego co wiem to dalej to stoi i pracuje...

NafazowanyKoleś

2012-11-02, 17:43
Marshal napisał/a:


Przez Fukushime, przeciwnicy zyskali kolejny argument ze atom to zlo, tyle tylko ze w Polsce nie ma tsunami ani takich trzesien ziemii...




Ale są za to popie**ole typu personel czernobyla, który bądź co bądź rozj***ł się przez ludzki błąd. ch*j z samą budową, jak któraś elektrownia w europie jebnie tak jak ta fukushima to będziemy żryć różowe brokuły, ale nie koniecznie musi być to powtórka z kwietnia 86, przez debilizm, tyle że w polsce. W tym kraju nie postawisz nawet j***nego blaszanego garażu by ci go nie rozj***li a w najlepszym wypadku namalowali na nim ku*asa.

Nie jestem przeciwny stawianiu elektrowni atomowych w normalnym kraju który o tą elektrownię zadba, ale jestem przeciwny budowie elektrowni u pojebów :samoboj:

gerwant

2012-11-02, 17:57
@NafazowanyKoleś

Dokładnie, zaraz pewnie zacznie sie budowa po kosztach, przekręty. Ludzie odpowiedzialni za to będą się chcieli obłowić. Aż w końcu przyjdzie taki dzień że pie**olnie to wszystko.

el...........iz

2012-11-02, 18:04
mieszkam w pobliżu dla mnie żadna nowość ;)

Kashub

2012-11-02, 18:15
no prosze. akurat mieszkam na tyle blisko (Wierzchucino) że widok na EJ miałbym z balkonu..
powiem szczerze, większość z was pie**oli bez polotu o ekologach i innym gównie a prawda jest taka, że ta elektrownia to jeden wielki przekręt po dziś dzień, w którym oczywiście chodzi o pieniądze. Gmina sama zarobi więcej kiedy na terenie ( który dziś nazywa się właściwie ' Kartoszyno ' ) stoją wspomniane już magazyny, ale także całe zakłady fabryczne ( produkują tutaj m.in. kadłuby jachtów )
sam byłem na terenie parę razy, ale już się to właściwie nie opłaca, pokradzione, poburzone, zalane...
ludzie sami by chcieli (mówię o tych aktywnych umysłowo) żeby do budowy elektrowni doszło, bo same korzyści, szczególnie jeśli znów doprowadzili by kolejkę, do tego miejsca pracy, no i przestali by może stawiać dookoła te wk***iające wiatraki. a tłumaczą się między innymi tak żałosnymi wymówkami jak "po zbudowaniu EJ mogłaby spaść atrakcyjność turystyczna terenu ''
ehh.. no i ten widok kiedy wychodzę na balkon z drinkiem i cygarem w ręce a tutaj wielki atomowy wybu... ee komin : ) to by było coś.

makabrax

2012-11-02, 18:55
takie pie**olenie że jak dupnie, jak będzie trzęsienie ziemii, wulkan, potop, armageddon i ch*j wie co jeszcze... a tym czasem 300km od granicy polskiej... + dojdzie jeszcze jedna w obwodzie kalingradzkim


a pie**olenie o atrakcyjności turystycznej... to kuźwa do Francji gdzie atom to żródło 41% potrzeb elektryczności kraju, nikt nie powinien jeździć...

la...........ik

2012-11-02, 19:42
Ale bym tam za drapieżnikiem poplywał jeżeli tam ryby:D a tam z tylu widać jakieś jeziorko na feedera piekne:D

Marshal

2012-11-02, 21:42
makabrax ladnie pokazal ze przeciez to jest pieprzenie glupot o tym, ze to niebezpieczne. OK jakies tam zagrozenia sa, ale one sa wszedzie - w normalnych elektrowniach tym bardziej, bo pyly itp.

A jesli cos np. walnie w Bohunicach to na pewno my to tez odczujemy. Takze wg mnie to cale gadanie politykow to jest tylko na dobra sprawe lobbing na rzecz wegla. A "normalni" ludzie, ktorzy protestuja to poprostu ciemna masa i tyle