18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

EA podnosi ceny gier...

da...........li • 2012-07-13, 22:26
Zacznijmy od tego że wydawcy podnoszą ceny, a potem się dziwią że piractwo kwitnie i że coraz więcej ludzi piraci gry. Przepraszam bardzo ale jeśli minimalna pensja w Polsce to 1100 zł, a za gry trzeba płacić będzie teraz prawie 250 zł to wydawanie blisko 1/4 pensji na grę to trochę za dużo zwłaszcza że mogą je sprzedawać taniej nic nie tracąc na tym.

EA Polska to jeden z największych wydawców gier w naszym kraju (wydali m. in. takie tytuły jak Battlefield 3 i Fifa 12) i właśnie poinformowali że ceny wzrastają do 249,90 zł niby tylko o 10 zł ale ich chamska do bólu chciwość doprowadza mnie do k***icy. Najpierw podbijają ceny, a potem przekupują posłów żeby wprowadzać ACTA, SOPA, PIPA itd. i płaczą że ludzie piracą i to jest nie w porządku wobec nich bo to kradzież wartości intelektualnej i inne gówno warte wyjaśnienia. Zastanawiające jest też to że najdroższe są gry na konsole m. in. PS3, Xbox, których ceny producenci tłumaczą to tym że kosztują eksperymenty silników graficznych ale jak wiemy konsole te mają już swoje lata i technologia jest już poznana, a te ich "eksperymenty" to kompletna bujda. Poza tym jesteśmy zalewani DLC, dodatkami, a mimo wszystko ceny gier wzrastają. Coś tutaj nie gra, ktoś nas robi w ch*ja i to ostro...

Coś trzeba by z tym zrobić nie uważacie?

the_satyr

2012-07-13, 22:32
masz rację jutro ściągnę najnowszą, najdroższą grę

trzy razy

pakicito

2012-07-13, 22:33
EA wraz z Hot Pursuit 2010 zeszła na psy, więc nawet nie pirace ich gier, gryż nie ma co;
nawet shifta 2 chamsko z konsoli wj***li na pc a i tak nie równa się jedynce;
jednak co kto lubi, teraz jeden z lepszych tytułów "most wanted" chcą zremakować, ale po trailerze widać, że będzie dno jak HP 2010

wiktor4024

2012-07-13, 22:34
Ale pie**olisz, ściagniesz z neta i będzie za darmo :)

go...........et

2012-07-13, 22:34
Proste, nie kupuj ich gier. Jak ludzie przestana kupowac to EA sie obudzi i ureguluje ceny.

mare30ks

2012-07-13, 22:36
no cos trzeba z tym zrobic. przede wszystkim... wyjebac konsole, to do ch*ja nie podobne zeby grac jakims padem :)

a co do cen: niech sp***alaja, pokico nie ma przymusu kupowania

makabrax

2012-07-13, 22:51
"249,90 zł"
ch*j mnie konsole :]

_R...........s_

2012-07-13, 23:07
O k***a, to takie drogie są teraz gry? W sumie to ostatnio prawie w ogóle nie gram. Co jedna gra to ch*jowsza. Jeśli już to ściągam sobie demko od razora, reloaded albo podobnego dystrybutora, testuje, a jak mi się giera spodoba to nawet kupię. Np bad company 2 mam oryginalne, żeby nie było że na samych piratach jadę.

ramzes10555

2012-07-13, 23:10
Prawdę mówisz, nie stać mnie na samochód, więc dziś w nocy idę ukraść jakiś komuś.

lubie_lizac_sobie_jaja

2012-07-13, 23:10
Tylko ch*je coraz bardziej chytre się robią, wprowadzając takie featury bez których gra się ch*jowo, a crackiem tego nie da się niestety załatwić. Przykładem może być Anno 2070 i ulepszenia arki i inne pierdoły, zmusiło mnie to do kupienia podejrzanie taniego klucza na allegro, który okazał się w pełni działającym egzemplarzem. Dzieje się ch*jowo.

