18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dziś idę walczyć, Mamo!

Hauer88 • 2013-10-30, 17:35
Bardzo ciekawie wykonana robota, myślę że przynajmniej części tutejszej społeczności przypadnie do gustu.


quartz75

2013-10-30, 17:45
Nie, duma z wykorzystywania naiwnych dzieciaków do bezsensownej walki o nic to zbrodnia.

Mr.Drwalu

2013-10-30, 18:08
Hauer88 napisał/a:

Dziś idę walczyć, Mamo!



Wersja współczesna. :kawa:

"Dziś idę pić, Mamo!" :szczerbaty:

Sayagin666

2013-10-30, 18:08
czy powstania potrzebne czy nie - nieważne. Polacy mieli wtedy jaja. Dzisiaj wypie**olić w kosmos polityków rujnujących Polskę niema komu.

Sensor

2013-10-30, 18:18
quartz75 napisał/a:

Nie, duma z wykorzystywania naiwnych dzieciaków do bezsensownej walki o nic to zbrodnia.




Nikt nie zmuszał młodocianych do uczestnictwa w jakichkolwiek walkach, w sumie to każdy rozsądny żołnierz nie chciał by dzieciaki walczyły - to głównie ich własny wybór, jak podczas obrony Lwowa przez Orlęta Lwowskie.


Sensor

2013-10-30, 20:12
A teraz idzie walczyć młode pokolenie :!:



Dejna

2013-10-30, 21:00
Szubiennica dla sztabu ...

Dymekx

2013-10-30, 21:07
Sensor napisał/a:




Nikt nie zmuszał młodocianych do uczestnictwa w jakichkolwiek walkach, w sumie to każdy rozsądny żołnierz nie chciał by dzieciaki walczyły - to głównie ich własny wybór, jak podczas obrony Lwowa przez Orlęta Lwowskie.



Żołnierz: Dzieciak a ty gdzie leziesz?
Młody: Na szańce, szkopów granatami obrzucać.
Żołnierz: no to idź - pod nosem - przynajmniej starałem się go powstrzymać.

Dzieciaki powinno trzymać się jak najdalej od tego i koniec kropka, mają ważniejszą rolę do spełnienia. Jestem patriotą, pewnie jako dzieciak sam bym polazł (zakładając, że uprzednio nie miał bym pełnych gaci), ale teraz jako starszy kolega bym ich od tego odciągał.

Cześć i chwała poległym ale nie durnemu dowództwu, które posłało na śmierć tysiące bez celu. Chęci godne podziwu ale metody to już co innego. Jestem za obchodzeniem tego dnia nie wolno zapomnieć duchu heroiczności AKowców, jak i nie wolno zapomnieć głupoty tego powstania. Mamy tą przewagę nad powstańcami, że teraz widzimy, mamy pełny obraz sytuacji więc wyciągnijmy z niej lekcję.

Sutowendlin

2013-10-30, 21:45
Szkoda, że nikt nie sporządził statystyki ilu hansow ubili młodzi ludzie ( bynajmniej nie spotkałem ). Może wtedy były by inne komentarze. Ci co chcieli to siedzieli w domu, ci co mieli pieniądze to sp***olili za granice.
Wolał byś czekać na śmierć, gwałt, tortury czy walczyć i umrzeć z honorem ?

rzygać mi się chce jak co niektórzy zalewają nas swoim gównianym sosem.

Jeżeli ktoś chce walczyć niech walczy bez względu na to w jakiej sprawię byle była słuszna a reszta niech sp***ala w ciapate zachodnie rejony spowite gównem, pychą i pie**oloną jednolitą papką. A każdy wie co przypomina taka papka i mieszanina wszystkiego.... tak to gówno bo czym staje się mieszanka tego co zjemy w ciągu godziny ? Gównem. Tym samym jest zachodnia europa.

Akranus

2013-10-30, 22:11
k***a poświęciliście coś w życiu? Nie? to się k***a nie odzywajcie j***ne k***y bez honoru, po prostu nie jesteście nawet w stanie sobie wyobrazić że ktoś miałby takie jaja żeby poświęcić swoje życie za coś co wy dzisiaj sprzedajecie. Po prostu typowi j***ni hejterzy którzy nie byli na dworze a wypowiadają się o sensie czyjegoś życia, nie chciał bym aby była wojna bo widzę że tu jest tyle osób które by kapowały nawet przyjaciół za kawałek kiełbasy... zdradzieckie k***isze.

halobiba

2013-10-30, 22:16
Bóg, honor, ojczyzna. na zawsze.

khrystall

2013-10-30, 22:21
,,Niestety ten film nie jest dostępny w Niemczech'' - ktoś streści ?