18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

EJŻ - Elektrownia Jądrowa Żarnowiec cz.2

SemirN • 2012-11-02, 12:43
Temat jeden na forum już był tutaj. Ale mam nadzieję, że ze względów materiałów własnych i dodania wielu informacji wątek nie zostanie wywalony czy też scalony. Dodam, że w wątku @adiemus36 są tylko i wyłącznie zdjęcia z zewnątrz obiektu. Tutaj będzie można zobaczyć wszystko co tylko możliwe.

Jako, że mieszkam bardzo blisko samego terenu EJŻ to jestem tam częstym bywalcem. Jedyne co pozostało to sam teren elektrowni, tunel techniczny o długości około kilometra, z halą pomp pod ziemią. (mało kto wie o jego istnieniu), 3 budynki szatniowe oraz hale i inne zabudowania przejęte przez firmy.

Zdjęcia podglądowe - reszta w komentarzach.
Zdjęcie z pomieszczenia obok hali pomp:


Zawalony Hotel Nowy - hotel pracowniczy. Aktualnie został już cały wyburzony :(


Budynki szatniowe i dworzec autobusowy:


Około kilometrowy tunel pod elektrownią:


Ośrodek pomiarów zewnętrznych:


Teren samej elektrowni:


Reszta zdjęć w komentarzach.

SemirN

2012-11-02, 14:21
zerodwadwa napisał/a:

Teren jest przez kogoś użytkowany, coś się tam dzieje?
Na jednym ze zdjęć widać, chyba, nowe gaśnice. Dwa zdjęcia niżej, te skrzynki z elektryką też jakoś świeżo wyglądają.


Sam teren nie, w okolicy stoją magazyny które są wynajęte przez firmy od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W jednym z pomieszczeń tunelu jest jakaś rozdzielnia mała, i jakaś szafa z wyświetlaczem. Spodziewam sie, że należy to wlasnie do jednej z firm. Do tego w tunelu jest poprowadzona jedna, w miarę nowa rura którą płynie woda.

bl...........ed

2012-11-02, 14:32
Half life ma ta elektrownia całkiem spory.

Swoją drogą - w atomie siła, czytałem ostatnio nawet wywiad z jednym zielonym, który przyznał, że elektrownie jądrowe w Polsce to przyszłość energetyki.

toiman

2012-11-02, 14:36
Ciekawe miejsce ;)

straatveger

2012-11-02, 14:36
że jeszcze nikt tam nie zapie**olił tego złomu
a co to za furą przyjechałeś jakieś napisy na niej widzę ?
co to za straż ?

k***a ile kasy tam poszło

Tylko czekać na film reaktor strachu w żarnowcu 2

wi...........05

2012-11-02, 14:39
k***a jak zawsze wszystko musieli zj***ć i cofnąć zezwolenie na budowę.

SemirN

2012-11-02, 14:40
straatveger napisał/a:

a co to za furą przyjechałeś jakieś napisy na niej widzę ?


Dodatkowo prócz straży pozarnej zajmuje sie pilotażem ponadgabarytowym.

MCL

2012-11-02, 14:42
Wszystko spoko fajnie ale ekok***y się wj***ły i wszystko w p*zdu. A teraz k***a byśmy płacili te 25% mniej za prąd. co oznacza 25% z kasy która przeznaczamy na prąd na wódę. Aż się ide naj***ć :hitler:

mare30ks

2012-11-02, 14:57
Sporo tego do zwiedzaniam, bylem tam w wakacje, ale obejrzalem tylko resztki elektrowni z drogi, wlasnie przy jakis magazynach. Nie wiedzialem ze az tyle tego jest. Trzeba bedzie wrocic z jakims zapleczem.

Jaanek

2012-11-02, 15:01
Hmm... mieszkam w siemianowicach slaskich i tutaj mamy dawna Hute Jednosc, ktora upadlosc oglosila jakies 10 lat temu i od tego czasu stoi sobie i jest stopniowo rozkradana. Bylem tam pare razy popatrzec, ale latwo o wpie**ol, bo gornicy rodem z Minecrafta kopia gdzie sie da i sapia sie do kazdego kto przejdzie.

Bylby ktos chetny na zdjecia z takiej wyprawy? Mysle, ze jest co pokazac :)

GoKuX15

2012-11-02, 15:37
Jaanek nie gadaj tylko wrzucaj. :D

juki

2012-11-02, 15:37
Moze i lepiej, ze nie wybudowali tego za PRLu...

Cyrk

2012-11-02, 15:38
Szkoda, że pseudoekologowie i pojeby innej maści uniemożliwili dokończenie elektrowni. Jakby nie ta banda półgłówków to pewnie byśmy mieli już kilka(naście) kolejnych takich elektrowni i bylibyśmy uniezależnieni od węgla i nie mieli związanych z tym problemów (od ceł zaporowych na zagraniczny węgiel, przez związkowe bydło w kopalniach, po zanieczyszczone powietrze). Ale co tam logika i fakty jak można ludziom pokazać Czernobyl i Fukushime, a już srają pod siebie nie rozumiejąc co się stało...

Uechtacz

2012-11-02, 16:19
Zajebisty materiał. Byłem w okolicy rok temu, ale nie mogłem się pobawić w Fallouta ani Stalkera bo potomstwo jeszcze za małe. Dzięki za wirtualną wycieczkę.
Kto nie da piwka ten stulejarz.

ronsonowicz

2012-11-02, 16:24
SemRin Powiedz mi czy po tym terenie da rade sie poruszac autem? czy jest jakies ogrodzenie gdzie trzeba sie na "dziko" przedostac?

SemirN

2012-11-02, 16:30
ronsonowicz napisał/a:

Powiedz mi czy po tym terenie da rade sie poruszac autem?


Teren dobrze chroniony, co chwile patrole. Od razu policje praktycznie wzywają. Wejdziesz ale ryzyko jest spore. W sumie 100% pewne, że za chwile policjanty Cie zgarną... ;) Jak masz wejście u góry i trochę zdrowego rozsądku to nie ma problemów. Przekupienie ochrony wódką czy kasą nic nie da ;)