18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzień weterana.

Pan_Generał • 2013-05-29, 14:39
Dzisiaj obchodzimy Dzień Weterana. Myślę że to jest odpowiedni dzień, aby podziękować naszym wojakom za służbę dla naszej Ojczyzny

Początki polskiego zaangażowania w misje poza granicami kraju sięgają roku 1953. Od tego czasu dziesiątki tysięcy naszych żołnierzy wzięły udział w operacjach wojskowych od Bałkanów przez Haiti, aż po Irak i Afganistan. Dzisiaj obchodzimy ich święto. Centralne obchody odbywają się na rynku we Wrocławiu pod hasłem "SZACUNEK I WSPARCIE".

Cytat:

Ustawa o weteranach działań poza granicami państwa, która weszła w życie 1 kwietnia 2012 roku, ustanowiła ogólnopolskie święto weteranów - Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. To święto wszystkich żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych oraz osób cywilnych, którzy z polecenia Rzeczypospolitej, wypełniali swoje obowiązki służbowe poza jej granicami.




hamusq

2013-05-29, 15:16
Cytat:

Weterani chcą od Ministerstwa Obrony Narodowej odszkodowań. Wnioskują o prawie trzy miliony złotych od osoby. Dokumenty w tej sprawie do MON złożyło pięciu żołnierzy rannych w czasie misji w Afganistanie.




Muslim w dupe najemnikom.

PS. Taki smaczek ;)
Cytat:

Wszyscy doznali poważnych obrażeń w czasie afgańskiej misji. Jeden z weteranów ma orzeczony 120-procentowy ubytek zdrowia, kolejny 100 procent uszczerbku, a trzeci 45.


Pan_Generał

2013-05-29, 15:20
hamusq napisał/a:


Muslim w dupe najemnikom.



1. Są ludzie i parapety.
2. Na ch*j edytowałeś wiadomość z 'brak słów' na to? Myślisz że jesteś twardy? :lol:

skandal89

2013-05-29, 15:20
Dla mnie osobiście z tą muzyką lepiej:






Metaforyczna, dająca do myślenia i zmuszająca do zastanowienia się nad tekstem i jego znaczeniem.

bz...........ue

2013-05-29, 15:29
W dupach się poprzewracało! Weterani k***a! Prawdziwi weterani, to Ci, którzy walczyli w 2 wojnie światowej, a nie ci najemnicy, którzy wyjeżdżają za kasą i mają nadzieję, że wrócą cali. Chcą jechać - droga wolna, ale niech potem nie kwiczą, że im się jakieś odszkodowanie należy. Wara od naszych pieniędzy.

Idąc tą drogą, może pozwę MPiPS, za to, że nie mam pracy i jestem biedny. Albo MF za to, że nie będę miał godziwej emerytury.

k***a, co za debilizm!

le_Roi_des_fous

2013-05-29, 16:38
bziktheblue napisał/a:

W dupach się poprzewracało! Weterani k***a! Prawdziwi weterani, to Ci, którzy walczyli w 2 wojnie światowej, a nie ci najemnicy, którzy wyjeżdżają za kasą i mają nadzieję, że wrócą cali. Chcą jechać - droga wolna, ale niech potem nie kwiczą, że im się jakieś odszkodowanie należy. Wara od naszych pieniędzy.

Idąc tą drogą, może pozwę MPiPS, za to, że nie mam pracy i jestem biedny. Albo MF za to, że nie będę miał godziwej emerytury.

k***a, co za debilizm!

Weterani odnieśli rany będąc funkcjonariuszami publicznymi, pełniąc obowiązki które nałożyło na nich państwo. Więc państwo ma obowiązek się o nich zatroszczyć.

Shephards

2013-05-29, 17:53
@bziktheblue
jakby tobie upie**oliło nogę w robocie też byś nie warczał o odszkodowanie?
Z 3mln przesadzili bo tyle chyba dostaje rodzina w USA której członek poległ na wojnie.

kaktuz

2013-05-29, 20:50
k***a ale oni nie jechali na budowe czy do biurowca tylko na wojne k***a najemnicy wiedzieli czym to grozi i w jaki przedział sie wpie**alają prędzej odszkodowanie od państwa należy sie osobie potrąconej przez samochód itp

Vioorovsky

2013-05-29, 22:36
Byłem żołnierzem, ale nigdy nie pojechałem na misję. Jednym z powodów był mój mały synek, który zasługuje na to by mieć ojca. Pomimo tego, nigdy nie nazwałbym żołnierza polskiego najemnikiem i wszelkie próby zszarganie honoru żołnierza polskiego uważam za sk***ysyństwo. Może piloci dywizjonu 303 to też najemnicy?

Weteranom należy się szacunek.

sz...........an

2013-05-29, 22:40
Brawo... hejt na jednych z najlepszych żołnierzy świata - mode on.

żal czytać debili piszących o "najemnikach" jedźcie w p*zdu do ruskich czy tam ciapatych :homer:

Ar...........ix

2013-05-29, 22:41
@Vioorovsky
ch*j że stchórzyłeś, łap piwo.

stalowyszczur

2013-05-29, 22:47
Nie wina zolnierzy, ze ich panstwo wysyla na tzw "wojne", w ktorej imperium wojskowe swiata terroryzuje jakis kraj bez mozliwosci obrony wlasnej.

Ale ich wina, ze sluza ch*jowej sprawie.

Ar...........ix

2013-05-29, 22:49
@stalowyszczur
Służą krajowi. To że kraj kijowo wybiera priorytety to raczej nie ich wina.

LICH0

2013-05-29, 22:53
Na Bliskim Wschodzie giną Polacy za amerykańskie interesy....