Sz...........an

2012-07-13, 23:42
A ty myślisz, że co? Że od życia Ci się wszystko należy? Niby z jakiej racji? Jak komuś się chce i zależy to Zapieeeprzaaa! Zaraz będziesz jędolił, że na internet Ciebie nie stać, bo ci obniżą zasiłek. Jak twoim jedynym celem w życiu było zarabianie na gry, to się nie dziw. Wkurzają mnie takie narzekania, szczególnie na takie błahe rzeczy! Rozumiem, żeby Ci brakowało na jedzenie, rodzinę... Ale do kurczy nędzy! Gry.....? Czepnij się w łeb!

Sl...........nx

2012-07-13, 23:55
Nie mam tego problemu. Od kilku lat nie kupuję nowych gier, bo zwyczajnie szkoda pieniędzy na to gówno.
Mnie do szczęścia wystarczy Heroes of Might and Magic 3, Baldur's Gate, Diablo, Age of Empires, Settlers czy Counter Strike. Na razie nie wymyślono lepszych gier.

da...........li

2012-07-14, 00:21
Szaatan napisał/a:

A ty myślisz, że co? Że od życia Ci się wszystko należy? Niby z jakiej racji? Jak komuś się chce i zależy to Zapieeeprzaaa! Zaraz będziesz jędolił, że na internet Ciebie nie stać, bo ci obniżą zasiłek. Jak twoim jedynym celem w życiu było zarabianie na gry, to się nie dziw. Wkurzają mnie takie narzekania, szczególnie na takie błahe rzeczy! Rozumiem, żeby Ci brakowało na jedzenie, rodzinę... Ale do kurczy nędzy! Gry.....? Czepnij się w łeb!



Nie mówie że mi brakuje bo tak nie jest, kupienie gry nie wymaga odemnie wyrzeczeń od innych rzeczy ale no k***a człowieku ja pie**ole takie chamstwo i pazerność. I nie myślę że mi się należy wszystko od życia, to co mi się należało już mam. Dla twojej wiadomości nie jestem na zasiłku baranie i jak masz zamiar pie**olić takie coś to grzecznie proszę wracaj na kwejka. Tutaj natomiast chodzi mi o bojkot EA sam już nie kupuję ich gier od jakiegoś czasu z powodu ich pazerności która mi się nie podoba ale rynek szybko ich przywróci do logicznego myślenia pod warunkiem że ludzie przestaną kupować ich gry.

Bard_Zerald

2012-07-14, 01:01
No i ch*j, jak chcą tyle kasy za grę to będą bardziej ściągać. Nie wiedzą jak działa rynek najwyraźniej.

Jakby gry były np po 20-80 zł to bym kupował wszystkie. A tak grałem w większość nowych tych najlepszych gier i co, i kasy nic nie dostali. Mass Effecta kupiłem, bo był bardzo dobry i stwierdziłem że coś się im należy.

Poza tym kupże sobie grę za 300 zł i jeszcze się okaże, że jest ch*jowa. Albo trwa 5 h. Niebezpieczna sprawa.

Sl...........nx

2012-07-14, 01:18
wlatca852 napisał/a:


rynek szybko ich przywróci do logicznego myślenia pod warunkiem że ludzie przestaną kupować ich gry.



Wybacz, ale według mnie, jesteś naiwny.
Polska, w skali globalnej, to dosyć mały rynek, jeżeli chodzi o gry. Dodatkowo, dosyć niebezpieczny.
Polacy nie zarabiają dużo, więc nie kupują gier na pęczki. Wielu z nich sięga po piraty. Przychodu ze sprzedaży gier w Polsce nie da się w żaden sposób porównać do tego z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Francji.
W wyżej wymienionych krajach piractwo nie jest zbytnio opłacalne, bo na grę może sobie pozwolić każdy, nawet, jeśli zarabia minimalną krajową.
Dlatego bojkot EA w Polsce nic nie da. Dla nich to ochłap, doprowadzisz tylko do tego, że nie będzie dystrybucji ich produktów na rynek Polski i trzeba będzie posługiwać się amatorskimi spolszczeniami. Wyobraź sobie, że masz firmę, zarabiasz jakieś 30 tys miesięcznie, masz kilka mieszkań, które dają ci z tytułu wynajmu po 1500 zł każdy. Z jednego ktoś rezygnuje i mieszkanie stoi puste. Przy takich zarobkach nie za bardzo to człowieka rusza, oczywiście szkoda półtora tysiaka, ale nie ma sensu rozpaczać.